Při mé poslední návštěvě roku 2014 jsem si Thajsko velmi oblíbila, proto jsem se tento rok rozhodla Thajsko opět navštívit. Obdivuji a ctím místní přírodu, utajené pláže, pohodu, která zde panuje. Během dovolené mi byla dopřána možnost vyzkoušet jedny z nejlepších hotelů, které Thajsko nabízí, jak se říká „na vlastní kůži“.

Rayavadee 5* - bezesporu úžasný hotel, řadí se mezi 100 nejlepších hotelů světa. Nachází se na okraji národního parku v srdci poloostrova Phranang a je obklopen skalními útvary a třemi odlišnými plážemi. Jedna z nich je Railay, nádherná pláž, která patří k nejhezčím v Thajsku. Právě sem bylo zajímavé se po několika letech vrátit. Velmi mne okouzlilo být součástí přírodní rezervace, ve které narazíte na opice, ještěrky, veverky a další zvířata. Ubytování v Pool Pavilionu nabízí skvělý komfort, pavilion je opravdu velký. Skládá se ze dvou pater a rozlohu má 115 m2. K dispozici je venkovní bazén s jacuzzi a lehátky v přilehlé tropické zahradě. Zde si klient užije pár dnů dokonalého soukromí a zaslouženého odpočinku. Nesmím opomenout špičkový a vstřícný personál, výtečnou gastronomii a perfektní služby SPA centra. Odjezd je zajištěn ze soukromého mola luxusní lodí a následně hotelovým minibusem, který nás dovezl k dalšímu molu hotelu Pimalai.

Pimalai Resort and Spa 5* - na ostrově Koh Lanta v zátoce Ba Kan Tiang Bay. Cesta lodí trvá necelých 40 minut. Na rozdíl od hotelu Rayavadee, je zde pláž opravdu dlouhá a téměř prázdná. Část resortu je vystavěna u pláže a část v kopcovitém terénu s úžasným výhledem na Andamanské moře. I to je důvod, proč je tento hotel u našich klientů (hlavně u postarších lidí a rodin s dětmi skvělou volbou). Na své si zde přijdou i novomanželé. Všeobecně je ostrov Koh Lanta daleko od hluku a přeplněných pláží. Během pár dnů jsme měli možnost ostrov procestovat na malém motocyklu - skútru. V blízkosti je národní park Lanta Marine a mnoho prázdných utajených pláží. Na poslední dva dny jsme se přesunuli do Bangkoku, kde jsme si pro svůj pobyt zvolili známý a druhý nejvyšší hotel.

Lebua at State Tower 5* - hotel proslul díky svému střešnímu baru s venkovní restaurací, který je častým cílem  filmařů a mohli jste ho vidět v mnoha filmech. Cesta z letiště trvá kvůli každodenní dopravní špičce hodinku. Přijeli jsme k večeru a měli možnost stihnout i večerní trh v nedalekém okolí. Velké hotelové apartmá s výhledem na řeku Chao Phraya bylo v 57 patře, kde velkým překvapením je rozlehlý balkon. Málokterý hotel Vám nabízí tak úžasný výhled z balkonu, přístupný rovnou z Vašeho pokoje, bez žádných uzamčených oken, nebo příliš vysokým zábradlím. V hotelu je bazén, fitness centrum, lázně a řada restaurací, barů a kaváren.

Tento rok jsem si Thajsko opět náramně užila a rozhodla se, do této země plné přírodních krás a pohody, jednoho dne znovu vrátit.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.