Ve dnech 26.-29.7. jsme navštívily nově otevřený resort Bijal v Turecku, který se nachází kousek od města Side. Bijal patří stejné majitelce, která vlastní na Maledivách resorty Joali a Joali Being, proto jsme měly opravdu velká očekávání.

Odlétaly jsme z pražského letiště velmi brzy ráno s leteckou společností Smartwings. Let do turecké Antalye trval něco přes 2 hodiny a půl. Resort poskytuje hostům transfer z letiště - kromě luxusních limuzín, která pro nás dorazila na letiště, se lze do resortu dopravit na vyžádání také helikoptérou. Jelikož byl resort otevřen teprve pár týdnů, byly jsme tam téměř samy, až na pár dalších zástupců cestovních kanceláří z jiných zemí.

Resort má pouze 19 soukromých vil s bazénem, které mají od jedné do čtyř ložnic. My jsme dostaly pro náš pobyt 2-pokojovou vilu, takže jsme každá měla své soukromí, ale zároveň společnou obývací část a terasu s bazénem. Před příjezdem hostů je samozřejmostí, že se na ně v resortu pečlivě připraví - kromě oblíbené kosmetické značky se ptají také na preference polštářů, tvrdosti matrace nebo konfekční velikosti a velikosti bot pro správný výběr županu a pantoflí.

Po příjezdu do resortu jsme se ubytovaly v naší vile, trochu se osvěžily po dlouhé cestě a vyrazily jsme do restaurace na náš první oběd. Snídaně, obědy i večeře se podávají formou a la carte, pouze u snídaně byl ještě doplňkový bufet, kde byl výběr zeleniny, ovoce, pečiva, oříšků a dalšího. Celkem resort disponuje dvěma restauracemi - první nese název ClubHouse a specializuje se na italskou kuchyni, druhá se jmenuje BeachHouse a ta nabízí středomořskou kuchyni. Všechna jídla po celý pobyt byla velmi chutná a pestrá. Restaurace ClubHouse se nachází hned u recepce v hlavní budově resortu. V této budově se v patře nachází také SPA a fitness centrum, které však ještě nebylo kompletně dokončeno. Druhá restaurace BeachHouse se nachází jen pár kroků od pláže. Vedle této restaurace je také bar, který má donášku nápojů i na soukromou pláž.

Každá vila má svého osobního butlera, který je pro vás k dispozici po celou dobu pobytu. Přes WhatsApp jsme s ním domlouvaly vše, na co jsme si vzpomněly. Rezervoval nám stoly na obědy a večeře, koordinoval úklid vily, či nám poskytoval transfer na buggy po celém resortu. Kromě buggy lze využít také kola, která jsou přistavena ke každé vile. Jelikož se resort nenachází přímo na pláži, jsou toto ideální dvě možnosti, jak se tam dopravit. Cesta trvá asi 2 minuty podél hotelu AliBey, se kterým Bijal sousedí.

Na jednu večeři jsme vyrazili s managementem resortu Bijal také do nedalekého městečka Side. Restaurace Apollo, která se nachází přímo uprostřed antických staveb historického centra města, má přímo pro resort Bijal sestavené menu. Ochutnali jsme všechny studené i teplé předkrmy, které nám obsluha donesla ke sdílení doprostřed stolů. Po výborném hlavním jídle jsme pak dostali ještě dezerty, z nichž jeden byl typický turecký - plněná taštička s tahini pastou a bílou čokoládou. Další den jsme pouze relaxovaly u naší vily a užívaly si klid a soukromí. 

 

Bijal je oproti jiným tureckým hotelům menší, takže se zde setkáte s osobitým a přátelským přístupem, právě podobně jako na Maledivách. Tento resort doporučujeme všem, kdo si preferují soukromí a vysokou úroveň služeb. My jsme si náš pobyt moc užily a pokud se nám někdy nastytne příležitost, rády se vrátíme! 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.