Ritz-Carlton Doha *****

Katar

Luxus mezi zálivem Corniche a nekonečně dlouhou zlatavou pouští

Osobně
jsme
navštívili

Hotel Ritz-Carlton Doha *****

Lokalita Katar | Zobrazit mapu
Strava Snídaně | Více o gastronomii
Tipy specialistů Spojení tradice a moderního životního stylu Výborná gastronomie Pestrá nabídka zábavy
Specialisté, kteří
hotel navštívili

Popis hotelu Ritz-Carlton Doha ***** Katar

Doha, hlavní město Kataru, se nachází v samotném srdci Perského zálivu a funguje jako komerční centrum celé země. Hotel na jedné straně ohraničuje záliv Corniche a na straně druhé rozléhá nekonečná zlatavá poušť. Město Doha kombinuje tradiční historické prvky a moderní životní styl, a stejně tak hotel Ritz Carlton pro vás v podobném duchu připraví vaši dokonalou dovolenou.

Město Doha je jedno z nejrychleji se rozvíjejících měst na světě. Ovšem i přes tento fakt si stále zachovává svou tradici a kulturu. S každým novým dnem se toto hlavní město známější a známější, hlavně díky své excelentní pohostinnosti a komfortu. Doha je známá nejen pro své architektonicky zajímavé stavby a mrakodrapy, ale také jako ideální místo pro pořádání významných politických událostí a sportovních utkání.

Hotel Ritz Carlton je jednou z hotelových perel města Doha. V exkluzivním klubovém křídle na vás čekají rozličné možnosti stolování, moderní pokoje a suity, unikátní lázně a jedinečné venkovní bazény. Na vlastní oči uvidíte největší lustr na Středním Východě a dokonalou kombinaci tradiční kultury a mimořádné elegance.

Hotel se pyšní 374 luxusními pokoji s výhledem na město či Perský záliv, 61 moderně vybavenými suity a 42 klubovými pokoji s připojením na internet zdarma. Gurmáni a milovníci jídel se mohou těšit na skvělé restaurace a bary s vynkajícím jídlem a specialitami z místních i mezinárodních kuchyní. Během svého pobytu si můžete odpočinout v luxusních lázních, zacvičit v moderním fitness centrum, smočit se ve venkovních i krytých bazénech či si zatančit ve dvou tanečních sálech.

Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Naše doporučení k Ritz-Carlton Doha

Hotel je vhodný pro aktivní dovolenou. Má malý přístav, v blízkosti se nachází nově otevřené nákupní centrum. Ritz-Carlton má soukromou pláž, cca 3 min pěšky od hlavní budovy. Vedle venkovního bazénu si mohou klienti zaplavat v krytém 25m bazénu. V hotelu se nachází i tenisové kurty, tělocvična a velké spa. 

2023
Jana Bernátová
Poslední inspekce hotelu
Jana Bernátová 724 730 006

Video hotelu

Nabídka pokojů

Junior Suite

Junior Suite

Suity Junior o rozloze 75 m2 se nacházejí ve třetím až šestém patře, a naskytne se vám z nich výhled na město, nádvoří hotelu, přístav či bazén...

Executive Suite

Executive Suite

Pokud se řadíte mezi milovníky výhledu a bydlení v nejvyšších patrech hotelu, tak je pro vás suita Executive o rozloze 112 m2 tou pravou. Tyto suity najdete v 16. až 21...

Amiri Suite One Bedroom

Amiri Suite One Bedroom

Hosté, kteří jsou nároční na prostor a preferují luxusní vybavení, se mohou ubytovat v suitě Amiri One Bedroom o rozloze 152 m2...

Deluxe Room

Deluxe Room

Pokoje Deluxe o rozloze 51 m2 nabízejí luxusní výhled na město, bazén a moře. V ložnici najdete postel o velikosti king s kašmírovou matrací a na požádání vám bude k dispozici také d..

Gastronomie a hotelové restaurace

V hotelu Ritz-Carlton šéfkuchaři skvěle kombinují rozličné chutě a koření z celého světa a díky tomu se můžete těšit na jedinečný kulinářský zažíitek. Každá restaurace i salónek nabízí něco unikátního, ať už se jedná o mořské plody či bohatý bufet.

STK Doha

STK Doha kopíruje tadiční americkou steakovou restauraci. Přijďte si pochutnat na výborném mase a užijte si moderně a luxusně zdobený interiér.

B-Lounge Doha

B-Lounge Doha se těší světovému uznání na poli gastronomie, mixování drinků a muziky. V nabídce restaurace najdete unikátní jídla, na kterých si jistě pochutnáte. Tento kulinářský zážitek ještě umocní výhled na přístav.

SEL & MIEL, French Brasserie

Pivnice SEL and MIEL si zakládá na vaření výborné francouzské kuchyně a je zdobena ve francouzském stylu.

Flamingos

Stolování u bazénu je pohodová záležitost, která je navíc doplněna o skvělý výhled na moře a klidnou atmosféru. Přijďte si vybrat z rozsáhlého menu a pochutnejte si na lehkých svačinách, grilovaných pokrmech, salátech, sendvičech a osvěžujících nápojích.

The Lagoon

V restauraci Lagoon se můžete těšit na bohaté snídaně formou bufetu. V menu najdete nejen pokrmy z tradiční arabské, ale i speciality z celého světa.

Habanos

Vydejte se za živou atmosférou do salónku Habanos, kde si u přenosů sportovních utkání můžete pochutnat na lehkých svačinách a nápojích.

The Lobby Lounge

Elegantní salónek The Lobby Lounge je ideálním místem pro vypití si kávy, odpoledního čaje a snezení lehké svačiny.

Jedinečné gurmánské zážitky

Objevte jedinečné gurmánské zažitky, které hotel nabízí. Mimo klasických snídaní, obědů a večeří si můžete zajít také na ochutnávky vína, užít si romantickou večeři, pozdní snídaně a spousty dalších jedinečných zážitků.

Kategorie a vybavení pokojů Ritz-Carlton Doha

Pokoje a suity v hotelu Ritz Carlton na vás jistě zapůsobí svou hřejivou atmosférui a jednoduchým, avšak elegantním, designem. Vybavení pokojů a suit je vyrobeno z mramoru z Toskánska, francouzského dubu a jiných luxusních materiálů. Všechny pokoje se navíc pyšní venkovními prostory s výhledem na panorama města Doha a na moře, zatímco bohatě vybavené suity nabízí skvělý výhled skrz velká okna.

Nabídka pokojů

Junior Suite

Junior Suite

Suity Junior o rozloze 75 m2 se nacházejí ve třetím až šestém patře, a naskytne se vám z nich výhled na město, nádvoří hotelu, přístav či bazén. Najdete v nich postel o velikosti king a na požádání si můžete nechat přidat dětskou postýlku či rozkládací pohovku. Těšit se můžete také na mramorovou koupelnu s dešťovou sprchou a vanou, podsvíceným zrcadlem vhodným pro aplikaci make-upu či holení, koupelnovými doplňky Asprey, dvojitým umyvadlem, plyšovými župany a pohodlnými pantofli. Suity jsou také vybaveny šatní skříní, prádelníkem a plně automatizovaným záchodem značky Laufer. Kromě výše uvedeného je suita vybavena tabletem ovládanou klimatizací, žaluziemi, světly spouštěnými automatickými senzory, energeticky úspornými LED světly, bezpečnostním sejfem, dřevěnými podlahami, nábytkem z eukalyptu, pultem s občerstvením, svačinami a kávovarem Nespresso, dvěma televizemi s úhlopříčkou 140 cm a připojením přes bluetooth, digitálními hodinami s rádiem a budíkem, zvukovým systémem Geneve, mediálním centrem, USB porty a vysokorychlostním internetem (pevný i bezdrátový). V rámci služeb se pak můžete těšit na leštění bot zdarma.

Executive Suite

Executive Suite

Pokud se řadíte mezi milovníky výhledu a bydlení v nejvyšších patrech hotelu, tak je pro vás suita Executive o rozloze 112 m2 tou pravou. Tyto suity najdete v 16. až 21. patře a pyšní se výhledem na město, nádvoří hotelu, přístav či bazén. V ložnici na vás bude čekat postel o velikosti king a na požádání vám bude k dispozici také dětská postýlka či rozkládací postel. Koupelny jsou zdobeny italským mramorem a jsou vybaveny oddělenou dešťovou sprchou a vanou, koupelnovými doplňky značky Asprey, dvojitým umyvadlem, podsvíceným zrcadlem vhodným pro aplikaci make-upu a holení, plyšovými župany a pohodlnými pantofli. Další vybavení zahrnuje šatní skříň, prádelník a plně automatizovaný záchod značky Laufer. Kromě výše uvedeného je suita vybavena tabletem ovládanou klimatizací, žaluziemi, světly spouštěnými automatickými senzory, energeticky úspornými LED světly, bezpečnostním sejfem, dřevěnými podlahami, nábytkem z eukalyptu, pultem s občerstvením, svačinami a kávovarem Nespresso, dvěma televizemi s úhlopříčkou 140 cm a připojením přes bluetooth, digitálními hodinami s rádiem a budíkem, zvukovým systémem Geneve, mediálním centrem, USB porty a vysokorychlostním internetem (pevný i bezdrátový). V rámci služeb se pak můžete těšit na leštění bot zdarma.

Amiri Suite One Bedroom

Amiri Suite One Bedroom

Hosté, kteří jsou nároční na prostor a preferují luxusní vybavení, se mohou ubytovat v suitě Amiri One Bedroom o rozloze 152 m2. Tyto suity s výhledem na město a bazény najdete v sedmém či dvacátém patře. V ložnici se můžete těšit na postel o velikosti king, a na požádání vám bude k dispozici také dětská postýlka, rozkládací pohovka i rozšiřující pokoj. Čeká vás zde koupelna pro hosty a velká koupelna v mramorovém kabátku s oddělenou sprchou, vanou, koupelnovými doplňky Asprey, plyšovými župany, pohodlnými pantofli, velkými prostory s podsvíceným zrcadlem pro aplikaci make-upu a holení, záchodem s bidetem a hlubokou vanou pro skvělou relaxaci. V rámci vybavení se suita pyšní šatní skříní, odděleným salónkem, prostory pro stolování, kuchyňkou, balkónem s jedinečným výhledem, bezpečnostním sejfem, třemi telefony s vlastní hlasovou schránkou, velkým stolem, francouzskými okny a exkluzivním přístupem do klubového salónku Ritz-Carlton. O zábavu se postará LCD televize s mezinárodními programy a DVD přehrávačem, dokovací stanice pro iPod, vysokorychlostní internet (pevnou i bezdrátovou formou) a přístup do místnosti s párou.

Deluxe Room

Deluxe Room

Pokoje Deluxe o rozloze 51 m2 nabízejí luxusní výhled na město, bazén a moře. V ložnici najdete postel o velikosti king s kašmírovou matrací a na požádání vám bude k dispozici také dětská postýlka, rozkládací postel či možnost rozšíření o pokoj. Koupelna je zdobena italským mramorem a pyšní se vanou, sprchou, koupelnovými doplňky Asprey, plyšovým županem, pohodlnými pantofli, fénem a váhou. Pokoj je vybaven klimatizací a světly, které jsou ovládána dotykovou obrazovkou, automatickými senzory pro upravení teploty, podlahami z dubového dřeva, 24 hodin dostupnou službou donášky jídla do pokoje, bezpečnostním sejfem, energeticky efektivními a ekologicky nenáročnými LED světly, digitálním rádiem a budíkem, IP telefonem s vlastní hlasovou schránkou, pultem s občerstvením, svačinami a kávovarem Nespresso, organickými koberci a dřevěným nábytkem vyrobeným také z eukalyptu. O zábavu se postará jedna televize s úhlopříčkou 140 cm a připojením přes bluetooth, zvukový systém Geneve, mediální centrum, USB porty a vysokorychlostní internet (pevný i bezdrátový).

Deluxe Twin Room

Deluxe Twin Room

Pokoje Deluxe Twin Room o rozloze 51 m2 se od pokoje typu Deluxe liší především dvěma oddělenými lůžky. Díky tomu jsou ideální volbou například pro dva přátele cestující za dobrodružstvím.

Club Room

Club Room

Pokoje Club Room o rozloze 51 m2 se oproti předchozím pokojům pyšní obzvláště širokou nabídkou klubových privilegií. Ubytování v klubových pokojích umožňuje hostům využít možnosti bezplatného a neomezeného přístupu do klubového salónku, osobního přihlášení do hotelu, objednání originálních sezónních drinků a exkluzivních odpoledních čajů, denní ochutnávky pěti kulinářských jídel a nápojů, bezplatného přístupu na Wi-Fi v celém hotelu, bezplatného kopírování a faxování (až 20 listů za pobyt), učení ve vícejazyčném klubu, kávovaru Nespresso, bezplatného balení a vybalování, leštění bot zdarma a pořízení dárků na rozloučenou.

Online cena a slevy Ritz-Carlton Doha *****

Profi foto hotelu Ritz-Carlton Doha *****

Naše foto hotelu Ritz-Carlton Doha *****

Video

Gastronomie a hotelové restaurace Ritz-Carlton Doha

V hotelu Ritz-Carlton šéfkuchaři skvěle kombinují rozličné chutě a koření z celého světa a díky tomu se můžete těšit na jedinečný kulinářský zažíitek. Každá restaurace i salónek nabízí něco unikátního, ať už se jedná o mořské plody či bohatý bufet.

STK Doha

STK Doha kopíruje tadiční americkou steakovou restauraci. Přijďte si pochutnat na výborném mase a užijte si moderně a luxusně zdobený interiér.

B-Lounge Doha

B-Lounge Doha se těší světovému uznání na poli gastronomie, mixování drinků a muziky. V nabídce restaurace najdete unikátní jídla, na kterých si jistě pochutnáte. Tento kulinářský zážitek ještě umocní výhled na přístav.

SEL & MIEL, French Brasserie

Pivnice SEL and MIEL si zakládá na vaření výborné francouzské kuchyně a je zdobena ve francouzském stylu.

Flamingos

Stolování u bazénu je pohodová záležitost, která je navíc doplněna o skvělý výhled na moře a klidnou atmosféru. Přijďte si vybrat z rozsáhlého menu a pochutnejte si na lehkých svačinách, grilovaných pokrmech, salátech, sendvičech a osvěžujících nápojích.

The Lagoon

V restauraci Lagoon se můžete těšit na bohaté snídaně formou bufetu. V menu najdete nejen pokrmy z tradiční arabské, ale i speciality z celého světa.

Habanos

Vydejte se za živou atmosférou do salónku Habanos, kde si u přenosů sportovních utkání můžete pochutnat na lehkých svačinách a nápojích.

The Lobby Lounge

Elegantní salónek The Lobby Lounge je ideálním místem pro vypití si kávy, odpoledního čaje a snezení lehké svačiny.

Jedinečné gurmánské zážitky

Objevte jedinečné gurmánské zažitky, které hotel nabízí. Mimo klasických snídaní, obědů a večeří si můžete zajít také na ochutnávky vína, užít si romantickou večeři, pozdní snídaně a spousty dalších jedinečných zážitků.

Golf v hotelu Ritz-Carlton Doha

Doha Golf Club

Doha Golf Club je jedním z nejstarší golfových klubů v celém Kataru. Tento golfový klub, a s ním i přilehlé golfové hřiště, byl založen v roce 1995 a již o tři roky později tvořil jednu ze zastávek turné European Tour’s Middle East. Právě rok 1998 se stal pro tento golfový klub klíčový, neboť právě od tohoto roku se tady každoročně koná golfový turnaj Qatar Masters s předními hvězdami tohoto sportu.

Hřiště Doha Golf Club bylo navrženo Peterem Harradinem, který na toto hřiště v poušti umístil 27 jamek. Celé hřiště je rozděleno na dvě části. Tou první je 18 jamkové hřiště Championship a druhou část tvoří 9 jamkové hřiště Academy. Přestože je golfové hřiště umístěno v poušti, je velice bohaté, co se vegetace týče. Na hřišti najdete hned osm jezer a velké množství stromů a keřů.

Nad oběma hřišti se tyčí golfová klubovna v arabském stylu. Klubovna se pyšní pětihvězdičkovým servisem.

Aktivity

Umění a kultura

Etnografické muzeum umožňuje svým návštěvníkům poznat tradiční životní styl katarské rodiny.

Kulturní vesnice Katara je ústředním místem pro poznání umění a kultury ve městě Doha. Nachází se zde umělecké galerie, amfiteátry, divadla a koncertní haly. Po zábavě si můžete pochutnat na dobrém jídle v některé ze zdejších restaurací nebo se jen válet na pláži.

Arabské muzeum moderního umění Mathaf nabízí neustále se rozšiřující sbírku děl talentovaných katarských umělců.

Muzeum islámského umění je domovem úctyhodné kolekce umění od sedmého až po devatenácté století. Najdete zde starobylé rukopisy a umění z keramiky, kovu, skla, slonoviny, textilií, dřeva a vzácných kovů.

Muzeum zbraní v se současné době pyšní více než 2 315 položkami, mezi kterými najdete vzácné meče, dýky, střelné zbraně a mnoho dalších.

Zajímavá místa

Věž Barzan se nachází v oblasti Umm Salal a pochází z 19. století, kdy sloužila jako strážní věž.

Khor Al Udaid je považován za pouštní zázrak Kataru a nachází se ve vzdálenosti 80 km na jihovýchod od města Doha.

Mezi zajímavá místa, která jistě stojí za návštěvu, patří také přírodní rezervace Oryx Farm, která je domovem největšího stáda přímorožců arabských.

Doha Corniche patří mezi nejznámější pobřeží na Středním Východě. Vydejte se na procházku a obdivujte palmami lemované břehy Perského zálivu.

Pevnost FortZubarah postavená v 18. století patří k místům, která musíte navštívit v případě, že chcete poznat nejvýznamnější katarské památky.

Přírodní rezervace Ras Abrouq je oblíbeným místem milovníků víkendového kempování. Nachází se severovýchodně od oblasti Dukhan.

V katarských pouštích najdete specifické podmínky, které umožňují vznik jevu zvaného "zpívání písečných dun". Rozšíříte-li svůj seznam zážitků o tento pozoruhodný přírodní jev, jistě nebudete litovat.

Nakupování

V blízkosti hotelu se nachází velké množství skvělých obchodních center, ovšem bezesporu tím největším a nejluxusnějším je The Pearl Qatar. Tento obchodní areál nabízí přátelské a exkluzivní prostředí s přístavem, velkým množstvím restaurací a přepychovými obchody.

Tradiční arabské trhy najdete, budete-li hledat slovo souq. Bez návštěvy těchto tržnic s místními obchodníky, kteří s vámi budou smlouvat klidně nekonečně dlouho, nemůžete z Kataru odjet. V hlavním městě Doha se takových trhů nachází hned několik, mezi ty hlavní patří například:

  • Gold Souq, ve kterém najdete obchody specializující se na místní i zahraničníšperky ze zlata a stříbra
  • Omani Souq, kde si můžete koupit rozmanité vonné tyčinky, květiny, hrnčířské výrobky, tabákové výrobky, oříšky či parfémy 
  • Souq Al Dira s výjimečnou výzdobou, jež zahrnuje lucerny, hladké podlahy, barevné okenice a tradiční obloukovou architekturu
  • Souq Asiery, který se zaměřuje především na obrovskou nabídku levného oblečení

Pokud nechcete strávit celé dny chozením po jednotlivých tržnicích, tak zvažte návštěvu Souq Waqif, ve které se po celý den pohybuje velké množství lidí, a kde si můžete dát oběd, večeři i vodní dýmku. Místní obchůdky se specializují na prodej různých maličkostí, koření a mnoho dalšího. V rámci zábavy se můžete těšit na živá vystoupení, sezónní festivaly s pouličními umělci a tradiční folkové umělce, které jinde na světě nenajdete.

Sport a wellness hotelu Ritz-Carlton Doha *****

Sport a zábava

Katarský aquapark je vůbec první tematický park v Kataru postavený na ohromné ploše 50 000 m2. Najdete zde obrovské prostory pro hraní, sklápěcí kbelík s 76 hektolitry vody, obrovské čtyři patra vysoké vodní skluzavky, bazén s vlnobitím a 200 metrů dlouhou línou řeku.

Impozantní sportovní zařízení Aspire zahrnuje sportovní akademii, mezinárodní stadion Khalifa, vodní centrum Hamad, park a sportovní halu pro ženy. Zdejší programy fungují po celý rok. Letní kempy jsou pak pořádány v červenci a srpnu.

Mezinárodní okruh Losail je jedním z největších závodních okruhů pro motorky na Středním Východě.

Vizionářský projekt West End Park Stadium nabízí unikátní a moderní pohled na programy plné zábavy.

Lázně Ritz-Carlton Spa

V lázních Ritz-Carlton Spa zažijete jedinečný odpočinek v prostředí plném luxusu. Každá z nabízených procedur se inspiruje klidnou přírodou, arabským učením, asijskými tradicemi a evropskými zkušenostmi.

Těšit se můžete například na unikátní suitu s jedinečným komfortem a soukromím, dvě inovativní místnosti pro hammam a jednu kryosaunu.

Fitness centrum

Mimo lázně se můžete těšit také na moderní fitness centrum, ve kterém se vaše sportovní cíle a sny stanou skutečností. Zkušení trenéři vám pomohou tyto sny realizovat a navrhnou pro vás program, jenž bude sestavený přesně pro vaše cíle, tělesný typ a časové možnosti.

Aktivní jedinci, kteří preferují skupinové lekce před cvičením v posilovně, si mohou vybrat z lekcí spinningu, jógy, pilates, zumba, tenis a mnoho dalších.

Fitness cvičení lze provozovat formou posilování v moderně vybaveném fitness, posílení středu těla, protahování či rychlochůze.

Hotel nezapomíná ani na vodní radovánky, které si můžete užít formou plavání v krytých i venkovních bazénech, odpočinku ve vířivce a uvolnění v sauně či v místnosti s párou.

Mapa - Ritz-Carlton Doha *****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů do Kataru do hotelu Ritz-Carlton Doha *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Ritz-Carlton Doha *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

2023
Jana Bernátová
Poslední inspekce hotelu
Jana Bernátová 724 730 006

Recenze hotelu Ritz-Carlton Doha *****

Factsheet

Letová spojení do Kataru

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.