Ultramarine *****

Polární expedice

Nejnovější polární loď plná luxusu

Osobně
jsme
bydleli

Hotel Ultramarine *****

Lokalita Polární expedice | Zobrazit mapu
Strava Plná penze, All Inclusive | Více o gastronomii
Tipy specialistů Moderní loď a luxusní kajuty Na vybraných expedicích let helikoptérou Kvalitní gastronomie
Specialisté, kteří
v hotelu bydleli

Popis hotelu Ultramarine ***** Polární expedice

Ultramarine zastupuje nejnovější loď společnosti Quark Expeditions. Tato loď je navržena tak, aby zdolala cokoliv, co ji na polární expedici v ledových vodách může potkat a zároveň jste díky ní objevili vše, co polární oblasti nabízejí (od nedotčené přírody po domorodá zvířata).

Loď Ultramarine se pyšní dvěma dvoumotorovými vrtulníky, díky nimž se vaše polární expedice stane opravdu nezapomenutelnou. Na lodi se můžete těšit na největší lodní apartmán, krásné společné prostory, velké množství můstků, z nichž můžete pozorovat polární krajinu a zvířata a velkou nabídku aktivit. Loď je také navržena tak, aby co nejvíce chránila životní prostředí.

Jak vypadá takový život na expedici? V průběhu dnů na moři se můžete zúčastnit přednášek a workshopů, které jsou připravovány členy expedičního týmu. Jiné dny jsou zase plné kotvení v přístavech, výletů na nafukovacích člunech a pozorování mořských ptáků a kytovců. Během plavby se můžete těšit na chutné pokrmy připravené zdejšími šéfkuchaři.

Ultramarine nabízí následující polární expedice*:

Arktida

Spitsbergen Explorer: Wildlife Capital of the Arctic

Špicberky jsou známé jako „hlavní město divoké přírody Arktidy“ a na této nezapomenutelné 12 denní plavbě zjistíte proč. Tato expedice je navržena tak, aby maximalizovala čas na západním, severním/jižním cípu ostrovů. Během této expedice můžete pozorovat velryby, mrože, sobi, tisíce mořských ptáků a nejikoničtějšího obyvatele Arktidy, ledního medvěda. Delší itinerář Vám umožní pozorovat nejen jedinečnou divokou zvěř, ale i prozkoumat obrovské tundy a ocenit místní přírodní krásy.

Spitsbergen Photography: In Search of Polar Bears

Jedinečná 14 denní plavba se nese ve skutečném expedičním duchu. Místo toho, abyste se řídili stanoveným itinerářem, budete pátrat po ledních medvědech a jiné divoké zvěři. Při plavbě podél pobřeží a vnitřních špicberských fjordů se ponoříte do přírodních divů země půlnočního slunce. Během plavby se budete věnovat fotografování arktické divoké zvěře jako jsou lední medvěd, mrož, tisíce arktických ptáků žijících na útesech a malá stáda sobů pobíhajících po barevné tundře. Fotogenická je také zdejší krajina: zasněžené hory, masivní ledovce, fjordy s a rozsáhlé pásy nedotčené tundry.

Introduction to Spitsbergen: Fjords, Glaciers and Wildlife of Svalbard

Tato expedice poskytuje ochutnávku všeho, co Špicberky nabízejí. Na nezapomenutelné 10 denní expedici prozkoumáte jedinečnou arktickou krajinu, projdete se rozlehlou a barevnou tundrou, poznáte historii a geologii této vzdálené divočiny. Zároveň budete mít příležitost pozorovat mrože, sobi, lední medvědy a ptactvo v jejich přirozeném prostředí.

Essential Greenland: Southern Coasts and Disko Bay

15 denní expedice Vás zavede do nejvzdálenějších regionů Grónska. Během plavby po ledových vodách navštívíte zřídka navštěvované jihovýchodní pobřeží ostrova. Na jihu ostrova pak budete poznávat místní komunity a na západním pobřeží pozorovat impozantní ledovce. Jedním z vrcholků expedice je návštěva Ilulissat Icefjord (UNESCO), který je domovem nejproduktivnějšího ledovce na severní polokouli. Z městečka Ilulissat  lze spatřit velkolepou podívanou: obrovské kry plující do zátoky Disko Bay.  Na této expedici na Vás také čeká let helikoptérou nebo výlet na kanoích. Plavba začíná z Islandu a pouze zpáteční cestu absolvujte letecky.

Greenland Adventure: Explore by Sea, Land and Air

Během této 9 denní expedice zažijete pestré množství dobrodružných aktivit při poznávání jihu Grónska. Díky možností využití helikoptér se dostane na místa, kam se ostatní expedice nedostanou. Součástí expedice je let helikoptérou, procházka po Grónském ledovém příkrovu nebo výlet mezi ledovci na kanoích. Dále Vás čeká řada doplňkových aktivit podporovaných vrtulníkem včetně: horské cyklistiky, alpinského kajakingu nebo kempování na pevnině u fjordu Tasermuit. 

Northwest Passage: In the Footsteps of Franklin

Na této působivé 17 denní plavbě se vydáte po stopách neohrožené Franklinovy ​​expedice, která opustila břehy Anglie v roce 1845 při hledání poslední neprozkoumané části Severozápadní cesty. Jeho objevení o více než století a půl později bylo velmi oslavovaným okamžikem v polární historii. Expedice začíná v Torontu, odkud se charterovým letem přemístíte do Grónska. Zde začne Vaše plavba, která mapuje jak západ Grónska, tak Bafinnův záliv a polární část severní Kanady. Při prozkoumávání těchto dalekých oblastí využijete helikoptéry, pro dobrodružnější povahy nabízí expedice i možnost kajakingu.

Arctic Express Canada: The Heart of the Northwest Passage

Na Arctic Express Canada objevíte skvělou námořní cestu, která po staletí inspirovala průzkumníky při hledání obchodních cest na Dálný východ. Během 9 denní plavby kanadskou částí Arktidy budete prozkoumávat rozmanité poklady regionu. Během plavby můžete zahlédnout lední medvědy, pižmoně a arktické ptactvo. Při prozkoumávání těchto dalekých oblastí využijete helikoptéry, pro dobrodružnější povahy nabízí expedice i možnost kajakingu.

Canada’s Remote Arctic: Northwest Passage to Ellesmere and Axel Heiberg Islands

12 denní expedice Vás zavede do vzdálených oblastí kanadské části Arktidy. Během expedice budete mít možnost vyzkoušet různé dobrodružné aktivity včetně letu vrtulníkem Zažijete pocit úžasu při prozkoumávání této velkolepé divoké přírody. Pozorujte velkolepé ledovcové útvary, útesy, impozantní zálivy a navštivte ostrov Axel Heiberg s mumifikovanými lesy. Tato oblast je také domovem ledních medvědů, pižmoňů a nepolapitelného arktického vlka, které při troše štěstí můžete také spatřit.

Northwest Passage: Epic High Arctic

Na této 17 denní expedici se vydáte zpět v čase na vrchol arktického průzkumu přes kanadské arktické souostroví až na západ Grónska. Expedice začíná v Torontu, odkud se charterovým letem přemístíte do severní části Kanady. Zde začne Vaše plavba, která mapuje námořní cestu spojující Atlantský a Tichý oceán, Severozápadní průjezd. Při prozkoumávání těchto dalekých oblastí využijete helikoptéry, pro dobrodružnější povahy nabízí expedice i možnost kajakingu nebo výletu na kanoích. Poslední den je věnován přeletu z Grónska zpět do Kanady.

Best of the Western Arctic: Canada and Greenland

Expedice To nejlepší ze západní Arktidy: Kanada a Grónsko prozkoumá severní pobřeží kanadského Baffinova ostrova a západní pobřeží Grónska. Během 20 denní expedice navštívíte místní komunity a budete hledat divokou zvěř, která obývá tuto odlehlou, tajemnou říši. Plavba Vám poskytne jedinečné výhledy na ledovce, plovoucí kry a fjordy. Drsná krása těchto nedotčených krajin Vám vyrazí dech, ať už jde o tyčící se útesy Caswell Tower nebo ledovce dominující oblasti Ilulissat Icefjord. V regionu bohatém na divokou zvěř, jako je tento, je docela možné, že zahlédnete velryby nebo zahlédnete jedno z nejznámějších zvířat v Arktidě – ledního medvěda. Při prozkoumávání těchto oblastí budete také využívat helikoptéry.

 

Antarktida

Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent

Antarktida inspiruje průzkumníky již po staletí a teď je řada na Vás. Pokud se jedná o Vaši první návštěvu Antarktidy, doporučujeme tuto 11 - 12 denní expedici, která  Vám poskytne to nejlepší z úžasné Antarktidy. Svou cestu začnete v Ushuaia, malém, ale rušném přístavním městečku na cípu Jižní Ameriky. Dobijte slavný Drakeův průliv, prozkoumejte majestátní přírodu a seznamte se osobně s tučňáky, velrybami a dalšími volně žijícími zvířaty. Díky Ultramarine si užijete vyhlídkový let helikoptérou, na který nikdy nezapomenete.

Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent plus Cape Horn & Diego Ramirez

Během 13 denní expedice poznáte to nejlepší ze sedmého kontinentu, Antarktidy. Svou cestu začnete v Ushuaia, malém, ale rušném přístavním městečku na cípu Jižní Ameriky. Dobijte slavný Drakeův průliv, prozkoumejte majestátní přírodu a seznamte se osobně s tučňáky, velrybami a dalšími volně žijícími zvířaty. Pokud bude příznivé počasí, přistanete na historické pamětihodnosti Mys Horn a navštívíte hnízdiště albatrosů na ostrovech Diega Ramíreze.

Emperor Penguin Quest: Expedition to Snow Hill

Přidejte se k jednomu z nejexkluzivnějších zážitků sledování divoké zvěře na naší planetě a vydejte se na 14 denní plavbu ve skutečném expedičním duchu. V roce 2004 se Quark Expeditions zapsaly do polární historie, když provedly vůbec první pozemní návštěvu vzdálené kolonie tučňáků císařských poblíž ostrova Snow Hill v Antarktidě. Proplujete kolem masy hustého ledu a deskovitých ledovců ve Weddellově moři, abyste navštívili legendární hnízdiště s 8 000 hnízdících párů tučňáků císařských. Zažijte opravdovou polární výpravu na Ultramarine, která Vás vrtulníky dopraví do blízkosti tohoto zřídka navštěvovaného hnízdiště.

Crossing the Circle: Southern Expedition

Vstupte s Quark Expeditions na sedmý kontinent a překročte ikonický polární kruh. Během 14 denní expedice Vás plavba odmění výhledy na dramatické ledové útvary, keporkaky plující podél lodi, potápějící se tuleně a tučňáky sjíždějící z ledovců do křišťálových vod. Vrcholem expedice je plavba na jih k 66°33' j. š., kde překročíte hranici polárního kruhu. Díky Ultramarine si užijete vyhlídkový let helikoptérou, na který nikdy nezapomenete. Doplňkovou aktivitou je možnost Alpine Heli-trekkingu.

Epic Antarctica: Crossing the Circle via Falklands (Malvinas) & South Georgia

Epická expedice na Antarktidu Vás během 23 dní zavede na všechny hlavní zajímavosti Antarktidy, kde zažijete nespočet nezapomenutelných okamžiků. Od Falklandských ostrovů, pro které je typické písečné Cape Cod, anglická vřesoviště, albatrosi, delfíni a pět druhů tučňáků, se vydáte do Jižní Georgie, kde vstoupíte do domova 300 000 chovných tučňáků královských, 50 milionů mořských ptáků a 5 milionů tuleňů. Poté budete prozkoumávat úžasnou Antarktidu a nakonec zažijete významný milník pro každého cestovatele - překročíte jižní polární kruh. Během plavby si užijete vyhlídkový let helikoptérou, vyzkoušet můžete také doplňkovou aktivitu, Alpine Heli-trekking.

Falklandy a Jižní Georgia

South Georgia and Antarctic Peninsula: Penguin Safari

16 denní expedice Jižní Georgie a Antarktida: Penguin Safari představuje nejrychlejší způsob, jak se dostat na zřídka navštěvovaný ostrov Jižní Georgie a zároveň se vydat na sedmý kontinent. Při vyplutí budete moci fotografovat mohutné albatrosy a nádherné buřňáky, jak se vznášejí kolem lodi. Na tomto legendárním ostrově na Vás čekají pláže plné tučňáků královských a lachtanů. Vydejte se dále do antarktického moře na Zodiaku, zažijte drsný krásu na mořském kajaku, podnikněte vzrušující túru po třpytivém ledovci nebo sdílejte roztomilé chvíle se zvědavými tučňáky. Těmito způsoby a bezpočtem dalších Vás Antarktida ohromí, překvapí a potěší.

Patagonie

Essential Patagonia: Chilean Fjords and Torres del Paine

Vydejte se na výpravnou cestu Charlese Darwina až na „kraj světa“ na 15 denní expedici do Patagonie. Expedice Vás zavede do do velkolepé sítě fjordů a kanálů v Chile. Vyhlídkové lety helikoptérou a plavby Zodiac podél tohoto okouzlujícího úseku pobřeží poskytují úžasné pohledy na jedny z nejodlehlejších a nejmalebnějších krajin na Zemi. Budete moci pozorovat majestátní ledovce a rozmanité spektrum živočichů od kolonií tučňáků magellanských a dalších mořských ptáků po jihoamerické lachtany a tuleně sloní. Přidejte se na cestu do okouzlující říše divů a zažijte všechny přírodní krásy jižní Patagonie.

 

Bližší informace k termínům jednotlivých expedic naleznete v sekci Termíny.


Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Nabídka pokojů

Solo Panorama

Solo Panorama

Kajuty Solo Panorama o rozloze 12 m2 najdete na palubě číslo 6. Kajuta je ideální pro cestovatele, který se na polární výpravu vydal sám, neboť se v ní nachází jednolůžko...

Explorer Triple

Explorer Triple

Kajuty Explorer Triple o rozloze 26,5 m2 se nachází na palubě číslo 3. Uvnitř kajuty najdete 3 jednolůžkové postele, z nichž dvě mohou být spojeny tak, aby vytvořily jednu manželskou pos..

Explorer Suite

Explorer Suite

Suity Explorer najdete na třetí palubě a pyšní se rozlohou 26,5 m2. Suita je ideální pro dva cestovatele, neboť je v ní připravena buď jedna manželská postel nebo dvě jednolůžka...

Balcony Suite

Balcony Suite

Balcony Suite se pyšní rozlohou 21 m2 a nachází se na palubě číslo 4. Stejně jako Explorer Suite je i tato suita ideálním řešením pro dva cestovatele...

Gastronomie a hotelové restaurace

Restaurace Balena

Hlavní restaurace Balena nabízí bohaté a výtečné pokrmy. Z restaurace budete mít navíc výhled na překrásnou polární krajinou, kterou loď proplouvá. Podávání jídel se může měnit v závislosti na délce kotvení v přístavu či pozorování volně žijících živočichů, ale vždy se můžete těšit na tři jídla denně. Časy servírování jídel jsou viditelné po celé lodi a časy se budou aktualizovat na základě naplánovaných aktivit. Snídaně a obědy jsou zpravidla formou bufetu, večeře jsou obvykle podávané formou á la carte.

Bistro

Pochutnejte si na skvělých pokrmech v lodním bistru. Jakmile si vyberete to, na co máte chuť, je zcela na vás, zda si to sníte uvnitř bistra nebo na lodní palubě - tak či tak se budete kochat krásným výhledem na polární krajinu.

 

Snídaně, obědy a večeře

Snídaně, obědy i večeře se podávají v jedné restauraci. Zasedací pořádek není dán a vy si tak vždy můžete sednout na své oblíbené místo.

Svačiny a koktejlové hodinky

Na čerstvě napečených sušenkách a sladkém pečivu si můžete pochutnat každé odpoledne. Zakousnout se můžete také do horkých a studených svačin. Svačiny jsou podávány v salónku v průběhu koktejlové hodinky, pokud to aktivity expedice povolí.

Dietní specifika a alergie

V případě že nejíte masová jídla, můžete si vybrat pokrmy připravené ze zeleniny, těstovin a dostupném ovoci. Co se týče alergií, je personál lodi schopen uvařit jídla pro hosty s rozmanitými potřebami, jsou-li tyto omezení a požadavky personálu předem oznámeny. Menu budou jasně označena jako vegetariánská a bez glutenu. Košer jídlo bohužel nelze připravit.

Příprava jídla

Snídaně a obědy se tradičně servírují formou bufetu, zatímco večeře se servírují formou á la carte. Á la carte jídla se připravují ve chvíli objednávky, díky čemuž mohou kuchaři pokrmy přizpůsobit vašim potřebám. V útulné kuchyni mají zdejší kuchaři možnost monitorovat a kontrolovat kvalitu jídla, kterou servírují.

Barové služby

Skvěle naplněný bar na lodi je otevřený všem hostům, kteří si chtějí dát drink se svými přáteli. Drinky jsou servírovány od pozdního rána až do večera. Nabídka zahrnuje limonády, džusy a vodu po celý den zdarma, zatímco pivo a víno se podává k večeři. Za příplatek vám budou k dispozici také vybrané likéry, lihoviny, prémiové pivo, víno a šampaňské. Dle pravidel Quark Expeditions je zakázáno podávat alkoholické nápoje osobám, které nedosáhli věku 18 let.

Vlastní alkohol

Konzumace vlastního alkoholu je zakázána kdekoliv na lodi.

Kategorie a vybavení pokojů Ultramarine

Lodní kajuty a suity jsou vybaveny vším, co zajistí, abyste se po celou dobu plavby cítili pohodlně. Chcete-li svou kajutu či suitu ještě něčím dovybavit (např. polštářem či ručníkem), stačí kontaktovat recepci nebo obsluhu své kajuty.

Informace o kajutách

Sprchy a toalety

V každé kajutě najdete soukromou koupelnu se sprchou, toaletou a umyvadlem. K dispozici budete mít šampon značky L’Occitane, kondicionér a sprchový gel. Kanalizace na lodi je velmi citlivá a je tedy důležité do toalety vhazovat pouze toaletní papír. Je zakázano do toalety vhazovat kapesníky, papírové ubrousky, ženské potřeby a další.

Elektrický proud

Na lodi je zaveden elektrický proud o napětí 220/110 voltů. Na lodi najdete standardní evropské a severoamerické zásuvky a USB porty. Přístup ke konzistentnímu elektrickému proudu není vždy zaručený, a proto nemusí být nabití vašich zařízení vždy možné. Doporučuje se kontrolovat napětí zařízení před zapojením do zásuvky, aby se předešlo možnému poškození.

Fén

Fén na vlasy je k dispozici v každé kajutě.

Župany

Zapůjčené župany vám budou k dispozici po celou dobu vašeho dobrodružství.

Cennosti

Vaše cennosti můžete uschovat v bezpečí vašich kajut. Doporučujeme i přesto cestovat s co nejmenším množstvím cenností.

Teplota v kajutě

Teplotu v kajutě můžete měnit pomocí termostatu.

Sdílení kajuty

Mnoho cestovatelů si zvolí sdílení kajuty s jinými cestovateli, se kterými se nikdy předtím nepotkali. Všichni hosté mají své vlastní plány a preference, proto buďte prosím ohleduplní ke svým spolubydlícím.

Pokojová služba

Vaši kajutu vám pokojské uklidí každý den, ovšem ručníky a povlečení vymění každý třetí den. Pokud byste chtěli měnit ručníky častěji, informujte personál kajuty. Zanechání ručníku na věšáku značí, že jej budete používat znova. Pokud ručník necháte na zemi, ve sprše či v umyvadle, znamená to, že ručník chcete vyměnit.

Prádlo

Kompletní seznam poplatků za praní prádla budete mít připravený na palubě. Formuláře a koše na praní jsou k dispozici v kajutě. Špinavé prádlo se sbírá každé ráno a po vyprání bude vráceno do 48 hodin. K dispozici vám bude také služba žehlení prádla za minimální poplatek. Využijte služby praní tak, abyste si mohli vzít méně věcí s sebou.

Požární systém

Požární systémy se nacházejí na celé lodi, jsou velmi citlivé a mohou být aktivovány i tím nejmenším dotykem. Proto se nesmí věšet věci na hlavice systému nebo kouřit kdekoliv na lodi, mimo vyhrazená místa. Pokud host aktivuje požární systém, může být brán jako odpovědný za způsobené škody.

Záchranné vesty

Každá kajuta je vybavena oranžovými záchrannými vestami značky SOLAS. Tyto vesty se používají pouze v případě nouzového stavu a při nácviku.

Nabídka pokojů

Solo Panorama

Solo Panorama foto

Kajuty Solo Panorama o rozloze 12 m2 najdete na palubě číslo 6. Kajuta je ideální pro cestovatele, který se na polární výpravu vydal sám, neboť se v ní nachází jednolůžko.

Explorer Triple

Explorer Triple foto

Kajuty Explorer Triple o rozloze 26,5 m2 se nachází na palubě číslo 3. Uvnitř kajuty najdete 3 jednolůžkové postele, z nichž dvě mohou být spojeny tak, aby vytvořily jednu manželskou postel. Tato kajuta je tak vhodná až pro 3 cestovatele.

Explorer Suite

Explorer Suite

Suity Explorer najdete na třetí palubě a pyšní se rozlohou 26,5 m2. Suita je ideální pro dva cestovatele, neboť je v ní připravena buď jedna manželská postel nebo dvě jednolůžka.

Balcony Suite

Balcony Suite foto

Balcony Suite se pyšní rozlohou 21 m2 a nachází se na palubě číslo 4. Stejně jako Explorer Suite je i tato suita ideálním řešením pro dva cestovatele. Najdete v ní buď dvě jednolůžka nebo jednu manželskou postel.

Deluxe Balcony Suite

Deluxe Balcony Suite foto

Stejně jako Balcony Suite se i Deluxe Balcony Suite nachází na palubě číslo 4. Tyto suity se ovšem pyšní větší rozlohou, a to 28 m2. Suita je opět vhodná pro dva cestovatele, kteří se mohou rozhodnout mezi manželskou postelí či dvěma jednolůžky.

Terrace Suite

Terrace Suite foto

Chcete-li si užít prostor o velikosti 32,5 m2 a dopřát si trochu luxusu, ubytujte se v kajutách Terrace Suite. V těchto suitách najdete buď manželskou postel nebo dvě jednolůžka a je tak vhodná pro dva cestovatele. Terrace Suite najdete na palubě číslo 6.

Penthouse Suite

Penthouse Suite foto

Dopřejte si ještě větší pohodlí v suitách Penthouse a prožijte polární expedici ve skvělých 34 m2 prostoru. Suita je opět vhodná pro dva cestovatele, kteří se mohou rozhodnout mezi manželskou postelí či dvěma jednolůžky. Tato suita se nachází na sedmé palubě.

Owner's Suite

Owner's Suite foto

Úctyhodných 41 m2 vám nabízí Owner's Suite, kterou najdete na palubě číslo 6. V těchto suitách najdete buď manželskou postel nebo dvě jednolůžka a je tak vhodná pro dva cestovatele

Ultra Suite

Ultra Suite foto

Úplně největší suitou na celé lodi je Ultra Suite, kterou najdete na palubě číslo 6. Tato suita se pyšní velikostí 52 m2 a je ideální pro dva cestovatele. Suita je vybavena buď manželskou postelí nebo dvěma jednolůžky.

Online cena a slevy Ultramarine *****

Profi foto hotelu Ultramarine *****

Naše foto hotelu Ultramarine *****

Video

Gastronomie a hotelové restaurace Ultramarine

Restaurace Balena

Hlavní restaurace Balena nabízí bohaté a výtečné pokrmy. Z restaurace budete mít navíc výhled na překrásnou polární krajinou, kterou loď proplouvá. Podávání jídel se může měnit v závislosti na délce kotvení v přístavu či pozorování volně žijících živočichů, ale vždy se můžete těšit na tři jídla denně. Časy servírování jídel jsou viditelné po celé lodi a časy se budou aktualizovat na základě naplánovaných aktivit. Snídaně a obědy jsou zpravidla formou bufetu, večeře jsou obvykle podávané formou á la carte.

Bistro

Pochutnejte si na skvělých pokrmech v lodním bistru. Jakmile si vyberete to, na co máte chuť, je zcela na vás, zda si to sníte uvnitř bistra nebo na lodní palubě - tak či tak se budete kochat krásným výhledem na polární krajinu.

 

Snídaně, obědy a večeře

Snídaně, obědy i večeře se podávají v jedné restauraci. Zasedací pořádek není dán a vy si tak vždy můžete sednout na své oblíbené místo.

Svačiny a koktejlové hodinky

Na čerstvě napečených sušenkách a sladkém pečivu si můžete pochutnat každé odpoledne. Zakousnout se můžete také do horkých a studených svačin. Svačiny jsou podávány v salónku v průběhu koktejlové hodinky, pokud to aktivity expedice povolí.

Dietní specifika a alergie

V případě že nejíte masová jídla, můžete si vybrat pokrmy připravené ze zeleniny, těstovin a dostupném ovoci. Co se týče alergií, je personál lodi schopen uvařit jídla pro hosty s rozmanitými potřebami, jsou-li tyto omezení a požadavky personálu předem oznámeny. Menu budou jasně označena jako vegetariánská a bez glutenu. Košer jídlo bohužel nelze připravit.

Příprava jídla

Snídaně a obědy se tradičně servírují formou bufetu, zatímco večeře se servírují formou á la carte. Á la carte jídla se připravují ve chvíli objednávky, díky čemuž mohou kuchaři pokrmy přizpůsobit vašim potřebám. V útulné kuchyni mají zdejší kuchaři možnost monitorovat a kontrolovat kvalitu jídla, kterou servírují.

Barové služby

Skvěle naplněný bar na lodi je otevřený všem hostům, kteří si chtějí dát drink se svými přáteli. Drinky jsou servírovány od pozdního rána až do večera. Nabídka zahrnuje limonády, džusy a vodu po celý den zdarma, zatímco pivo a víno se podává k večeři. Za příplatek vám budou k dispozici také vybrané likéry, lihoviny, prémiové pivo, víno a šampaňské. Dle pravidel Quark Expeditions je zakázáno podávat alkoholické nápoje osobám, které nedosáhli věku 18 let.

Vlastní alkohol

Konzumace vlastního alkoholu je zakázána kdekoliv na lodi.

Aktivity

Změny v rozvrhu

I když je denní program vyvěšen předem, někdy se může stát, že se naskytnou nové příležitosti – proto očekávejte neočekávatelné a připravte se na případné změny progamu. Personál pro vás totiž vždy bude vyhlížet zajímavé zážitky.

Bezpečnost 

Vaše bezpečnost je vždy na prvním místě, a proto vás lodní personál o bezpečnosti poučí. Je totiž dobré vědět, jak se bezpečně pohybovat po lodi, jak se chovat na břehu a jak zvládat „mokré“ i „suché“ kotvení. Doporučuje se opatrnost při chůzi na venkovní palubě, jelikož podlaha může klouzat. Vždy používejte zábradlí a protiskluzové uzavřené boty. Sandále, pantofle či bačkory nejsou vhodné pro nošení na lodi.

Voda

Při příjezdu obdržíte ekologicky nezávadné a mnohonásobně využitelné lahve na vodu. Vodu si můžete doplnit v jakémkoliv baru na palubě, nebo v samoobslužných stanovištích naproti butiku Polar.

Palubní účty

Aby byly nákupy na lodi co nejjednodušší, tak se cena položek zakoupených v butiku Polar, v salónku nebo v baru (včetně nápojů) strhává z vašeho palubního účtu. Kajutové poplatky zahrnují také praní, posílání dopisů, komunikační poplatky a na palubě zvolené dobrodružství. Souhrnný účet se platí na konci expedice na recepci. Standardní používaná měna je americký dolar. Přijímaná forma placení je hotovost a karty Visa nebo MasterCard. Osobní šeky nebudou přijaty.

Poznámka: Pokud sdílíte kajutu s někým jiným, ale chtěli byste oddělené palubní účty, tak musíte předem uvědomit recepci.

Spropitné

Přestože udělování spropitného je vysoce osobní a individuální věc, doporučuje se denně dávat spropitné ve výši 15 až 20 dolarů na jednoho hosta. Na konci plavby budete mít možnost uložit vámi zvolenou částku na váš palubní účet, nebo vyjádřit svůj vděk ve formě peněz zanechaných v obálce. Spropitné se rozděluje mezi hotelové a expediční členy týmu.

Oznámení

Oznámení podaná skrze lodní rozhlasový systém vás budou upozorňovat na volně žijící živočichy, jakékoliv změny v cestovních plánech a instrukce ohledně vylodění. Oznámení uslyšíte v kajutách i ve veškerých veřejných prostorách. Při některých plavbách, kde se plánuje využít jazykového programu Quark Expeditions Language Programs, budou oznámení řečené v angličtině a poté několikrát opakována v jiných jazycích. Ze zdvořilosti k ostatním spolucestujícím se od hostů žádá dodržení tichosti v průběhu všech oznámení – včetně těch, které nejsou ve srozumitelném jazyce pro daného hosta.

Návštěva můstku

V průběhu plavby můžete dostat povolení vstoupit na můstek, kde můžete pozorovat kapitána a členy posádky, jak navigují loď. V průběhu příjezdu a odjezdu z přístavu kapitán omezuje vstup na můstek kvůli komplikovanější navigaci. Jelikož můstek je důležité pracovní místo na lodi, měli byste dodržet zásady minimálního hluku tak, aby se zamezilo rozptylování pozornosti jednotlivých důstojníků. Můstková etiketa také zakazuje jíst, pít či kouřit.

Environmentální politika

Buďte součástí hnutí za lepší životní prostředí! Pro udržení čisté vody a okolí používejte koše na odpadky rozmístěné po celé lodi. Nikdy nevyhazujte nic z lodi. Kvůli komplikovanému procesu odsolování mořské vody, se po hostech žádá šetrné zacházení s vodou.

Likvidace baterek

Pokud chcete vyhodit baterie, vyvarujte se lodním košům. Řádná likvidace baterií probíhá na recepci.

Ztráty a nálezy

V případě, že najdete nějakou cizí věc, měli byste ji donést na recepci, nebo ji odevzdat některému členovi expedičního týmu. Pokud něco ztratíte vy, uvědomte personál, který vám s hledáním pomůže.

Kouření a vaping

Pro ochranu zdraví a bezpečnosti hostů, udržuje Quark Expeditions striktní zákaz kouření a vapingu v celém interiéru lodi - včetně kajut, okolí nafukovacích člunů a při probíhajícím kotvení. Kouření a vaping na lodi jsou povoleny pouze v místech k tomu určených. V případě, že takové místo nemůžete najít, zeptejte se některého člena personálu, který vám rád ukáže cestu. Vždy se ujistěte správným uhašením cigarety a jejím vyhozením do určeného koše. Cigarety nikdy nevyhazujte ven z lodi.

Pošta

Polární dopis je skvělý dárek pro vaše blízké. Dopisy lze posílat přímo z lodi a jejich cena bude přidána na váš palubní účet. Váš dopis s číslem vaši kajuty a jménem napsaným zřetelně v pravém horním rohu můžete podat u expedičního pultu. Pokud loď na své cestě zastaví u výzkumné stanice, zanechá tam dopisy pro vyzvednutí. V případě, že se vaše dopisy nepodaří zaslat v průběhu vaší plavby, pokusí se je personál poslat při další plavbě. 

Poznámka: doručit dopisy může trvat několik měsíců a úspěšné doručení není zaručeno.

Kontakt se světem na palubě

Když nebudete zaneprázdněni poznáváním přírodních krás polárních regionů, můžete telefonovat, kontrolovat e-maily či používat internet na palubě.

Jelikož se loď pohybuje ve velmi vzdálených oblastech světa a k připojení používá satelitní vybavení, je občas možné zhoršení či úplný výpadek služeb. Osobní komunikační služby tak nejsou vždy v průběhu plavby garantovány.

I přes možnost připojení na internet, doporučuje společnost odpojení od digitálního života a připojení k přírodnímu světu. Abyste se mohli dostat na váš e-mail nebo internet z osobního počítače, tabletu či chytrého telefonu, musíte si na recepci zakoupit datovou PIN kartu. Místa pro připojení najdete na určených veřejných prostorách. V některých případech, bude připojení na internet fungovat také ve vaší kajutě, avšak nejstabilnější a nejrychlejší dostupné připojení bude vždy ve veřejných prostorách.

Aktuální ceny za tyto nepovinné služby budou vyvěšeny na palubě lodi. Za nevyužitá data či volání nelze žádat vrácení peněz. Díky komunikačním technologiím lodi je možné, že vaše osobní elektronické zařízení budou mít signál z pobřeží. Poplatky za využití takových služeb jsou stanoveny individuálně vaší telefonní společností. Nejbezpečnější způsob, jak se vyvarovat velkému účtu za použití těchto služeb, je zapnutí letadlového režimu, ve kterém lze používat funkce Wi-Fi.

Palubní internetové stránky

Palubní internetové stránky poskytují skvělý zdroj informací. Najdete na nich denní program, životopis členů expedičního týmu, fotografie a další údaje o plavbě. Přihlaste se na http://www.MyQuarkVoyage.com v průběhu plavby a prostudujte výše zmíněné materiály. Přístup na tuto stránku není zpoplatněn, a to i v případě, že nemáte zakoupená data.

Polární butik

Pokud jste si zapomněli něco důležitého, nebo potřebujete koupit suvenýr ze svých cest, zastavte se v polárním butiku. Otevírací doba se řídí naplánovanými denními aktivitami expedice. Dárky a suvenýry jsou skvělou vzpomínkou na vaše polární cesty. Kromě malých suvenýrů nabízí polární butik také vybrané expediční vybavení, jako je vrstvené oblečení, voděodolné kalhoty, rukavice a mnoho dalšího.

Knihovna

Knihovna se nachází v pozorovacím salónku. V knihovně najdete velký výběr průvodců, obrázkových knih a knih přání a stížností. Ať už se zajímáte o jakoukoliv tematiku, vždy si zde najdete něco ke čtení. Kolekce lodi World Explorer zahrnuje knihy v různých jazycích s různými tématy, jako je divoká zvěř, historie, mořská biologie, ekologie a geologie.

Odpočinkové prostory

Na lodi se nachází odpočinkové prostory určené pro speciální události a představení, kde se vám navíc dostane bezplatné kávy či čaje. Pozorovací salónek je pohodlné místo pro odpočinek s krásným výhledem na polární krajinu.

Pozorovací paluby

Pozorovací paluby jsou otevřeny za účelem sledování volně žijících živočichů a načerpání energie z otevřeného oceánu. Tyto paluby jsou ideálním místem pro strávení odpoledne, ovšem otevřené jsou skoro vždy (zavřené jsou pouze v případě nebezpečného počasí).

Recepce

Na recepci vždy najdete recepční, která vám v pracovních hodinách ráda odpoví na jakoukoliv otázku. Na recepci si můžete koupit karty určené pro přístup na internet, zajistit si buzení telefonem nebo zaplatit váš palubní účet na konci plavby.

Termíny

 

Termíny Expedice Počet dní Začátek expedice
       
13.01. - 04.02.2024 Epic Antarctica: Crossing the Circle via Falklands and South Georgia 23 Buenos Aires
03.02. - 13.02.2024 Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent 11 Buenos Aires
12.02. - 22.02.2024 Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent 11 Buenos Aires
21.02. - 02.03.2024   Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent  11 Buenos Aires
01.03. - 14.03.2024  Crossing the Circle: Southern Expedition  14  Buenos Aires
13.03. - 27.03.2024 Essential Patagonia: Chilean Fjords and Torres del Paine 15 Buenos Aires
 28.04. - 11.05.2024  Arctic Saga: Exploring Spitsbergen via the Faroes and Jan Mayen  14 Aberdeen
 10.05. - 23.05.2024  Spitsbergen Photography: Domain of the Polar Bear 14 Helsinki
 22.05. - 02.06.2024  Spitsbergen Explorer: Wildlife Capital of the Arctic  12 Helsinki
01.06. - 10.06.2024 Intro to Spitsbergen: Fjords, Glaciers and Wildlife of Svalbard  10 Helsinki
09.06. - 20.06.2024 Spitsbergen Explorer: Wildlife Capital of the Arctic  12 Helsinki
 19.06. - 28.06.2024  Intro to Spitsbergen: Fjords, Glaciers and Wildlife of Svalbard   10 Helsinki
 14.07. - 25.07.2024  Gems of West Greenland: Fjords, Icebergs, and Culture 12 Toronto
23.07. - 03.08.2024 Gems of West Greenland: Fjords, Icebergs, and Culture 12 Toronto
 01.08. - 17.08.2024  Northwest Passage: In the Footsteps of Franklin 17 Toronto
 15.08. - 26.08.2024  Canada's Remote Arctic: Northwest Passage to Ellesmere and Axel Heiberg Islands 12 Calgary
24.08. - 04.09.2024  Canada's Remote Arctic: Northwest Passage to Ellesmere and Axel Heiberg Islands 12 Calgary
 02.09. - 10.09.2024  Arctic Express Canada: The Heart of the Northwest Passage  9 Calgary
14.09. - 24.09.2024 Greenland Explorer: Sail and Soar the Alpine Arctic 11 Reykjavík
22.09. - 02.10.2024 Greenland Explorer: Sail and Soar the Alpine Arctic 11 Reykjavík
 16.11. - 27.11.2024   Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent  12 Buenos Aires
26.11. - 07.12.2024 Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent 12 Buenos Aires
06.12. - 17.12.2024 Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent  12  Buenos Aires
 16.12.2024 - 07.01.2025  Epic Antarctica: Crossing the Circle via Falklands and South Georgia 23 Buenos Aires
 06.01. - 19.01.2025  Crossing the Circle: Southern Expedition 14 Buenos Aires
 18.01. - 29.01.2025  Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent 12 Buenos Aires
 07.02. - 20.02.2025  Crossing the Circle: Southern Expedition  14 Buenos Aires
 19.02. - 02.03.2025  Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent 12 Buenos Aires
01.03. - 14.03.2025 Crossing the Circle: Southern Expedition 14 Buenos Aires
 13.03. - 27.03.2025  Essential Patagonia: Chilean Fjords and Torres del Paine 15 Buenos Aires

Sport a wellness hotelu Ultramarine *****

Lázně

Milovníci odpočinku a lázeňských procedur se mohou těšit na lázně, ve kterých najdete i místnost s párou. Masáže, péči o tvář a procedury zaměřené na ruce a nohy si domluvte s lázeňskou obsluhou. Rezervaci lze provést také na recepci.

Sauna

Odpočívejte a relaxujte v klidu a teple sauny, která je opravdovým ztělesněním luxusu. Ze sauny budete mít krásný výhled na polární krajinu.

Fitness centrum

Milovníci sportu se mohou těšit na fitness centrum, ve kterém kromě cvičích strojů najdete i skupinové lekce jógy či profesionální trenéry. Uplatňuje se zde pravidlo, kdo dřív přijde, ten dřív cvičí. Do fitness centra je zakázáno nošení vlastní lahve s vodou. Při odchodu se ujistěte, že je vámi použité nářadí zpět na svém místě a tak čisté, jako bylo při příchodu.

Mapa - Ultramarine *****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů na polární expedice do hotelu Ultramarine *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Ultramarine *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

2022
Ing. Jana Paseková
Poslední inspekce hotelu
Ing. Jana Paseková 724 065 779

Recenze hotelu Ultramarine *****

Factsheet

Podobný hotel

Letová spojení na polární expedice

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.