Ultramarine *****

Polární expedice

Nejnovější polární loď plná luxusu

Destinaci
jsme
navštívili

Hotel Ultramarine *****

Lokalita Polární expedice | Zobrazit mapu
Strava Plná penze, All Inclusive | Více o gastronomii
Tipy specialistů Celá prosklená loď Moderní a luxusní kajuty Výlet helikoptérou

Popis hotelu Ultramarine ***** Polární expedice

Ultramarine je nejnovější loď společnosti Quark Expeditions. Tato loď je navržena tak, aby zdolala cokoliv, co ji na polární expedici v ledových vodách může potkat a zároveň jste díky ní objevili vše, co polární oblasti nabízejí (od nedotčené přírody po domorodá zvířata).

Loď Ultramarine se pyšní dvěma dvoumotorovými vrtulníky, díky nimž se vaše polární expedice stane opravdu nezapomenutelnou. Na lodi se můžete těšit na největší lodní apartmán, krásné společné prostory, velké množství můstků, z nichž můžete pozorovat polární krajinu a zvířata a velkou nabídku aktivit. Loď je také navržena tak, aby co nejvíce chránila životní prostředí.

Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Nabídka pokojů

Solo Panorama

Solo Panorama

Kajuty Solo Panorama o rozloze 12 m2 najdete na palubě číslo 6. Kajuta je ideální pro cestovatele, který se na polární výpravu vydal sám, neboť se v ní nachází jednolůžko...

Explorer Triple

Explorer Triple

Kajuty Explorer Triple o rozloze 26,5 m2 se nachází na palubě číslo 3. Uvnitř kajuty najdete 3 jednolůžkové postele, z nichž dvě mohou být spojeny tak, aby vytvořily jednu manželskou pos..

Explorer Suite

Explorer Suite

Suity Explorer najdete na třetí palubě a pyšní se rozlohou 26,5 m2. Suita je ideální pro dva cestovatele, neboť je v ní připravena buď jedna manželská postel nebo dvě jednolůžka...

Balcony Suite

Balcony Suite

Balcony Suite se pyšní rozlohou 21 m2 a nachází se na palubě číslo 4. Stejně jako Explorer Suite je i tato suita ideálním řešením pro dva cestovatele...

Gastronomie a hotelové restaurace

Restaurace

Na lodi najdete jednu restauraci a je tady jedna věc vždy jistá - bohaté a výtečné pokrmy. Z restaurace budete mít navíc výhled na překrásnou polární krajinou, kterou loď proplouvá. Podávání jídel se může měnit v závislosti na délce kotvení v přístavu či pozorování volně žijících živočichů, ale vždy se můžete těšit na tři jídla denně. Časy servírování jídel jsou viditelné po celé lodi a časy se budou aktualizovat na základě naplánovaných aktivit.

Bistro

Pochutnejte si na skvělých pokrmech v lodním bistru. Jakmile si vyberete to, na co máte chuť, je zcela na vás, zda si to sníte uvnitř bistra nebo na lodní palubě - tak či tak se budete kochat krásným výhledem na polární krajinu.

Snídaně, obědy a večeře

Snídaně, obědy i večeře se podávají v jedné restauraci. Zasedací pořádek není dán a vy si tak vždy můžete sednout na své oblíbené místo.

Svačiny a koktejlové hodinky

Na čerstvě napečených sušenkách a sladkém pečivu si můžete pochutnat každé odpoledne. Zakousnout se můžete také do horkých a studených svačin. Svačiny jsou podávány v salónku v průběhu koktejlové hodinky, pokud to aktivity expedice povolí.

Dietní specifika a alergie

V případě že nejíte masová jídla, můžete si vybrat pokrmy připravené ze zeleniny, těstovin a dostupném ovoci. Co se týče alergií, je personál lodi schopen uvařit jídla pro hosty s rozmanitými potřebami, jsou-li tyto omezení a požadavky personálu předem oznámeny. Menu budou jasně označena jako vegetariánská a bez glutenu. Košer jídlo bohužel nelze připravit.

Příprava jídla

Snídaně a obědy se tradičně servírují formou bufetu, zatímco večeře se servírují formou á la carte. Á la carte jídla se připravují ve chvíli objednávky, díky čemuž mohou kuchaři pokrmy přizpůsobit vašim potřebám. V útulné kuchyni mají zdejší kuchaři možnost monitorovat a kontrolovat kvalitu jídla, kterou servírují.

Barové a vínové služby

Skvěle naplněný bar na lodi je otevřený všem hostům, kteří si chtějí dát drink se svými přáteli. Drinky jsou servírovány od pozdního rána až do večera. Nabídka zahrnuje limonády, džusy a vodu po celý den zdarma, zatímco pivo a víno se podává k večeři. Za příplatek vám budou k dispozici také vybrané likéry, lihoviny, prémiové pivo, víno a šampaňské. Dle pravidel Quark Expeditions je zakázáno podávat alkoholické nápoje osobám, které nedosáhli věku 18 let.

Vlastní alkohol

Konzumace vlastního alkoholu je zakázána kdekoliv na lodi.

Kategorie a vybavení pokojů Ultramarine

Lodní kajuty a suity jsou vybaveny vším, co zajistí, abyste se po celou dobu plavby cítili pohodlně. Chcete-li svou kajutu či suitu ještě něčím dovybavit (např. polštářem či ručníkem), stačí kontaktovat recepci nebo obsluhu své kajuty.

Informace o kajutách

Sprchy a toalety

V každé kajutě najdete soukromou koupelnu se sprchou, toaletou a umyvadlem. K dispozici budete mít šampon značky L’Occitane, kondicionér a sprchový gel. Kanalizace na lodi je velmi citlivá a je tedy důležité do toalety vhazovat pouze toaletní papír. Je zakázano do toalety vhazovat kapesníky, papírové ubrousky, ženské potřeby a další.

Elektrický proud

Na lodi je zaveden elektrický proud o napětí 220/110 voltů. Na lodi najdete standardní evropské a severoamerické zásuvky a USB porty. Přístup ke konzistentnímu elektrickému proudu není vždy zaručený, a proto nemusí být nabití vašich zařízení vždy možné. Doporučuje se kontrolovat napětí zařízení před zapojením do zásuvky, aby se předešlo možnému poškození.

Fén

Fén na vlasy je k dispozici v každé kajutě.

Župany

Zapůjčené župany vám budou k dispozici po celou dobu vašeho dobrodružství.

Cennosti

Vaše cennosti můžete uschovat v bezpečí vašich kajut. Doporučujeme i přesto cestovat s co nejmenším množstvím cenností.

Teplota v kajutě

Teplotu v kajutě můžete měnit pomocí termostatu.

Sdílení kajuty

Mnoho cestovatelů si zvolí sdílení kajuty s jinými cestovateli, se kterými se nikdy předtím nepotkali. Všichni hosté mají své vlastní plány a preference, proto buďte prosím ohleduplní ke svým spolubydlícím.

Pokojová služba

Vaši kajutu vám pokojské uklidí každý den, ovšem ručníky a povlečení vymění každý třetí den. Pokud byste chtěli měnit ručníky častěji, informujte personál kajuty. Zanechání ručníku na věšáku značí, že jej budete používat znova. Pokud ručník necháte na zemi, ve sprše či v umyvadle, znamená to, že ručník chcete vyměnit.

Prádlo

Kompletní seznam poplatků za praní prádla budete mít připravený na palubě. Formuláře a koše na praní jsou k dispozici v kajutě. Špinavé prádlo se sbírá každé ráno a po vyprání bude vráceno do 48 hodin. K dispozici vám bude také služba žehlení prádla za minimální poplatek. Využijte služby praní tak, abyste si mohli vzít méně věcí s sebou.

Požární systém

Požární systémy se nacházejí na celé lodi, jsou velmi citlivé a mohou být aktivovány i tím nejmenším dotykem. Proto se nesmí věšet věci na hlavice systému nebo kouřit kdekoliv na lodi, mimo vyhrazená místa. Pokud host aktivuje požární systém, může být brán jako odpovědný za způsobené škody.

Záchranné vesty

Každá kajuta je vybavena oranžovými záchrannými vestami značky SOLAS. Tyto vesty se používají pouze v případě nouzového stavu a při nácviku.

Nabídka pokojů

Solo Panorama

Solo Panorama foto

Kajuty Solo Panorama o rozloze 12 m2 najdete na palubě číslo 6. Kajuta je ideální pro cestovatele, který se na polární výpravu vydal sám, neboť se v ní nachází jednolůžko.

Explorer Triple

Explorer Triple foto

Kajuty Explorer Triple o rozloze 26,5 m2 se nachází na palubě číslo 3. Uvnitř kajuty najdete 3 jednolůžkové postele, z nichž dvě mohou být spojeny tak, aby vytvořily jednu manželskou postel. Tato kajuta je tak vhodná až pro 3 cestovatele.

Explorer Suite

Explorer Suite foto

Suity Explorer najdete na třetí palubě a pyšní se rozlohou 26,5 m2. Suita je ideální pro dva cestovatele, neboť je v ní připravena buď jedna manželská postel nebo dvě jednolůžka.

Balcony Suite

Balcony Suite foto

Balcony Suite se pyšní rozlohou 21 m2 a nachází se na palubě číslo 4. Stejně jako Explorer Suite je i tato suita ideálním řešením pro dva cestovatele. Najdete v ní buď dvě jednolůžka nebo jednu manželskou postel.

Deluxe Balcony Suite

Deluxe Balcony Suite foto

Stejně jako Balcony Suite se i Deluxe Balcony Suite nachází na palubě číslo 4. Tyto suity se ovšem pyšní větší rozlohou, a to 28 m2. Suita je opět vhodná pro dva cestovatele, kteří se mohou rozhodnout mezi manželskou postelí či dvěma jednolůžky.

Terrace Suite

Terrace Suite foto

Chcete-li si užít prostor o velikosti 32,5 m2 a dopřát si trochu luxusu, ubytujte se v kajutách Terrace Suite. V těchto suitách najdete buď manželskou postel nebo dvě jednolůžka a je tak vhodná pro dva cestovatele. Terrace Suite najdete na palubě číslo 6.

Penthouse Suite

Penthouse Suite foto

Dopřejte si ještě větší pohodlí v suitách Penthouse a prožijte polární expedici ve skvělých 34 m2 prostoru. Suita je opět vhodná pro dva cestovatele, kteří se mohou rozhodnout mezi manželskou postelí či dvěma jednolůžky. Tato suita se nachází na sedmé palubě.

Owner's Suite

Owner's Suite foto

Úctyhodných 41 m2 vám nabízí Owner's Suite, kterou najdete na palubě číslo 6. V těchto suitách najdete buď manželskou postel nebo dvě jednolůžka a je tak vhodná pro dva cestovatele

Ultra Suite

Ultra Suite foto

Úplně největší suitou na celé lodi je Ultra Suite, kterou najdete na palubě číslo 6. Tato suita se pyšní velikostí 52 m2 a je ideální pro dva cestovatele. Suita je vybavena buď manželskou postelí nebo dvěma jednolůžky.

Online cena a slevy Ultramarine *****

Garance nejlepší ceny

Profi foto hotelu Ultramarine *****

Video

Gastronomie a hotelové restaurace Ultramarine

Restaurace

Na lodi najdete jednu restauraci a je tady jedna věc vždy jistá - bohaté a výtečné pokrmy. Z restaurace budete mít navíc výhled na překrásnou polární krajinou, kterou loď proplouvá. Podávání jídel se může měnit v závislosti na délce kotvení v přístavu či pozorování volně žijících živočichů, ale vždy se můžete těšit na tři jídla denně. Časy servírování jídel jsou viditelné po celé lodi a časy se budou aktualizovat na základě naplánovaných aktivit.

Bistro

Pochutnejte si na skvělých pokrmech v lodním bistru. Jakmile si vyberete to, na co máte chuť, je zcela na vás, zda si to sníte uvnitř bistra nebo na lodní palubě - tak či tak se budete kochat krásným výhledem na polární krajinu.

Snídaně, obědy a večeře

Snídaně, obědy i večeře se podávají v jedné restauraci. Zasedací pořádek není dán a vy si tak vždy můžete sednout na své oblíbené místo.

Svačiny a koktejlové hodinky

Na čerstvě napečených sušenkách a sladkém pečivu si můžete pochutnat každé odpoledne. Zakousnout se můžete také do horkých a studených svačin. Svačiny jsou podávány v salónku v průběhu koktejlové hodinky, pokud to aktivity expedice povolí.

Dietní specifika a alergie

V případě že nejíte masová jídla, můžete si vybrat pokrmy připravené ze zeleniny, těstovin a dostupném ovoci. Co se týče alergií, je personál lodi schopen uvařit jídla pro hosty s rozmanitými potřebami, jsou-li tyto omezení a požadavky personálu předem oznámeny. Menu budou jasně označena jako vegetariánská a bez glutenu. Košer jídlo bohužel nelze připravit.

Příprava jídla

Snídaně a obědy se tradičně servírují formou bufetu, zatímco večeře se servírují formou á la carte. Á la carte jídla se připravují ve chvíli objednávky, díky čemuž mohou kuchaři pokrmy přizpůsobit vašim potřebám. V útulné kuchyni mají zdejší kuchaři možnost monitorovat a kontrolovat kvalitu jídla, kterou servírují.

Barové a vínové služby

Skvěle naplněný bar na lodi je otevřený všem hostům, kteří si chtějí dát drink se svými přáteli. Drinky jsou servírovány od pozdního rána až do večera. Nabídka zahrnuje limonády, džusy a vodu po celý den zdarma, zatímco pivo a víno se podává k večeři. Za příplatek vám budou k dispozici také vybrané likéry, lihoviny, prémiové pivo, víno a šampaňské. Dle pravidel Quark Expeditions je zakázáno podávat alkoholické nápoje osobám, které nedosáhli věku 18 let.

Vlastní alkohol

Konzumace vlastního alkoholu je zakázána kdekoliv na lodi.

Aktivity

Voda

Při příjezdu obdržíte ekologicky nezávadné a mnohonásobně využitelné lahve na vodu. Vodu si můžete doplnit v jakémkoliv baru na palubě, nebo v samoobslužných stanovištích naproti butiku Polar.

Palubní účty

Aby byly nákupy na lodi co nejjednodušší, tak se cena položek zakoupených v butiku Polar, v salónku nebo v baru (včetně nápojů) strhává z vašeho palubního účtu. Kajutové poplatky zahrnují také praní, posílání dopisů, komunikační poplatky a na palubě zvolené dobrodružství. Souhrnný účet se platí na konci expedice na recepci. Standardní používaná měna je americký dolar. Přijímaná forma placení je hotovost a karty Visa nebo MasterCard. Osobní šeky nebudou přijaty.

Poznámka: Pokud sdílíte kajutu s někým jiným, ale chtěli byste oddělené palubní účty, tak musíte předem uvědomit recepci.

Spropitné

Přestože udělování spropitného je vysoce osobní a individuální věc, doporučuje se denně dávat spropitné ve výši 15 až 20 dolarů na jednoho hosta. Na konci plavby budete mít možnost uložit vámi zvolenou částku na váš palubní účet, nebo vyjádřit svůj vděk ve formě peněz zanechaných v obálce. Spropitné se rozděluje mezi hotelové a expediční členy týmu.

Oznámení

Oznámení podaná skrze lodní rozhlasový systém vás budou upozorňovat na volně žijící živočichy, jakékoliv změny v cestovních plánech a instrukce ohledně vylodění. Oznámení uslyšíte v kajutách i ve veškerých veřejných prostorách. Při některých plavbách, kde se plánuje využít jazykového programu Quark Expeditions Language Programs, budou oznámení řečené v angličtině a poté několikrát opakována v jiných jazycích. Ze zdvořilosti k ostatním spolucestujícím se od hostů žádá dodržení tichosti v průběhu všech oznámení – včetně těch, které nejsou ve srozumitelném jazyce pro daného hosta.

Návštěva můstku

V průběhu plavby můžete dostat povolení vstoupit na můstek, kde můžete pozorovat kapitána a členy posádky, jak navigují loď. V průběhu příjezdu a odjezdu z přístavu kapitán omezuje vstup na můstek kvůli komplikovanější navigaci. Jelikož můstek je důležité pracovní místo na lodi, měli byste dodržet zásady minimálního hluku tak, aby se zamezilo rozptylování pozornosti jednotlivých důstojníků. Můstková etiketa také zakazuje jíst, pít či kouřit.

Environmentální politika

Buďte součástí hnutí za lepší životní prostředí! Pro udržení čisté vody a okolí používejte koše na odpadky rozmístěné po celé lodi. Nikdy nevyhazujte nic z lodi. Kvůli komplikovanému procesu odsolování mořské vody, se po hostech žádá šetrné zacházení s vodou.

Likvidace baterek

Pokud chcete vyhodit baterie, vyvarujte se lodním košům. Řádná likvidace baterií probíhá na recepci.

Ztráty a nálezy

V případě, že najdete nějakou cizí věc, měli byste ji donést na recepci, nebo ji odevzdat některému členovi expedičního týmu. Pokud něco ztratíte vy, uvědomte personál, který vám s hledáním pomůže.

Kouření a vaping

Pro ochranu zdraví a bezpečnosti hostů, udržuje Quark Expeditions striktní zákaz kouření a vapingu v celém interiéru lodi - včetně kajut, okolí nafukovacích člunů a při probíhajícím kotvení. Kouření a vaping na lodi jsou povoleny pouze v místech k tomu určených. V případě, že takové místo nemůžete najít, zeptejte se některého člena personálu, který vám rád ukáže cestu. Vždy se ujistěte správným uhašením cigarety a jejím vyhozením do určeného koše. Cigarety nikdy nevyhazujte ven z lodi.

Pošta

Polární dopis je skvělý dárek pro vaše blízké. Dopisy lze posílat přímo z lodi a jejich cena bude přidána na váš palubní účet. Váš dopis s číslem vaši kajuty a jménem napsaným zřetelně v pravém horním rohu můžete podat u expedičního pultu. Pokud loď na své cestě zastaví u výzkumné stanice, zanechá tam dopisy pro vyzvednutí. V případě, že se vaše dopisy nepodaří zaslat v průběhu vaší plavby, pokusí se je personál poslat při další plavbě. 

Poznámka: doručit dopisy může trvat několik měsíců a úspěšné doručení není zaručeno.

Kontakt se světem na palubě

Když nebudete zaneprázdněni poznáváním přírodních krás polárních regionů, můžete telefonovat, kontrolovat e-maily či používat internet na palubě.

Jelikož se loď pohybuje ve velmi vzdálených oblastech světa a k připojení používá satelitní vybavení, je občas možné zhoršení či úplný výpadek služeb. Osobní komunikační služby tak nejsou vždy v průběhu plavby garantovány.

I přes možnost připojení na internet, doporučuje společnost odpojení od digitálního života a připojení k přírodnímu světu. Abyste se mohli dostat na váš e-mail nebo internet z osobního počítače, tabletu či chytrého telefonu, musíte si na recepci zakoupit datovou PIN kartu. Místa pro připojení najdete na určených veřejných prostorách. V některých případech, bude připojení na internet fungovat také ve vaší kajutě, avšak nejstabilnější a nejrychlejší dostupné připojení bude vždy ve veřejných prostorách.

Aktuální ceny za tyto nepovinné služby budou vyvěšeny na palubě lodi. Za nevyužitá data či volání nelze žádat vrácení peněz. Díky komunikačním technologiím lodi je možné, že vaše osobní elektronické zařízení budou mít signál z pobřeží. Poplatky za využití takových služeb jsou stanoveny individuálně vaší telefonní společností. Nejbezpečnější způsob, jak se vyvarovat velkému účtu za použití těchto služeb, je zapnutí letadlového režimu, ve kterém lze používat funkce Wi-Fi.

Palubní internetové stránky

Palubní internetové stránky poskytují skvělý zdroj informací. Najdete na nich denní program, životopis členů expedičního týmu, fotografie a další údaje o plavbě. Přihlaste se na http://www.MyQuarkVoyage.com v průběhu plavby a prostudujte výše zmíněné materiály. Přístup na tuto stránku není zpoplatněn, a to i v případě, že nemáte zakoupená data.

Polární butik

Pokud jste si zapomněli něco důležitého, nebo potřebujete koupit suvenýr ze svých cest, zastavte se v polárním butiku. Otevírací doba se řídí naplánovanými denními aktivitami expedice. Dárky a suvenýry jsou skvělou vzpomínkou na vaše polární cesty. Kromě malých suvenýrů nabízí polární butik také vybrané expediční vybavení, jako je vrstvené oblečení, voděodolné kalhoty, rukavice a mnoho dalšího.

Knihovna

Knihovna se nachází v pozorovacím salónku. V knihovně najdete velký výběr průvodců, obrázkových knih a knih přání a stížností. Ať už se zajímáte o jakoukoliv tematiku, vždy si zde najdete něco ke čtení. Kolekce lodi World Explorer zahrnuje knihy v různých jazycích s různými tématy, jako je divoká zvěř, historie, mořská biologie, ekologie a geologie.

Odpočinkové prostory

Na lodi se nachází odpočinkové prostory určené pro speciální události a představení, kde se vám navíc dostane bezplatné kávy či čaje. Pozorovací salónek je pohodlné místo pro odpočinek s krásným výhledem na polární krajinu.

Pozorovací paluby

Pozorovací paluby jsou otevřeny za účelem sledování volně žijících živočichů a načerpání energie z otevřeného oceánu. Tyto paluby jsou ideálním místem pro strávení odpoledne, ovšem otevřené jsou skoro vždy (zavřené jsou pouze v případě nebezpečného počasí).

Recepce

Na recepci vždy najdete recepční, která vám v pracovních hodinách ráda odpoví na jakoukoliv otázku. Na recepci si můžete koupit karty určené pro přístup na internet, zajistit si buzení telefonem nebo zaplatit váš palubní účet na konci plavby.

Sport a wellness hotelu Ultramarine *****

Lázně

Milovníci odpočinku a lázeňských procedur se mohou těšit na lázně, ve kterých najdete i místnost s párou. Masáže, péči o tvář a procedury zaměřené na ruce a nohy si domluvte s lázeňskou obsluhou. Rezervaci lze provést také na recepci.

Sauna

Odpočívejte a relaxujte v klidu a teple sauny, která je opravdovým ztělesněním luxusu. Ze sauny budete mít krásný výhled na polární krajinu.

Fitness centrum

Milovníci sportu se mohou těšit na fitness centrum, ve kterém kromě cvičích strojů najdete i skupinové lekce jógy či profesionální trenéry. Uplatňuje se zde pravidlo, kdo dřív přijde, ten dřív cvičí. Do fitness centra je zakázáno nošení vlastní lahve s vodou. Při odchodu se ujistěte, že je vámi použité nářadí zpět na svém místě a tak čisté, jako bylo při příchodu.

Mapa - Ultramarine *****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů na polární expedice do hotelu Ultramarine *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Ultramarine *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recenze hotelu Ultramarine *****

Letová spojení na polární expedice

Bc. Petra Melková
Ultramarine
„Procestovala jsem svět. Ráda Vám poradím.“
Odlet
Nocí
Strava
Cena za osobu
x

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.