Sardinie

Sardinie

Rychlá kalkulace hotelu

Sardinie
Odlet
Nocí v hotelu
Pullman Almar Timi Ama Resort & Spa
Hotel

Pro hotel Pullman Almar Timi Ama Resort & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Pullman Almar Timi Ama Resort & Spa.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

 

Itálie je krásná země. Proslulá jako domov olivového oleje, těstovin, výborného vína a zářícího slunce, římských ruin a renesančních paláců.

Itálie se nachází v jižní Evropě na dlouhém poloostrově ve tvaru boty, v oblasti mezi Alpami a řadou ostrovů, mezi které patří i Sicílie a Sardinie.

Klima Itálie je velmi rozdílné a záleží na tom, ve které části se nacházíte. Setkáte se se středomořským, mírným, subtropickým, oceánským i kontinentálním klimatem. Příroda je také poměrně různorodá. Itálie se rozkládá na velké oblasti od středu k jihu Evropy, v oblasti Alp a Apenin. Najdeme zde typicky vysokohorské rostliny a živočichy i živočichy čistě středomořské.

Itálie se může pochlubit jednou z nejzajímavějších historií v Evropě. Najdete zde pozůstatky římského osídlení a kultury, která silně ovlivnila další vývoj Itálie. Dalším velmi významným obdobím italských dějin byla renesance, kdy se tato země dokázala prosadit a ukázat světu své umění.

Zájezdy CK Deluxea jsou zaměřeny zejména na OSTROV SARDINIE, který nabízí krásné pláže a spousty možností výletů.  

 sardinie-novy-web-011.jpg
 

O Sardínii

Ostrov Sardinie, italsky Sardegna a sardsky Sardigna, je autonomním regionem Italské republiky, který má speciální statut, jenž byl Sardinii udělen Ústavou z roku 1948 a zaručuje jí široké pole politické a administrativní samostatnosti. Název "Sardegna" má původ v pojmenování jejich odvěkých obyvatel Sardů, ale v antice dali Řekové ostrovu jméno Hyknusa nebo Icnussa, zatímco Latini ho nazývali Sandalion. To proto, že tvar Sardinie jim připomínal lidskou šlépěj. Vlajku Sardů poznáte podle čtyř černých hlav Maurů v bílých polích oddělených červeným křížem.

Se svou rozlohou 24.090 km2 je druhým největším ostrovem nejen Itálie, ale i celého Středozemního moře, a řadí se tak za Sicílii, která je o 1.620 km2 větší. Je vzdálená téměř stejně jak od italské pevniny, od které ji dělí 180 km široký pás Tyrhénského moře, tak od afrického Tuniska, ležícího 210 km za průlivem Canale di Sardegna. Nejblíže má ovšem Sardinie k Francii, jelikož Bonifacio, nejjižnější město francouzského ostrova Korsika, se nachází pouhých 15 km od sardských břehů. Sardinie má protáhlý tvar, je 267 km dlouhá a 120 km široká.

 

Obyvatelstvo

Ostrov je poměrně řídce osídlen, na každý km2 připadá v průměru 69 obyvatel z celkových 1.640.000. Největší města ostrova jsou: hlavní město Cagliari se 154.000 obyvateli (s aglomerací dosahuje 450.000) a Sassari se 127.000 obyvateli. Mezi města, jejichž počet obyvatel nepřesahuje 50.000, patří např. Olbia a Alghero, kde se (kromě Cagliari) nacházejí mezinárodní letiště. 

sardinie-novy-web-006.jpg  

Jazyk

Na Sardinii je úředním jazykem italština, ale většina obyvatel mluví také místním jazykem sardštinou, která je uznávána jako samostatný románský jazyk. Sama sardština má mnohé a od sebe velice odlišné dialekty. Navíc se ve městě Alghero mluví katalánsky a na ostrově San Pietro ligurským dialektem. Bezproblémů se domluvíte i anglicky nebo německy.

 

Pobřeží

Délka pobřeží celkově dosahuje 2.400 km, většinou se jedná o útesy se zálivy. Sardinie je obklopena množstvím ostrovů a ostrůvků, z nichž mnohé byly uznány za národní parky: nejvýznamnější jsou Asinara na severozápadě, San Pietro s Sant´Antioco na jihu. Tavolara a souostroví Arcipelago della Maddalena na severovýchodě. Sardinie je nejobdivovanější pro své moře, které je až neskutečně průzračné, hrající celou škálou modré až zelené barvy. Mezi nejznámější pobřeží patří Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží), které je protkané nádhernými zálivy a zátokami. Pokud toužíte spatřit žulové partie pobřeží a růžově zbarvené pláže, potom se vydejte na toto kouzelné místo.

Kolem písčité pláže Poetto se vine pobřežní silnice, zatímco pláž je poseta zátokami, na které se v zimě slétají růžoví plameňáci. Také dále na východ se můžete těšit z pláží nebo z křišťálově průzračné vody.

Pláže

Cala Brandinchi - jednou z nejznámějších pláží Sardinie je pláž Cala Brandinchi. Turisté jí přezdívají „Malé Tahiti“ díky svému jemnému písku a průzračně tyrkysové vodě.

Spiaggia di Piscinas - na pláž Spiaggia di Piscinas se dostanete pouze po hrbolatých stezkách. Je přímo magickým zážitkem procházet se nabodo při západu slunce přes vysoké písečné duny. Tyto duny, které jsou známé jako sardinská poušť, se tyčí až do výšky 60 m.

Chia - pláž Chia je skvělá především pro milovníky windsurfingu a procházek po dunách. Spatřit zde můžete také nádherné růžové plameňáky.

Cestování po oblasti

Ceny veřejné dopravy na Sardinii nejsou příliš vysoké, ale mlže být obtížné se dostat do odlehlých oblastí. V mnoha případech je autobusová doprava lepší a rychlejší než doprava železniční.  Pokud stojíte o to prozkoumat odlehlejší vesničky, hornaté oblasti i málo navštěvované pláže, bude pro Vás nejpohodlnější pronájem auta.

sardinie-novy-web-033.jpgsardinie-novy-web-034.jpg 
 

Měna a peníze

Sardinskou měnou je EURO. Ve většině měst jsou však dostupné bankomaty a problém také nebude platit kartou VISA, MasterCard a Cirrus. V některých menších podnicích však bude nutné platit v hotovosti.

Suvenýry

Chcete-li si přivézt ze Sardinie typický suvenýr či dárek, nevynechejte originální výrobky sardského řemeslnictví - tkalcovství koberců (tappeti sardi), řezbářství, šperkařství (filigrán, šperky z červeného korálu, ručně vyráběný prsten Fede Sarda), výrobky z korku, sardské nože (coltelli sardi). Jako suvenýr může sloužit i gastronomický výrobek, jako je láhev výborného sardinského vína nebo láhev likéru „Mirto“, vyráběného z myrty obecné. Za ochutnávku zajisté stojí i typický sardinský ovčí sýr „pecorino“, kterým své známé mile potěšíte.

Sardinská kuchyně

Na Sardínii si můžete dopřát i organickou a zdravou výživu. Navštivte vnitrozemí, kde na farmách prodávají svůj vlastní sýr pecorino, uzeniny anebo těžká červená vína Cannonau. Vyzkoušet můžete samozřejmě také delikatesní mořské plody, nebo domácí ravioli se sýrem ricotta nebo medem potřené lívanečky. 

sardinie-novy-web-032.jpgsardinie-novy-web-035.jpg 
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.