Sardinie

Sardinie

Rychlá kalkulace hotelu

Sardinie
Odlet
Nocí v hotelu
Pullman Almar Timi Ama Resort & Spa
Hotel

Pro hotel Pullman Almar Timi Ama Resort & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Pullman Almar Timi Ama Resort & Spa.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

 

Sardinie, jedinečný ostrov ležící ve Středozemním moři, láká svou exotickou krásou a bohatou historií každý rok tisíce turistů z celého světa. Své přírodní scenérie, křišťálově čisté pláže a malebná města nabízejí nezapomenutelné zážitky pro každého návštěvníka. S více než 1800 kilometry pobřeží nabízí Sardinie nekonečné možnosti pro milovníky slunce a pláže. Historie Sardinie sahá až do doby kamenné a ostrov je bohatý na archeologické památky, jako jsou nuraghi - starověké věže z kamene. Sardinie není známá pouze svou přírodní krásou, ale také svou kuchyní. Tradiční sardinská kuchyně je bohatá na čerstvé mořské plody, olivový olej, sýry, bylinky a domácí těstoviny. To vše přispívá k unikátnímu gastronomickému zážitku, který si návštěvníci mohou na tomto ostrově užít do sytosti. Pro milovníky dobrodružství nabízí Sardinie mnoho možností pro outdoorové aktivity, jako je potápění, horolezectví a trekking. Sardinie je fascinující destinací spojující historii, kulturu, přírodu a dobrodružství.

 sardinie-novy-web-011.jpg
 

O Sardínii

Ostrov Sardinie, italsky Sardegna a sardsky Sardigna, je autonomním regionem Italské republiky, který má speciální statut, jenž byl Sardinii udělen Ústavou z roku 1948 a zaručuje jí široké pole politické a administrativní samostatnosti. Název "Sardegna" má původ v pojmenování jejich odvěkých obyvatel Sardů, ale v antice dali Řekové ostrovu jméno Hyknusa nebo Icnussa, zatímco Latini ho nazývali Sandalion. To proto, že tvar Sardinie jim připomínal lidskou šlépěj. Vlajku Sardů poznáte podle čtyř černých hlav Maurů v bílých polích oddělených červeným křížem.

Se svou rozlohou 24.090 km2 je druhým největším ostrovem nejen Itálie, ale i celého Středozemního moře, a řadí se tak za Sicílii, která je o 1.620 km2 větší. Je vzdálená téměř stejně jak od italské pevniny, od které ji dělí 180 km široký pás Tyrhénského moře, tak od afrického Tuniska, ležícího 210 km za průlivem Canale di Sardegna. Nejblíže má ovšem Sardinie k Francii, jelikož Bonifacio, nejjižnější město francouzského ostrova Korsika, se nachází pouhých 15 km od sardských břehů. Sardinie má protáhlý tvar, je 267 km dlouhá a 120 km široká.

 

Obyvatelstvo

Ostrov je poměrně řídce osídlen, na každý km2 připadá v průměru 69 obyvatel z celkových 1.640.000. Největší města ostrova jsou: hlavní město Cagliari se 154.000 obyvateli (s aglomerací dosahuje 450.000) a Sassari se 127.000 obyvateli. Mezi města, jejichž počet obyvatel nepřesahuje 50.000, patří např. Olbia a Alghero, kde se (kromě Cagliari) nacházejí mezinárodní letiště. 

sardinie-novy-web-006.jpg  

Jazyk

Na Sardinii je úředním jazykem italština, ale většina obyvatel mluví také místním jazykem sardštinou, která je uznávána jako samostatný románský jazyk. Sama sardština má mnohé a od sebe velice odlišné dialekty. Navíc se ve městě Alghero mluví katalánsky a na ostrově San Pietro ligurským dialektem. Bezproblémů se domluvíte i anglicky nebo německy.

 

Pobřeží

Délka pobřeží celkově dosahuje 2.400 km, většinou se jedná o útesy se zálivy. Sardinie je obklopena množstvím ostrovů a ostrůvků, z nichž mnohé byly uznány za národní parky: nejvýznamnější jsou Asinara na severozápadě, San Pietro s Sant´Antioco na jihu. Tavolara a souostroví Arcipelago della Maddalena na severovýchodě. Sardinie je nejobdivovanější pro své moře, které je až neskutečně průzračné, hrající celou škálou modré až zelené barvy. Mezi nejznámější pobřeží patří Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží), které je protkané nádhernými zálivy a zátokami. Pokud toužíte spatřit žulové partie pobřeží a růžově zbarvené pláže, potom se vydejte na toto kouzelné místo.

Kolem písčité pláže Poetto se vine pobřežní silnice, zatímco pláž je poseta zátokami, na které se v zimě slétají růžoví plameňáci. Také dále na východ se můžete těšit z pláží nebo z křišťálově průzračné vody.

Pláže

Cala Brandinchi - jednou z nejznámějších pláží Sardinie je pláž Cala Brandinchi. Turisté jí přezdívají „Malé Tahiti“ díky svému jemnému písku a průzračně tyrkysové vodě.

Spiaggia di Piscinas - na pláž Spiaggia di Piscinas se dostanete pouze po hrbolatých stezkách. Je přímo magickým zážitkem procházet se nabodo při západu slunce přes vysoké písečné duny. Tyto duny, které jsou známé jako sardinská poušť, se tyčí až do výšky 60 m.

Chia - pláž Chia je skvělá především pro milovníky windsurfingu a procházek po dunách. Spatřit zde můžete také nádherné růžové plameňáky.

Cestování po oblasti

Ceny veřejné dopravy na Sardinii nejsou příliš vysoké, ale mlže být obtížné se dostat do odlehlých oblastí. V mnoha případech je autobusová doprava lepší a rychlejší než doprava železniční.  Pokud stojíte o to prozkoumat odlehlejší vesničky, hornaté oblasti i málo navštěvované pláže, bude pro Vás nejpohodlnější pronájem auta.

sardinie-novy-web-033.jpgsardinie-novy-web-034.jpg 
 

Měna a peníze

Sardinskou měnou je EURO. Ve většině měst jsou však dostupné bankomaty a problém také nebude platit kartou VISA, MasterCard a Cirrus. V některých menších podnicích však bude nutné platit v hotovosti.

Suvenýry

Chcete-li si přivézt ze Sardinie typický suvenýr či dárek, nevynechejte originální výrobky sardského řemeslnictví - tkalcovství koberců (tappeti sardi), řezbářství, šperkařství (filigrán, šperky z červeného korálu, ručně vyráběný prsten Fede Sarda), výrobky z korku, sardské nože (coltelli sardi). Jako suvenýr může sloužit i gastronomický výrobek, jako je láhev výborného sardinského vína nebo láhev likéru „Mirto“, vyráběného z myrty obecné. Za ochutnávku zajisté stojí i typický sardinský ovčí sýr „pecorino“, kterým své známé mile potěšíte.

Sardinská kuchyně

Na Sardínii si můžete dopřát i organickou a zdravou výživu. Navštivte vnitrozemí, kde na farmách prodávají svůj vlastní sýr pecorino, uzeniny anebo těžká červená vína Cannonau. Vyzkoušet můžete samozřejmě také delikatesní mořské plody, nebo domácí ravioli se sýrem ricotta nebo medem potřené lívanečky. 

sardinie-novy-web-032.jpgsardinie-novy-web-035.jpg 
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.