Turecko

Prožijte dobrodružství jako z Tisíc a jedné noci

 

Výstupy na sněhem pokryté horské masivy, objevování nespoutané přírody nebo podmořského světa, vzrušující smlouvání ceny na kořením provoněné tržnici, či rušný noční život v některé z oblíbených party čtvrtí. To vše a mnohem více je možné zažít v Turecku!

  

Pěší turistika

Pokud nejste vyznavači odpočinkové dovolené, ale radši chcete šlápnout do bot a vyrazit poznávat nádhernou krajinu, Turecko Vás rozhodně nezklame. Milovníci horské turistiky naleznou v Turecku hned několik cílů ke zdolání. Ať už pohoří Kačkar, rozprostírající se nedaleko hranic s Gruzií, nebo pohoří Taurus ležící v jižní části země, či dokonce nejvyšší hora Turecka Ararat, tyčící se ve východním cípu země u arménských a íránských hranic, na kterou měla podle biblické pověsti přistát po potopě světa Noemova archa.

Za zmínku ale rozhodně stojí i 509 km dlouhá Lýkijská stezka linoucí se po části jižního pobřeží.

turecko-004.jpg 
 

  

Potápění

Na pozůstatky bohaté turecké historie nenarazíte pouze na souši, ale i pod vodou. Konkrétně u poloostrova Gallipoli můžete prozkoumat mořské dno, na kterém se nachází vraky lodí, které se zde potopily v bitvách během 1. světové války. Další oblíbenou potápěčskou lokalitou v Turecku je Kas, který se řadí mezi nejkrásnější potápěčské oblasti v celém Středozemním moři. Podél Bodrumu potom můžete pod hladinou objevovat pozůstatky antických staveb. Vždy si však prověřte, zda se v dané oblasti smí potápět.

turecko-005.jpg 
 

   

Nakupování

Kdo byl v Turecku a nesmlouval na tržnici (bazaru), jako by nebyl. Na tržnici máte možnost nasát orientální atmosféru prostřednictvím nepřeberného množství koření, ručně tkaných koberců, čajů, či speciálních nádob na přípravu kávy. Návštěva tržnice přináší opravdu autentický zážitek.

turecko-007.jpg 
 

 

Windsurfing a kitesurfing

Na své si v Turecku přijdou i ti, kteří milují mít vítr v plachtě. Ať už plachtění podél pobřeží Středozemního moře, či prvotřídní podmínky pro windsurfing a kitesurfing v oblasti Bodrumu a Alacati, ve kterém se dokonce jezdí Světový pohár ve windsurfingu, turecké pobřeží zkrátka poskytuje ideální příležitost k provozování těchto sportů.

turecko-006.jpg

 

 

  

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.