Abu Dhabí

Abu Dhabí

 

 abu-dhabi-novy-web-014.jpg

Nejbohatší Emirát

Jedná se o největší a nejbohatší ze sedmi emirátů a zároveň zakládající emirát Spojených arabských emirátů v roce 1971. Tvoří 86,7% celkové rozlohy Spojených arabských emirátů včetně přilehlých 200 ostrovů, na jednom z nich najdete i hlavní město Abu Dhabí. Zbytek půdy tvoří nekonečná poušť. Emirát je situován na jihozápadní pobřeží Perského zálivu.

 

 

 

Město má za sebou pestrou minulost zahrnující období, kdy bylo útočištěm pirátů. Od 60. let 20. století prošlo město závratnou přeměnou do moderního střediska se širokými bulváry a vysokými budovami. Ze starého města do dnešních dnů přežilo jen pramálo, výjimku tvoří Starý palác, který reprezentuje jednu z nejstarších budov postavenou nad pramenem.

Jako hlavní město Spojených Arabských Emirátů je centrem vlády a obchodního života. H.H. Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan se svým mimořádným vedením a oddaností podílel na celkovém rozvoji Abu Dhabí. Byl vládcem a prezidentem od roku 1971. Po jeho smrti v listopadu 2004 se stal prezidentem a jeho nástupcem Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan. Jsou zde umístěny všechny ambasády, vládní budovy, ministerstva a státní rozhlasové a vysílací prostředky. Je nejoblíbenějším ze všech emirátů a města Abu Dhabí a Al Ain jsou největší ve Spojených Arabských Emirátech.

Každý rok se zde jezdí okruh Formule 1. Rádi Vám zajistíme kompletní servis pro tento nezapomenutelný zážitek.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.