Černá Hora

Nejkrásnější černohorské pláže

 

Překrásné černohorské pláže

Černá Hora, která je jedním z nejmladších států Evropy, se rozprostírá na jižním pobřeží Jaderského moře. Není tedy pochyb, že se můžete těšit na krásné pláže a teplé moře. Hlavní předností Černé Hory je bezpochyby čisté moře, které lemují nejen jemné písčité pláže, pláže s hrubým pískem, ale také oblázkové pláže a dokonce i pláže utvořené z kombinace oblázků a písku. Celkově se tak Černá Hora pyšní 117 plážemi, které se táhnou na 73 kilometrech. Všechny pláže se pak mohou pochlubit jedinečnou scenérií - klidné moře před vámi a vysoké hory a skály za vámi. Pokud se tedy na dovolenou vydáte do Černé Hory, rozhodně nebudete litovat!

 

Nejkrásnější pláže

Budva je největší a nejvíce vybavené rekreační středisko v Černé Hoře. Toto letovisko se rozkládá v Budvanské zátoce, kterou lemují dohromady dvě desítky písčitých pláží. Můžete se tak těšit na čisté, teplé moře a ideální podmínky pro opalování.

Jen dva kilometry od Budvy najdete další krásné pláže, a to v oblasti Bečiči. Na písčité pláži si budete moci užít nejen klidné opalování, ale také velké množství sportovních aktivit (např. jízdu na vodní skútru či šlapadle). Při opalování budete mít za zády překrásný svah, ve kterém jsou umístěny hotely.

Téměř 20 kilomterů písčitých pláží najdete poblíž nejjižnějšího města Černé Hory - Ulcinj. Písčité pláže Velika Plaža a Ženska plaža jsou obehnány nádhernými zátokami a útesy. Pláže jsou navíc doporučované všem, kdo mají problémy s klouby, a to kvůli minerálům obsažených v písku.

Mezi Petrovacem a městem Bar najdete mořskou zátoku, kolem které se rozprostírá krásné letovisko Čanj. Přímo v centru Čanje najdete pláž Biserna Obala, jejíž písek připomíná perleť. Čanj je také označován jako "sluneční pobřeží Jadranu", neboť zde slunce svítí 265 dní v roce.

cerna-hora-005.jpgcerna-hora-009.jpg 
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.