Matangi Private Island Resort ****

Fidži

Unikátní privátní ostrov s krásným přírodním prostředím

Destinaci
jsme
navštívili

Hotel Matangi Private Island Resort ****

Lokalita Fidži, Taveuni Island, Matagi Island | Zobrazit mapu
Strava Snídaně, Polopenze | Více o gastronomii
Tipy specialistů Příjemný mix moderního a tradičního ubytování Romantická atmosféra Na vzdálenějším privátním ostrově

Popis hotelu Matangi Private Island Resort **** Fidži

Matangi Private Island se nachází v severovýchodní části souostroví Fiji a představuje soukromý ostrov o rozloze 240 akrů s nádherným prostředím tropického ráje. Ostrov připomínající tvar podkovy je prostoupený tropickým deštným pralesem a lemovaný bílými písčitými plážemi. Můžete se těšit na komfortní a klidnou dovolenou v obklopení křišťálově čistých vod oceánu s bohatým podmořským životem.

Resort je ideálním místem pro páry, které hledají exkluzivní soukromé útočiště pro intimní svatební cestu, svatbu či romantický útěk od každodenního života. Ubytovat se budete moci v jedné z 12 luxusních vil „bure“ ve čtyřech kategoriích. Vily se pyšní stylem s přírodními i moderními prvky, což vytváří dokonalou vyváženost a sladění s okolním prostředím. Matangi Private Island nabízí mimo jiné špičkovou kuchyni v restauraci Vale-Ni-Kana, bazén, lázně a nespočet aktivit včetně potápění a šnorchlování. Do volnočasového vyžití patří také různé výlety na ostrově i na moři. Ostrov byl také zapsán v knize ,,1000 Places to See Before you Die“ (tj. 1000 míst, která musíte ve svém životě navštívit).

V od doby, kdy byl ostrov v roce 1878 objeven, se tam nacházela kokosová plantáž. Takhle to bylo až do roku 1986, kdy na ostrově Matangi začal vznikat unikátní privátní resort.

Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Nabídka pokojů

Oceanview Bure (60 m2)

Oceanview Bure (60 m2)

Oceanview Bure je vybavena v tradičním fidžijském designu s bambusovými stěnami a doškovou střechou...

Beachfront Bure (69 m2)

Beachfront Bure (69 m2)

Beachfront Bure je nádherně vyzdobena ručně vyráběným nábytkem a doplňky ze dřeva, bambusu, lávových kamenů či kokosových palem...

Tree House (78 m2)

Tree House (78 m2)

Treehouse představuje unikátní vyvýšené ubytování, které je zasazeno do tropické vegetace a nabízí dokonalé soukromí jen pár kroků od pláže...

Two Bedroom Bure (148 m2)

Two Bedroom Bure (148 m2)

Two Bedroom Bure se pyšní dvěma ložnicemi s koupelnou, velkou privátní verandou, venkovní sprchou a polohou jen pár kroků od oceánu...

Gastronomie a hotelové restaurace

Přibližně 10 metrů od pláže se nachází prostorná hotelová restaurace Vale-Ni-Kana, ze které se budete moci kochat krásnými výhledy na oceán a pečlivě upravené tropické zahrady resortu. Architektonicky se nese v duchu dřevěných prvků a dalších místních materiálů. Místní kuchyně je ovlivněna fijijským odkazem a unikátními chutěmi jižního Pacifiku.

Místní šéfkuchaři vždy hledají ideální způsob, jak vyladit pokrmy se zahrnutím lokálních surovin jako tapioka, taro, fijijský špenát, kokosy, čerstvé ryby a mořské plody od rybářů z okolí. Ochutnat budete moci také tradiční pokrmy zvané „lovo“, které se připravují v zemní peci jedenkrát týdně.

Samozřejmostí jsou i mezinárodní pokrmy z dováženého masa, saláty, čerstvé pečivo a lahodné dezerty. K dispozici jsou i vegetariánské pokrmy či stravování podle nejrůznějších diet.

Aby byl gurmánský zážitek kompletní, můžete si ke stolování dát prvotřídní vína z Austrálie či Nového Zélandu nebo i francouzské šampaňské. Nápojový lístek pak zahrnuje také tropické koktejly, rumy, piva a celou řadu alkoholických i nealkoholických nápojů.

A pokud toužíte po romantickém večeru, můžete využít balíček s večeří při svíčkách pro dva na unikátním místě.

Večery jsou často provázeny místními hudebníky, kteří zpříjemní atmosféru pohodového stolování. Jednou týdně se koná i představení tradičního tance „meke“.

V cestovní kanceláři DELUXEA Vám připravíme dovolenou na míru

 

V cestovní kanceláři Deluxea stojíte na prvním místě Vy, naši klienti. Na Fidži se specializujeme od roku 2007. Již 17 roků vlastníme platnou koncesi. Pojištěni proti úpadku jsme u ERV Evropská pojišťovna, a. s. Naši zaměstnanci Fidži navštívili a detailně poznali místní prostředí, nabídku služeb a ubytování. Díky tomu Vám mohou velmi odborně na základě osobních zkušeností poradit a sestavit zájezd přesně podle Vašich přání.

Každý zájezd na Fidži vytvoříme speciálně s ohledem na Vaše individuální přání a potřeby. Termín, délka pobytu, kombinace míst nebo kvalita ubytování – všechno bude sestaveno podle Vašich představ. Stejně jako Vy jste jedinečná osobnost, bude individuálně připravena dovolená na Fidži pro Vás s možností odletu z Prahy i Vídně.

V cestovní kanceláři Deluxea se již od roku 1995 specializujeme na prodej individuálních zájezdů. Chápeme, že plánujete cestu na místa, kde jste nikdy nebyli a oceníte pomoc od odborníků.

Nevíte, jak nejlépe prožít svoji dovolenou, co dělat a jak trávit volný čas? Naši zaměstnanci Fidžii opakovaně osobně navštívili a podají Vám podrobné informace.

Každému návštěvníkovi souostroví Fidži se dostává osobní pozornosti. Ihned po příletu začíná dokonalá péče o Vaši osobu. Na letišti Vás čeká srdečné přivítání místním delegátem. Do hotelu, který jste si vybrali po individuální konzultaci s námi, Vás dopraví mikrobus, osobní auto, loď, letadlo nebo vrtulník. Za každým úsměvem se skrývá příslib luxusní dovolené, kterou nezažijete nikde jinde.

Cenová nabídka, kterou od nás obdržíte, bude konečná a kompletní – tedy žádné přirážky nebo skryté poplatky. Pracujeme rychle a nabídku od nás obdržíte do 24 hodin, při větší složitosti nejpozději do 48 hodin. Po návratu ze zájezdu Vám zatelefonujeme s dotazem na zhodnocení Vámi vybraného místa pobytu a poskytnutých služeb. Vyžádejte si náš specializovaný katalog (posíláme poštou – zdarma).

Postup při objednání individuálního zájezdu

Prosím, sdělte nám:

1. Místo odletu (Praha, Vídeň, Mnichov, Frankfurt, ev. jiné) letovou třídu (business či ekonomy) a leteckou společnost (máte-li svoji oblíbenou).
2. Kolik nocí si přejete v cílové destinaci strávit (nejdůležitější údaj) a datum, kdy nejdříve můžete odletět resp. kdy nejpozději musíte být zpět.
3. Zajímá nás, zda je pro Vás důležitější termín cesty dle Vaší představy nebo naopak cena letenky (někdy může být o pár dní dříve/později cena jiná než ve Vámi přesně požadovaném termínu).
4. Přesná jména všech cestujících osob, u dětí do 12 let a mládežníků rovněž datum narození pro slevu na letenku. Celá jména jsou nezbytná k ověření volných míst v letadlech, bez jmen není možné rezervovat individuální letenky. Poskytnutím jmen se nezavazujete ke koupi zájezdu.
5. Představu o kvalitě hotelu a službách na místě nebo shlédli jste-li naše webové stránky, i jméno hotelu a kategorii pokoje, případně rozsah stravy a další individuální požadavky.

Postup ze strany naší cestovní kanceláře:

1. Na základě Vaší poptávky ověříme kapacitu v letadlech a uděláme nezávaznou rezervaci letenek, která je pro Vás zdarma. Pokud Vám nabídka nebude vyhovovat, společně ji upravíme nebo zdarma zrušíme.
2. Kontaktujeme Vás emailem nebo telefonem, zda Vám termín a cena letenky vyhovuje.
3. Poradíme Vám s výběrem ubytování dle vlastních zkušeností.

Všechny destinace a naprostou většinu hotelů jsme osobně navštívili a podáme Vám osobní rady.

1. Ověříme volnou kapacitu ve Vámi zvoleném hotelu a v odsouhlaseném termínu.
2. Zašleme Vám přesnou kalkulaci všech služeb.
3. Po Vašem potvrzení se dohodneme na termínu úhrady a zašleme Vám fakturu.
4. Po úhradě plné ceny pro Vás připravíme odbavení (letenky, vouchery, informace před cestou, mapu atd), buď v některé naší kanceláři nebo Vám jej zašleme službou EMS na Vaši adresu.
5. V průběhu Vašeho pobytu v zahraničí jsme stále na mobilním telefonu pro případ nečekané události.
6. Po návratu ze zájezdu Vám zatelefonujeme, abychom si prověřili, zda vše proběhlo podle Vašich představ a dovolená se Vám líbila.

Nepožadujeme žádné platby před prověřením volných kapacit. První úhrada za zájezd se realizuje až po potvrzení všech námi poskytovaných služeb. Rádi Vám zajistíme i samotný pobyt vč. programu v destinaci i v případě, že již máte své vlastní letenky. Stačí nám sdělit den, čas příletu a odletu a čísla letů. Při sdělování těchto informací si dejte pozor, lety jsou obvykle přes noc a přílet může být až den následující.

Nepožadujeme žádné platby před prověřením volných kapacit. První úhrada za zájezd se realizuje až po potvrzení všech námi poskytovaných služeb.

Rádi Vám zajistíme i samotný pobyt vč. programu v destinaci i v případě, že již máte své vlastní letenky. Stačí nám sdělit den, čas příletu a odletu a čísla letů. Při sdělování těchto informací si dejte pozor, lety jsou obvykle přes noc a přílet může být až den následující.

Kategorie a vybavení pokojů Matangi Private Island Resort

Celkem devět hotelových vilek „bure“ a tři vily na stromech tvoří unikátní nabídku ubytování pro klidnou dovolenou u moře. Vily se svou architekturou z místního dřeva, bambusu, lávových kamenů a doškových střech ideálně zapadají do nedotčeného prostředí ostrova Matangi. V atmosféře se svěží tropickou zahradou a jen pár kroků od pláže si užijete pobyt s maximální dávkou soukromí.

Nabídka pokojů

Oceanview Bure (60 m2)

Oceanview Bure (60 m2)

Oceanview Bure je vybavena v tradičním fidžijském designu s bambusovými stěnami a doškovou střechou. Do vybavení patří klimatizace, privátní veranda, hygienické potřeby, postel s nebesy o velikosti king, stropní ventilátory,, minibar (na vyžádání), frenchpress a zařízení na přípravu čaje, župany a pantofle, vysoušeč vlasů,, sejf, plážové osušky, plážová houpací síť, lehátka a dokovací stanice pro iPod.

Beachfront Bure (69 m2)

Beachfront Bure (69 m2)

Beachfront Bure je nádherně vyzdobena ručně vyráběným nábytkem a doplňky ze dřeva, bambusu, lávových kamenů či kokosových palem. Tyto vilky byly pečlivě navrženy, aby ideálně zapadly do přírodního prostředí ostrova Matangi. Nachází se jen pár kroků od pláže. Do vybavení patří klimatizace, privátní veranda, hygienické potřeby, postel s nebesy o velikosti king, stropní ventilátory, minibar (na vyžádání), frenchpress a zařízení na přípravu čaje, župany a pantofle, vysoušeč vlasů,, sejf, plážové osušky, plážová houpací síť, lehátka a dokovací stanice pro iPod.

Tree House (78 m2)

Tree House (78 m2)

Treehouse představuje unikátní vyvýšené ubytování, které je zasazeno do tropické vegetace a nabízí dokonalé soukromí jen pár kroků od pláže. Do vybavení patří klimatizace, privátní terasa, venkovní sprcha z lávových kamenů, venkovní jacuzzi, hygienické potřeby, postel s nebesy o velikosti king, stropní ventilátory, minibar (na vyžádání), koupelna s dvojitým umyvadlem, župany a pantofle, vysoušeč vlasů,, sejf, plážové osušky, plážová houpací síť, lehátka a dokovací stanice pro iPod.

Two Bedroom Bure (148 m2)

Two Bedroom Bure (148 m2)

Two Bedroom Bure se pyšní dvěma ložnicemi s koupelnou, velkou privátní verandou, venkovní sprchou a polohou jen pár kroků od oceánu. Je to nejprostornější možnost ubytování v resortu a představuje tak ideální místo pro rodiny či skupinky přátel. Do vybavení patří klimatizace, privátní veranda, venkovní sprcha z lávových kamenů, hygienické potřeby, postel s nebesy o velikosti king, stropní ventilátory, minibar (na vyžádání), frenchpress a zařízení na přípravu čaje, župany a pantofle, vysoušeč vlasů, sejf, plážové osušky, plážová houpací síť, lehátka a dokovací stanice pro iPod.

Pláž a moře

Panenské bílé pláže jsou chloubou ostrova Matangi. Najdete je jak přímo u resortu, tak také v dalších částech ostrova. Okolní oceán je pak skvělým místem pro šnorchlování a další vodní sporty. Během dovolené v Matangi Private Resort si užijete nespočet chvil plných relaxace i dobrodružství.

Online cena a slevy Matangi Private Island Resort ****

Profi foto hotelu Matangi Private Island Resort ****

Gastronomie a hotelové restaurace Matangi Private Island Resort

Přibližně 10 metrů od pláže se nachází prostorná hotelová restaurace Vale-Ni-Kana, ze které se budete moci kochat krásnými výhledy na oceán a pečlivě upravené tropické zahrady resortu. Architektonicky se nese v duchu dřevěných prvků a dalších místních materiálů. Místní kuchyně je ovlivněna fijijským odkazem a unikátními chutěmi jižního Pacifiku.

Místní šéfkuchaři vždy hledají ideální způsob, jak vyladit pokrmy se zahrnutím lokálních surovin jako tapioka, taro, fijijský špenát, kokosy, čerstvé ryby a mořské plody od rybářů z okolí. Ochutnat budete moci také tradiční pokrmy zvané „lovo“, které se připravují v zemní peci jedenkrát týdně.

Samozřejmostí jsou i mezinárodní pokrmy z dováženého masa, saláty, čerstvé pečivo a lahodné dezerty. K dispozici jsou i vegetariánské pokrmy či stravování podle nejrůznějších diet.

Aby byl gurmánský zážitek kompletní, můžete si ke stolování dát prvotřídní vína z Austrálie či Nového Zélandu nebo i francouzské šampaňské. Nápojový lístek pak zahrnuje také tropické koktejly, rumy, piva a celou řadu alkoholických i nealkoholických nápojů.

A pokud toužíte po romantickém večeru, můžete využít balíček s večeří při svíčkách pro dva na unikátním místě.

Večery jsou často provázeny místními hudebníky, kteří zpříjemní atmosféru pohodového stolování. Jednou týdně se koná i představení tradičního tance „meke“.

Aktivity

Úchvatné tropické prostředí ostrova Matangi se svěží deštným pralesem, bílými plážemi a dechberoucími korálovými útesy poskytuje ideální zázemí pro nespočet aktivity, které lze prožít během nezapomenutelné dovolené. Svůj pobyt můžete oživit kulturními zážitky ve fijijské vesnici, úžasným piknikem v zátoce či výlety v čele s návštěvo perlové farmy na sousedních ostrovech.

Romantický piknik v zátoce Hosrshoe Bay - Jen stěží budete hledat romantičtější místo na piknik ve dvou. Tato zátoka je zmíněna v knize ,,1000 Places to See Before you Die“ (tj. 1000 míst, která musíte ve svém životě navštívit) a to naprosto po právu. Na západním pobřeží ostrova Matangi, který tvarem připomíná koňskou podkovu, naleznete nedotčené prostředí, jenž je dostupné pouze lodí.

Ostrovní výlet – Objevte ostrov Matangi s úžasným pobřežím. Díky výletu lodí navštívíte zajímavá místa ostrova v čele se zátokou Horsehoe nebo kopečky s kozami a vulkanickými kameny.

Pobřežní cesta a procházka na Matangi – Ostrov Matangi s deštným pralesem a krásnými plážemi nabízí dechberoucí přírodní prostředí. Je to místo, které vytváří domo pro mnoho vzácných ptáků včetně holubů různobarvých či amad fijijských. Přírodní stezka Vás zavede také na vyhlídku na záliv a oceán. Tato vycházka zabere asi 1 hodinu.

Výlety

Resort nabízí několik možností pro výlety v jeho okolí. Budete tak mít příležitost poznat krásu místního prostředí a vytvořit si vzpomínky na celý život.

Výlet k vodopádům Tavoro – Na nedalekém ostrově Taveuni můžete poznávat úžasnou a rozmanitou přírodu. V Národním parku Bouma se vydáte na tříhodinovou túru, kde narazíte na několik vodopádů, zátok, skály, vnitrozemních jezírek a podobně. Během výletu si pochutnáte a obědovém balíčku pod kaňonem.

Procházka po pobřeží Lavena – Dalším výletem na sousední ostrov Taveuni je tato dobrodružná trasa, kterou zvládnete projít za 4 hod. Budete procházet po upravené stezce kolem scénického pobřeží s místy pro odpočinek či piknik. Po cestě narazíte na rozmanité pobřežní prostředí, písčité pláže, skalnaté útesy i mangrovníkové oblasti a na konci najdete dva krásné vodopády.

Celodenní výlet na ostrov Tevuni – Taveuni představuje třetí největší ostrov na Fiji a je známý jako „Zahradní ostrov“, a to díky vulkanické půdě a bohaté fauně a flóře. Najdete zde mnoho atraktivit, které stojí za návštěvu. Vydáte se k vodopádům Tavoro, 180° poledníku, vodní skluzavce Waitavala, katolické misii Wairiki nebo do centra města Naqara.

Perlová farma Civa – Navštívit můžete také jedinou perlovou farmu u ostrova Taveuni – v laguně Wailoa absolvujete 90minutovou prohlídku s prezentací a šnorchlováním v laguně. Místní perly je zde možné i zakoupit.

Návštěva místní vesnice – Na sousedním ostrově Qamea můžete poznat tradiční život místních obyvatel společně s jejich vrozenou pohostinností a přátelskými úsměvy. Během školního roku lze navštívit i školy.

Nedělní mše v kostele – Křesťanství je na Fiji už od roku 1838 a na ostrově Qamea ve vesnici Togo se můžete zúčastnit katolické nebo evangelické mše.

Ukázka tradičního vaření – Každý týden můžete v hotelu sledovat ukázky místního způsobu vaření z nejčerstvějších lokálních surovin. Hoteloví šéfkuchaři před vašimi zraky připraví nejrůznější fijijské speciality.

Další aktivity a výlety:

  • konzultace ohledně tradiční medicíny z místních rostlin a produktů,
  • rituály s tradičním nápojem kava,
  • kokosová show s ukázkou využití kokosových palem a kokosů,
  • ukázka tradičních řemesel a
  • tradiční fijisjký tance „meke“.

Sport a wellness hotelu Matangi Private Island Resort ****

Užijte si dovolenou na Fiji obohacenou o mnoho sportovních zážitků na souši i ve vodě. Milovníci lázní si pak mohou dopřát prvotřídní relaxaci v krásných hotelových lázních. Během pobytu v Matangi Private Island se rozhodně nudit nebudete.

Šnorchlování

Okolní vody ostrova Matangi se pyšní bohatým podmořským životem, který stojí za to objevit. K dispozici jsou i každodenní šnorchlovací výlety s průvodcem s ohledem na počasí a přílivové/odlivové podmínky. Budete moci prozkoumávat korálové útesy, kde se vyskytují rozmanité druhy ryb a dalších mořských živočichů včetně rejnoků, želv, žraloků a dalších.

Kajaky

Vydejte se na tyrkysové vody oceánu v kajaku a pádlujte si v okolí, jak se vám zlíbí. Můžete si užít spoustu relaxace i aktivního vyžití pod slunečními paprsky a nad úžasným mořským světem.

Katamarány

Okolí resortu a ostrova je vhodné také pro brázdění oceánu v katamaránových plachetnicích. Čeká na vás dobrodružství v prostředí úžasného tropického ráje.

Paddleboardy

Během svého pobytu v hotelu Matangi Private Island budete moci vyzkoušet i stále více oblíbené paddleboardy, které zvládne i úplný začátečník. Na prkně, ve stoje a s pádle v ruce zažijete spoustu aktivní zábavy.

Rybaření

Vody v okolí ostrova Matangi a dalších místních ostrovů jsou bohaté na ryba jako kranas, tuňák, makrela a další. Milovníci rybolovu tak budou moci na palubě lodi chytit některého z těchto živočichů.

Volejbal

Připojte se ke skupině organizující aktivity a odpoledne si můžete zahrát volejbal v ostrovním stylu. Hotelový personál a hosté tak společně prožijí spoustu příjemných sportovních chvil.

Potápění

Matangi má ideální polohu v severovýchodní části Fiji a nabízí tak úžasné možnosti pro objevování mořských hlubin během potápění. V okolí najdete nespočet potápěčských lokalit včetně světově známých Great White Wall či Noel’s Wall. Matangi Private Island je domovem profesionálního PADI potápěčského centra a nabízí nejrůznější programy a potápěčské výlety pod profesionálním dohledem.

Lázně

Hotelové lázně Ocean Spa se mohou pochlubit relaxační terasou nad mořskou hladinou, obchůdkem a dvěma místnostmi pro procedury pro páry. Jedna z těchto místností pak disponuje unikátní dešťovou sprchou z lávových kamenů.

Inspirace lázní pochází z fijijské kultury a přírodního dědictví tamních ostrovů jako kokosový olej, bylinky, divoké květiny, oleje z exotických ořechů a mnohé další. Vybírat si můžete z mnoha procedur zahrnujících nejrůznější druhy masáží, fijijské rituály, tělové zábaly, péči o pleť i o chodidla či nohy a manikúru i pedikúru.

Doprava do hotelu Matangi Private Island Resort

Matangi Private Island se nachází na malém ostrově v severovýchodní části Fiji. Z mezinárodního letiště v Nadi se do hotelu dostanete 90minutovým letem místní linkou na Taveuni (třetí největší ostrov souostroví Fiji), následným transferem minibusem (20 minut) do přístavu, kde na vás bude čekat lodní transfer do hotelu (cca 20 minut).

Mapa - Matangi Private Island Resort ****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů na Fidži do hotelu Matangi Private Island Resort ****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Matangi Private Island Resort ****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recenze hotelu Matangi Private Island Resort ****

Podobný hotel

Letová spojení na Fidži

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.