Filipíny

Filipíny

 

Filipíny Vám nabídnou neopakovatelnou dovolenou na bílých písčitých plážích omývaných tyrkysovými vodami moře plnými rozmanitého podmořského života. Tato překrásná země však může nabídnout mnohem víc, než jen jedny z nejkrásnějších pláží světa. Nepřeberné množství přírodních krás na Vás čeká ve všech koutech filipínských ostrovů a my Vám rádi pomůže s přípravou Vaší cesty. Filipíny jsme opakovaně navštívili a rádi Vám doporučíme nejvhodnější lokalitu a resort právě pro Vás. Filipíny představují souostroví v jihovýchodní Asii tvořené 7107 rozmanitými ostrovy. Zatímco na jihu Vás budou lákat k odpočinku nádherné prosluněné pláže, na severu můžete podniknout výpravu na jedny z nejkrásnějších rýžových teras na světě. Níže se můžete podívat na výběr nejzajímavějších ostrovů a resortů. 

 filipiny-novy-web-001.jpg
 

 

filipiny-novy-web-011.jpg 

Ostrovy, které stojí za návštěvu

 

 

Boracay – krásné pláže a zábava

Boracay, ostrov s dokonalou, téměř 4 kilometry dlouhou pláží s příznačným názvem White Beach, nejkrásnějším západem slunce na Filipínách a s nepřeberným množstvím restaurací a barů, je asi největším turistickým lákadlem Filipín. Proslulé pláži dominuje písečná pěší promenáda, kam nesmějí jezdit motoristé a obvykle zde turisté chodí naboso. Na Boracayi můžete vyzkoušet řadu sportovních aktivit jako jízdu na loďce paraw, potápění, kitesurfing, wakeboarding, můžete i rybařit. White Beach je rozdělena na Station 1, 2 a 3, z nichž nejkrásnější a nejklidnější je Station 1. Kromě White Beach je na ostrově několik další stejně krásných, ale menších pláží.

Palawan – luxusní resorty a panenská příroda

Palawan, asi nejpodmanivější část Filipín, oplývající hojností volně žijících živočichů a krásnou přírodou. Nejúchvatnější částí ostrova Palawan je jeho severní část, oblast El Nido a Bacuitské ostrovy v křišťálových vodách Bacuitské zátoky. Členité vápencové ostrovy sršící podmanivostí oplývají tolika bělostnými plážemi, tyrkysovými lagunami, zátokami a korálovými zahradami, že nebudete vědět, na kterou se dříve vydat. Nejznámější je Malá a Velká laguna u ostrova Miniloc. Prvotřídní šnorchlovací lokalitou je ostrov Pangulasian. Milovníci potápění si zde mohou vybrat z téměř dvou desítek potápěčských lokalit. Ostrov měří na délku asi 45 kilometrů, ale jeho šířka je pouze 40 kilometrů. Kromě korálových útesů za pozornost stojí také dosud nejdelší známá podzemní řeka ústící přímo do moře, zařazená na seznam světového dědictví UNESCO.

Bohol – ráj pro cestovatele

Bohol, svěží a zelený ostrov, na který se dostanete krátkým letem z Manily. Mezi zajímavosti tohoto ostrova patří Nártouni (Tarsier) nebo majestátní kopce Chocolate Hills, ale především skvělé potápění nedaleko ostrova Panglao, na němž leží luxusní resorty. Podívat se můžete do džungle, zadovádět si při některé z mnoha aktivit, které se zde nabízejí, vydat se na rýžové terasy nebo na bílé pláže. Plavba po řece Loboc s obědem Vám umožní nahlédnout do života místních obyvatel v odlehlejších částech ostrova.

Manila – tepající asijská metropole

Manila, rušné velkoměsto ležící na ostrově Luzon, se skládá z jedenácti částí, z nichž nejstarší je historická čtvrť Intramuros, čtvrť s jemnou duší, zelenými nádvořími a dlážděnými ulicemi, kde se od doby odchodu Španělů téměř nic nezměnilo. Obchodním centrem metropole je čtvrť Makati, kde sídlí nejlepší hotely a mezinárodní podniky. Najdete zde také velká nákupní centra se zbožím světových značek a nespočet barů a restaurací. V Manile panuje velmi bohatý noční život a dá se říci, že město nikdy nespí. Ve velkém kontrastu s touto čtvrtí jsou pak chudinské čtvrti, které se nacházejí v jiných částech města, ale jsou nedílnou součástí nynějšího obrazu Manily. Mezinárodní manilské letiště je vzdáleno asi 15 minut jízdy od hotelů ve čtvrti Makati, nicméně vlivem silného provozu se může cesta o něco prodloužit. Ve městě si můžete udělat přestávku po cestě letadlem z Evropy a poznat během jednoho či dvou dní i okolí Manily jako vodopády Pagsanjan nebo sopku Taal Valcono, které jsou vzdáleny asi 1,5 hodiny jízdy automobilem.

 filipiny-novy-web-003.jpgfilipiny-novy-web-013.jpgfilipiny-novy-web-014.jpgfilipiny-novy-web-017.jpg
 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.