S výběrem destinace pro naší svatební cestu jsme neváhala ani minutu. Zvolili jsme Maledivy, které jsou jako stvořené na líbánky a romantickou dovolenou ve dvou. Odlétaly jsme z Prahy leteckou splečností Emirates a poprvé v životě jsem měla tu možnost vyzkoušet business třídu. Skvělý servis, prostorná sedadla, jedinečný bar v ,,oblacích,, nám zpříjemnil cestu na Maledivy.

 

Po příletu na letiště Malé nás čekal zástupce našeho prvního resortu Hideaway Beach Resort & Spa 5*, který nás doprovodil do salonku místní letecké společnosti. Po 50 min letu následoval 20 min transfer rychlolodí.

 

Hideaway Beach Resort & Spa *****

 

V tomto resortu jsme našli skutečný ráj na zemi. Po příjezdu na recepci se nás ujal osobní komorník, který se o nás staral po celou dobu našeho pobytu. Každý večer jsme si mohli vychutnávat výhled na západ slunce z naší vodní vilky s bazénem. Díky tomu, že ostrov je celkem velký, máte pocit jako byste zde trávili dovolenou o samotě. Můžete odpočívat u své soukromé vilky nebo se vydat na cíp ostrova, kde se nachází dlouhá písečná pláž s krásným výhledem na západ sluníčka.

Hosté mohou využívat hlavní bufetovou restauraci Matheefaru a také obdrží kredit 100 dolarů do ostatních a la carte restaurací.

Hideaway Beach Resort nabízí ideální útočiště pro odpočinek v soukromí a je také skvělou volbou pro milovníky přírodních materiálů. Celý resort je zasazen do bujné vegetace a obklopen bohatým podmořským světem.

 

OBLU Select at Sangeli****

 

Další naší zastávkou byl resort OBLU Select, který se nachází cca 45 min lodí od Malé. Během našeho pobytu resort slavil 1. výročí od otevření a tak zde převládala živější atmosféra. OBLU je menší ostrov, tvořící dvě části, které jsou propojené dlouhým molem s vodními vilky. Hlavní část je určená pro rodiny s dětmi a druhá část je spíše koncipována pro páry. Naleznete zde bazén pouze pro dospělé a vilky pro novomanžele. My jsme byli ubytování v plážové vilce s bazénem s výhledem na západ slunce. Hosté mohou využívat hlavní bufetovou restauraci a také jednou za pobyt a la carte restauraci SIMPLY VEG a JUST GRIL.

 

OZEN by Atmosphere at Maadhoo*****

 

Na závěr jsme navštívili resort OZEN by Atmosphere at Maadhoo. Luxusní rychloloď nás po 45 min jízdy dopravila k tomuto designovému resortu, kde jsme trávili poslední dvě noci v Earth Villa with pool, která byla jen pár kroků od dlouhé písečné pláže. Tento resort jako jeden z mála resortů na Maledivách nabízí hostům jedinečnou příležitost poobědvat nebo povečeřet v podmořské restauraci M6M. Pro vyznavače šnorchlováni resort organizuje 2 x denně výlety ke korálovým útesům. U hlavního bazénu se nachází bar, který nabízí široký výběr koktejlů, moktejlů, šampaňského, vína a něco malého k snědku. Navíc večer je v prvním patře otevřen gin bar s více jak desítky druhů tohoto nápoje.

 

Maledivy jsem navštívila již po druhé a opět jsem si domů přivezla spoustu nových zážitků. Pokud toužíte i vy navštívit ráj na zemi, tak mne neváhejte kontaktovat ne email klara@deluxea.cz nebo 724 730 006.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.