Na Maurícius se mi tentokrát podařilo odletět v březnu, tedy přímo v hlavní sezoně. Cestoval se mnou můj partner a kolegyně Klára Borutová s doprovodem. Přílet byl tentokrát trochu méně příjemný než obvykle. Linka Emirates z Prahy do Dubaje momentálně oblétá všechny nebezpečné bojové oblasti na Blízkém Východě, takže místo obvyklého letu nad Sýrií a Irákem jsme si užili hodinové turbulence nad východním Tureckem. Letadlo navíc přistálo až úplně na konci letiště v Dubaji a čekání na spoj na Maurícius jsme si tudíž výrazně zkrátili okružní jízdou autobusem kolem ranveje a terminálů… Jakmile jsme však přistáli na Mauríciu, veškeré nepohodlí z cesty z nás spadlo. Svítilo sluníčko a nás čekalo skvělých 8 dní v teple.

iveta-mru2015-002.jpgiveta-mru2015-004.jpg


Tamassa

První 3 noci jsme strávili v hotelu Tamassa na jihu ostrova. Byli jsme ubytovaní v kategorii Beach room. Pokoje jsou umístěny jen pár kroků od pláže, dále od bazénů a restaurací. Jsou velmi pěkně moderně zařízeny. Zaskočilo nás jen, že většina elektrických zásuvek je amerického typu a redukce, které se dají půjčit na recepci, nejsou zrovna nejlepší. Vezete-li s sebou tedy více elektroniky, doporučujeme vzít si redukci vlastní. Tamassa nabízí balíček All Inclusive pro všechny a bez příplatku, takže nás s kolegyní logicky zajímalo, jaká je úroveň stravování. Výběr je pestrý – každý večer tematický bufet v hlavní restauraci Show nebo klidná večeře u pláže. K obědu si můžete dát hamburger ve stylovém kamionu přímo u bazénu nebo grilované dobroty. Ke svačině se podávají výborné palačinky nebo buchty. Srovnáme-li však All Inclusive v Tamasse zdarma a placené All Inclusive v konkurenčním hotelu Zilwa Attitude, je vítěz jasný – kvalitnější a zajímavější je určitě strava v Zilwě. Rozdíl uvidíte i na nápojovém lístku – na koktejlech a alkoholu v Tamasse je vidět snaha ušetřit, v Zilwě je výběr rozhodně zajímavější. Mezi největší klady Tamassy patří nádherné prostředí (restaurace, bary, lobby, pokoje – zařízení je stylové a navozuje pohodovou atmosféru), skvělý hudební program každý večer a dlouhá pláž jako stvořená pro procházky. Při koupání dejte pozor na proud, který Vás ponese mírně doprava. Doporučujeme vypůjčit si kajak nebo vyzkoušet vodní lyžování.

iveta-mru2015-001.jpgiveta-mru2015-023.jpg


Výlet do parku Casela

Protože nás nebaví jen ležet na pláži a chytat bronz, vydali jsme se třetí den do parku Casela. Pro všechny už to bylo poněkolikáté, ale Casela nabízí tolik atrakcí, že je pořád z čeho vybírat. Vynechali jsme tradiční okruh zoologickou zahradou a vydali se přímo na safari, které jsme si tentokrát chtěli projet na čtyřkolkách. Počáteční obavy z toho, že se bude jednat o nudný výlet pro německé důchodce, rychle zmizely – průvodce nás rozdělil na pomalejší a rychlejší skupinu. S naší rychlejší skupinou jsme se vydali do divočiny, kde jsme několikrát přejížděli potok nebo řeku, viděli jsme divoké jeleny, zebry, pštrosy, divoká prasata a obrovské množství ptactva. Poté jsme se přemístili k velkým kočkám a využili příležitosti pohladit si lva nebo geparda. Casela opět nezklamala. Příště zkusíme třeba slaňování…

iveta-mru2015-024.jpgiveta-mru2015-027.jpg


Výlet na lodi Adrien´s Dream

Následujícího dne jsme se vydali na moře. Ráno jsme opustili Tamassu a jeli cca 45 minut do městečka Flic en Flac, kde nás čekala malá rychloloď. S tou jsme se vydali daleko za korálový útes, abychom (prý) viděli delfíny. Obepluli jsme celý ostrov až na jih k Le Morne, a odtud jsme se vzdalovali čím dál víc od břehu…. Loď se pořádně houpala a každou chvíli nás osvěžila studená mořská sprcha. A najednou jsme opravdu viděli stádo delfínů, jak proskakuje vlnami jen kousíček od loďky. Sice se mi nepodařilo žádného vyfotit (jsou moc rychlí), ale i tak to byl obrovský zážitek… Poté jsme se přesunuli do klidných vod u hotelu Paradis, kde jsme si užili pěkné šnorchlování na reefu. Dalším stanovištěm byl ostrůvek Ile aux Bénitiers, kde nám kapitán lodi uvařil perfektní tříchodový oběd na grilu, ke kterému podával místí pivo a rum. U jídla jsme poslouchali, jak ostrované hrají na bubínky a zpívají. Takhle si představuju opravdovou pohodu v tropech… Po obědě a krátkém odpočinku jsme se vydali zpátky. Cestou jsme si užili nádherné západní laguny s výhledem na hory Le Morne a Tamarin. Výlet Adrien´s Dream nabízí naše partnerská CK Emotions. Pokud vám nevadí velké vlny, určitě využijte nabídky a jeďte, stojí to za to!

iveta-mru2015-028.jpgiveta-mru2015-030.jpg


Trou aux Biches

Loďka nás zavezla zpět do Flic en Flac, kde už nás čekal transfer do hotelu. Naším dalším bydlištěm na ostrově Maurícius byl hotel Trou aux Biches na severozápadě ostrova. Ubytovaní jsme byli v pokoji Tropical Junior Suite s úžasnou venkovní sprchou, která přiléhá k luxusní koupelně. Trou aux Biches máme rádi – má nádhernou zahradu, kde neustále všechno kvete a voní. Pokoje jsou umístěny v několika kruzích a uprostřed každého je bazén, který jsme měli téměř pořád sami pro sebe. Na výběr je zde několik restaurací – indická, thajská, italská, rybí. I bufety jsou bohaté na kvalitní jídlo, čerstvé ovoce a mořské plody. U snídaně vás mile překvapí šampaňské. Pláž u Trou aux Biches je dlouhá, písečná, se skvělými podmínkami pro plavání. Při opalování vás pobaví místní prodavači suvenýrů, večer si vychutnáte krásné západy slunce. Kousek od hotelu je městečko, kam si můžete kdykoli zaskočit do obchodu nebo na jídlo. Trou aux Biches je prostě ráj, kam se budeme vždycky rádi vracet.

iveta-mru2015-006.jpgiveta-mru2015-008.jpgiveta-mru2015-009.jpgiveta-mru2015-010.jpgiveta-mru2015-013.jpgiveta-mru2015-014.jpg


Inspekce: Constance Belle Mare, LUX Belle Mare, Friday Attitude, Crystals Beach Maritim, Ambre, Maritim Balaclava … a jedna novinka na závěr.

Během cesty jsme s kolegyní navštívily i několik dalších hotelů z naší nabídky. Z těch nejdražších nás uchvátila krásná pláž v Constance Belle Mare a nádherné restaurace v LUX Belle Mare. Šly jsme pozdravit i manažera v našem nejoblíbenějším hotelu Friday Attitude, viděly jsme moderní resort Crystals Beach s moc pěknou pláží a krásnými pokoji. Velice se nám líbil hotel Ambre, který je také velmi žádaný díky příznivé své ceně. Má sice starší pokoje, ale moc pěkné prostředí a skvělou pláž. Absolvovaly jsme i dlouhou prohlídku areálu hotelu Maritim Balaclava. Jedná se o základní 5* v romantické zátoce, kde ústí do moře řeka. Kromě golfového hřiště zde najdete i koňské stáje, dětskou farmu se želvami a hospodářskými zvířaty, rekonstruovanou vilu bývalého guvernéra a zbytky starého mlýna. Třešničkou na dortu je nádherné spa, které získalo spoustu prestižních ocenění. Abyste poznali všechno, co areál nabízí, potřebujete minimálně týdenní pobyt!

iveta-mru2015-025.jpgiveta-mru2015-029.jpg

 A nakonec se musím podělit o absolutní novinku – viděli jsme průběh rekonstrukce zavřeného hotelu Plantation. Brzy otevře pod novým názvem a pod hlavičkou řetězce Attitude. Nový manažer nám ukázal i vzorové pokoje, které se od starých liší k nepoznání. Designérka, která v minulosti navrhla fantastickou rekonstrukci hotelu hotelu Friday, nezklamala ani tentokrát. V Plantation jsme také ochutnali místní kuchyni – a od té doby víme, kam pojedeme příště!

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.