Maurícius

Exkurze na Mauríciu

Rychlá kalkulace hotelu

Maurícius
Odlet
Nocí v hotelu
JW Marriott Mauritius Resort
Hotel

Pro hotel JW Marriott Mauritius Resort není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu JW Marriott Mauritius Resort.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

chef for a dayPoznejte skvost Indického oceánu v doprovodu kvalifikovaných průvodců místní cestovní kanceláře, která je naším partnerem a zajišťuje doprovodné služby pro naše klienty přímo během pobytu. Znají perfektně místní poměry, kulturu a zvyklosti. Ukáží Vám všechny krásy ostrova. K exkurzi si můžete vybrat řidiče s osobním autem, jeepem nebo limuzínou, při větší skupině mikrobus. Ostrov lze prozkoumat také individuálně, u každého hotelu stojí vždy několik taxikářů, kteří fungují zároveň také jako průvodci. Maurícius nabízí aktivním zájemcům mnoho rozličných atrakcí a aktivit. Můžete si vybírat z nabídky předem sestavených výletů nebo si jen objednat automobil s řidičem a vydat se na objevování ostrova dle vlastních preferencí. Některé exkurze již mají k dispozici cenu, jiné Vám rádi nacením na vyžádání k vašemu zájezdu.

Maurícius zdaleka není jen ostrovem bílých pláží a průzračně čistých lagun. Jakmile se dostanete do vnitrozemí, uchvátí Vás nekonečné plantáže cukrové třtiny a chilli. Okolo Vás se začnou zvedat majestátní kopce a tropické lesy plné vodopádů, potůčků a svěže zelené vegetace. Dostanete-li se do vyšší nadmořské výšky, rozhrne se před Vámi úžasné panoráma pobřeží s tyrkysově modrou vodou Indického oceánu. Dobře poznáte linii korálového útesu, který lemuje celý ostrov a chrání pláže před velkými vlnami a dravými rybami žijícími v hlubokém oceánu. Vnitrozemí je protkané malými městečky, kde poznáte místní barevnou směsici chutí, vůní a kultur.  

Výlet do historie (Stroll in the Past)

Čeká na vás dobrodružství skrze bohaté a rozmanité kulturní dědictví ostrova v čele s královskou botanickou zahradou Pamplemousses se sbírkou místní flóry i rostlin z celého světa či muzea odhalujícího historii pěstování a produkce třtinového cukru na Mauríciu. Můžete se rozhodnout, zda si dáte oběd během návštěvy tržiště v hlavním městě Port Louis nebo si zajděte do některé z místních restaurací. Čas bude také na nákup tradičních suvenýrů či na prozkoumání nábřeží Le Caudan v hlavním městě s nákupními i zábavními možnostmi.

Zobrazit cenu 

 mauricius-novy-web-046.jpg
 

Návštěva Mahebourgu a jeho okolí (Vizit Mahebour)

V okolí městečka Mahebourg budete moci objevit historii této oblasti na jihovýchodě ostrova. Navštívíte místní muzeum, živé tržiště a několik dalších atraktivit na pobřeží. Zapomenout nesmíte ani na továrnu tradičních oplatek „cassava“, která je v provozu už více než 150 let.

Mahebourg je jedním z nejstarších města na Mauríciu a jeho založení se datuje do dob holandské kolonizace. Tento výlet Vám ukáže krásy přírody i kultury, stejně jako typickou mauricijskou kuchyni, tyrkysové vody moře a úchvatné scenérie.

Zobrazit cenu

Výstup na Le Morne

Objevte horu Le Morne na jihozápadním pobřeží ostrova, která od moře stoupá do výšky. Nyní je také památkou UNESCO, a to kvůli smutné historii spojené s otroky, kteří se zde schovávali. S našimi specialisty budete stoupat na tuto horu a před dosažením vrcholu se Vám naskytne jeden z nejkrásnějších pohledů na jihozápad. Je to ovšem také místo, kde můžete meditovat.

 mauricius-novy-web-044.jpg
 
 
 

Tradiční řemesla (Craft Experience)

Milovníci tradičních řemesel si přijdou na své během tohoto výletu, kdy poznají, jak se vyrábí autentické modely dřevěných lodí. Dále budete mít možnost navštívit továrnu na výrobu mýdel či koberců. Po obědě se vydáte k posvátnému hinduistickému jezeru Grand Bassin. Odpoledne ještě budete mít příležitost navštívit mauricijskou galerii skla Phoenix s dárkovými a dekoračními výrobky. Výlet zakončíte návštěvou oblasti Chamarel s mnohými přírodními atraktivitami jako krásný vodopád nebo vulkanická vyvřelina „Sedm barev země“. A také zde navštívíte tradiční továrnu – tentokrát na rum.

Zobrazit cenu

 mauricius-novy-web-043.jpg
 

Procházka historií (A Walk Back in Time)

Nazujte si pohodlné boty na příjemnou procházku s poznáním historického a kulturního dědictví hlavního města Port Louis, které se pyšní více než 250letou historií. Navštívíte místa, kde se v historii vylodili indičtí imigranti, UNESCO památku Aapravasi Ghat, hlavní tržiště nebo čínskou čtvrť.

Zobrazit cenu

Přetrvávající tradice (Unfading Traditions) 

Vydejte se za objevováním starého Maurícia. Vaše první zastávkou bude továrna na čaj s muzeem v Bois Cheri, kde budete moci nasát atmosféru čajových plantáží s kořeny v 19. století. Návštěvníci jsou zde obeznámeni procesem výroby čaje a mají také příležitost vyzkoušet několik druhů čajů v úchvatném prostředí. Dále vyrazíte do regionu Savanne, kde v Saint Aubin navštívíte koloniální sídlo s domkem pro pěstování vanilky, květinovým skleníkem a zahradouo koření. Rezervace La Vanille Réserve des Mascareignes v Riviere des Anguilles je přírodním parkem o 3500 hektarech, kde můžete narazit na nejrůznější zvířata v čele s krokodýli nilskými, opicemi, leguány, netopýry či želvy aldabra. Najdete zde také insektárium, akvárium, dětský koutek a muzeum fosilií. Zajímavou oblastí, kterou navštívíte, jsou také pobřežní oblasti na jihu ostrova (Andrea a Gris Gris).

Zobrazit cenu

 mauricius-novy-web-045.jpg
 

Návrat ke kořenům (Roots)

Tento výlet vás uvede do tajů přírodního a kulturního dědictví v jižní části ostrova. Po návštěvě přírodní rezervace Ille aux Aigrettes se zastavíte v továrně na čaj s čajovými plantážemi a muzeem po cestě do koloniálního domu z 19. století v Saint Aubin. Zde si pochutnáte na obědě v atmosféře koloniální éry. Následuje prozkoumávání dramatických scenérií pobřežní krajiny na jihu ostrova.

Zobrazit cenu

Divoký jih (Wild South)

Objevte svěží a zelené vnitrozemí Maurícia v jižní části ostrova a kochejte se majestátními výhledy. Můžete se těšit na návštěvu vrcholu vyhaslého vulkánu s kráterem, kouzelné 360 °C výhledy k moři z Trou aux Cerfs či na prozkoumání okolí posvátného hinduistického jezera Grand Bassin s duchovní atmosférou. Nevynecháte ani Národní park Black River Gorges s nespočtem endemických druhů rostlin i zvířat. Poté se vydáte na jihozápad do Chamarel, kde navštívíte vulkanickou vyvřelinu „Sedm barev země“, vodopád Chamarel i tradiční továrnu na výrobu rumu s ochutnávkou.

Zobrazit cenu

 mauricius-novy-web-042.jpg
 

Šéfkuchařem na den (Chef for a day) 

Skvělý způsob pro každého gurmána, jak zažít a poznat mauricijsou kuchyni jako místní. Spolu se zkušeným kuchařem si vyberete zeleninu na tamním trhu a poté se přesunete do typického mauricijského domu, kde poznáte tajemství a jemnosti místní kuchyně. Skvělé jídlo a nezapomenutelný zážitek, jejimž samotným zakončením je společná hostina s rodinou.

Zobrazit cenu

mauricius-destinace-029.jpg 
 

Multikulturní Maurícius (Melting Pot)

Tohle je vaše šance poskládat mozaiku z mauricijské kultury a tradicí, které dělají z tohoto ostrova naprostý unikát. Je jen málo zemí, kde vedle sebe dokáží v poklidu žít lidé z tolika náboženských skupin. Objevíte indické části města, čínskou čtvrť, křesťanské lokality a mnohé další. Budete také moci poznat způsob kreolského života a kuchyně před objevením pokladů koloniální éry v podobě domů z 19. století. Uznávaným unikáte je koloniální dům Euréka.

 mauritius-exkurze-010.jpg
 

Severní ostrovy (North Isles)

Během tohoto výletu se vydáte na plavbu katamaránem k pásu ostrůvků situovaných severně od Maurícia, kde můžete objevit krásu těchto zelených ostrovů s úžasnými výhledy a značnou dávkou biodiverzity – zejména co se týká mořského ptactva. Nepřijdete ani o šnorchlování v čistých vodách Indického oceánu. Mezi další atraktivity patří maják na ostrově Flat Island, skalnaté útesy na Gunner Quoin s hnízdy známého ptáka featona červenoocasého, neobydlená přírodní rezervace na ostrově Round Island či překrásné pláže na Ilot Gabriel.

.

 mauricius-destinace-021.jpg
  

Daleký západ – plavba katamaránem za delfíny (Far West – Catamaran Cruise)

Teplé a čisté vody podél západního pobřeží Maurícia jsou ideálním místem pro pozorování delfínů. Pokud to příroda povolí, tak se k těmto fascinujícím tvorům dostanete opravdu blízko a budete je tak moci pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Navíc se můžete těšit i na šnorchlovací zastávku v tropickém moři, barbecue oběd a relaxaci během katamaránové plavby.

 mauritius-exkurze-032.jpg
 

Plavba historií (Sailing Through History) 

Tohle je ideální příležitost poznat překvapivou krásu a diverzitu rozprostírající se po cestě na ostrov Ile aux Cerfs. Jihovýchodní pobřeží Maurícia je domovem několika atraktivit od přístavu Vieux Grand Port, kde se vylodili první kolonizátoři z Holandska nebo Mahebourg, který byl prvním přístavem na ostrově. Na ostrově Ile aux Aigrettes o rozloze 27 hektarů pak najdete pozoruhodné přírodní prostředí s endemickou faunou a flórou. Výlet zakončíte na zmiňovaném ostrově Ile aux Cerfs s mnoha plážemi a vodními aktivitami pro všechny věkové kategorie.

Svěží východ (Splashing East)

Z východního pobřeží vyplujete z přístavu od přímořské vesničky Trou d’Eau Douce a vyrazíte na nejprve na plavbu po nejdelší řece ostrova – Grand River, kde se nachází také krásný přírodní vodopád. Návštěvníci se zde mohou svlažit v jezírku s čistou vodou před pochutnáním si na lahodném obědu na palubě lodi. Poté si to nasměrujete na ostrůvek Ile aux Cerfs s bílou písčitou pláží v laguně, který je vyhledávaným cílem na východním pobřeží. Po cestě zpět se budete moci kochat kouzelnými výhledy na pobřežní scenérie.

mauritius-exkurze-033.jpg 
 

Dále můžete zažít...

La Vanille – Krokodýlí a želví farma

V jižní části ostrova se nachází přírodní rezervace s nádechem dávných dob Mauricia. Pyšní se největší populací žel obrovský mimo volnou přírodu, přičemž počty dosahují hodnot až 1000 jedinců. Stejně tak zde žije na 2000 krokodýlů nilských a další živočichové jako opice, leguáni, netopýři, gekoni a další. Lákadlem je také soukromá sbírka motýlů, akvárium, želví a fosilní muzeum, dětský koutek s možností svézt se na želvě či vyfotit se s mládětem krokodýla nebo želví a krokodýlí líheň.

 
 

 

Přírodní a volnočasový park Casela

Park o 14 hektarech je domovem 1500 druhů ptactva, lvů, zeber, želv obrovských, opic, tygrů, gepardů, hyen, velbloudů, nosorožců a mnoho dalších zvířat. Na návštěvníky zde čeká celá paleta možných aktivit od afrického safari se setkáním se či procházkou s velkými kočkovitými šelmami až po jediný suchý tobogán nebo nejdelší lanovou dránu „zip-line“ na ostrově. Západní část Maurícia je známá pro možnosti ranního plavání s delfíny a odpolední procházky se lvy.

 mauricius-novy-web-048.jpg
 

Plavba katamaránem

Objevujte krásy severozápadního pobřeží a přilehlých ostrůvků z paluby komfortního katamaránu. Po přibližně dvou hodinách plavby zakotvíte u neobydleného ostrova Ilot Gabriel, kde najdete skvělé prostředí pro šnorchlování, plavání i piknik na palubě lodi. K dispozici jsou také mnohé další plavby jako například na jihovýchodě ostrova napříč největší lagunou na Mauriciu s cílem v podobě panenského ostrůvku Ile Aux Cerfs s možností barbecue obědu a relaxací.

 

L’Etoile – poznávání přírody na čtyřkolkách

Vydejte do nádherné a nedotčené krajiny s bujnou vegetací a přírodními poklady Mauricia uprostřed úchvatné chráněné oblasti L’Etoile během safari na čtyřkolkách. Tato chráněná oblast se rozprostírá na 3500 hektarech pozemku plném se jelenů, divočáků, opic a dalších živočichů. Je to jedno z nejlépe zachovalých míst ostrova a Vy jej můžete prozkoumat v doprovodu zkušeného a znalého průvodce.

 

mauricius-novy-web-047.jpg 
 

Podmořské safari v ponorce

Výlety ponorkou jsou ideální pro ty, kteří se nechtějí nebo nemohou potápět a touží poznat krásy podmořského světa. Můžete se vydat na 45 minut do hloubky 35 metrů pod hladinou a kochat se pohledem na korálové útesy, pestrobarevné ryby či vraky lodí z minulých století. Ponorky jsou plně klimatizované a pohodlně uzpůsobené pro klidné ponory.

Aquasoleil - vzrušující plavba podél jihovýchodního pobřeží

Prozkoumejte některá nádherná místa tohoto regionu. Na rychlém člunu projedete k ostrůvkům rozesetým v nejkrásnější laguně ostrova. Poznáte Blue Bay Marine Park i místa, kde bylo dříve ostrovní vězení nebo maják. Na nedotčeném ostrově Ile aux Cerfs si užijete oběd - grilovaného humra s rybami, kuřecím masem a skvělým nápojem "Rum kola", to vše přímo na písečné pláži. Šnorchlovat můžete v chráněné mořské rezervaci Blue Bay s bohatou faunou a flórou.

Cena exkurze zahrnuje transfer a oběd v Ile aux Cerfs.

Itinerář :        

 • 8:00 - Odjezd z hotelu
 • 9:00 - Nalodění spolu s ostatními klienty v přístavu Blue Bay
 • Objevování mořské rezervace Blue Bay Marine Park
 • Zastávka u vraku lodi poblíž Dalbair
 • Plavba směrem k jihovýchodním ostrůvkům (Ile aux aigrettes, Ile au Phare, Ile de la Passe, Ile aux Flamant, ..)
 • Zastávka v Eau Bleu na plavání a šnorchlování
 • Oběd na pláži ostrova Ile aux Cerfs, návštěva vodopádu GRSE
 • 16:00 - Návrat do přístavu

Podívejte se na naši fotogalerii z exkurze Aquasoleil: 

 

 

Mauricijské akvárium

Vydejte se poznávat podmořský život Indického oceánu do jediného veřejného mořského akvária na ostrově Mauricius. Akvárium se nachází na severozápadním pobřeží, ve vesničce Pointe Aux Piments. Při návštěvě akvária se seznámíte s bohatým podmořským životem, který se u pobřežních vod ostrova vyskytuje. Během prohlídky areálu si jistě nenechejte ujít jedinečnou atrakci, kterou je krmení žraloků z ruky! To se odehrává vždy v 11:00 a 15:00. Návštěva akvária se bude líbit jak dětem, tak i dospělým. Otevřeno je denně, od pondělí do soboty 9:30 – 17:00, v neděli 10:00 – 16:00.

mauricius-novy-web-040.jpg 
 

Vlastní program s pronájmem automobilu s řidičem/průvodcem

Objevte ostrov dle vlastních preferencí a vlastního tempa. Můžete se vydat na půldenní či celodenní výlet automobilem s řidičem, který je zároveň průvodcem a užít si neopakovanou atmosféru Maurícia. Nechejte si doporučit návštěvu více i méně známých atraktivit, kdy Vám průvodce předá informace o historii, přírodě a kultuře tohoto krásného ostrova.

Důležité informace

 • Na výlety si neberte žádné cennosti, zanechte je prosím ve svém hotelovém sejfu.
 • Zejména na plážích přijdete do kontaktu s lidmi (beach hawker), kteří Vám budou chtít prodat nějaký výlet. Dejte si pozor. Ceny mohou být nižší než u agentur, ovšem o Vaši bezpečnost nebude příliš kvalitně postaráno. Pokud budete výlet přeci jen pořizovat, chtějte vidět jejich licenci.
 • Využijte možnosti nakupování za duty free ceny, speciálně pak u šperků a drahých kamenů. Nezapomeňte si svůj pas a letenku.
 • Mauritius se nachází 20° jižně od rovníku, proto je zde slunce velmi silné. Ujistěte se proto, že i na výlety máte s sebou krém s dostatečným ochranným faktorem. Nezapomeňte ani na repelentní přípravek proti komárům
 • Ostrov Maurícius můžete také prozkoumat individuálně – doporučujeme domluvu s některým z taxikářů, kteří stojí před hotelem, na ceně, za kterou Vám ukáže atrakce. Řidič s Vámi po celou sjednanou dobu jezdí a čeká na parkovišti u atrakcí. Tento systém je na Mauríciu velmi oblíben. Cena taxikáře na 1 den stojí cca 3500 – 4000 rupií, záleží, co vše budete chtít vidět, na kvalitě auta a na schopnostech smlouvání.
 • Půjčení automobilu příliš nedoporučujeme, vzhledem k jízdě vlevo, nedobré kvalitě půjčovaných vozů a nepříliš snadné orientaci. Pronájem auta stojí cca 3000 – 4000 rupií.

Naše cestovní kancelář Deluxea spolupracuje na ostrově Maurícius s místním touroperátorem. Při odbavení před odletem od nás obdržíte seznam nabízených exkurzí. Rovněž od nás dostanete podrobnou mapu. Po příletu na Maurícius dostanete brožuru od našich partnerů, kde jsou i malé fotky toho, co každá exkurze zahrnuje. Všechny výlety si můžete zakoupit před odletem u naší cestovní kanceláře. Vše si rovněž snadno rezervujete na místě v hotelu. Platit můžete kartou nebo hotově.

 

Ceník exkurzí na ostrově Mauritius

Název Cena dospělý Cena dítě  
Výlet do historie (Stroll in the Past) - privátní auto 3 840 Kč 2 660 Kč (3-11)
Návštěva Mahebourgu a jeho okolí (Vizit Mahebour) - privátní auto 3 840 Kč 2 660 Kč (3-11)
Procházka historií (A Walk Back in Time) - privátní auto 2 800 Kč 2 070 Kč (3-11)
Návrat ke kořenům (Roots) - privátní auto 3 840 Kč 2 660 Kč (3-11)
Divoký jih (Wild South) - privátní auto 3 840 Kč 2 660 Kč (3-11)
Přetrvávající tradice (Unfading traditions) - privátní auto 3 840 Kč 2 660 Kč (3-11)
Šéfkuchařem na den (Chef for a day) - privátní auto 4 430 Kč 3 100 Kč (3-11)
Multikulturní Maurícius (Melting Pot) - privátní auto 3 840 Kč 2 660 Kč (3-11)
Severní ostrovy (North Isles) - katamaránem, nezahrnuje pozemnítransfer 3 100 Kč 1 480 Kč (5-12)
Daleký západ (Far West) - katamaránem, bez pozemního transferu 2 510 Kč 1 330 Kč (5-12)
Plavba historií (Sailing Through History) - katamaránem, bez pozemního transferu 2 510 Kč 1 180 Kč (5-12)
Svěží východ (Splashing East) - katamaránem, bez pozemního transferu 2 800 Kč 1 480 Kč (5-12)

 • Při možnosti "privátní minibus" jsou ceny uvedeny pro obsazení 4 osobami.Při možnosti "privátní auto" jsou ceny uvedeny pro obsazení minimálně 2 osob.
 • Při možnosti "loď" jsou ceny uvedeny za pronajmutí lodi.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.