Na Mauríciu se už cítím jako doma. Letošní moje čtvrtá návštěva byla zároveň druhou návštěvou mého kolegy Romana a premiéra pro moje rodiče, kteří dostali letenky pod stromeček, aby se mohli konečně poprvé podívat do exotického ráje.

Tentokrát jsme, hlavně kvůli akční ceně, využili poprvé společnosti KLM přes Amsterdam. Sice nemají můj oblíbený Tetris a ponožky jako Turci a ani takový výběr filmů a muziky jako Emirates, ale servis v letadle byl i tak na jedničku. Výhodou je dlouhý let, který není v noci přerušen přestupem, takže jsme mohli všichni v klidu spát až do snídaně.

Po příletu nás vřele přivítali zaměstnanci našeho partnera, společnosti Emotions s milým dárkem v podobě Mauricijského rumu a koření, doporučili vyměnit peníze bez poplatku na letišti a řidič Harrys nás odvezl do našeho z prvních Sun resorts, Long Beach Golf & Spa resort*****.

Hotel je situovaný na východní části ostrova podél pláže Belle Mare, jejíž kontrast bílého písku a blankytně modrého oceánu vás na první pohled prostě ohromí. Hotel je krátce po rekonstrukci, dokončené v roce 2017. Ubytovací jednotky umístěné do rozhlehlé zahrady jsou zrekonstruovány v čistém moderním stylu. Našim oblíbeným místem mimo pláž se stala vířivka v infinity pool pro dospělé, odkud se otevírá dechberoucí výhled přes vyvýšený bazén na oceán v celé jeho kráse. 

Co se týče kuchyně, všichni si tu přijdou na své. Hlavní bufetová restaurace každý večer střídá jinou tematickou kuchyni anebo můžete využít některou ze 4 dalších restaurací pro sestavení vlastního menu.

Hotel má i skvěle vybavené fitness centrum s výhledem do zahrady a plaveckým bazénem. Pro příznivce ranní „rozcvičky“, což je pro mě osobně už rutina, je možné vyběhnout kousek po silnici do parku podél veřejné pláže a dát si pěkný, 6km okruh příjemnou přírodou při východu slunce. Nedaleko hotelu se také nachází světově vyhledávané golfové hřiště Le Touessrok Golf Course na ostrově Ille aux Cerfs s vlastní privátní pláží daleko od rušné veřejné části ostrova.

Druhý den jsme si odskočili na návštěvu dalšího resortu z řady Sun, hotel Ambre****. Hotel je hodně oblíben díky konceptu all inclusive, krásné pláži, poklidné atmosféře bez dětí a dobrým jídlem. My jsme bohužel kvůli cyklonu na nedalekém ostrově Rodriguez neměli pěkné počasí a pláž byla tentokrát zaplavena. Slunce vysvitlo až při obědě v jejich skvělé italské restauraci, kterou velmi doporučujeme během pobytu navštívit!

Po třech nocích se nám nechtělo měnit, ale i tak jsme vyrazili na západní stranu ostrova ubytovat se v hotelu La Piroque****. Za nás všechny můžu upřímně napsat, že tento hotel předčil všechna naše očekávání. Netradiční lehce boho design recepce s přírodními materiály a pletenými polštáři a potahy na sedačky nás nadchl už při příchodu. Celý resort je rozmístěn do chaloupek s doškovou střechou a usazen do rozlehlé zelené zahrady plné kokosových palem. Střídající se sytě zelená, blankytně modrá a zářící býlý písek, spousta kokosů…to je balzám pro oči i duši. Pobřeží lemuje jedna z nejdelších a nejkrásnějších pláží Flic en Flac, což je zároveň i nedaleké městečko, kde jsme si mohli pěšky vyrazit nakoupit suvenýry nebo si jen tak posedět na oběd a pozorovat okolí. Kuchyně zde byla naprosto úžasná. Ráno si můžete snídani vychutnávat se skleničkou suchého perlivého vína a na oběd či večeři ochutnat z různých tematických specialit. Milovníci ryb a darů moře, ale i kvalitně připravených masitých jídel budou restauraci opouštět o kilo těžší každým dnem.

Sobotní dopoledne jsme věnovali návštěvě rumérie Chamarel. Určitě bych všem doporučila podívat se na výrobu místního rumu z cukrové třtiny. Ochutnávky na konci v poledne před obědem byly nejlepší. V ceně výletu je zahrnutý oběd v místní restauraci, kde jsme si velmi pochutnali na tříchodovém meníčku a místním pivu Phoenix. Nakoupili jsme zásobu rumů domů a hurá zpět na krásný západ slunce na naši pláž.

Posledním navštíveným ze Sun resorts byl hotel Sugar Beach*****. Sousedí s hotelem La Pirogue a spojuje je jedna z nejkrásnějších a nejdelších pláží celého ostrova. Hotel je postaven v koloniálním stylu s živější atmosférou, přičemž jej čeká kompletní rekonstrukce v průběhu let 2019 - 2020.

Naše návštěva je už zase u konce, ale já i kolega Roman už s jistotou víme, že se sem opět vrátíme.

Maurícius je zárukou odpočinku, skvělé gastronomie, nádherné přírody i pláží, milých lidí...a vůbec, už jste tu byli? Jestli ne tak neváhejte !

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.