Po čtyřech letech se mi opět naskytla příležitost vydat se na krásný ostrov Mauricius, který je čím dál více oblíbený u párů, rodin, ale i jako místo pro uskutečnění svateb na pláži. Společně se mnou jel i můj partner, kterého tento ostrov z mého vyprávění tolik lákal, že se sem chtěl taky podívat. 

Náš let byl z Vídně s leteckou společností Emirates, která patří mezi jedny z nejlepších leteckých společnosti na světě. Cesta do Dubaje i následující let nám utekl velmi rychle díky zábavnímu systému ICE, který má Emirates na své palubě. V nabídce najdete i české filmy, proto komu bude chybět čeština, může si ji třeba při zpáteční cestě připomenout díky některému z filmů z nabídky :)

Po příletu na Mauricius nás očekával zástupce místní partnerské kanceláře Emotions, který nám nabídl lehké občerstvení a předal nám zpracovaný program včetně itineráře domluvených inspekcí po hotelech z naší nabídky.

 

Východní a severní pobřeží

Naší první zastávkou a ubytováním na první noc byl hotel Ambre****. Hotel je hodně oblíben díky krásné pláži, poklidné atmosféře bez dětí a dobrým jídlem.

 

Následující dva dny jsem měla naplánované vizity v hotelech na východním pobřeží, z nichž nejvíce nás uchvátil hotel One & Only Le Saint Geran a Constance Le Prince Maurice.  Hotel One & Only Le Saint Geran***** prošel velmi zdařilou kompletní rekonstrukcí, po které se opět otevřel pro klienty v prosinci minulého roku. Aktuálně patří hotel mezi jeden z nejlepších na celém ostrově. Svými službami uspokojí i tu nejnáročnější klientelu. Constance Le Prince Maurice***** patří mezi menší hotely, nicméně svým klidem a bujnou tropickou vegetací přímo u krásné pláže je stvořený pro romantické líbánky, ale i pro rodiny s dětmi. Jako jediný resort na Mauríciu nabízí i variantu ubytování v pokojích nad vodou. Nás osobně uchvátila krásná písečná pláž a romantická plovoucí restaurace Le Barachois, která zve k soukromým posezením při svíčkách u večeře.

 

Z dalších hotelů, které jsme během dvou dnů stihli navštívit bych jmenovala hotely Long Beach*****, Constance Belle Mare Plage*****, Veranda Palmar Beach***, Emeraude Beach Atittude***, Friday Atittude***, Coin de Mire***, Tropical Atittude Hotel***, Maritim Crystal Beach****, Veranda Paul & Virgine**** a C Palmar****.

 

Západní a severozápadní pobřeží

Následující tři dny našeho pobytu na Mauríciu nás čekaly inspekce hotelů na severozápadním pobřeží ostrova. Noc jsme strávili v krásném hotelu Maritim Balaclava*****. Ačkoliv se jedná o jeden z nejstarších hotelů na Mauríciu, vůbec to na něm není znát. Spíše naopak, tím, že byl jako jeden z prvních na ostrově postaven, má velmi výhodnou polohou v chráněné zátoce Turtle Bay u delší písečné pláže s úchvatnými západy slunce. Hotel disponuje krásnou tropickou zahradou, kaskádovými bazény a výbornou kuchyní. Pro ty, které by nebavilo odpočívat na pláži, nabízí hotel návštěvu vlastní jízdárny s možností projížďky na koni či krmení želv obrovských. K hotelu náleží i historický zámeček Château Désir se zbytky ruiny Balaclavy, kde si můžete vychutnat romantický piknik.

 

Naším dalším návštíveným hotelem byl Canonnier Beachcomber Golf Resort & Spa****. Hotel prošel v minulém roce rekonstrukcí a vypadá velmi svěže. K hotelu náleží tři pláže. Pro milovníky golfu se vedle hotelu otevřelo nové golfové hřiště Mont Choisy. Svou pohodu a klid během své dovolené si zde najdou jak páry, rodiny s dětmi, tak i mladé skupiny, které jistě ocení blízkost městečka Grand Baie.

 

Ze stejného hotelového řetězce bych vyzdvihla krásný hotel Victoria Beachcomber Resort & Spa****+. Po vstupu do lobby mne zaskočila jeho velikost, nicméně pokud půjdete dále k hlavnímu bazénu nebo pak ke svému ubytování, svou patřičnou mohutnost hotel ztrácí. Všechny pokoje jsou situované v rozkvetlé zahradě s výhledem na moře, které jsou příjemně rozptýleny podél dlouhé pláže. V prosinci hotel otevřel novou část  Victoria for 2, která je pouze pro dospělé. Pokoje jsou krásně prosvětlené, prostorné, pokud budete bydlet v pokoji swim-up, pohodlně se ze svého pokoje dostanete do bazénu, který Vás dovede až k pool baru, kde se můžete osvěžit některým z nabízených koktejlů :)

 

Pro milovníky ubytování v typických vilkách/bungalowech s doškovou střechou doporučuji hotel La Pirogue****. Nachází se u jedné z nejkrásnějších pláží Maurícia v oblasti Flic en Flac. V průběhu oběda s hotelovým manažerem jsem nemohla odtrhnout oči z pohledu na úžasně dlouhou pláž s krásným bílým pískem a výhledem na horu Le Morne Brabant, která se tyčila v pozadí. Jídlo bylo vynikající tak jako v jiných hotelech. Pokud máte rádi ryby a mořské pokrmy, na Mauríciu si jich užijete do sytosti :)

 

Na západním a severozápadním pobřeží jsem dále navštívila hotely Ravenala Atittude****, Mauricia Beachcomber****, Westin Turtle Bay*****, Sofitel Imperial*****, Sugar Beach*****, Trou aux Biches Beachcomber*****/*, Veranda Point aux Biches****.

 

Jižní pobřeží

Po týdenním intenzivním navštěvování hotelů a každodenním stěhování jsme se dostali na jižní pobřeží a tolik opěvovanou lokalitu pod slavnou horou Le Morne, na kterou jsem byla sama zvědavá. Ubytovali jsme se v elegantním hotelu Dinarobin Beachcomber*****+, odkud je nádherný výhled na horu. Hotelové pokoje jsou rozmístěny v jednotlivých blocích ve tvaru půloblouku, v nichž každý blok má svůj bazén.  Dlouhá písečná pláž láká k romantickým procházkám a pohled na horu Le Morne je silným zážitkem. Dinarobin je skvělým místem po páry hledající klid a romantiku.

 

Sousední hotel Paradis Beachcomber***** má stejně úžasné kouzlo jako Dinarobin. Je trochu více živější a doporučila bych jej pro rodiny s dětmi, ale i párům, kteří hledají nějakou zábavu.  Golfisté mohou využít 18jamkové golfové hřiště, které se vine podél celého resortu.

 

Pod horou Le Morne se nachází i luxusní hotel St. Regis*****, který je postaven v krásném koloniálním stylu. Hotel nabízí velmi prostorné pokoje s vlastním komorníkem, který  rád zařídí jakékoliv Vaše přání, abyste Vás pobyt co nejvíce užili. Pro naše klienty má hotel připraven exkluzivní nápojový balíček k plné penzi, který vřele doporučuji využít.

 

Na jižním pobřeží v oblasti Bel Ombre jsem měla možnost strávit noc v nádherném hotelu Heritage Telfair*****, který v průběhu loňského roku prošel rekonstrukcí. Tento krásný hotel v koloniálním stylu na mne dýchl tou pravou atmosférou z dob, kdy Mauricius byl anglickou kolonií. Hotel poskytuje perfektní servis, pro golfisty je k dispozici mistrovské golfové hřiště. Novomanželům nebo párům doporučuji zajít si na úžasnou večeři do zrekonstruovaného zámečku z 19. století Le Château de Bel Ombre nacházející se v krásně rozkvetlé zahradě. Pro páry nebo rodiny s dětmi bych doporučila sesterský hotel Heritage Awali*****, který je vystavěn v africkém stylu. 

 

Pro milovníky šnorchlování, vyznavače aktivní dovolené či fanoušky do létání bych doporučila pobyt v hotelu Shandarni Beahcomber Resort & Spa***** nacházející se na jihovýchodním pobřeží ostrova v zátoce Blue Bay Marine Park.  Hotel se nachází pouhých 10 minut jízdy od mezinárodního letiště, z pohodlí lehátka na pláži můžete pozorovat vzlétání letadel přímo před Vaším zrakem, je tedy třeba počítat s tím, že letadla jsou nejen vidět, ale i slyšet. Nicméně pro mě to bylo zajímavým zpestřením dne, kdy jsem pozorovala, které letecká společnost zrovna odlétá. Například vzlet Airbusu A380 společnosti Emirates je skutečným zážitkem, který se nenechal ujít nejeden klient :) Hotel disponuje třemi různými plážemi, dvě klidné a jednu více otevřenou s vlnami (Wild Beach).  U další pláže si můžete vychutnat poklidné rozjímání na lehátku, nebo jít probádávat krásy podmořského světa. Třetí pláž u hlavního bazénu a baru je pak pro milovníky vodních sportů.

 

 

Na chvíli ještě na sever

Naší poslední zastávkou a nocí na Mauríciu byl hotel Zilwa Atittude**** nacházející se na severním pobřeží. Hotel je u našich klientů velmi oblíbený díky své báječné atmosféře, dobrými službami a pocitem pohody. Hned po vstupu do lobby Vás zarazí úchvatný výhled na skálu Coin de Mire skrz hotelový bazén a moře.

 

 

Poznáváme krásy ostrova

V průběhu pobytu, abychom nepoznávali jen hotely z naší nabídky, jsme se vydali poznat i krásy Maurícia. Pokud se vydáte na tento úžasný ostrov, který je skloubením harmonie mnoha náboženství, krásné přírody a dobrého jídla, doporučuji navštívit lokalitu Chamarel. Náš řidič nás prvně vzal do městečka Cureppipe, kde se nachází kráter sopky. Zde si můžete nakoupit i suvenýry v některém z obchůdků. Dále jsme pokračovali k poutnímu místu, jezeru Grand Bassin, které je posvátným místem pro hinduisty. Od mé poslední návštěvy tohoto místa zde přibily dvě obří sochy hinduistických bohů – Shivy a Durgy. Dále jsme pokračovali na vyhlídku, odkud byl krásný výhled po národním parku Black River Gorges. Třešinkou na dortu a to, na co se většina klientů na tomto výletě těší, je návštěva Rhumerie Chamarel s prohlídkou a přednáškou o výrobě rumu a také následnou ochutnávkou devíti různých druhů rumů, které zde vyrábí. Samozřejmostí bylo i nakoupení dárků domů pro své blízké :) Následně nás čekal úplný vrchol celého výletu v podobě návštěvy Sedmi barev Země v Chamarel a pohled na nejvyšší vodopád na Mauríciu. V průběhu výletu nám moc nepřálo počasí, ale i tak jsme si jej užili.

 

Pro vyznavače vodních sportů a šnorchlování bych doporučila výlet Aquasoleil. Díky tomuto výletu poznáte východní pobřeží ostrova na rychlém člunu, navštívíte ostrov, který byl dříve ostrovním vězením, zajdete si k dnes již nefunkčnímu majáku, poznáte podmořský svět v chráněné mořské rezervaci Blue Bay s bohatou faunou a flórou. Oběd jsme si užili na ostrově Ille aux Cerfs. Podával se grilovaný humr s rybami, kuřecím masem a jako dezert jsme dostali flambovaný banán.

 

Nastal čas a my si museli opět sbalit kufry a vydat se na letiště. Čekala nás další část našeho pobytu, a to na ostrově Rodrigues. Pokud Vás zajímá dosud turisticky nezkažený ostrov Rodrigues, který administrativně spadá pod Mauricius, přečtěte si mou zprávu z cesty a poznávání tohoto krásného malého ostrova hodinu letu od Maurícia.

 

Pokud jste se po přečtení mé zprávy z cesty inspirovali a toužíte po podobných cestovatelských zážitcích, ráda vám připravím dovolenou na klíč. Prosím, kontaktujte mě na tel. čísle +420 724 730 016 nebo emailem vendula@deluxea.cz. Vendula Pilátová

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.