Po čase strávený na Mauríciu jsme se vydali na poznávací cestu na ostrov Rodrigues. Rodrigues je malý bráška Maurícia. Říká se, že Rodrigues je Mauricius před 25 lety, kdy ještě nebyl turismus na ostrově tolik rozšířen jako je nyní. Plny očekávání jsme se ocitli opět na letišti a sledovali na televizi fotografie z Rodriguesu a přemýšleli, jaký Rodrigues bude. S každým, s kým jsme se na Mauríciu bavili a řekli jim, že letíme na Rodrigues, tak jej chválili a říkali, že se nám tam bude líbit. A měli pravdu.

Pro hodině a půl dlouhém letu jsme dosedli na malém letišti. Rodrigues není moc velký (18 x 8 km), pohodlně jej procestujete v průběhu Vašeho pobytu automobilem. Je hodně klidný, lidé jsou zde přátelští, najdete zde krásnou přírodu, vhodná místa na turistiku, pro vyznavače vodních sportů je ideální. Okolo ostrova se nachází velký korálový reef, který je vhodný jak pro koupání, šnorchlování a potápění, tak i pro kitesurfing nebo windsurfing, zejména v letních měsících.

V průběhu pobytu jsme navštívili přírodní rezervaci Francoise Leguata, kde se nachází obří želvy ze Seychel, Madagaskaru a Aldabry. Součástí prohlídky je i návštěva zdejších krápníkových jeskyní.

Pro milovníky adrenalinu doporučuji návštěvu Tyrodrig. Tyrodrig je komplex 5 zipline lan o délkách 110 až 420 m natažených přes kaňon. Jedná se o největší ziplinový systém v Indickém oceánu, po kterých se můžete svést ve výškách 50 až 100 m nad zemí.

Komu by se nechtělo na zipline a i přesto by rád zažil adrenalin, doporučuji projít se po mostě Pond Suspendu. Jedná se o dřevěný lanový most o délce asi 40 m natažený nad propastí s pěkným výhledem na vodopád a do krajiny. Odvážlivci si mohou z poloviny mostu skočit menší „bungee“.

Na Rodriguesu kromě zmíněných adrenalinových aktivit můžete navštívit krásný křesťanský kostel sv. Gabriela, hlavní město Port Mathurin, okolní ostrůvky Ile aux Cocos s největší ptačí rezervací, nebo se vydejte na některou z turistických tras podél pobřeží ostrova.

Osobně jsme si prošli pobřežní túru z Graviers směrem k St Francois na východě ostrova k nejhezčí pláži ostrova Trou d´Argent uzavřenou v zátoce mezi nízkými útesy.

 

V průběhu pobytu jsme navštívili i námi nabízené hotely Tekoma Boutik Hotel**** a Cotton Bay***. Pro ty, kteří hledají klid bez jakékoliv zábavy a rušení v průběhu pobytu, doporučuji hotel Tekoma Boutik****. Jedná se o hotel s kapacitou pouhých 15 bungalovů u krásné písečné pláže s bílým pískem.

 

Pro vyznavače menší večerní zábavy a dětského klubu pro děti, pak doporučuji hotel Cotton Bay*** postavený v kreolském stylu s květinovými motivy v pokojích.

 

Ať se vydáte na Mauricius nebo na tento malebný ostrov Rodrigues nebudete zklamáni přátelským chováním místních obyvatel, pohodovou dovolenou, poznáváním krásných míst a načerpáním skvělé nálady i domů.

Pevně věřím, že toto nebyla má poslední návštěva Maurícia nebo Rodriguesu. Pokud Vás zajímá mé poznávání a putování po ostrově Mauricius, přečtěte si mou zprávu z jeho návštěvy.

 

 

Pokud jste se po přečtení mé zprávy z cesty inspirovali a toužíte po podobných cestovatelských zážitcích, ráda vám připravím dovolenou na klíč. Prosím, kontaktujte mě na tel. čísle +420 724 730 016 nebo emailem vendula@deluxea.cz. Vendula Pilátová 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.