Moje služební cesta začala 30. 11. 2021. Před cestou jsem byla povinna podstoupit PCR test, který nesměl být starší než 72 hodin a také vyplnit all-in formulář na Mauricius (https://safemauritius.govmu.org/ ). Potom už mi nic nebránilo odletět.
Letěla jsem s Emirates v economy třídě. Let Praha – Dubai byl poloprázdný, Dubai – Mauricius byl vyprodaný do posledního sedadla. Na palubě všech letů jsem dostala deku, sluchátka, roušku a dezinfekční gel na ruce. Roušku jsem si mohla sundat pouze při jídle / pití.
Na letišti na Mauriciu mě již vítal řidič z Emotions, který mě rovnou odvezl na první prohlídku hotelu PRESKIL BEACH RESORT MAURITIUS **** . Hotel je opravdu kousek od letiště a nabízí romantické, klidné útočiště jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi.
Z Preskilu jsem už jela do hotelu C MAURITIUS *****  , ve kterém jsem strávila první noc. C Mauritius je za mě nový, živější, menší hotel vhodný pro všechny věkové kategorie.
Uchvátí Vás hned vstup do hotelu, ze kterého vidíte na ifinite pool i na moře. V hotelu jsem navštívila i SPA, které za mě bylo jedním z nejlepších na Mauriciu, a po dlouhém letu mě masáž příjemně uvolnila.  

 Následující den jsem měla nabitý. Čekala mě visita našich oblíbených hotelů Tropical Attitude, Friday Attitude, Ambre Hotel a Veranda Palmar. Obědvala jsem v hotelu CONSTANCE BELLE MARE PLAGE RESORT *****, kde jsem byla pozvána i do vinotéky a na bar, kde jsem mohla vyzkoušet rum a pivo vytvořené přímo pro Constance.

Druhý den jsem spala v hotelu SUNRISE ATTITUDE ****, který si mě získal. Hotel má sice pláž přes silnici, nicméně to ničemu nevadí. Pláž, západy a východy slunce jsou zde tak dechberoucí, že tenhle malý detail hotelu hned odpustíte. Snídani jsem si užila za zpěvu ptáků, hotel se celkově snaží chovat ekologicky ve všech směrech a nabízí splynutí s přírodou i místní kulturou. Ráno jsem měla visitu v hotelu LE SAKOA ***. Jedná se o malinký, butikový hotel, který mě velmi překvapil. Pokud hledáte ubytování v soukromí, klidu a nejste pro velké areály, Le Sakoa pro Vás může být ideální. Z Le Sakoa jsem pokračovala do TROU AUX BICHES BEACHCOMBER GOLF RESORT & SPA *****  a poté ubytování v LAGOON ATTITUDE ****. Lagoon Attitude mě velmi mile překvapil především jeho nejnovější část, ve které najdete všechny krásné nové suites. Dané místo je za mě i ideální na svatbu, v den, kdy jsem zde byla ubytovaná jsem dokonce viděla jednu českou svatbu naživo.

 

 

Sunrise Attitude - pláž 

Sunrise Attitude  ****

Sunrise Attitude **** má za mě jednu 
z nejkrásnějších pláží. Sice je přes silnici, ale vyplatí se to. Pláž je široká a nekonečně dlouhá. 

 Lagoon Attitude - místo na svatby

Lagoon Attitude ****

Lagoon Attitude **** nabízí mnoho možností.Já si užívala ráno na místě,kde se běžně konají svatby a které nabízí dechberoucí výhledy.

Sunrise Attitude - swim-up room 

Sunrise Attitude ****

V Sunrise Attitude **** můžete třeba jako já využít swim-up pokoj, kdy téměř z postele skočíte do bazénu, nebo si můžete užívat soukromí na terase. 


Lagoon Attitude - couple seafront 

Lagoon Atittude ****

V Lagoon Attitude **** jsou všechny pokoje velmi prostorné, světlé a hned Vás naladí na atmosféru dovolené u moře. 

 

 


Následující den jsem navštívila hotely ze sítě Veranda a ve VERANDA POINTE AUX BICHES ****  byla i ubytovaná. Hotely ze sítě Veranda jsou specifické svým klidem. Přiblížila bych je více lázním. Velmi si zakládají na spa procedurách, klidu, tichu a slibují, že si u nich opravdu odpočinete. Já sama jsem vyzkoušela jejich speciální lázně Seven Colours Spa, kde jsem si nechala udělat čakra test a poté také masáž dle vybrané čakry. Poté jsem měla výbornou večeři na pláži, zakončenou vystoupením tradičních sega tanců. Ráno jsem se probudila jak znovuzrozená.
Bohužel ráno jsem zase musela jet o dům dál a tentokrát více na jih. Již z auta jsem byla fascinována nádhernou přírodou a horami kolem mě.
Ubytování tentokrát v hotelu SUGAR BEACH RESORT & SPA *****, který stejně jako jeho sesterský LA PIROGUE RESORT & SPA **** má jednu z nejkrásnějších pláží na Mauriciu. Takže jsem na ni seděla až do tmy.
Předposlední den jsem strávila v hotelu JW MARRIOTT MAURITIUS RESORT *****, který si možná většina z Vás pamatuje jako St.Regis. Hotel je opravdu pohádkový. Nejnižší třídou pokoje jsou prostorné junior suite s vysokými stropy a prostornou koupelnou, ve které najdete sprchu i vanu. Navíc v ceně ubytování je i komorník, který Vám s úsměvem na tváři donese ranní kávu na pokoj, nebo Vám třeba zabalí / vybalí zavazadla.
Pláž je zde nekonečně dlouhá a nabízí možnosti jak pro plavání, tak pro šnorchlování a v části blíže u hlavní budovy se můžete kochat výhledem na Le Morne.
Bohužel i v tomhle hotelu jsem strávila pouze jednu noc a následující den mě již čekali v hotelech PARADIS BEACHCOMBER GOLF RESORT & SPA *****  a DINAROBIN BEACHCOMBER GOLF RESORT & SPA ***** Dinarobin je opravdu unikát. Není hotel s lepším výhledem na Le Morne. Hotel je velmi oblíbený i pro svatby, právě pro své dechberoucí výhledy.

 

 

mauricius-2021-veronika-007.jpeg 

JW Marriott *****

Na pláží hotelu JW Vás nikdy nenechají bez pití. Jen co na pláž příjdete, hned se Vás ujme personál a udělá pro Vás první, poslední. 

 mauricius-2021-veronika-009.jpeg

JW  Marriott  *****

JW Marriott nabízí za mě jednu z nejkrásnějších pláží na Mauriciu. Z jedné částí pláže máte i výhled na horu Le Morne. Písek je zde hrubší, ale nenechala jsem se odradit a užila si procházku po pláži. 

mauricius-2021-veronika-068.jpeg 

Sugar Beach Resort*****

Oblast Le Morne mě naprosto uchvátila pro své výhledy a i pro své nekonečně dlouhé pláže. Nedokázala jsem z pláže odejít a opravdu tam seděla až do tmy. 

mauricius-2021-veronika-067.jpeg 

Sugar Beach Resort *****

V resortu Sugar Beach jsem měla pokoj Premium Beach Front, takže doslova pár kroků na pláž. Pokoj byl velmi prostorný, v koupelně měl dvě zrcadla a sprchu i vanu. 

 

 


Poslední noc jsem strávila v hotelu HERITAGE AWALI *****. Heritage je v podstatě malou vesničkou. V jednom areálu najdete jak hotel Heritage Awali, tak hotel HERITAGE LE TELFAIR GOLF & SPA RESORT *****  tak HERITAGE THE VILLAS ***** . Pří příjezdu mě hotel přivítal tradičním bubnováním a poté mě zavedli na pokoj. Bylo vidět, že hotel žije a je vhodný pro všechny věkové generace. Na večeři jsem byla pozvána do restaurace Infinity Blue, kde nebyl jediný stůl volný a atmosféra byla velmi uvolněná a živá. Ráno mě čekala visita hotelu, neminula mě ani návštěva golfového hřiště, kterou jsem si velmi užila. Oběd jsme měli v Le Palmier, kde jsem ochutnala i místní specialitu salát z palmy.
Poté jsem se už stihla jen tak tak sbalit a připravit na odlet, který jsem měla opět s Emirates ve 23:00. Pro návrat zpět do ČR jsem potřebovala jen vyplnit vstupní formulář, takže hned po návratu jsem se mohla opět vrátit zpět do práce.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.