Takřka tři roky uběhly od mé poslední návštěvy Maurícia - ostrovní perly Indického oceánu. V roce 2016 jsem se na toto místo, kde se mísí indická a africká kultura, vydal v rámci speciálního pobytu od hotelového řetězce Attitude a měl jsem možnost navštívit jen zlomek tamních hotelů. Tak jsem se rozhodl na ostrov vyrazit znovu – abych si rozšířil obzory jak o

mnohých dalších hotelech, tak také o tamní přírodě a kultuře. Nyní tedy šlo o cestu zahrnující jak pracovní povinnosti, tak také výletování i relaxaci v rámci osobní dovolené. Celkem tedy 11 dnů na ostrově plných nejrůznějších zážitků a objevování. A vlastně pracovní povinnosti nejsou v tomto případě ani tak povinnostmi.

 
mauricius-2019-krizem-krazem-po-rozmanitem-ostrove-ondra-003.jpg 

Lety v bussiness třídě jako ideální začátek

Na cestu jsme s přítelkyní (která se během inspekcí hotelů stala téměř profesionální fotografkou) vyrazili z Vídně s prověřenou leteckou společností Emirates. Cestovali jsme v business třídě, takže zážitky začaly už při prvním usazení do komfortních sedadel či během přípitku šampaňským. Cestující v business třídě má k dispozici skvělý servis na palubě i rychlejší odbavení na letištích. A v letadlech Airbus A380 je možné využít i plnohodnotný bar na palubě. Je to prostě cestování ve velkém stylu a na úrovni.

 

První dny v duchu poznávání hotelů

Jakmile jsme přistáli na Mauríciu, únavu jsme po pohodlném letu téměř ani necítili. Nicméně nás přivítalo deštivé počasí. Ale nenechali jsme si zkazit náladu a vychutnávali si první okamžiky v ráji. Úvodní noc pro nás připravili v resortu Heritage Le Telfair, který se vyznačuje unikátním koloniálním stylem. Krásnější koloniální resort by člověk na Mauríciu pohledal. Patří určitě k těm klidnějším a nabízí obrovské možnosti – od pláže přes přírodní rezervaci až po golf. A jedinečným zážitkem je večeře v zámečku Chateau Bel Ombre s propracovaný menu, které jsme měli možnost osobně vyzkoušet.

Naše cesta tedy dostala rychlý spád a první 4 noci jsme měli vyloženě pracovní – náplní byly inspekce hotelů. Začalo to už zmíněným resortem Heritage Le Telfair a pokračovalo sesterským a zároveň sousedním hotelem Heritage Awali, který je ideální volbou pro rodiny s dětmi a milovníky All Inclusive, jenž je zde bez příplatku. Trochu jiným zážitkem byla návštěva resortu Four Seasons Mauritius. Unikátní koncept hotelu nabízí ubytování v soukromých vilách i možnosti skvělého koupání na třech plážích, z nichž jedna se nachází na nedalekém ostrůvku. Pokud tedy hledáte opravdový luxus, Four Seasons dostojí své světové pověsti i na Mauríciu.

Dále jsme pokračovali po východním pobřeží, kde nás čekaly osvědčené resorty Constance Belle Mare a Constance Le Prince Maurice. V prvním jmenovaném jsme nocovali ve tříložnicové vile s vlastním bazénem, přičemž ale v resortu povětšinou najdete komfortní pokoje uzpůsobené pro páry i rodiny s dětmi. Navíc hotelová pláž je opravdu krásná a dlouhá. Po návštěvě hotelu Le Prince Maurice pak mohu konstatovat, že se jedná o velmi kvalitní pětihvězdičkovou volbu s prvotřídním servisem a sofistikovaným ubytováním. U obou resortů navíc můžete využívat dvě golfová hřiště světové úrovně. Tentýž den jsme měli na východě ještě v programu návštěvu hotelů Ambre (jednodušší 4* resort určen pouze pro dospělé, jehož hlavní devízou je jednoznačně skvělá pláž) a Long Beach (moderní hotel, který ocení zejména milovníci současného designu a úžasné pláže).

mauricius-2019-krizem-krazem-po-rozmanitem-ostrove-ondra-062.jpgmauricius-2019-krizem-krazem-po-rozmanitem-ostrove-ondra-060.jpg
 

Na sever ostrova a zase zpět

Naše cesty se ke konci třetího dne přesunuly na sever. Čekaly na nás dva hotely určené pouze pro dospělé. Nejprve zrekonstruovaný Paradise Cove v malebné zátoce a s unikátně zakomponovaným poloostrůvkem. Tento resort jsem navštívil poprvé ještě před rekonstrukcí a musím uznat, že nyní je úroveň podstatně vyšší. Následně jsme den zakončili v Lagoon Attitude, který se v prosinci 2019 po rekonstrukci otevře klientům naší sesterské CK Modrý Maurícius. Ve druhém jmenovaném jsme měli možnost strávit jednu noc a vyzkoušet i menší hotelovou pláž.

Čtvrtý den jsme se přesunuli opět podél východního pobřeží až k letišti, kde jsme měli za úkol lépe prozkoumat Preskil Island Resort, který byl po roční rekonstrukci znovu otevřen v květnu 2019. Rád bych zde podotkl, že nová tvář hotelu je prostě skvělá - svěží a moderní pokoje, příjemné exteriéry s dostatkem zeleně a pláže s úchvatnými výhledy na vzdálené hory – tenhle resort si zkrátka získal moje sympatie. Podobně tomu bylo ale také během návštěvy zbrusu nového hotelu Anantara, jenž snad brzy přidáme do naší nabídky. Tento resort s ekologickým přístupem je šetrně zakomponován do přírodního prostředí a chlubí se krásnou divokou pláží ohraničenou mangrovy. Myslím, že tohle se jednoznačně povedlo a hotel má před sebou úspěšnou budoucnost.

mauricius-2019-krizem-krazem-po-rozmanitem-ostrove-ondra-031.jpg 

Vzhůru na výlet do vnitrozemí

Během této části pobytu jsme se vydali poznat ostrov i za hotelové brány – nejprve jsme zamířili ke kráteru vulkánu, dále k posvátnému hinduistickému jezeru Grand Bassin, objevili místa s vodopády a opicemi a nemohli jsme vynechat vulkanickou vyvřelinu Sedm barev země a největší vodopád Chamarel. Viděli jsme přesně to, co jsme chtěli a náš řidič z místní partnerské cestovní kanceláře se o nás skvěle staral. Takže jsme se dozvěděli nespočet zajímavostí i faktů ohledně mauricijské kultury, přírody i historie.

 

A zase směrem na sever

I když už jsme měli dovolenkovou část pobytu, během přesunu z resortu Paradis Beachcomber k dalším třem nocím v hotelu Trou aux Biches Beachomber, jsme ještě stihli navštívit čtyři hotely z naší nabídky – La Pirogue se zahradními i plážovými bungalovy, koloniální Sugar Beach, rozmanitý Maritim Beach Resort i oblíbený Victoria Beachomber resort s částí určenou pouze pro dospělé. Nicméně poslední tři noci už se nesly v odpočinkovém duchu v resortu Trou aux Biches Beachomber na severu ostrova. K dispozici jsme měli suitu s venkovní sprchou, která je skvělou volbou pro páry. Celkově má resort takový romantický nádech díky klidné atmosféře, rozlehlé tropické zahradě a krásné pláži orientované na západ slunce. Navíc bych vřele doporučil thajskou a indickou hotelovou restauraci s propracovaným menu! Během posledních dní jsme se ještě vydali na návštěvu jen pár kilometrů vzdáleného turistického centra Grand Baie, kde se dá dobře najíst, dát si drink nebo i nakoupit suvenýry. Ale náš pobyt se chýlil ke konci. My se snažili si užít poslední chvíle na pláži, k čemuž nám pomohl i pozdní check-out (tzn. Že jsme si mohli ponechat pokoj až do večerního odjezdu).

 mauricius-2019-krizem-krazem-po-rozmanitem-ostrove-ondra-043.jpg
 

S vidinou cesty v business třídě jsme se na cestu domů i těšili, což trochu zmírnilo smutek z toho, že jsme oblíbený Maurícius museli opustit. Ze severu jsme byli asi za hodinu na letišti – jak s nadsázkou říkal náš řidič „Na Mauríciu je vše vzdáleno hodinu jízdy.“ Každopádně druhou návštěvu Maurícia jsem si i přes mírné zdravotní problémy s nachlazením a teplotou maximálně užil a věřím, že se na toto krásné místo zanedlouho opět vydám.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.