Za horskými vrcholky, sýrem a businessem do Sv. Mořice

Švýcarsko sice nepatří mezi plážové destinace, ale jako země uprostřed Evropy nabízí unikátní krásy přírody, které jen zřídka můžete spatřit někde jinde ve světě. A jelikož tato země také patří do naší nabídky, směřovala moje další služební cesta právě sem – do země helvétského kříže. I když se nyní nejednalo vyloženě o poznávání destinace jako takové, dostalo se mně příležitosti si atmosféru tamních horských masivů, zelených údolí či křišťálově čistých ledovcových jezer naplno vychutnat. Nicméně hlavní cílem cesty byl tzv. soukromé fórum cestovního ruchu „Private Luxury Forum“ ve Svatém Mořici – asi nejznámějším centru zimních sportů ve Švýcarsku, které je dle vyprávění kolébkou zimní turistiky. Většinu času nám tedy zabraly meetingy s partnery a získávání nových kontaktů. To vše jak během cesty vlakem z Curychu do Sv. Mořice po cestě tam, tak také v úžasných interiérech pětihvězdičkových hotelů Badrutt’s PalaceKulm Hotel či Kempinski Grand Hotel des Bains.

Cestování vlakem jaké nikde jinde nezažijete

Již samotný příjezd a transfer do naší „základny“ ve Sv. Mořici byl jedinečný. Po příletu do Curychu jsme se přesunuli na sraz do Národního Muzea, kde bylo možné se občerstvit a dobrovolně absolvovat prohlídku o výjimečnosti Švýcarska. To jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít, jelikož Švýcarsko je unikátní samo o sobě z mnohých historických i současných důvodů. Nicméně čas rychle běžel a my se z muzea, které je hned vedle vlakového nádraží, vydali na cestu soukromým vlakem do Sv. Mořice s jedním přestupem v Churu. I když jsme již po cestě měli naplánované meetingy, byl nějaký ten čas na kochání se okolním prostředím s jezery a stoupajícími Alpami se zasněženými vrcholky.

Příjezd do Sv. Mořice byl zkrátka dech beroucí. Spojení slunečného počasí, teplot kolem 19°C a krásných panoramat snad ani nejdou popsat slovy. Také uvítání v 5* hotelu Badrutt’s Palace, který byl mým domovem na tři noci stálo za to, když nás potleskem vítal špalír hotelového personálu. Cesta ale byla poměrně vyčerpávající, takže následovalo ubytování a úvodní večeře pro cca 350 účastníků tohoto soukromého fóra. Já už se ale pomalu těšil na první noc v pokoji Palace Suite.

 fam-ondra-svycarsko-043.jpgfam-ondra-svycarsko-045.jpg
 

Hlavně meetingy a získávání kontaktů, ale také výlet k ledovci a do horské sýrárny

Jak jsem již zmiňoval, základním účelem cesty bylo navázat nové kontakty a obnovit ty stávající. Pod tím si můžete představit celkem 43 meetingů během necelých čtyř dnů. Což rozhodně není málo, ale věřím, že to bude mít pozitivní výsledky do budoucna, abychom našim klientům poskytovali ty nejlepší služby a rozšiřovali portfolio naší nabídky. Tyto meetingy se postupně odehrávaly první den na palubě soukromého vlaku, druhý den v prostorách slavného hotelu Kulm, třetí den v lobby hotelu celosvětově známého řetězce Kempinski a poslední den v historických prostorách paláce Badrutt’s.

Avšak nebylo to jenom o pracovních schůzkách. Druhý den jsme si mohli vybírat z nabídky několika aktivit jako vysokohorský trek, projížďka v kočáře s ochutnávkou vína, vyjížďka na kolech, jachtaření na jezeře, návštěva čokoládovny apod. Já jsem však chtěl spojit tradiční jídlo s pohybovou aktivitou a tak jsem se vydal spolu s ostatními do horské sýrárny s obědem a ukázkou výroby sýra a následným krátkým trekem k úpatí ledovce. I když nás varovali, že bude foukat a teploty nevystoupají vysoko, pod přímým sluncem mně stačilo triko a kalhoty. Ale procházka to byla opravdu nádherná a pocit, že jste 10 metrů od ledovce během léta, je zkrátka k nezaplacení.

 fam-ondra-svycarsko-020.jpgfam-ondra-svycarsko-022.jpg
 

Konec se blížil ale zážitků bylo stále dost do poslední chvíle

I během večerů se nám organizátoři snažili zpříjemnit čas, abychom si oddechli a navázali i neformální kontakty či přátelství. Mohli jsme tak zažít tradiční švýcarskou večeři v restauraci ve stanici lanovky v téměř třech tisících metrech nad mořem s panoramatickými výhledy.

Jak ubíhaly dny a meetingy, tak se blížil předposlední den, kdy odpoledne byla chvilka času na prozkoumání městečka a na přípravu na večerní gala program se slavnostním ukončením této velkolepé události pořádané společností Worlwide Events. Poslední den sice byly ještě naplánovány poslední meetingy, ale dopoledne uběhlo tak rychle, že jsem se ani nenadál a už jsem seděl ve vlaku směr „letiště Curych“.

Pro mě osobně to byla první zkušenost se služební cestou takového typu a jsem neskutečně rád, že jsem ji mohl absolvovat. Jak nové obchodní i přátelské vztahy, tak typické zážitky ze švýcarského horského prostředí ve mně zanechaly pozitivní dojmy a dlouhotrvající vzpomínky.

fam-ondra-svycarsko-024.jpgfam-ondra-svycarsko-042.jpg 
 
 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.