Leeu Collection *****

Jihoafrická republika

To nejlepší z magického údolí Franschhoek

Osobně
jsme
navštívili

Hotel Leeu Collection *****

Lokalita Jihoafrická republika | Zobrazit mapu
Specialisté, kteří
hotel navštívili

Popis hotelu Leeu Collection ***** Jihoafrická republika

Leeu Collection se snaží cestovatelům z celého světa zprostředkovat to nejlepší z kouzelného údolí Franschhoek. Profil Leeu Collection v současné době tvoří tři pětihvězdičkové hotely: Leeu Estates (17 luxusních pokojů a vinařství), Leeu House (12 pokojů, v srdci města) a ikonický hotel Le Quartier Français (21 pokojů).

Pokud se rozhodnete do údolí Franschhoek zavítat, doporučujeme navštívit vysoce hodnocené restaurace jako je The Tasting Room (Le Quartier Français) a The Dining Room (Leeu Estates). Skvělé zážitky si odevezete také z malého pivovaru s názvem Tuk Tuk (Leeu House).

Leeu Estates zahrnuje luxusní ubytování, vinařství, lázně umístěné mezi vinicemi a zahrady. Nachází se jen pár minut od města a méně než hodinu jízdy od Kapského města.

Leeu House také nabízí individuálně dekorované ložnice a rozlehlé luxusní koupelny v elegantním a autentnickém prostředí.

Le Quartier Français je butikový hotel s 21 pokoji. Nachází se přímo ve městě a je top volbou pro cestovatele již dvě dekády. Je také domovem restaurace The Tasting Room, kterou vede šéfkuchařka Margot Janse. Le Quartier Française je součástí Leeu Collection od září 2015.

Franschhoek

Údolí Franschhoek se nachází méně než hodinu jízdy od Kapského města. Jedná se o malebnou dolinu, kterou ze tří stran chrání majestátní pohoří. K Franschhoeku se váže dlouhá historie.

V roce 1688 zde francouzští hugenoti získali půdu a od té doby je tento kraj zaplaven francouzským duchem. Právě díky silnému francouzskému vlivu vešlo údolí ve známost jako Quartier Français (Francouzská čtvrť), později jako Franschhoek (Francouzský kout).

V dnešní době činí populace města 6000 osob, dalších 25000 osob obývá okolí. Menší město je jednou ze světových destinací vína a jídla. 52 vinařství a 48 restaurací dává tomuto regionu výjimečnost. Gurmánství se zde mísí s kulturou, historií a vášní. Franschhoek je perfektní destinací pro všechny milovníky vína, neboť zde mohou ochutnat místní oceňovaná vína. Dokonce se zde nachází několik menších pivovarů.

Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Naše doporučení k Leeu Collection

Leeu Estates nabízí ubytování přímo v srdci vinařského regionu Franschoek. Hledáte-li kvalitní zázemí pro objevování chutí a vůní jihoafrických vín, nemůžete si vybrat stylovější místo. V rámci Leeu je k dispozici několik typů hotelových pokojů i prostorných suit v klidné zahradě s bazénem. Najde se zde skvělé bydlení pro rodiny s dětmi i klidné ubytování pro páry hledající soukromí. V hotelech Leeu vládne velmi pokojná atmosféra. Ani nebudete věřit, že se nacházíte přímo v centru prázdninového městečka Franschoek. Během pobytu určitě vyzkoušejte vyhlášené hotelové restaurace a nezapomeňte si všímat všudypřítomného kvalitního designu a moderního umění, které nenásilně prostupují všemi objekty patřícími do rodiny Leeu Estates. 

 
Mgr. Iveta Nožičková
Poslední inspekce hotelu
Mgr. Iveta Nožičková 724 730 008

Nabídka pokojů

Classic Rooms (42 m², Leeu Estates)

Classic Rooms se nacházejí v Manor House a Max House. Poskytují rozmanité výhledy na upravené zahrady, sady, vinice i panorama hor...

Deluxe Rooms (55 m², Leeu Estates)

Deluxe Rooms jsou situovány v Manor House, Cellar Cottage a Vineyard Cottage. Hosté si užijí výhledy na malebné prostředí údolí Franschhoek...

Studios (63 m², Leeu Estates)

Studios mají vlastní terasu a krb. Nacházejí se v Manor House, a tak disponují snadným přístupem do lázní, posilovny a k bazénu...

Executive Suites (97 m², Leeu Estates)

Executive Suites nabízejí salonek s krbem a překrásné výhledy na zahrady, vinice a hory. Tyto suity najdete v Manor House, Max House a Terroir Cottage...

Gastronomie a hotelové restaurace

The Dining Room (Leeu Estates) vyznává dlouhé neuspěchané posezení u dobrého jídla a vína jižní Afriky z místního sklípku. Nachází se v Manor House. Šéfkuchař Oliver Cattermole říká: „Můj styl vaření je nekomplikovaný a ukazuje respekt k místním produktům. Jednoduchou eleganci spojuji s moderní interpretací.“

The Conservatory (Leeu House) je epicentrem města Franschhoek. Hosté si zde mohou vychutnat pokrmy na terase pod širým nebem. Obědové a večerní menu představuje místní organické ingredience.

The Tasting Room (Le Quartier Français) je působištěm oceňované šéfkuchařky Margot Janse. Její unikátní osmi chodové menu odkazuje k místním vlivům a přináší prvek překvapení.

The Living Room (Le Quartier Français) poskytuje tři odlišná místa ke stravování: slunečný Garden Room, atraktivní Lounge Bar a elegantní Reading Room.

Tuk Tuk (Leeu House) je místním klenotem v podobě pivovaru. Desing interiéru vyzařuje industriální atmosférou s cihlovými zdmi a měděnými pípami. Posedět se dá uvnitř nebo venku na rušné ulici.

The Wine Studio (Leeu Estates) zve všechny milovníky vína k výjimečným zážitkům. Ochutnat zde můžete cenami ověnčená vína rodinné firmy Mullineux & Leeu.

Mullineux & Leeu Family Wines (Leeu Estates) je rodinné vinařství, se kterým navázaly hotely Leeu spolupráci, aby si i hosté mohli dopřát zdejší prvotřídní vína pěstovaná a vyráběná s neobyčejnou péčí.

V cestovní kanceláři DELUXEA Vám připravíme dovolenou na míru

 
Specialista na Jihofrickou republiku - cestovní kancelář Deluxea

V cestovní kanceláři DELUXEA stojíte na prvním místě Vy, naši klienti. Na Jihoafrickou republiku se specializujeme od roku 2008 a destinaci známe dokonale. Již 18 roků vlastníme platnou koncesi. Pojištěni proti úpadku jsme u ERV Evropská pojišťovna, a. s. Naši zaměstnanci Jihoafrickou republiku opakovaně navštívili a detailně poznali místní prostředí, nabídku služeb a ubytování. Díky tomu Vám mohou velmi odborně na základě osobních zkušeností poradit a sestavit zájezd přesně podle Vašich přání.

Cenová ponuka, ktorú od nás obdržíte je konečná a kompletná – čiže žiadne prirážky a skryté poplatky. Pracujeme rýchlo a ponuku od nás obdržíte do 24 hodín, pri väčšej obtiažnosti do 48 hodín. Po návrate Vám zavoláme ohľadom zhodnotenia poskytnutých služieb.

Cenová nabídka, kterou od nás obdržíte je konečná a kompletní - tedy žádné přirážky a skryté poplatky. Pracujeme rychle a nabídku od nás obdržíte do 24 hodin, při větší složitosti nejpozději do 48 hodin. Po návratu ze zájezdu Vám zatelefonujeme s dotazem na zhodnocení Vámi vybraného místa pobytu a poskytnutých služeb. Vyžádejte si náš specializovaný katalog (posíláme poštou – zdarma).

Kategorie a vybavení pokojů Leeu Collection

Leeu Estates

Osm kategorií ubytování v Leeu Estates nabízí stylové ložnice s pohodlnými postelemi a koberci, závěsy a čalouněním z přírodních vláken. Přepychová koupelna ukrývá mramorové podlahy, dvojitá umyvadla, volně stojící vany, sprchové kouty, vytápěné podlahy i topné žebříky na ručníky. V Leeu Estates nemohou být ubytovány děti mladší šesti let. Děti mezi sedmým a dvanáctým rokem mohou obývat jen některé kategorie ubytování (Cellar Cottage, Max House a Terroir Cottage).

Patří zde tyto kategorie ubytování: Classic Rooms,  Deluxe Rooms , Studios, Executive Suites , Executive Suites with Terrace , Vineyard Cottage , Cellar Cottage, Max House . Více informací najdete níže.

Leeu House

Leeu House také nabízí individuálně dekorované ložnice a rozlehlé koupelny s luxusními vanami, sprchami a dvojitými umyvadly. Ani zde nechybí vytápění.

Patří zde následující kategorie ubytování: Classic Rooms , Deluxe Rooms , Classic Rooms with Terrace ,  Deluxe Rooms with Terrace . Více informací najdete níže.

Le Quartier Français

Ubytování v Le Quartier Français zahrnuje celkem devět Auberge rooms, tři Grande rooms, tři Petite Garden suites, dvě Auberge suites a čtyři state-of-the-art suites.

Standardní vybavení pokojů a suit poskytuje WiFi, TV, CD/DVD přehrávač, fén, trezor, klimatizaci, kávovar, minibar a vytápění podlahy.

Můžete si vybírat z následujícíh kategorií ubytování: Auberge Rooms with Shower , Auberge Rooms , Grande Rooms , Petite Garden Suites , Pool Suite , House Suite  a Four Quarters Suites . Více informací najdete níže.

Nabídka pokojů

Classic Rooms (42 m², Leeu Estates)

Classic Rooms se nacházejí v Manor House a Max House. Poskytují rozmanité výhledy na upravené zahrady, sady, vinice i panorama hor.

Deluxe Rooms (55 m², Leeu Estates)

Deluxe Rooms jsou situovány v Manor House, Cellar Cottage a Vineyard Cottage. Hosté si užijí výhledy na malebné prostředí údolí Franschhoek.

Studios (63 m², Leeu Estates)

Studios mají vlastní terasu a krb. Nacházejí se v Manor House, a tak disponují snadným přístupem do lázní, posilovny a k bazénu. V jejich blízkosti je také Pomegranate Cottage s vlastním nádvořím.

Executive Suites (97 m², Leeu Estates)

Executive Suites nabízejí salonek s krbem a překrásné výhledy na zahrady, vinice a hory. Tyto suity najdete v Manor House, Max House a Terroir Cottage.

Executive Suites with Terrace (94 m², Leeu Estates)

Executive Suites with Terrace se od předchozí kategorie liší vlastní terasou.

Vineyard Cottage (164 m², Leeu Estates)

Vineyard Cottage má přístup k 15 metrovému bazénu a poskytuje výhledy na vinice. Výhodou je také snadný vstup do lázní a posilovny. Tuto kategorii tvoří Executive suite s terasou a Deluxe room.

Cellar Cottage (354 m², Leeu Estates)

Cellar Cottage představuje historickou budovu, kterou obklopují vinice a upravené zahrady. Skládá se z Executive suite s terasou a Deluxe room. Celkem dvě terasy vedou do obývacích pokojů s krbem. Hodnotou navíc je vstup na vlastní zahradu.

Max House (419 m², Leeu Estates)

Max House tvoří historická štítová budova, která odkazuje k holandskému dědictví. V jejím okolí se nacházejí vinice, má vlastní dvorek, zahradu, interiéry tvoří Executive suite, dva Classic rooms, obývací pokoj s krbem, jídelna, spíž a kuchyň.

Classic Rooms (35 m², Leeu House)

Classic Rooms poskytují snadný přístup do salonku a k bazénu. Dva pokoje mají koupelny s vanou a sprchovým koutem, další dva jen se sprchovým koutem.

Deluxe Rooms (43 m², Leeu House)

Deluxe Rooms se nacházejí v přízemí nebo v prvním patře s krásným výhledem na kopce.

Classic Rooms with Terrace (53 m², Leeu House)

Classic Rooms with Terrace mají úžasný výhled na hory z velkých oken nebo snadný přístup k bazénu. Dva tyto pokoje mají dvě oddělená lůžka, na kterých se pohodlně vyspí dvě děti.

Deluxe Rooms with Terrace (65 m², Leeu House)

Deluxe Rooms with Terrace nabízejí kromě terasy s venkovním posezením i dámskou a pánskou šatnu. Na dvojité posteli se pohodlně vyspí dvě děti.

Auberge Rooms with Shower (40 m², Le Quartier Français)

Auberge Rooms with Shower jsou vyzdobeny v moderním jednoduchém stylu. Kromě ložnice nabízejí i prostorný obývací prostor a soukromý dvorek.

Auberge Rooms (40 m², Le Quartier Français)

Auberge Rooms skýtají překrásné výhledy na centrální nádvoří s bazénem a všeobklopující hory. Koupelna je vybavena vanou a odděleným sprchovým koutem.

Grande Rooms (50 m², Le Quartier Français)

Grande Rooms jsou ideálním místem pro novomanžele. Nabízejí luxusní vybavení, koupelnu s vanou a sprchou a velká okna s krásnými výhledy. Nechybí obývací prostor s krbem.

Petite Garden Suites (45 m², Le Quartier Français)

Petite Garden Suites mají vlastní zahradu a soukromé patio. Jsou vybaveny psacím stolem a trezorem velikosti laptopu. Nechybí koupelna s vanou a odděleným sprchovým koutem.

Pool Suite (80 m², Le Quartier Français)

Pool Suite nabízejí ubytování rodinám s dětmi i párům na svatební cestě. Disponují obezděnou zahradou s privátním bazénem, pokojem pro děti do 12 let a druhou koupelnou.

House Suite (80 m², Le Quartier Français)

House Suite mají také zahradu s bazénem a druhý pokoj pro děti. Je perfektní základnou k objevování místních vinic.

Four Quarters Suites (110 m², Le Quartier Français)

Four Quarters Suites představují čtyři přepychové suity se dvěma podlažími a privátním nádvořím. Vyzdobeny jsou díly místních umělců. Ke standardnímu vybavení skýtají navíc šatnu.

Online cena a slevy Leeu Collection *****

Profi foto hotelu Leeu Collection *****

Gastronomie a hotelové restaurace Leeu Collection

The Dining Room (Leeu Estates) vyznává dlouhé neuspěchané posezení u dobrého jídla a vína jižní Afriky z místního sklípku. Nachází se v Manor House. Šéfkuchař Oliver Cattermole říká: „Můj styl vaření je nekomplikovaný a ukazuje respekt k místním produktům. Jednoduchou eleganci spojuji s moderní interpretací.“

The Conservatory (Leeu House) je epicentrem města Franschhoek. Hosté si zde mohou vychutnat pokrmy na terase pod širým nebem. Obědové a večerní menu představuje místní organické ingredience.

The Tasting Room (Le Quartier Français) je působištěm oceňované šéfkuchařky Margot Janse. Její unikátní osmi chodové menu odkazuje k místním vlivům a přináší prvek překvapení.

The Living Room (Le Quartier Français) poskytuje tři odlišná místa ke stravování: slunečný Garden Room, atraktivní Lounge Bar a elegantní Reading Room.

Tuk Tuk (Leeu House) je místním klenotem v podobě pivovaru. Desing interiéru vyzařuje industriální atmosférou s cihlovými zdmi a měděnými pípami. Posedět se dá uvnitř nebo venku na rušné ulici.

The Wine Studio (Leeu Estates) zve všechny milovníky vína k výjimečným zážitkům. Ochutnat zde můžete cenami ověnčená vína rodinné firmy Mullineux & Leeu.

Mullineux & Leeu Family Wines (Leeu Estates) je rodinné vinařství, se kterým navázaly hotely Leeu spolupráci, aby si i hosté mohli dopřát zdejší prvotřídní vína pěstovaná a vyráběná s neobyčejnou péčí.

Sport a wellness hotelu Leeu Collection *****

Leeu Collection nabízí svým hostům tato volnočasová zařízení:

  • lázně
  • posilovnu
  • bazény (Leeu Spa splash pool a Main pool Leeu Estates)

Mapa - Leeu Collection *****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů do Jihoafrické republiky do hotelu Leeu Collection *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Leeu Collection *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

 
Mgr. Iveta Nožičková
Poslední inspekce hotelu
Mgr. Iveta Nožičková 724 730 008

Recenze hotelu Leeu Collection *****

Letová spojení do Jihoafrické republiky

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.