Katar

Aktivity v Kataru

 

Díky malé rozloze je možné celý Katar procestovat během několika dnů. Většina zajímavých míst a historických měst se navíc rozkládá při pobřeží, a to z toho důvodu, že vnitrozemí je jedna velká poušť. Ovšem i poušť stojí za prozkoumání - nekonečné písečné pláně a duny mají také své jedinečné kouzlo.

 

Doha

Hlavní město Doha není jen hospodářským a kulturním centrem celého Kataru, ale také odrazem klasické katarské kultury. Ve městě se mísí moderní svět s historií. Centrum je symbolem nového a moderního - stojí tu tak mrakodrapy nejrůznějších tvarů a výšek. Naopak okolí centra vás přenese do historie arabského světa - najdete zde mnoho historických staveb, mešit, muzeí, tradičních bazarů a na pobřeží dlouhou promenádu. Také milovníci nakupování si v této metropoli přijdou na své, jelikož je zde hned několik velkých nákupních center, jenž uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků.

katar-021.jpeg 
 

 

Al-Wakrah

Při návštěvě Al-Wakrah zažijete atmosféru, která v Kataru panovala před nálezem ropy a zemního plynu. Al-Wakrah je totiž staré obchodní a rybářské centrum, a právě rybolov byl hlavním zdrojem bohatství Kataru před objevem nerostného bohatství. Město se pyšní zejména starým rybářským přístavem, starými mešitami a tradičními stavbami.

 

Al-Zubarah

Al-Zubarah určitě navštivte, pokud se chcete ponořit do časů rybářů. Jedná se totiž o nejhistoričtější město v celém Kataru, které je ale v současné době již opuštěné. Toto město bylo v roce 2013 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO, jelikož se jedná o jedno z největších a nejzachovalejších obchodních měst z 18. a 19. století z celého Perského zálivu.

 katar-024.jpg
 

 

Khawr al Udayd

Khawr al Udayd je známé tzv. vnitrozemní moře. Jedná se o moře uprostřed pouště s vlastním ekosystémem, které je jako jedno z mála takových míst zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

 katar-012.jpeg
 

 

Golf v Kataru

Doha Golf Club

Doha Golf Club je jedním z nejstarší golfových klubů v celém Kataru. Tento golfový klub a s ním i přilehlé golfové hřiště byl založen v roce 1995 a již o tři roky později tvořil jednu ze zastávek turné European Tour’s Middle East. Právě rok 1998 se stal pro tento golfový klub klíčový, neboť právě od tohoto roku se tady každoročně koná golfový turnaj Qatar Master's s předními hvězdami tohoto sportu.

Hřiště Doha Golf Club bylo navrženo Peterem Harradinem, který na toto hřiště v poušti umístil 27 jamek. Celé hřiště je rozděleno na dvě části. Tou první je 18 jamkové hřiště Championship a druhou část tvoří 9 jamkové hřiště Academy. Přestože je golfové hřiště umístěno v poušti, je velice bohaté, co se vegetace týče. Na hřišti najdete hned osm jezer a velké množství stromů a keřů.

Nad oběma hřišti se tyčí golfová klubovna v arabském stylu. Klubovna se pyšní pětihvězdičkovým servisem.

Jste-li nadšeným hráčem golfu, v Doha Golf Club si jistě skvěle zahrajete.

Education City Golf Club

Education City Golf Club je významným golfovým střediskem v Kataru, neboť nabízí revoluční a holistický pohled na golf. Samotné golfové hřiště, které navrhl dvojnásobný vítěz The Masters Jose Maria Olazábal, disponuje 33 jamkami, které jsou rozděleny na tři části - 18 jamkové, 9 jamkové a 6 jamkové. Golfové hřiště bylo navrženo tak, aby splňovalo přísné podmínky USGA (United States Golf Association). Přestože se toto golfové hřiště nachází v poušti, převažuje zde upravený zelený trávník. Zázemí golfového klubu je vybaveno tím nejmodernějším, co v současné době svět golfu nabízí.

Jistým specifikem tohoto golfového hřiště je, že si zde můžete zahrát i večer. 9 jamkové hřiště je totiž po celé své ploše osvětleno a můžete tak zkusit, jaké  je hrát golf při noční obloze.

Education City Golf Club každý rok hostí několik golfových turnajů. Za zmínku jistě stojí THE 33 HOLE MARATHON, NATIONAL DAY OPEN či QATAR AIRWAYS PRIVILEGE CLUB GOLF DAY.

 katar-055.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.