Katar

Pláž a moře v Kataru

 

Nádherné pláže v Kataru

Jelikož většinu plochy Kataru pokrývá poušť s vápencovými kameny, můžete se těšit právě na nekonečné písečné pláže po celé délce katarského pobřeží. Zlatavý písek krásně kontrastuje s tyrkysově modrým mořem, které je velmi mělké. Katařané koupání v moři moc neholdují, rozhodnete-li se pro návštěvu nějaké katarské pláže, budete ji s největší pravděpodobností sdílet pouze s ostatními turisty. Katar je tak ideálním místem pro dovolenou u moře, neboť vzduch i moře jsou příjemně teplé a vstup do moře pozvolný.

 

Nejlepší pláže

Sealine Beach je jednou z nejoblíbenějšíc pláží v Kataru. Jedná se o divokou pouštní pláž s průzračnou vodou. Pro ty, kteří si nechtějí užívat jen sluníčka a moře, je tady možnost jízdy na velbloudech, arabských koních či zapůjčení kola či čtyřkolky, na které se můžete vydat prozkoumat nedaleké písečné duny.

Al Maroona Beach je rozhlehlá pláž s krásně čistou a mělkou vodou. Vstup do moře pak navíc zdobí nesčetné množství mušlí.

Ghost Town Beach je další divoká pláž, kde se navíc tvoří malé atolky, které se objevují a mizí v souvislosti s přílivem a odlivem. Moře je krásně čisté, teplé a hluboké tak akorát na plavání.

Dukhan Beach je pláž s krásně bílým pískem a průzračným mořem. Moře se vám díky vlnám představí v celé své kráse.

Al Dhakira Beach je ideálním místem pro projížďku na kajaku, ze kterého můžete díky průzračné vodě spatřit mangrovy a malé rybičky. Pláž ale není úplně vhodná ke koupání.

Corniche je dalsím místem, kde se bohužel přímo v moři nevykoupete. Tato pláž je ale ideální pro příjemné procházky, při kterých se vám naskytne krásný výhled na klidnou mořskou hladinu.

Khor Al Udeid Beach je pláž, která nadchne milovníky koupání, odpočinku, ale i adrenalinu. Toto místo se nachází téměř u hranicích se Saudskou Arábií a není ještě tolik turisticky zmapováno, doporučujeme tedy, vydat se sem s někým, kdo toto místo dobře zná. Kousek od pláže se táhnou písečné duny, které si můžete projet buď na velbloudech nebo na čtyřkolkách. Vydržíte-li do západu slunce naskytne se vám pohled na písečné duny nořící se do nekonečného moře.

Simaisma Beach je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí dopřát trochu soukromí. Jedná se o osamělou pláž s teplým, mělkým mořem, ideálním pro koupání.

katar-012.jpegkatar-051.jpeg 
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.