Anantara Iko Mauritius Resort & Villas *****

Maurícius

Elegantní resort v pohádkové tropické oáze

Osobně
jsme
navštívili

Hotel Anantara Iko Mauritius Resort & Villas *****

Lokalita Maurícius | Zobrazit mapu
Tipy specialistů Krásná přírodní pláž Moderní architektura Menší luxusní hotel
Specialisté, kteří
hotel navštívili

Popis hotelu Anantara Iko Mauritius Resort & Villas ***** Maurícius

Anantara Iko je malebný resort situovaný na nedotčeném jihovýchodním pobřeží ostrova Mauricius. Hosty ohromí především bohatou historií a kulturním dědictvím, jak kreolským, tak koloniálním, které se v nejrůznějších podobách vtisklo do prostředí resortu a jeho okolí. Zažijete zde naprosto dokonalé spojení s přírodou, ale i veškerý komfort pětihvězdičkového ubytování.

Přímo před hotelem se nachází úchvatná písečná pláž, na kterou budete mít výhled téměř ze všech koutů resortu a jeho společných prostor. Některé z pokojů jsou rovněž orientovány k pláží, ostatní směřují do klidné tropické zahrady. Nároční milovníci gastronomie ocení péči, kterou kuchaři věnují každému z připravovaných jídel, nebo nápaditost, s jakou se v menu mísí tradiční i moderní prvky, nové i klasické chutě, nebo jemné a výrazné vůně.

Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Naše doporučení k Anantara Iko Mauritius Resort & Villas

Hotel Anantara Iko doporučujeme všem milovníkům přírodního stylu, kteří si chtějí dopřát plážovou dovolenouo na nedotčené pláži v přírozeném prostředí Maurícia. Architekti odvedli skvělou práci, když spojily mauricijské a thajské rysy, aby vytvořili tento resort. Divoká pláž je chráněná korálovým útesem a představuje nerušené místo s dostatkem zeleně okolo. Je to tak ideální místo i pro romantické procházky. A pokud Vás pláž už přestane bavit, můžete se vydat do vedlejšího lesíku a užít si příjemné chvíle tam. A pokud jsou Vašimi obíbenými aktivitami jóga či meditování, příjdete si v resortu na své. Během pobytu by pak byl hřích nevyzkoušet vyhlášené lázně řetězce Anantara s thajskými procedurami, wellness programy, detoxikací a mnohými dalšími.

Pokoje mohou ubytovat jak páry, tak také rodiny s dítětem, prostornější suity s obývacím pokojem pak využijí i páry, kteří cestují s jedním dítětem a jedním kojencem. V průběhu roku 2020 pak hotel otevře i privátní vily s vyššími kapacitami pokojů, což umožní pobyty i početnějších rodin nebo skupin.

A v neposlední řadě je nutné zmínit i kulinářské možnosti v hotelu Anantara Iko - kromě hlavní restaurace si můžete dopřát i gril s mořskými plody a výhledy na oceán nebo privátní stolování! Unikátní je i možnost lehkého bistra Bon Mazer s organickými pokrmy nebo bohatého vinnného sklípku 1884. Navíc můžete střídat stravování formou bufetu nebo a la carte, dle možností restaurací.

Anantara Iko je zkrátka místem klidu a pohody s krásnou pláží i neomezenými možnostmi pro volný čas. Navíc se hotel nachází nedaleko letiště, takže po příletu na ostrov můžete dorazit na hotel během chvilky. 

Poslední inspekce hoteluzaměstnancem cestovníkanceláře DELUXEA
2019
Ing. Ondřej Světlík
Ing. Ondřej Světlík 724 065 774

Plánek hotelu a nabídka pokojů

Plánek hotelu

Plánek hotelu

Rozkliknutím si plánek zvětšíte.

Premier Garden View Room

Premier Garden View Room

Luxusní pokoj v barvách inspirovaných Mauriciem. Relaxujte na Vašem soukromém balkoně s venkovní postelí a pozorujte rozkvetlé plumérie, nebo si jen tak vychutnávejte dobrou kávu na čerst..

Deluxe Garden Room

Deluxe Garden Room

Pokoj Deluxe Garden se nachází v přízemí a disponuje soukromou terasou s krásným výhledem do zeleně, posezením, pohovkou a přímým vstupem do zahrady...

Deluxe Beach Access

..

Gastronomie a hotelové restaurace

V hotelových restauracích se mísí chutě italské, francouzské, nizozemské, kreolské a čínské kuchyně, obohacené o originální přísady a postupy dle tradičních mauricijských receptů. Všechny restaurace byly navrženy s fantastickým citem pro detail, který zaznamenáte jak ve stylových interiérech, tak ve vyladěných pokrmech z těch nejčerstvějších surovin. Šéfkuchaři a další personál Vás budou hýčkat s takovou péčí, aby se každé jídlo stalo zážitkem, na který budete rádi vzpomínat.

Pokud zatoužíte po větším soukromí, můžete si objednat snídani do postele, nebo chutnou večeři na terase. Romantickou atmosféru zase zajistí večeře přímo na pláži, v osamoceném altánku osvětleném svíčkami, s fantastickým výhledem na moře a nebe plné hvězd. Osobní komorník, šéfkuchař a someliér se Vám budou věnovat s maximální péčí.

Horizon

Restaurace s báječnou atmosférou a příjemnou terasou s výhledem na oceán. Přivítá Vás každé ráno bohatým a rozmanitým snídaňovým bufetem, kde kromě čerstvě lisovaných šťáv z exotického ovoce ochutnáte i světové snídaňové klasiky připravované přímo před Vámi, v otevřené kuchyni. Večeře a obědy jsou tematické, zaměřené na nejrůznější chutě, které se v tradiční mauricijské kuchyni mísí.

Snídaně: 6:30 – 10:30
Obědy: 12:30 – 15:00
Večeře: 18:30 – 22:30

Sea.Fire.Salt

Vyhlášená restaurace, kde zažijete skvělé chvíle spojené s luxusním gastronomickým zážitkem. Neméně Vás zaujme i elegantní interiér s orientálním nádechem, nebo posezení na čerstvé vzduchu s úžasným výhledem na moře a do zahrad, nebo otevřená kuchyně s grilem. Tam Vám kuchaři připraví čerstvé mořské plody, kraby, humry a nejrůznější mořské ryby, nebo prémiové steaky grilované na rozpálených krystalech himalájské soli.

Obědy: 12:00 – 15:00
Večeře: 19:00 – 22:30

Bon Manzer

V Bon Manzer objevíte vyváženou chuť čerstvých surovin v bio kvalitě, a množství originálních receptů navržených s důrazem na udržitelnost a zásady zdravého stravování. Kuchaři pro Vás připravili vyvážené menu s pestrou nabídkou veganských, vegetariánských i raw jídel, navíc s množstvím bezlepkových a bezpšeničných variant. Restaurace otevírá od 12:00 do 18:00.

Zafran

Zažijte bezbřehou kulinářskou kreativitu v intimní a elegantní restauraci Zafran pro 6–18 osob. Během večera se Vám bude věnovat soukromý šéfkuchař, který Vám navrhne degustační menu přímo na míru, osobní someliér pak k pokrmům doporučí ta nejlepší vína z nabídky. Restaurace Vám bude k dispozici denně od 19:00 do 22:30 po předchozí rezervaci.

Karokan

Příjemný a vzdušný bar s restaurací přímo u bazénu, s uvolněnou přímořskou atmosférou, kterou tolik milujeme. Osvěžte se tropickými koktejly, vychlazeným pivem a vínem, nebo ochutnejte nápadité saláty, čerstvě grilované hamburgery a chutné sendviče, kterými hravě zaženete malý hlad. Otevírá od 13:00 do 17:00.

V cestovní kanceláři DELUXEA Vám připravíme dovolenou na míru

 

Odlety jsou možné z Prahy nebo Vídně každý den. Létáme luxusními letadly Emirates. Délka Vašeho pobytu může být libovolná. Vybírat lze z velkého množství hotelů a různých typů pokoje i formy stravování. Maurícius jsme opakovaně navštívili a poskytneme Vám osobní rady. Je specializací české cestovní kanceláře DELUXEA a.s. založené roku 1995. Hotel, transfer a další služby pro Vás objednáváme přímo na Mauríciu. S místní cestovní kanceláří přímo spolupracujeme. Při pobytu na ostrově se o Vás bude starat český reprezentant. Služby pro Vás nekupujeme u německé cestovní kanceláře a při cestování nebudete členy žádné skupiny. Pokud byste potřebovali jakoukoliv změnu v zájezdu, tak přímo my Vám vše na Mauríciu vyřídíme, rychle a operativně. Postaráme se o Vás.

Cestovní kancelář DELUXEA vybírá do své nabídky hotely na základě osobního poznání. Vždy Vám ukážeme fotky a videa z osobních návštěv našich zaměstnanců. S hotelovými řetězci z naší nabídky spolupracujeme již mnoho let. Do většiny hotelů každoročně cestujeme na inspekce. Velkou část naší klientely tvoří opakovaní zákazníci, kteří se do našich hotelů rádi vracejí.

Kategorie a vybavení pokojů Anantara Iko Mauritius Resort & Villas

Uvolněte se v jednom z 5 různých druhů pokojů a apartmánů: pozorujte klidnou tropickou zahradu nebo šumějící oceán v dáli, zklidněte smysly v čistém designovém interiéru v přírodních barvách, které dokonale souzní s okolní přírodou. Všechny kategorie pokojů Vám nabídnou kromě krásných scenérií i soukromý balkon či terasu s posezením, prostornou ložnici s pohodlnou postelí a sofistikovanou koupelnu s nadstandardním vybavením.

Plánek hotelu a nabídka pokojů

Plánek hotelu

Plánek hotelu

Rozkliknutím si plánek zvětšíte.

Premier Garden View Room

Premier Garden View Room

Luxusní pokoj v barvách inspirovaných Mauriciem. Relaxujte na Vašem soukromém balkoně s venkovní postelí a pozorujte rozkvetlé plumérie, nebo si jen tak vychutnávejte dobrou kávu na čerstvém vzduchu. Rozloha pokoje čítá příjemných 55 m² a plně dostačuje až 3 dospělým osobám. Na výběr budete mít variantu se dvěma samostatnými lůžky nebo jednou postelí velikosti king.

Deluxe Garden Room

Deluxe Garden Room

Pokoj Deluxe Garden se nachází v přízemí a disponuje soukromou terasou s krásným výhledem do zeleně, posezením, pohovkou a přímým vstupem do zahrady. Ve stylově zařízené koupelně pak jistě oceníte samostatnou vanu i sprchu, kde se po náročném dni dovedete dokonale uvolnit. Ložnice je vybavena buďto dvěma samostatnými lůžky nebo velkou manželskou postelí. Tato oáza klidu disponuje příjemnou rozlohou 55 m² a ubytuje až 3 osoby.

Deluxe Beach Access

Deluxe Ocean View Room

Deluxe Ocean View Room

Harmonický pokoj s fantastickým výhledem na oceán. Ten je nejlepší ze soukromé terasy nebo balkonu s posezením, s šálkem dobré kávy v ruce. Ani v pokoji Deluxe Ocean nechybí prostorná ložnice s postelí velikosti king nebo dvěma samostatnými lůžky, stylová koupelna s vanou i sprchou a veškerým nezbytným vybavením. Rozloha pokoje odpovídá ostatním pokojům typu Deluxe, 55 m².

Garden View Suite

Garden View Suite

Volbou tohoto příjemného apartmánu získáte navíc samostatný obývací pokoj s relaxační zónou a přímým vstupem na balkon, včetně nádherného výhledu do zahrady. Ložnice je vybavena pohodlnou postelí velikosti king a koupelna Vás překvapí svou velikostí i nadstandardním vybavením. Celková rozloha pokoje čítá příjemných 115 m², což vystačí až pro 3 dospělé a 1 dítě.

Ocean View Suite

Ocean View Suite

Pravděpodobně nejkrásnější pokoj ze všech nabízených, Ocean View Suite, Vás uchvátí překrásným výhledem na oceán a pláž. Disponuje taktéž samostatným obývacím pokojem s velkoplošnou TV a příjemným posezením, z něhož se skrze velká francouzská okna dostanete na soukromý balkon. V ložnici naleznete pohodlnou postel velikosti king. Samozřejmostí je i prostorná koupelna s vanou i sprchou a neotřelým designem. Rozloha pokoje je 115 m², je vhodný pro maximálně 3 dospělé a 1 dítě.

Two Bedrooms Pool Villa

Four Bedrooms Pool Villa

Pláž a moře

Hotel se nachází přímo u krásné pláže se sametově hebkým bílým pískem, která je ideální jak k procházkám a odpočinku, tak ke koupání. 

Online cena a slevy Anantara Iko Mauritius Resort & Villas *****

Garance nejlepší ceny Garance nejlepší ceny

Profi foto hotelu Anantara Iko *****

Naše foto hotelu Anantara Iko *****

Gastronomie a hotelové restaurace Anantara Iko Mauritius Resort & Villas

V hotelových restauracích se mísí chutě italské, francouzské, nizozemské, kreolské a čínské kuchyně, obohacené o originální přísady a postupy dle tradičních mauricijských receptů. Všechny restaurace byly navrženy s fantastickým citem pro detail, který zaznamenáte jak ve stylových interiérech, tak ve vyladěných pokrmech z těch nejčerstvějších surovin. Šéfkuchaři a další personál Vás budou hýčkat s takovou péčí, aby se každé jídlo stalo zážitkem, na který budete rádi vzpomínat.

Pokud zatoužíte po větším soukromí, můžete si objednat snídani do postele, nebo chutnou večeři na terase. Romantickou atmosféru zase zajistí večeře přímo na pláži, v osamoceném altánku osvětleném svíčkami, s fantastickým výhledem na moře a nebe plné hvězd. Osobní komorník, šéfkuchař a someliér se Vám budou věnovat s maximální péčí.

Horizon

Restaurace s báječnou atmosférou a příjemnou terasou s výhledem na oceán. Přivítá Vás každé ráno bohatým a rozmanitým snídaňovým bufetem, kde kromě čerstvě lisovaných šťáv z exotického ovoce ochutnáte i světové snídaňové klasiky připravované přímo před Vámi, v otevřené kuchyni. Večeře a obědy jsou tematické, zaměřené na nejrůznější chutě, které se v tradiční mauricijské kuchyni mísí.

Snídaně: 6:30 – 10:30
Obědy: 12:30 – 15:00
Večeře: 18:30 – 22:30

Sea.Fire.Salt

Vyhlášená restaurace, kde zažijete skvělé chvíle spojené s luxusním gastronomickým zážitkem. Neméně Vás zaujme i elegantní interiér s orientálním nádechem, nebo posezení na čerstvé vzduchu s úžasným výhledem na moře a do zahrad, nebo otevřená kuchyně s grilem. Tam Vám kuchaři připraví čerstvé mořské plody, kraby, humry a nejrůznější mořské ryby, nebo prémiové steaky grilované na rozpálených krystalech himalájské soli.

Obědy: 12:00 – 15:00
Večeře: 19:00 – 22:30

Bon Manzer

V Bon Manzer objevíte vyváženou chuť čerstvých surovin v bio kvalitě, a množství originálních receptů navržených s důrazem na udržitelnost a zásady zdravého stravování. Kuchaři pro Vás připravili vyvážené menu s pestrou nabídkou veganských, vegetariánských i raw jídel, navíc s množstvím bezlepkových a bezpšeničných variant. Restaurace otevírá od 12:00 do 18:00.

Zafran

Zažijte bezbřehou kulinářskou kreativitu v intimní a elegantní restauraci Zafran pro 6–18 osob. Během večera se Vám bude věnovat soukromý šéfkuchař, který Vám navrhne degustační menu přímo na míru, osobní someliér pak k pokrmům doporučí ta nejlepší vína z nabídky. Restaurace Vám bude k dispozici denně od 19:00 do 22:30 po předchozí rezervaci.

Karokan

Příjemný a vzdušný bar s restaurací přímo u bazénu, s uvolněnou přímořskou atmosférou, kterou tolik milujeme. Osvěžte se tropickými koktejly, vychlazeným pivem a vínem, nebo ochutnejte nápadité saláty, čerstvě grilované hamburgery a chutné sendviče, kterými hravě zaženete malý hlad. Otevírá od 13:00 do 17:00.

Golf v hotelu Anantara Iko Mauritius Resort & Villas

Na celém ostrově se nachází až neuvěřitelně hustá síť golfových hřišť nejrůznějších stupňů obtížnosti, od základních 9jamkových až po ty profesionální mistrovské.

Několik z nich se nachází pouhých 30–45 minut jízdy od resortu Anantara Iko a jsou dostupné bezplatnou kyvadlovou dopravou přímo od hotelu.

Aktivity

Pokud rádi objevujete nová místa nebo milujete dobrodružství, jistě uvítáte zajímavou nabídku aktivit a exkurzí, kterou si pro Vás resort Anantara Iko přichystal. Kromě nezbytného šnorchlování a pozorování hejn barevných ryb, které se prohánějí kolem korálových útesů nedaleko Blue Bay Marine, byste měli vyzkoušet například zapálené vyprávění průvodce o bohaté historii Mauricia, které si vyslechnete na některých z pěších výletů po okolí.

Dále byste neměli vynechat ani návštěvu Národního historického muzea nebo využít nabídky tematicky zaměřených exkurzí, jako například okruh po stopách čaje a rumu, kde navštívíte místní destilerii, ochutnáte lokální čajové odrůdy nebo spatříte nádherný vodopád a pestrobarevně zbarvenou půdu místních svahů.

Sport a wellness hotelu Anantara Iko *****

Dopřejte si jedinečný zážitek pro všechny smysly. V místních lázních okuste magickou sílu ajurvédských ozdravných procedur a tureckých rituálů Hammam, jejichž účinnost je ještě znásobena lokálními přírodními přípravky s až neuvěřitelným omlazujícím účinkem.

Po uklidňující lázni můžete také vyzkoušet některou z bohaté nabídky thajských masáží, užít si relaxační kosmetické procedury, nebo si jen tak odpočinout ve vířivce či v jedné z odpočinkových místností.

Kromě relaxačního wellness a tureckých lázní můžete ve volném čase využít i plně vybavenou posilovnu s kardio zónou nebo dva tenisové kurty, které se v resortu nachází.

Wellness otevírá denně od 8:30 do 20:30.

Děti v hotelu Anantara Iko *****

Resort je vhodný i pro rodiny s dětmi. Mladší návštěvníci ve věku do 12 let se skvěle zabaví v dětském klubu se zábavnými animátory a nepřeberným množstvím aktivit, na vyžádání je k dispozici i chůva, která se s láskou postará i o ty nejmenší.

Doprava do hotelu Anantara Iko Mauritius Resort & Villas

Cestovní kancelář DELUXEA nabízí na ostrově Maurícius několik variant transferu z letiště do hotelu. Vybrat si můžete klimatizované osobní auto, SUV/terénní vůz, limuzínu, helikoptéru, případně klimatizovaný bus/minibus spolu s dalšími turisty, (který však může cestou stavět až ve 3 hotelech).

Pokud zvolíte osobní auto, na stánku místní cestovní kanceláře na letišti na Vás bude čekat řidič. Pomůže Vám s kufry a dopraví Vás přímo do hotelu. Kdybyste se potřebovali zastavit na krátký nákup (např. ovoce, SIM karta, potřeby pro děti nebo focení), rád Vám vyjde vstříc. Na zpáteční cestě na letiště oceníte, že osobním autem budete moci odjet později.

Pokud si vyberete autobus, tak budete čekat na jiné cestující. Cesta bude delší kvůli pomalejšímu autobusu a zastávkám v jiných hotelech. V ceně dopravy osobním autem a autobusem je jen malý rozdíl.

Varování: Pro cestu z letiště do hotelu můžete použít i taxi - od služeb Emotions se servis poskytovaný taxislužbou liší následovně:

 • Taxi nemusí mít adekvátní pojištění pro případ nehody a zranění pasažérů
 • Nemá přepážku na letišti a po příletu Vás nebude čekat nikdo s cedulkou se jménem
 • Nedisponuje delegáty a neposkytuje žádné materiály o ostrově ani uvítací balíček
 • Taxi si musíte po příletu zajistit sami a ve vytížených časech musíte čekat, než se pro Vás uvolní vůz
 • Pokud Vám nedorazí kufry, taxikář Vám nepomůže s reklamací
 • Taxikáři nemají na rozdíl od zaměstnanců Emotions uniformy, takže není tak snadné je na letišti rozpoznat
 • Nikdo Vám nepomůže s kufry
 • Jelikož na Mauríciu neexistují přepisy ohledně stáří vozů taxislužeb, můžete buď při troše štěstí najít relativně nový vůz, nebo mít naopak smůlu a cestovat do hotelu ve velmi starém autě
 • Taxikáři neradi zapínají klimatizaci, aby neměli vyšší spotřebu.
 • Taxi nenabízí WI-FI.
 • Řidiči jsou sice zkušení, ale nejsou to vyškolení průvodci. Nedozvíte se od nich tolik informací, jako od profesionálních řidičů Emotions.

Mapa - Anantara Iko Mauritius Resort & Villas *****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů na Maurícius do hotelu Anantara Iko Mauritius Resort & Villas *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Anantara Iko Mauritius Resort & Villas *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Poslední inspekce hoteluzaměstnancem cestovníkanceláře DELUXEA
2019
Ing. Ondřej Světlík
Ing. Ondřej Světlík 724 065 774

Recenze hotelu Anantara Iko Mauritius Resort & Villas *****

Factsheet

Letová spojení na Maurícius

Marica Verešová
Anantara Iko Mauritius Resort & Villas
„Procestovala jsem svět. Ráda Vám poradím.“
Odlet
Nocí
Strava
Cena za osobu
x

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.