• Dovolená Maurícius 2018

  Zelený ostrov uprostřed Indického oceánu. 
  Maurícius známe dokonale a připravíme Vám zájezd na klíč. 

  Dovolená Maurícius 2018
 • Dovolená Maurícius

  Ideální místo pro odpočinek i aktivní dovolenou. 
  Maurícius jsme osobně procestovali a poradíme Vám. 

  Dovolená Maurícius
 • Dovolená Maurícius 2018

  Ostrov kontrastů v objetí Indického oceánu. 
  Na ostrov se specializujeme již od roku 1995. 

  Dovolená Maurícius 2018
 • Dovolená Maurícius

  Skvělá kuchyně a špičkové služby. 
  Poradíme Vám a zajistíme ten nejlepší servis. 

  Dovolená Maurícius
 • Dovolená Maurícius 2018

  Nedotčená příroda a bělostné pláže. 
  Připravíme Vám dovolenou dle Vašich individuálních přání. 

  Dovolená Maurícius 2018
air mauricius

Maurícius

Maurícius je skutečný klenot, který čeká na objevení. Od prvního okamžiku Vás mauricius-destinace-012.jpgzelený ostrov uprostřed Indického oceánu nadchne. Dovolená na Mauríciu osvěží Vaše tělo i duši. Není zde žádná masová turistika, ani znečištění přírody. Nepotřebujete vstupní víza ani očkování. Neuvěřitelně průzračná voda Indického oceánu omývá pobřežní laguny, lemované zlatými plážemi s jemným pískem a kokosovými palmami.

Hotely jsme osobně navštívili a našim klientům rádi poradíme osobně. Maurícius je překrásný ostrov, který nabízí všechna kouzla exotiky. Členitou a rozmanitou krajinu, pohádkové pláže obklopené korálovými útesy, průzračně modré laguny, nádhernou přírodu, stylové hotely nebo delikátní kuchyni. Pobřeží je téměř kompletně obklopeno místy přerušovaným korálovým útesem. Na ostrově najdete hory, krátery, husté pralesy, potůčky, řeky, vodopády, vesničky ztrácející se v bujné vegetaci, města ve starém koloniálním stylu a všudypřítomná pole cukrové třtiny.

Důležité informace pro návštěvníky ostrova Maurícius

Víza – pro vstup do země není pro občany České a Slovenské republiky zavedena vízová povinnost, potřebujete pouze pas s platností pokrývající dobu pobytu.

Čas – oproti České Republice je na ostrově Maurícius v zimě o 4 hodiny více a v létě o 2 hodiny více.

Volání a internetové připojení na Mauríciu

Líbí se vám představa, že vyřizujete firemní korespondenci na pláži u Indického oceánu, nebo že máte možnost kdykoliv sdílet své zážitky s rodinou a přáteli? Na Mauríciu je možné využívat služeb místní společnosti Emtel, která vám na každé pobočce či v novinovém stánku nabídne tzv. Starter pack s předplacenou kartou na volání a SMS a vysokorychlostním mobilním Internetem (3G/HSDPA/HSPA+ a 4G).

Balíček stojí Rs. 100 a k jeho koupi potřebujete cestovní pas. Nejste vázáni žádnou smlouvou, předplacenou kartu lze téměř v každém novinovém stánku dobít na Rs 20, Rs 50, Rs 100 nebo Rs 200. Při aktivaci vyplníte jednoduchý formulář, prokážete se cestovním pasem a pak počkáte 24 hodin, než se Vaše SIM karta aktivuje.

Na Mauríciu lze zakoupit také USB modemy pro připojení počítače, a to v prodejnách Emtelu od Rs 1599.

Historie – Maurícius byl znám již Arabům v 10. století, kteří ho měli zanesený na svých navigačních mapách pod jménem Dinarobin. Evropany byl objeven až roku 1505 portugalským mořeplavcem Pedrem Mascarenhasem, po němž byla oblast pojmenována jako Maskarenské souostroví. Postupně patřil pod správu Portugalců, Holanďanů, Francouzů a od roku 1814 Angličanů. Dne 12. března 1968 získal Maurícius nezávislost a o 24 let později byl prohlášen za republiku. Maurícijská ústava je založená na rozdělení moci mezi předsedu vlády a kabinet. Hlavou státu je prezident.

Obyvatelstvo – na ostrově žije více než 1.150.000 obyvatel, kteří jsou různého původu i náboženského vyznání. Najdete zde hinduisty (50 %), křesťany (31 %), muslimy (16 %), ale třeba i buddhisty (3 %). Maurícius je často uváděný jako příklad rasové a náboženské harmonie, kdy i přes zřejmou odlišnost kultur spolu ostrované bezproblémově vycházejí.

Ekonomika – byla až donedávna závislá na produkci cukrové třtiny, ale v posledních 10 letech se jeho hospodářská základna více diverzifikovala. Přestože více než polovinu plochy ostrova stále zabírají plantáže cukrové třtiny, do popředí se dostávají i další obchodní komodity, převážně čaj, banány, brambory, tabák a ovoce. Rozvíjí se i rybolov, pro který má Maurícius ideální předpoklady. Nicméně, nejdůležitějším vývozním artiklem je textil a oděvy. Následují výrobky z umělých hmot, hodinky, syntetické drahokamy a elektronika. Obrovský rozmach získávají služby cestovního ruchu, zaměřené převážně na nejnáročnější klienty. V posledních letech zde byly postaveny desítky hotelů v kategorii 5***** a 6******.

Měna – měnovou jednotkou je maurícijská rupie (Rs.), která je rozdělená na 100 centů (cs). Cizí měny, cestovní šeky, směnky a další bankovní nástroje mohou být dováženy na ostrov bez omezení. Peníze lze bez problémů směnit již na letišti nebo v hotelech, banky a bankomaty jsou k dispozici téměř v každém městě. Akceptovány jsou kreditní karty American Express, Diners, MasterCard a Visa.

Jazyk – oficiálním jazykem je angličtina. V každodenním životě však převládá francouzština spolu s kreolštinou. Výjimkou nejsou vzhledem ke skladbě populace ani orientální jazyky. V některých hotelech se domluvíte také německy a italsky.

Doprava – na ostrově se jezdí vlevo, maximální povolená rychlost je 50km/h v obci a 80km/h mimo obec. Po ostrově se lze pohybovat několika způsoby. Klientům doporučujeme vzhledem k obtížnější orientaci používat taxi, jejichž řidiči jsou zároveň dobrými průvodci. Tento způsob poznání ostrova Vás vyjde levněji než pronájem auta. Cenu si sjednejte předem dohodou. Ve vozech většinou nejsou taxametry. Chcete-li si pronajmout automobil, musíte mít mezinárodní řidičský průkaz a být starší 23 let. Využít můžete rovněž místních autobusových linek, které jezdí i o svátcích.

Kuchyně – ostrovní kuchyně je stejně kosmopolitní jako obyvatelé a z její široké nabídky si jistě vybere každý gurmán a milovník dobrého jídla. Vyzkoušet můžete nesčíslné množství chutí z různých světových kuchyní – od kreolské, indické a thajské, přes evropskou, orientální a středomořskou, až po delikátní čínskou. Velký důraz se samozřejmě klade na plody moře, ryby a množství chutného ovoce, které přijde vhod v každou denní dobu.

Oblečení – vzhledem k velice příjemnému klimatu nebudete mít problém co na sebe. V horkých dnech nezapomeňte na pokrývku hlavy, obzvláště během poledne. Pro delší procházky si vezměte vhodnou obuv. V zimních měsících (červen až září) je dobré mít lehký svetr a kalhoty, protože večery jsou již chladnější. Nudisté nenajdou na Mauríciu příliš velké pochopení, ale styl „nahoře bez“ je vcelku bez problémů. Během Vašich výletů po ostrově a jeho poznávání je nejdůležitější pohodlné oblečení, ale při vstupu do náboženských objektů je potřeba dodržovat určité zvyklosti (tzn. žádné bermudy nebo minisukně). Při návštěvě mešit a chrámů je třeba si před vstupem vyzout boty. Většina hotelů vyžaduje v restauracích na večeře dlouhé kalhoty pro pány.

Suvenýry – Maurícius je pro rozmanitost a kvalitu prodávaného zboží proslavený jako ráj všech milovníků nákupů. Oblíbené jsou modely starých lodí vytvořené podle původních plánů, ozdoby na šaty, šperky, proutěné a hrnčířské zboží či suvenýry z moře. Maurícius je také vynikajícím místem pro nákup různého oblečení, textilií a hlavně pleteného zboží. Firmy světových značek vyrábí svoji produkci na tomto ostrově a při cestách uvidíte množství jejich značkových obchodů, kde vše nakoupíte za mnohem nižší ceny než v Evropě. Rozšířené jsou i malé hadrové panenky, balíčky kávy a koření, kameninové džbánky nebo orientální výrobky.

Státní svátky a náboženské slavnosti – vzhledem k tomu, že ostrované pochází ze 3 různých kontinentů, pořádaných slavností je mnoho. Nejzajímavějšími jsou „Maha Shivaratree“, což je oslava boha Shivy, která je ve znamení poutě do Grand Bassin, kde je třeba nabrat vodu z posvátného jezera. Celá slavnost velmi připomíná rituály na březích řeky Gangy. Číňané na přelomu ledna a února oslavují svůj nový rok, který je ve znamení velkého jarního úklidu, množství jídla majícího za úkol zajistit hojnost po celý rok a červené barvy, která je symbolem štěstí a spokojenosti. Pro zahnání zlých duchů se odpaluje ohňostroj. Velkým zážitkem je „Divali“, což je nejžoviálnějším ze všech hinduistických svátků. Oslavuje vítězství nad démonem Narakasuranem, které je symbolizováno stovkami olejových lamp umisťovaných před domy. Celý ostrov se tak ponoří do nenapodobitelné, pohádkové atmosféry. Čas zábavy a veselí je festival „Holi“, kdy si muži a ženy projevují vzájemnou úctu tím, že na sebe stříkají obarvenou vodu a házejí po sobě obarvený prášek.

Rychlá kalkulace hotelu

Maurícius
Odlet
Nocí v hotelu
Shandrani Beachcomber Resort & Spa
Hotel

Pro hotel Shandrani Beachcomber Resort & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Shandrani Beachcomber Resort & Spa.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
EUR
Cena zájezdu
- /osoba- /osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Cena zájezdu na
svatební cestu
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Vysoká obsazenost
Zahrnuje všechny poplatky
Podrobnosti
Počítáme cenu Vašeho zájezdu - prosím vyčkejte.
Počítáme cenu
Vašeho DELUXEA zájezdu.
Vyčkejte prosím.

Rychlá kalkulace hotelu

Maurícius
Odlet
Nocí v hotelu
Shandrani Beachcomber Resort & Spa
Hotel

Pro hotel Shandrani Beachcomber Resort & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Shandrani Beachcomber Resort & Spa.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
EUR
Cena zájezdu
- /osoba- /osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Cena zájezdu na
svatební cestu
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Vysoká obsazenost
Zahrnuje všechny poplatky
Podrobnosti
Počítáme cenu Vašeho zájezdu - prosím vyčkejte.
Počítáme cenu
Vašeho DELUXEA zájezdu.
Vyčkejte prosím.
Máte dotaz k dovolené?

Zavoláme a poradíme Vám. Zájezd připravíme na míru.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.