Azura Benguerra *****

Mosambik

Luxusní vily v naprostém soukromí

Destinaci
jsme
navštívili

Hotel Azura Benguerra *****

Lokalita Mosambik | Zobrazit mapu

Popis hotelu Azura Benguerra ***** Mosambik

Představte si nedotčený ostrov v srdci mořské přírodní rezervace: pusté pláže pokryté čisté bílým pískem, které se rozprostírají v kilometrových pásech po celém pobřeží, třpytivá tyrkysová hladina moře po které tiše plují plachetnice, dny zalité sluncem a noční obloha posetá hvězdami. Kouzlo takového místa si každý přeje okusit na vlastní kůži.

To všechno splňuje Azura Benguerra – první resort šetrný k životnímu prostředí, který byl na Mosambiku postaven za pomoci místní komunity a je provozován ve spolupráci s ní.

Všech dvacet vil se nachází u jedné z posledních neprobádaných pláží na světě, poskytují Vám ale zároveň všechny vymoženosti moderního světa, které si dovedete představit: soukromé bazény, komorníci, kteří se postarají o Váš komfort, čerstvě vylovené ryby a mořské plody, úžasný výběr aktivit a zážitků nebo vyhlášené africké lázně.

Všechny veřejné prostory resortu Azura Benguerra se nacházejí na pláži, neustále tedy budete mít výhled na klidnou hladinu oceánu. K těmto prostorám se řadí například pohodlný salonek, živější Star Bar či skvostný vinný sklep, ve kterém budete mít k dispozici množství těch nejlepších vín. V Jellyfish Restaurant se budete scházet na snídaně a formálnější večeře. Pro ty z Vás, kteří budou potřebovat přístup k TV nebo internetu je vyhrazená multimediální místnost. Pokud se zajímáte o potápění, potěší Vás pětihvězdičkový PADI Dive Centre se špičkovým vybavením Scubapro.

Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Naše doporučení k Azura Benguerra

Podnebí na ostrově Benguerra je tropické, charakteristické průměrnými teplotami kolem třiceti stupňů, mírně chladnější v období dešťů, které trvá od prosince do února. Nicméně málokdy teploty spadnou pod 20, a to i v noci. Teplota vody se pohybuje mezi velmi příjemnými 24 a 30 stupni. Ostrov Benguerra se vyznačuje tím, že se mu dostává až o tři čtvrtiny méně srážek než mosambické pevnině, během některých letních měsíců zde dokonce neprší vůbec. Proto je ostrovní krajina vyprahlá a udržování zahrad je velice obtížné. Jelikož je ale pro pohodlí hostů přítomnost zeleně důležitá, zahradníci resortu ji udržují v tom nejlepším stavu.

V případě, že plánujete rodinnou dovolenou, ideální volbou pro Vás bude Villa Amizade nebo luxusní Presidential Villa. Vašim dětem se může po dobu pobytu věnovat hotelový personál, který pro ně připraví speciální zábavný program na míru.

Video hotelu

Nabídka pokojů

Infinity Beach Villa

Infinity Beach Villa

10 vil vybavených v moderním africkém stylu s výhledem na nekonečný okraj bazénu a s mořskou hladinou v dáli. Disponují tím nejlepším umístěním, jsou orientovány přímo k pláži...

Beach Villa

Beach Villa

3 vily, které se nacházejí na okraji pozemku, nedaleko Spa. Jsou dokonalé pro páry na líbánkách, jelikož poskytují maximální soukromí...

Luxury Beach Villa

Luxury Beach Villa

Tyto tři luxusní vily jsou vybaveny v moderním stylu a nacházejí se jen pár kroků od pláže. Jsou o něco větší než Beach Villas a disponují prostornější terasou...

Royal Beach Villa

Royal Beach Villa

Azura disponuje dvěma vilami Royal s velkým desetimetrovým bazénem s vířivkou a úžasným výhledem na moře. Svou rozlohou 172 m2 jsou zároveň největšími vilami, které resort nabízí...

Gastronomie a hotelové restaurace

Resort Azura si dává záležet, abyste během Vašeho pobytu nejedli dvakrát na tom samém místě: od snídaně s výhledem na pláž a moře, pikniku na osamoceném písečném ostrově, přes romantickou večeři při svíčkách, jen s hvězdnou oblohou nad hlavou, až po lahodné soukromé večeře přímo ve Vaší vile. Každý pokrm pro Vás bude jedinečný, jelikož si personál dává záležet na těch nejmenších detailech.

Jistě Vás potěší i skvěle vybavený vinný sklep, kde se pořádají speciální degustační večery a tematické večeře, který nabízí mimo jiné vína ze soukromých vinic v údolí Loiry ve Francii.

Kategorie a vybavení pokojů Azura Benguerra

Každá z 20 luxusních vil byla vystavěna za pomoci místní komunity a snoubí v sobě moderní styl s tradičními africkými prvky, jako například střechou z přírodních materiálů. Všechny se nachází jen pár kroků od pláže, zároveň ale zůstalo zachováno soukromí, které je pro Váš odpočinek tak důležité. Obklopeni tropickou zahradou, u Vašeho soukromého bazénu s nekonečným okrajem a orientováni k pláži, zažijete nezapomenutelné chvíle odpočinku a splynutí s okolními krásami.

Nabídka pokojů

Infinity Beach Villa

Infinity Beach Villa foto

10 vil vybavených v moderním africkém stylu s výhledem na nekonečný okraj bazénu a s mořskou hladinou v dáli. Disponují tím nejlepším umístěním, jsou orientovány přímo k pláži. Jsou prostorné, zastřešená plocha čítá 110 m2 a je rozdělena na tři hlavní části: veranda a obývací prostor v popředí, dále prostorná ložnice, za kterou se nachází koupelna s vanou i sprchou, druhou venkovní sprchou, odděleným WC a šatnou. K vybavení patří pohodlná postel velikosti king s nebesy, minibar, kávovar Nespresso a souprava pro přípravu čaje, lehátka u bazénu se slunečníky, pohovka, klimatizace a stropní větráky. Celkem budete mít k dispozici soukromý prostor o rozloze 650 m2.

Beach Villa

Beach Villa foto

3 vily, které se nacházejí na okraji pozemku, nedaleko Spa. Jsou dokonalé pro páry na líbánkách, jelikož poskytují maximální soukromí. Z nabízených vil jsou sice nejmenší, ale poskytují veškerý potřebný komfort. Jsou umístěny u pláže, s krásným výhledem. Disponují malým soukromým bazénem, zastřešenou terasou s posezením, lehátky, prostornou ložnicí s postelí velikosti king s nebesy a pohovkou, koupelnou se sprchou a odděleným WC, venkovní sprchou, šatnou, minibarem, soupravou pro přípravu kávy a čaje, klimatizací a stropními větráky.

Luxury Beach Villa

Luxury Beach Villa foto

Tyto tři luxusní vily jsou vybaveny v moderním stylu a nacházejí se jen pár kroků od pláže. Jsou o něco větší než Beach Villas a disponují prostornější terasou. Disponují malým soukromým bazénem, zastřešenou terasou s posezením, lehátky, prostornou ložnicí s postelí velikosti king s nebesy a pohovkou, koupelnou se sprchou a odděleným WC, venkovní sprchou, šatnou, minibarem, soupravou pro přípravu kávy a čaje, klimatizací a stropními větráky. Celková rozloha pozemku je 450 m2 se zastavěnou plochou o rozloze 100 m2.

Royal Beach Villa

Royal Beach Villa foto

Azura disponuje dvěma vilami Royal s velkým desetimetrovým bazénem s vířivkou a úžasným výhledem na moře. Svou rozlohou 172 m2 jsou zároveň největšími vilami, které resort nabízí. Jsou umístěné v severní části resortu, kde je zaručeno soukromí a dokonalý výhled. Prostor je rozdělen do několika prostorných místností. Ložnice je podobná jako u Beach Villas, navíc se ale ve vile nachází i obývací prostor. Tam naleznete rozkládací pohovky, na kterých je možné ubytovat například Vaše ratolesti. Samozřejmostí je i TV, dvě oddělené koupelny a WC, šatna, venkovní sprcha, několik odpočinkových zón, velká terasa s posezením a lehátky, minibar, kávovar Nespresso a souprava pro přípravu čaje, klimatizace a stropní větráky.

Villa Amizade

Villa Amizade foto

Amizade má dvě ložnice a je tak ideální volbou pro rodiny (max. 5 osob) nebo páry, které touží po větším prostoru. Nachází se na západním konci resortu a poskytuje skvělé výhledy na zapadající slunce nad horizontem. Je orientovaná k pláži. Obývací pokoj je vybaven televizí, DVD, dokovací stanicí a výběrem her. Za příplatek je možné objednat soukromého kuchaře. Samozřejmostí je tedy malá kuchyňka, dvě koupelny, vana, vnitřní i venkovní sprchy, jedna ložnice s postelí velikosti king a druhá se dvěma lůžky a vlastním salonkem, prostorná krytá terasa s lehátky i posezením, soukromý bazén i zahrada. Z vybavení je dále k dispozici minibar, kávovary Nespresso a souprava pro přípravu čaje, klimatizace i stropní větráky.

Presidential Villa

Presidential Villa foto

Synonymum stylu a luxusu. Největší a nejokázalejší vila se nachází v naprostém soukromí, na okraji resortu a jen pár kroků od pláže. Vila má tři ložnice, vnitřní i venkovní koupelny, multimediální pokoj, velký obývací prostor s jídelnou a barem a velký bazén s nekonečným okrajem, který se rozprostírá před vilou. Další výhodou je fantastický zahradní domek na stromě, odkud se Vám otevřou výhledy na Indický oceán a ostrov Bazaruto v dáli. Mezi další vybavení této exkluzivní vily patří například několik odpočinkových zón, terasa s lehátky, klimatizace a stropní větráky, kávovary Nespresso, a WiFi. V prezidentské vile Vám bude k službám soukromý kuchař i komorník, nebudete se tedy muset o nic starat. Celková rozloha vily čítá 425 m2 zastavěné plochy na pozemku o 1075 m2.

Pláž a moře

Pláže na ostrově Benguerra jsou dlouhé, se sametově jemným bílým pískem a pomalým vstupem do klidné vody. Většina vil nabízí přímý vstup na pláž s krásným výhledem. K moři to tedy nikdy nebudete mít daleko.

Dále jsou v okolí resortu různě rozmístěny relaxační zóny, kde si na lehátkách nebo pohovkách budete moci užívat ničím nerušené pohody.

Online cena a slevy Azura Benguerra *****

Profi foto hotelu Azura Benguerra *****

Video

Gastronomie a hotelové restaurace Azura Benguerra

Resort Azura si dává záležet, abyste během Vašeho pobytu nejedli dvakrát na tom samém místě: od snídaně s výhledem na pláž a moře, pikniku na osamoceném písečném ostrově, přes romantickou večeři při svíčkách, jen s hvězdnou oblohou nad hlavou, až po lahodné soukromé večeře přímo ve Vaší vile. Každý pokrm pro Vás bude jedinečný, jelikož si personál dává záležet na těch nejmenších detailech.

Jistě Vás potěší i skvěle vybavený vinný sklep, kde se pořádají speciální degustační večery a tematické večeře, který nabízí mimo jiné vína ze soukromých vinic v údolí Loiry ve Francii.

Aktivity

- Vypravte se na výlet speciálně upraveným terénním autem. Poznejte život v některé z domorodých komunit, pozorujte bohatou místní faunu nebo ochutnejte tropické plody z místních stromů. A pokud budete mít štěstí, možná spatříte i obrovské krokodýly nilské, kteří se objevují u jednoho ze tří jezer. Po lehkém výšlapu na písečnou dunu budete mít přírodu ostrova Benguerra jako na dlani.

- Další výlet terénním autem Vás zavede k malebné pláži na jižním cípu ostrova. Cestou Vás průvodce seznámí s místní kulturou a zajímavostmi o ostrovní fauně i flóře. Pokud budete mít chuť, průvodce pro Vás na jedné z pláží připraví chutný oběd a piknik na osvěžení.

- Užijte si oblíbený výlet lodí na ostrov Bazaruto, kde se Vám naskytnou nezapomenutelné 360° výhledy na celé souostroví. Dále pak budete mít možnost podívat se k útesům, kde se ve vodě prohání množství pestrobarevných ryb. Pro pozorování korálů je šnorchlování ideální. Jestli budete mít štěstí, zahlédnete i vzácné želvy, delfíny, či velryby jak na horizontu proplouvají kvůli každoroční migraci. Výlet je možné završit piknikem.

- Hodinová cesta motorovým člunem na Paradise Island je ideální pro pozorování delfínů. Na místě si pak užijete šnorchlování, koupání na bílých plážích, nebo prozkoumávání ruin starého hotelu a kostelu z dob portugalské nadvlády. Průvodce Vám poví spousty zajímavých příběhů.

- Bohaté vody indického oceánu jsou ideálním místem pro rybáře. Můžete se vydat rybařit na volné moře, kde si vyzkoušíte různé techniky pod dozorem specialisty nebo jen tak, sami. Tento výlet je extrémně populární a je nutné ho rezervovat předem.

- Pro fanoušky potápění je podmořský svět ostrova Benguerra naprosto ideální. Resort Azura disponuje pětihvězdičkovým PADI Dive Centrem s tréninkovým bazénem, kde si potápění můžete vyzkoušet, než vyrazíte na otevřené moře.

- Nezapomenutelným zážitkem bude zajisté projížďka na koni kolem pobřeží. Ne nadarmo se říká, že svět z koňského hřbetu je nejkrásnější. Aktivita je provozovaná třetí stranou, Mozambique Horse

- Pojďte podpořit jeden z místních týmů na pravidelné fotbalové zápasy, které se na ostrově konají.

- Objednejte si i romantickou večeři při svíčkách, ať už na pláži nebo přímo na terase Vaší vily, záleží pouze na Vás, jakou variantu zvolíte.

- Mnoho dalších sezónních aktivit a výletů Vám představí hotelový personál přímo na místě.

Sport a wellness hotelu Azura Benguerra *****

Sport

Ostrov Benguerra nabízí skvělé možnosti sportovního vyžití. Vydejte se na výlet pěšky či na kolech, objevujte podmořský svět při potápění a šnorchlování, různné výlety na lodi pro Vás jistě také budou zajímavou volbou.

Pokud jste fanoušky fotbalu, můžete jít podpořit jeden z místních týmů na pravidelně pořádané zápasy. A kdo ví, možná si Vás vyberou a na chvilku se stanete součástí některého z týmů!

Wellness

Speciálně vyvinuté lázeňské procedury se zakládají na lokálních surovinách a tradicích, jsou inspirovány samotným srdcem Afriky. Vyzkoušejte zábaly ze směsí afrických tělových olejů a přírodních másel, jako například vzácný olej z ořechů mnogongo. Nechte se dál hýčkat uklidňující masáží nebo vyzkoušejte tradiční olejovou lázeň za rytmického zvuku afrických bubnů.

Doprava do hotelu Azura Benguerra

Azura se nachází na ostrově Benrguerra, vprostřed mořské přírodní rezervace. Ostrov leží 14 km severně od nejbližšího města Vilanculos na pobřeží afrického kontinentu, kde se nachází i mezinárodní letiště.

Na nově zrekonstruované letiště Vilanculos (VNX) je možná letecká doprava z Johannesburgu. Cesta trvá zhruba 1,5 h a lety navazují na přílety z hlavních mezinárodních destinací.

Na ostrov Benguerra je možné z Vilanculos přiletět helikoptérou provozovanou společností Archipelago Charters. Let trvá 10 minut a lze ho naplánovat tak, aby navazoval na přílet Vašeho letadla. Ostrov disponuje i krátkou přistávací plochou, kam je možné přistát malým soukromým letounem.

Mapa - Azura Benguerra *****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů do Mosambiku do hotelu Azura Benguerra *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Azura Benguerra *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recenze hotelu Azura Benguerra *****

Factsheet

Letová spojení do Mosambiku

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.