Myanmar

Kulturní a přírodní poznávací okruh Barmou na 8 nocí/9 dní

 

 myanmar-novy-web-023.jpg

Poznávací okruh Barmou včetně závěrečného relaxu na pláži zahrnuje návštěvu nejznámějších míst Myanmaru, která Vám při návštěvě této krásné země nesmí uniknout. Vzorový program se skládá z poznávací části na 5 nocí a z odpočinkové části na 3 noci.

 

Yangon - Bagan - Inle Lake - Ngapali Beach - Yangon

DEN 1 - Přílet a Yangon

První den Poznávacího okruhu Myanmarem je odpočinkový a jediným vaším úkolem je dopravit se do hotelu. Po přistání na mezinárodním letišti v Yangonu po východu z příletové haly na vás bude čekat anglicky mluvící průvodce, se kterým se vydáte na cestu do hotelu. Po check-inu v hotelu už můžete jen odpočívat nebo se vydat poznat blízké hotelové okolí. Celý den pak můžete završit skvělou večeří v hotelu (na vlastní náklady).

5* hotel: ROSE GARDEN HOTEL

5* hotel:  LOTTE HOTEL YANGON

DEN 2 - Yangon - Bagan

Po skvělé snídani v hotelu se vydáte na prohlídku koloniálního centra města Yangon. Během této prohlídky objevíte skrytou krásu tohoto města v podobě koloniálních staveb a širokých ulic. Procházkou širokými ulicemi se dostanete až k Sule Pagoda - významnému buddhistickému chrámu v Yangonu. Od Sule Pagoda pak budete pokračovat do samotného centra města, v němž se můžete těšit na Památník nezávislosti, který se tyčí v parku Maha Bandula, na Yangonskou radnici, Vrchní soud a Immanuelský baptistický kostel. Po prohlídce města si budete moci pochutnat na výtečném obědě ve vybrané restauraci.

Budou-li vám ještě stačit síly, můžete se dopoledne vydat na pěší výlet do pagody Shwedagon. Na tomto výletu objevíte krásu zlatých fasád pagody, pozlacených stúp a života v okolí tohoto místního skvostu. Průvodce vás provede nejen zlatou pagodou, ale také místními kláštery a trhy, díky čemuž lépe poznáte buddhistický styl života. Celou prohlídku završíte zpátky ve městě Yangon, kde si pochutnáte na výborném obědě v místní restauraci.

Po výtečném obědě se vydáte na letiště v Yangonu, odkud poletíte vnitrostátním letem do města Bagan. Po přistání na letišti Nyaung U v Baganu na vás bude čekat průvodce, se kterým se vydáte do hotelu.

Ubytováním v hotelu ale váš den nekončí! Během pozdního odpoledne se totiž vypravíte do vesnice Leya, kterou protéká řeka Irrawaddy, kolem níž se rozprostírá překrásná tropická zahrada. Pohledem na zahradu se budete kochat také z klasického teakového člunu. Vydáte se totiž na hodinovou plavbu na tomto člunu, při níž si užijete nejen překrásný západ slunce, ale také úžasný výhled na město Bagan a uvítací nápoj. Po této dechberoucí plavbě se vydáte na poslední cestu dne, a to zpět do hotelu, kde si budete moci dopřát výbornou večeři (na vlastní náklady).

4* hotel: THE HOTEL @ THARABAR GATE

5* hotel:  BAGAN LODGE

DEN 3 - Bagan

Třetí den vaší dovolené v Myanmaru začnete skvělou snídaní v hotelu. Po snídani se vypravíte poznat jedinečnost města Bagan na e-kolech. Celé dopoledne tak budete jezdit po městských polních cestách a obdivovat jedinečnou architekturu a historii tohoto posvátného města. Na e-kolech dojede až k nejslavnějším pagodám - Shwezgion pagoda, chrám Khay Min Ga a chrám Ananda. Po návštěvě všech těchto krásných staveb vás bude čekat oběd v tradičním dřevěném klášteře.

Váš den bude po obědě pokračovat v místních vesnicích, kde budete mít možnost poznat život místních obyvatel a navštívit tradiční řemeslné dílny. Na konci prohlídky vesnic si ještě užijete 30 minutovou jízdu skromným kočárem taženým koňmi. Romantickou atmosféru ještě podtrhne překrásný západ slunce. Po projížďce na vás už bude čekat jen návrat do hotelu, kde budete mít možnost pochutnat si na skvělé večeři (na vlastní náklady).

4* hotel: THE HOTEL @ THARABAR GATE

5* hotel:  BAGAN LODGE

DEN 4 - Bagan - Heho

Čtvrtý den poznávací dovolené v Myanmaru začnete, jako tradičně, výtečnou snídaní v hotelu. Po snídani vás tentokrát nečeká žádný výlet po okolí, ale transfer na letiště Nyaung U v Baganu, odkud poletíte vnitrostátním letem do města Heho. Jakmile přistanete na letišti ve měste Heho, bude na něm čekat váš průvodce. S průvodcem se následně vydáte na hodinovou cestu do Nyaug Shwe, kde se můžete těšit na plavbu na tradiční dřevěné lodi po jezeru Inle. Během této plavby spatříte nejen místní rybáře, kteří vám ukáží jedinečný styl pádlování (používají k němu jen jednu nohu), ale navštívíte rovněž plovoucí zahrady, vesnici Intha a její speciální trh. Jakmile budete na břehu, navštívíte také pagodu Phaung Daw Oo, vesnici Inn Paw Khon a klášter Nga Phe Kyaung.

Po této dechberoucí exkurzi vám jistojistě vyhládne. Na zahnání hladu pro vás bude připraven oběd v restauraci Inn Thar Heritage.

Jakmile dojíte oběd, čeká vás už poslední cesta dne - do hotelu. V hotelu si pak můžete odpočinout např. při výtečné večeři (na vlastní náklady).

4* hotel: INLE RESORT & SPA

5* hotel:  SANCTUM INLE RESORT

DEN 5 - Inle Lake

Svůj pátý den v Myanmaru nastartujete skvělou snídaní, po které se vydáte na půldenní prohlídku buddhistického chrámového komplexu v Indeinu. Chrámový komplex najdete na jezeře Inle a celý je zahalen do mechu a vinné révy. Nechte na sebe dýchnout opravdové tajemno a jedinečnou atmosféru tohoto komplexu. Jakmile prozkoumáte celý chrámový komplex, nahlédnete, jak žijí a pracují Inthové (místní obyvatelé). Místní obyvatelé žijí v plovoucích vesnicích a pracují na plovoucích farmách. Průvodce vás tak seznámí s místní farmářskou rodinou, která se s vámi ráda podělí o všechny své zkušenosti a pohostí vás výtečnými místními kuchařskými specialitami.

Během dne tak nejen poznáte jedinečný životní styl Inthů, ale navíc ochutnáte i jejich tradiční oběd. Po obědě se vydáte zpět do hotelu, kde si budete moci pochutnat na skvělé večeři (na vlastní náklady).

4* hotel: INLE RESORT & SPA

5* hotel:  SANCTUM INLE RESORT

DEN 6 - Heho - Thandwe

Šestý den je ve znamení cestování. Po snídani v hotelu se vydáte na letiště Heho, odkud poletíte vnitrostátním letem do Thandwe. Jakmile přistanete na letišti v Thandwe a vyzvednete svá zavazadla, bude na vás v letištní hale čekat zástupce hotelového personálu. Se zástupce se vydáte na cestu do hotelu na Ngapali Beach, kde vám ještě pomůže s check-inem. Budete-li ubytovaní, můžete už jen lenošit a odpočívat, neboť máte celý zbytek dne volno. V hotelu si můžete také dopřát výborný oběd či večeři (na vlastní náklady).

5* hotel: ART OF SAND RESORT

4* hotel:  BAYVIEW BEACH RESORT

DEN 7 - 8 Ngapali

Sedmý a osmý den vaší poznávací dovolené v Myanmaru je ve znamení odpočinku. Nečeká vás tak žádný předem naplánovaný výlet či exkurze a jediné, co celé dva dny musíte, je si skvěle odpočinout. Pro odpočinek vám doporučujeme překrásnou hotelovou pláž, kde si budete moci užít slunečních paprsků opravdu dosyta.

Poobědvat a povečeřet můžete samozřejmě v hotelu (na vlastní náklady).

Nechcete-li ovšem celé dva dny prolenošit, můžete si vybrat jednu z aktivit, které vám Ngapali Beach nabízí (všechny aktivity jsou zpoplatněné). Vybrat si můžete:

 • výlet po moři na kajaku - ráno (v 8 hodin) budete vyzvednuti v hotelu a přejedete do hotelu Laguna. Od hotelu Laguna pak začnete pádlovat a pomalu objedete celý ostrov. Během výletu navíc budete hned 2x šnorchlovat v průzračných vodách a spatříte tak myanmarský podmořský život. Výlet zakončíte obědem v podobě smažené rýže s mořskými plody a kokosem.
 • výlet do hor na kolech - celý výlet začíná tím, že vás zkušený průvodce vyzvedne v hotelu a zajistí vám horská kola. Jakmile budete mít kola, vydáte se směrem do pohoří Ngapali, odkud je krásný výhled na pláž. Z pohoří budete pokračovat po silnici do Thandwe a z Thandwe zpět do hotelu.
 • rybolov v mořských hlubinách - ráno (v 6:30) vás průvodce vyzvedne v hotelu a přejedete společně do přístavu v rybářské vesnici. Z přístavu se pak vydáte k prvnímu rybářskému místu - zde už budete moci zkusit, jak je těžké chytat ryby bez vybavení, jaké máme v České republice.
 • trekking - vydejte se na celé dopoledne do Ngapalské džungle a vyšplhejte na nejvyšší místní horu (80 m. n. m.), ze které se vám naskytne krásný výhled na rýžová pole, obě strany hřebene či oceán. Během výšlapu vám společnost bude dělat zhruba 20 druhů ptáků.
 • výlet na raftu - užijte si klidné vody řeky Kissapanadi a sjeďte ji na raftu. Z hotelu vyrazíte v 7:00 a vydáte se na cestu do Uyenkuin, kde vás čeká úvodní instruktáž a také návštěva malého vodopádu (pro osvěžení). Po úvodní instruktáži se již vydáte na raftu po klidné řece a budete se moci kochat nejen krásnou krajinou, ale také životem místních obyvatel. Po doplutí do místa určení vás vyzvedne vůz, který vás doveze zpět do hotelu.
 • let balónem - zažijte na své dovolené něco opravdu výjimečného a proleťte se nad nedotčenou džunglí Bengálského zálivu. Během letu budete moci spatřit přírodní rozmanitost této oblasti, rušné trhy s usměvavými vesničami, zlaté chrámy a pagody a klidnou řeku Kissapanadi.
 • golf - přímo na pláži najdete 9 jamkové golfové hřiště, ze kterého je krásný výhled na oceán. (Baggy jsou k dispozici zdarma)
 • trekking a koupání slonů - vydejte se prozkoumat malebnou krajinu okolo hotelu a projeďte se na tradiční dřevěné lodi, která vás zaveze až do sloního tábora. V táboře v současné době najdete 13 slonů, které budete moci nakrmit, vykoupat a navíc se na nich i projet.

5* hotel: ART OF SAND RESORT

4* hotel:  BAYVIEW BEACH RESORT

DEN 9 - Ngapali - Yangon

Svůj poslední den v Myanmaru strávíte na cestách. Na cestu domů budete mít čas se připravit celé dopoledne, neboť celé dopoledne ještě budete trávit v hotelu v Ngapali. Ráno si tak užijte skvělou hotelovou snídani a budete-li mít chuť ještě se před odjezdem stihnete naobědvat (na vlastní náklady). Odpoledne se vydáte na letiště Thandwe, odkud poletíte vnitrostátním letem do Yangonu. Z letiště v Yangonu vás ještě čeká transfer do hotelu v blízkosti letiště, kde si budete moci odpočinout před svým letem do České republiky.

 

Průvodce, doprava a další informace

 • Každý poznávací okruh má automaticky zkušeného anglicky mluvícího řidiče-průvodce.
 • Stravování v rámci poznávacího okruhu může být formou snídaní či formou polopenze. Doporučujeme polopenzi, jelikož po snídani vyrazíte z hotelu a na večeři jste zase zpět. 
 • Doprava a transfery jsou zajišťovány privátně pro naše klienty. Jedná se vždy o klimatizovaný automobil. Pro větší skupiny zajistíme dopravu privátním klimatizovaným minibusem.
 • Naše klienty nepřipojujeme k jiným skupinám. Poznávací okruhy jsou připravovány individuálně a klientům je zaručeno, že nebudou ve skupině s ostatními cizími turisty.
 • Program okruhu je možné libovolně upravovat dle požadavků klientů. Zvolte si počet nocí, preferovanou trasu či atraktivity a památky, vyberte si hotel dle vlastních představ. Nabídky připravujeme na míru.
 • Trasy vyznačené v mapě výše jsou orientační. Během samotného okruhu může řidič zvolit jinou cestu v závislosti na dané situaci. Program okruhu samozřejmě ale zůstane zachován.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.