Namibie

Safari Namibie

 

I když se nemusí Namibie jevit jako ideální destinace pro safari, není tomu tak zcela úplně. Tato oblast patří k nejsušším oblastem na světě a slunce zde svítí v průměru 300 dní v roce, ale i tak zde můžete zažít pravé africké safari se lvy, zebrami, žirafami a dalšími exotickými zvířaty. Národní park Etosha je rozlehlou rezervací se 114 druhy savců, zatímco NP Namib-Naukluft představuje tak trochu odlišný druh safari. Nejlepší doba pro návštěvu je od června do srpna. Další informace o tom, co dále navštívit v Namibii naleznete zde.

 

Národní park Etosha

Pravé africké safari naleznete v národním parku Etosha v severní části Namibie. Je jedním z největších parků v celé Africe a nabízí 22 tisíc km2 k pozorování zvířat. Zásadním elementem je zde voda, která v období dešťů vytváří obrovské a mělké vodní plochy. V centrální části najdete solnou pánev se savanami, buší a africkými lesy. I přes své suché klima se Etosha vyznačuje velkým množstvím jak druhů, tak počtu zvířat, nevyjímaje ty ohrožené. Kochat se tedy budete moci stády slonů, nosorožců, pakoňů či zeber a různých druhů antilop. Z velkých predátorů zde najdeme lvy, levharty, hyeny i gepardy. Hojný výskyt je zde také z řad ptactva v podobě pštrosů, plameňáků či supů. 

namibie-novy-web-002.jpg 
 

 

Národní park Namib-Naukluft

Namib je pobřežní pouštní oblastí, která nabízí specifickou a jedinečnou krajinu. Tento národní park s rozlohou přes 49 tisíc km2 je největším parkem v Africe. Už jen nejvyšší písečné duny na světě jsou velkým lákadlem k návštěvě a prožití poněkud odlišného safari než v jiných národních parcích Afriky. Prostředí je zde opravdu různorodé a nejen fotografy potěší skalnaté horské vrcholky, pouštní roviny s dunami, zdánlivě bezedné rokle a ústí řek. Národní park je domovem pro některé z ohrožených rostlinných i živočišných druhů planety, takže zdejší safari má jistě co nabídnout. Vyskytuje se zde spousta plazů a hadů a dále oryx, zebry horské, antilopy, skálolezi, šakalové, paviáni, pštrosy, damani či na 200 druhů ptáků. Při safari v parku Namib-Naukluft by neměla chybět návštěva Sossusvlei s neuvěřitelnými písečnými dunami magických tvarů a barev a kaňonu Sesriem. Příjemným zážitkem jsou také vyhlídkové lety. 

namibie-novy-web-012.jpg 
 

 

Národní park Kalahari

Druhou pouští, která se na území Namíbie také rozkládá je Kalahari. Ta ovšem v posledních letech moc poušť nepřípomíná, a to zejména díky vydatným dešťům. Uvidíte tak svěží zelené oblasti se spoustou stromů a keřů. Na safari můžete vyrazit terénním vozem, který Vás zaveze do míst s výskytem pštrosů, antilop, přímorožců, zeber, žiraf a také lvů. Průvodce Vám jistě sdělí mnohé zajímavé informace o jednotlivých zvířatech i o celé oblasti. Skvělým zážitkem je také pozorování obrovských stád zvířat u napajedel, kam chodí pít. 

namibie-novy-web-016.jpg 
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.