World Explorer *****

Polární expedice

Plovoucí luxus v polárních vodách

Destinaci
jsme
navštívili

Hotel World Explorer *****

Lokalita Polární expedice | Zobrazit mapu
Strava Plná penze, All Inclusive | Více o gastronomii
Tipy specialistů Luxusní kajuty a suity Návštěva kapitánského můstku Vyhřívaný venkovní bazén

Popis hotelu World Explorer ***** Polární expedice

Máte v sobě duši dobrodruha, která k Vám neustále promlouvá a potřebuje uspokojit? Pak neváhejte a vydejte se na dobrodružnou plavbu po moři! Loď World Explorer bude Vaším novým domovem po dobu expedice. Pojďte se seznámit nejen s životem na moři, ale i se samotnou lodí. Posádka lodi se vždy nemůže dočkat, až ukáže svým dočasným hostům místa, o kterých většina lidí pouze sní. Každý den přináší nové dobrodružství, ať už se jedná o brzké probuzení do ledového rána, blízké setkání s velrybami či odpolední výlet na raftech k ledovci. Polární expedici nelze přirovnat k žádnému jinému cestování, které jste dosud zažili - je to opravdu výjimečný zážitek.

O lodi The World Explorer

Výrazná, pohodlná, sofistikovaná a prostorná - to jsou vlastnosti, kterými se loď World Explorer pyšní. Každá kajuta se může pochlubit buď tradičním, nebo francouzským balkónem s výhledem na oceán. Milovníci aktivního života se mohou těšit na venkovní trasu ideální pro chůzi, fitness centrum, lázně a saunu se sprchou a převlékacími kabinkami. K dispozici vám bude také velké množství veřejných prostor, včetně salónku vhodného pro milovníky výhledů, salónku pro dobrodruhy a divadla, v nichž si můžete odpočinout po celodenních aktivitách.

Popis lodi

Počet námořníků a personálu na lodi: 125

Počet hostů: 172

Délka lodi: 126 metrů

Šířka lodi: 19 metrů

Ponor lodi: 4,7 metrů

Pohon: 2x Rolls Royce 9000 kW (hybridní pohon elektřina/diesel)

Třída lodi: Ice Class 1B

Rychlost: 16 uzlů na otevřeném moři

Počet záchranných člunů: 2

Život na moři

Jak vypadá takový život na expedici? V průběhu dnů na moři se můžete zúčastnit přednášek a workshopů, které jsou připravovány členy expedičního týmu. Jiné dny jsou zase plné kotvení v přístavech, výletů na nafukovacích člunech a pozorování mořských ptáků a kytovců. Během plavby se můžete těšit na chutné pokrmy připravené zdejšími šéfkuchaři.

World Explorer nabízí následující polární expedice*:

Antarktida

Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent

Antarktida inspiruje průzkumníky již po staletí a teď je řada na Vás. Pokud se jedná o Vaši první návštěvu Antarktidy, doporučujeme tuto 11 - 12 denní expedici, která  Vám poskytne to nejlepší ze sedmého kontinentu. Svou cestu začnete v Ushuaia, malém, ale rušném přístavním městečku na cípu Jižní Ameriky. Dobijte slavný Drakeův průliv, prozkoumejte majestátní přírodu a seznamte se osobně s tučňáky, velrybami a dalšími volně žijícími zvířaty. 

Crossing the Circle: Southern Expedition

Vstupte s Quark Expeditions na sedmý kontinent a překročte ikonický polární kruh. Během 14 denní expedice Vás plavba odmění výhledy na ledovcové útvary, keporkaky plující podél lodi, potápějící se tuleně a tučňáky sjíždějící z ledovců do křišťálových vod. Vrcholem expedice je plavba na jih k 66°33' j. š., kde překročíte hranici polárního kruhu.

Antarctic Express: Fly the Drake

Vytěžte z návštěvy Antarktidy maximum a vydejte se na 8 denní expedici, která kombinuje přelet nad známým Drakeovým průlivem a plavbu lodí World Explorer. Vaše plavba začne na Ostrově krále Jiřího a bude pokračovat směrem k břehům Antarktidy. Zažijte program nabitý dobrodružstvím! Jeden den můžete podniknout plavbu na člunu Zodiac při hledání velryb, druhý den se vydat za pozorováním ledovců a další den obdivovat pláž s hnízdišti tučňáků.

Falklandy a Jižní Georgia

South Georgia and Antarctic Peninsula: Penguin Safari

16 denní expedice Jižní Georgie a Antarktida: Penguin Safari představuje nejrychlejší způsob, jak se dostat na zřídka navštěvovaný ostrov Jižní Georgie a zároveň se vydat na sedmý kontinent. Při vyplutí budete moci fotografovat mohutné albatrosy a nádherné buřňáky, jak se vznášejí kolem lodi. Na tomto legendárním ostrově na Vás čekají pláže plné tučňáků královských a lachtanů. Vydejte se dále do antarktického moře na Zodiaku, zažijte drsný krásu na mořském kajaku, podnikněte vzrušující túru po třpytivém ledovci nebo sdílejte roztomilé chvíle se zvědavými tučňáky. Těmito způsoby a bezpočtem dalších Vás Antarktida ohromí, překvapí a potěší.

Falklands, South Georgia and Antarctica: Explorers and Kings

Při této 20 denní expedici se vydáte na zřídka navštěvované Falkladské ostrovy, Jižní Georgii a zároveň navštívíte Antarktidu. Na Falklandských ostrovech navštívíte malebnou anglickou vesnicí Stanley, projdete se písečnými dunami a budete moci pozorovat mořské ptáky na skalnatých útesech. V Jižní Georgii objevíte pláže, kde se množí tučňáci královští. Oba ostrovy jsou známé jako mekky divoké zvěře s epickými ukázkami zvířat, která se zde shromažďují po tisících. Poté prozkoumáte úžasný sedmý kontinent, Antarktidu, a vstupíte do světa ledu, sněhu a přírodních divů. 

* Bližší informace k termínům jednotlivých expedic naleznete v sekci Termíny.

Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Nabídka pokojů

Triple

Triple

Kajuty Triple o rozloze 22,5 m2 se nachází na palubě číslo 6. V každé kajutě najdete jednu manželskou postel či dvě jednolůžka a balkón o velikosti 5 m2...

Infinity Suite

Infinity Suite

Suity Infinity o rozloze 25 m2 najdete na palubách číslo 5 a 6. Tyto kajuty se pyšní ložnicí s manželskou postelí nebo dvěma jednolůžky, obývacím pokojem s pohovkou a impozantním franco..

Veranda Suite

Veranda Suite

Veranda Suite o rozloze 20 m2 najdete na palubách 5 a 6. Tyto suity se mohou pochlubit manželskou postelí nebo dvěma oddělenými jednolůžky, prostorným balkónem o velikosti 5 m2 a obývacím ..

Superior Suite

Superior Suite

Suity Superior se od Veranda Suite liší svou rozlohou, která zde činí 26 m2, a velikostí balkónu, která dosahuje úctyhodných 10 m2. V suitě navíc najdete šatní skříň...

Gastronomie a hotelové restaurace

Restaurace

Na lodi najdete jednu restauraci - přesněji na palubě číslo 4. Na lodi je jedna věc vždy jistá - bohaté a výtečné pokrmy. Podávání jídel se může měnit v závislosti na délce kotvení v přístavu či pozorování volně žijících živočichů, ale vždy se můžete těšit na tři jídla denně. Časy servírování jídel jsou viditelné po celé lodi a časy se budou aktualizovat na základě naplánovaných aktivit.

Snídaně, obědy a večeře

Snídaně, obědy i večeře se podávají v jedné restauraci. Zasedací pořádek není dán a vy si tak vždy můžete sednout na své oblíbené místo.

Svačiny a koktejlové hodinky

Na čerstvě napečených sušenkách a sladkém pečivu si můžete pochutnat každé odpoledne. Zakousnout se můžete také do horkých a studených svačin. Svačiny jsou podávány v salónku v průběhu koktejlové hodinky, pokud to aktivity expedice povolí.

Dietní specifika a alergie

V případě že nejíte masová jídla, můžete si vybrat pokrmy připravené ze zeleniny, těstovin a dostupném ovoci. Co se týče alergií, je personál lodi schopen uvařit jídla pro hosty s rozmanitými potřebami, jsou-li tyto omezení a požadavky personálu předem oznámeny. Menu budou jasně označena jako vegetariánská a bez glutenu. Košer jídlo bohužel nelze připravit.

Příprava jídla

Snídaně a obědy se tradičně servírují formou bufetu, zatímco večeře se servírují formou á la carte. Á la carte jídla se připravují ve chvíli objednávky, díky čemuž mohou kuchaři pokrmy přizpůsobit vašim potřebám. V útulné kuchyni mají zdejší kuchaři možnost monitorovat a kontrolovat kvalitu jídla, kterou servírují.

Barové a vínové služby

Skvěle naplněný bar na lodi je otevřený všem hostům, kteří si chtějí dát drink se svými přáteli. Drinky jsou servírovány od pozdního rána až do večera. Nabídka zahrnuje limonády, džusy a vodu po celý den zdarma, zatímco pivo a víno se podává k večeři. Za příplatek vám budou k dispozici také vybrané likéry, lihoviny, prémiové pivo, víno a šampaňské. Dle pravidel Quark Expeditions je zakázáno podávat alkoholické nápoje osobám, které nedosáhli věku 18 let.

Vlastní alkohol

Konzumace vlastního alkoholu je zakázána kdekoliv na lodi.

Kategorie a vybavení pokojů World Explorer

Lodní kajuty a suity jsou vybaveny vším, co zajistí, abyste se po celou dobu plavby cítili pohodlně. Chcete-li svou kajutu či suitu ještě něčím dovybavit (např. polštářem či ručníkem), stačí kontaktovat recepci nebo obsluhu své kajuty.

Informace o kajutách

Sprchy a toalety

V každé kajutě najdete soukromou koupelnu se sprchou, toaletou a umyvadlem. K dispozici budete mít šampon značky L’Occitane, kondicionér a sprchový gel. Kanalizace na lodi je velmi citlivá a je tedy důležité do toalety vhazovat pouze toaletní papír. Je zakázano do toalety vhazovat kapesníky, papírové ubrousky, ženské potřeby a další.

Elektrický proud

Na lodi je zaveden elektrický proud o napětí 220/110 voltů. Na lodi najdete standardní evropské a severoamerické zásuvky a USB porty. Přístup ke konzistentnímu elektrickému proudu není vždy zaručený, a proto nemusí být nabití vašich zařízení vždy možné. Doporučuje se kontrolovat napětí zařízení před zapojením do zásuvky, aby se předešlo možnému poškození.

Fén

Fén na vlasy je k dispozici v každé kajutě.

Župany

Zapůjčené župany vám budou k dispozici po celou dobu vašeho dobrodružství.

Cennosti

Vaše cennosti můžete uschovat v bezpečí vašich kajut. Doporučujeme i přesto cestovat s co nejmenším množstvím cenností.

Teplota v kajutě

Teplotu v kajutě můžete měnit pomocí termostatu.

Sdílení kajuty

Mnoho cestovatelů si zvolí sdílení kajuty s jinými cestovateli, se kterými se nikdy předtím nepotkali. Všichni hosté mají své vlastní plány a preference, proto buďte prosím ohleduplní ke svým spolubydlícím.

Pokojová služba

Vaši kajutu vám pokojské uklidí každý den, ovšem ručníky a povlečení vymění každý třetí den. Pokud byste chtěli měnit ručníky častěji, informujte personál kajuty. Zanechání ručníku na věšáku značí, že jej budete používat znova. Pokud ručník necháte na zemi, ve sprše či v umyvadle, znamená to, že ručník chcete vyměnit.

Prádlo

Kompletní seznam poplatků za praní prádla budete mít připravený na palubě. Formuláře a koše na praní jsou k dispozici v kajutě. Špinavé prádlo se sbírá každé ráno a po vyprání bude vráceno do 48 hodin. K dispozici vám bude také služba žehlení prádla za minimální poplatek. Využijte služby praní tak, abyste si mohli vzít méně věcí s sebou.

Požární systém

Požární systémy se nacházejí na celé lodi, jsou velmi citlivé a mohou být aktivovány i tím nejmenším dotykem. Proto se nesmí věšet věci na hlavice systému nebo kouřit kdekoliv na lodi, mimo vyhrazená místa. Pokud host aktivuje požární systém, může být brán jako odpovědný za způsobené škody.

Záchranné vesty

Každá kajuta je vybavena oranžovými záchrannými vestami značky SOLAS. Tyto vesty se používají pouze v případě nouzového stavu a při nácviku.

Nabídka pokojů

Triple

Triple foto

Kajuty Triple o rozloze 22,5 m2 se nachází na palubě číslo 6. V každé kajutě najdete jednu manželskou postel či dvě jednolůžka a balkón o velikosti 5 m2. Dále se můžete těšit na obývací pokoj s pohovkou a šatní skříní. V každé kajutě najdete lednici, televizi, moderní informačně-zábavní systém a soukromou koupelnu se sprchou.

Infinity Suite

Infinity Suite foto

Suity Infinity o rozloze 25 m2 najdete na palubách číslo 5 a 6. Tyto kajuty se pyšní ložnicí s manželskou postelí nebo dvěma jednolůžky, obývacím pokojem s pohovkou a impozantním francouzským balkónkem se skleněnými okny, které se táhnou od podlahy až ke stropu. Těšit se můžete také na širokou nabídku vybavení, přesněji na lednici, televizi, moderní informačně-zábavní systém a soukromou koupelnu se sprchou.

Veranda Suite

Veranda Suite foto

Veranda Suite o rozloze 20 m2 najdete na palubách 5 a 6. Tyto suity se mohou pochlubit manželskou postelí nebo dvěma oddělenými jednolůžky, prostorným balkónem o velikosti 5 m2 a obývacím pokojem s pohovkou. V suitě se můžete těšit na lednici, televizi, moderní informačně-zábavní systém a soukromou koupelnu se sprchou.

Superior Suite

Superior Suite foto

Suity Superior se od Veranda Suite liší svou rozlohou, která zde činí 26 m2, a velikostí balkónu, která dosahuje úctyhodných 10 m2. V suitě navíc najdete šatní skříň.

Deluxe Suite

Deluxe Suite foto

Suity Deluxe o rozloze 31 m2 se nacházejí na palubě číslo 5 a stejně jako Superior Suite se pyšní manželskou postelí či dvěma oddělenými jednolůžky. Krásný výhled si užijete z balkónu o velikosti 10 m2, na který budete moci vstoupit z ložnice a obývacího pokoje. V obývacím pokoji najdete pohovku, dvě šatní skříně, lednici, televizi a moderní informačně-zábavní systém. V každé suitě najdete také soukromou koupelnu se sprchou.

Owner´s Suite

Owner´s Suite foto

Suity Owner o rozloze 33 m2 najdete na palubách 5 a 6. Tyto kajuty jsou vybaveny manželskou postelí nebo dvěma jednolůžky a pyšní se také prostorným balkónem o velikosti 10 m2, na který můžete vstoupit z obývacího pokoje i z ložnice. V obývacím pokoji najdete pohovku, lednici, televizi a moderní informačně-zábavní systém. V koupelně se můžete těšit na sprchu, dvojité umyvadlo a vanu.

Online cena a slevy World Explorer *****

Profi foto hotelu World Explorer *****

Video

Gastronomie a hotelové restaurace World Explorer

Restaurace

Na lodi najdete jednu restauraci - přesněji na palubě číslo 4. Na lodi je jedna věc vždy jistá - bohaté a výtečné pokrmy. Podávání jídel se může měnit v závislosti na délce kotvení v přístavu či pozorování volně žijících živočichů, ale vždy se můžete těšit na tři jídla denně. Časy servírování jídel jsou viditelné po celé lodi a časy se budou aktualizovat na základě naplánovaných aktivit.

Snídaně, obědy a večeře

Snídaně, obědy i večeře se podávají v jedné restauraci. Zasedací pořádek není dán a vy si tak vždy můžete sednout na své oblíbené místo.

Svačiny a koktejlové hodinky

Na čerstvě napečených sušenkách a sladkém pečivu si můžete pochutnat každé odpoledne. Zakousnout se můžete také do horkých a studených svačin. Svačiny jsou podávány v salónku v průběhu koktejlové hodinky, pokud to aktivity expedice povolí.

Dietní specifika a alergie

V případě že nejíte masová jídla, můžete si vybrat pokrmy připravené ze zeleniny, těstovin a dostupném ovoci. Co se týče alergií, je personál lodi schopen uvařit jídla pro hosty s rozmanitými potřebami, jsou-li tyto omezení a požadavky personálu předem oznámeny. Menu budou jasně označena jako vegetariánská a bez glutenu. Košer jídlo bohužel nelze připravit.

Příprava jídla

Snídaně a obědy se tradičně servírují formou bufetu, zatímco večeře se servírují formou á la carte. Á la carte jídla se připravují ve chvíli objednávky, díky čemuž mohou kuchaři pokrmy přizpůsobit vašim potřebám. V útulné kuchyni mají zdejší kuchaři možnost monitorovat a kontrolovat kvalitu jídla, kterou servírují.

Barové a vínové služby

Skvěle naplněný bar na lodi je otevřený všem hostům, kteří si chtějí dát drink se svými přáteli. Drinky jsou servírovány od pozdního rána až do večera. Nabídka zahrnuje limonády, džusy a vodu po celý den zdarma, zatímco pivo a víno se podává k večeři. Za příplatek vám budou k dispozici také vybrané likéry, lihoviny, prémiové pivo, víno a šampaňské. Dle pravidel Quark Expeditions je zakázáno podávat alkoholické nápoje osobám, které nedosáhli věku 18 let.

Vlastní alkohol

Konzumace vlastního alkoholu je zakázána kdekoliv na lodi.

Aktivity

Změny v rozvrhu

I když je denní program vyvěšen předem, někdy se může stát, že se naskytnou nové příležitosti – proto očekávejte neočekávatelné a připravte se na případné změny progamu. Personál pro vás totiž vždy bude vyhlížet zajímavé zážitky.

Bezpečnost 

Vaše bezpečnost je vždy na prvním místě, a proto vás lodní personál o bezpečnosti poučí. Je totiž dobré vědět, jak se bezpečně pohybovat po lodi, jak se chovat na břehu a jak zvládat „mokré“ i „suché“ kotvení. Doporučuje se opatrnost při chůzi na venkovní palubě, jelikož podlaha může klouzat. Vždy používejte zábradlí a protiskluzové uzavřené boty. Sandále, pantofle či bačkory nejsou vhodné pro nošení na lodi.

Voda

Při příjezdu obdržíte ekologicky nezávadné a mnohonásobně využitelné lahve na vodu. Vodu si můžete doplnit v jakémkoliv baru na palubě, nebo v samoobslužných stanovištích naproti butiku Polar na palubě číslo 4 či v místnosti Mudroom na palubě číslo 3.

Palubní účty

Aby byly nákupy na lodi co nejjednodušší, tak se cena položek zakoupených v butiku Polar, v salónku nebo v baru (včetně nápojů) strhává z vašeho palubního účtu. Kajutové poplatky zahrnují také praní, posílání dopisů, komunikační poplatky a na palubě zvolené dobrodružství. Souhrnný účet se platí na konci expedice na recepci. Standardní používaná měna je americký dolar. Přijímaná forma placení je hotovost a karty Visa nebo MasterCard. Osobní šeky nebudou přijaty.

Poznámka: Pokud sdílíte kajutu s někým jiným, ale chtěli byste oddělené palubní účty, tak musíte předem uvědomit recepci.

Spropitné

Přestože udělování spropitného je vysoce osobní a individuální věc, doporučuje se denně dávat spropitné ve výši 15 až 20 dolarů na jednoho hosta. Na konci plavby budete mít možnost uložit vámi zvolenou částku na váš palubní účet, nebo vyjádřit svůj vděk ve formě peněz zanechaných v obálce. Spropitné se rozděluje mezi hotelové a expediční členy týmu.

Oznámení

Oznámení podaná skrze lodní rozhlasový systém vás budou upozorňovat na volně žijící živočichy, jakékoliv změny v cestovních plánech a instrukce ohledně vylodění. Oznámení uslyšíte v kajutách i ve veškerých veřejných prostorách. Při některých plavbách, kde se plánuje využít jazykového programu Quark Expeditions Language Programs, budou oznámení řečené v angličtině a poté několikrát opakována v jiných jazycích. Ze zdvořilosti k ostatním spolucestujícím se od hostů žádá dodržení tichosti v průběhu všech oznámení – včetně těch, které nejsou ve srozumitelném jazyce pro daného hosta.

Návštěva můstku

V průběhu plavby můžete dostat povolení vstoupit na můstek, kde můžete pozorovat kapitána a členy posádky, jak navigují loď. V průběhu příjezdu a odjezdu z přístavu kapitán omezuje vstup na můstek kvůli komplikovanější navigaci. Jelikož můstek je důležité pracovní místo na lodi, měli byste dodržet zásady minimálního hluku tak, aby se zamezilo rozptylování pozornosti jednotlivých důstojníků. Můstková etiketa také zakazuje jíst, pít či kouřit.

Environmentální politika

Buďte součástí hnutí za lepší životní prostředí! Pro udržení čisté vody a okolí používejte koše na odpadky rozmístěné po celé lodi. Nikdy nevyhazujte nic z lodi. Kvůli komplikovanému procesu odsolování mořské vody, se po hostech žádá šetrné zacházení s vodou.

Likvidace baterek

Pokud chcete vyhodit baterie, vyvarujte se lodním košům. Řádná likvidace baterií probíhá na recepci.

Ztráty a nálezy

V případě, že najdete nějakou cizí věc, měli byste ji donést na recepci, nebo ji odevzdat některému členovi expedičního týmu. Pokud něco ztratíte vy, uvědomte personál, který vám s hledáním pomůže.

Kouření a vaping

Pro ochranu zdraví a bezpečnosti hostů, udržuje Quark Expeditions striktní zákaz kouření a vapingu v celém interiéru lodi - včetně kajut, okolí nafukovacích člunů a při probíhajícím kotvení. Kouření a vaping na lodi jsou povoleny pouze v místech k tomu určených. V případě, že takové místo nemůžete najít, zeptejte se některého člena personálu, který vám rád ukáže cestu. Vždy se ujistěte správným uhašením cigarety a jejím vyhozením do určeného koše. Cigarety nikdy nevyhazujte ven z lodi.

Pošta

Polární dopis je skvělý dárek pro vaše blízké. Dopisy lze posílat přímo z lodi a jejich cena bude přidána na váš palubní účet. Váš dopis s číslem vaši kajuty a jménem napsaným zřetelně v pravém horním rohu můžete podat u expedičního pultu. Pokud loď na své cestě zastaví u výzkumné stanice, zanechá tam dopisy pro vyzvednutí. V případě, že se vaše dopisy nepodaří zaslat v průběhu vaší plavby, pokusí se je personál poslat při další plavbě. 

Poznámka: doručit dopisy může trvat několik měsíců a úspěšné doručení není zaručeno.

Kontakt se světem na palubě

Když nebudete zaneprázdněni poznáváním přírodních krás polárních regionů, můžete telefonovat, kontrolovat e-maily či používat internet na palubě.

Jelikož se loď pohybuje ve velmi vzdálených oblastech světa a k připojení používá satelitní vybavení, je občas možné zhoršení či úplný výpadek služeb. Osobní komunikační služby tak nejsou vždy v průběhu plavby garantovány.

I přes možnost připojení na internet, doporučuje společnost odpojení od digitálního života a připojení k přírodnímu světu. Abyste se mohli dostat na váš e-mail nebo internet z osobního počítače, tabletu či chytrého telefonu, musíte si na recepci zakoupit datovou PIN kartu. Místa pro připojení najdete na určených veřejných prostorách. V některých případech, bude připojení na internet fungovat také ve vaší kajutě, avšak nejstabilnější a nejrychlejší dostupné připojení bude vždy ve veřejných prostorách.

Aktuální ceny za tyto nepovinné služby budou vyvěšeny na palubě lodi. Za nevyužitá data či volání nelze žádat vrácení peněz. Díky komunikačním technologiím lodi je možné, že vaše osobní elektronické zařízení budou mít signál z pobřeží. Poplatky za využití takových služeb jsou stanoveny individuálně vaší telefonní společností. Nejbezpečnější způsob, jak se vyvarovat velkému účtu za použití těchto služeb, je zapnutí letadlového režimu, ve kterém lze používat funkce Wi-Fi.

Palubní internetové stránky

Palubní internetové stránky poskytují skvělý zdroj informací. Najdete na nich denní program, životopis členů expedičního týmu, fotografie a další údaje o plavbě. Přihlaste se na http://www.MyQuarkVoyage.com v průběhu plavby a prostudujte výše zmíněné materiály. Přístup na tuto stránku není zpoplatněn, a to i v případě, že nemáte zakoupená data.

Polární butik

Pokud jste si zapomněli něco důležitého, nebo potřebujete koupit suvenýr ze svých cest, zastavte se v polárním butiku na palubě číslo 4. Otevírací doba se řídí naplánovanými denními aktivitami expedice. Dárky a suvenýry jsou skvělou vzpomínkou na vaše polární cesty. Kromě malých suvenýrů nabízí polární butik také vybrané expediční vybavení, jako je vrstvené oblečení, voděodolné kalhoty, rukavice a mnoho dalšího.

Knihovna

Knihovna se nachází v pozorovacím salónku na palubě číslo 7. V knihovně najdete velký výběr průvodců, obrázkových knih a knih přání a stížností. Ať už se zajímáte o jakoukoliv tematiku, vždy si zde najdete něco ke čtení. Kolekce lodi World Explorer zahrnuje knihy v různých jazycích s různými tématy, jako je divoká zvěř, historie, mořská biologie, ekologie a geologie.

Odpočinkové prostory

Na palubě číslo 4 se nachází odpočinkové prostory určené pro speciální události a představení, kde se vám navíc dostane bezplatné kávy či čaje. Pozorovací salónek na palubě číslo 7 je pohodlné místo pro odpočinek s krásným výhledem na polární krajinu.

Posluchárna

Zdejší posluchárna ve stylu divadla se nachází na palubě číslo 4 a nemá problém pojmout všechny osoby na palubě. Díky tomu slouží jako hlavní místnost, ve které se odehrávají rozmanité prezentace a pouštějí se různá videa určená pro vzdělávání a zábavu.

Pozorovací paluby

Pozorovací paluby jsou otevřeny za účelem sledování volně žijících živočichů a načerpání energie z otevřeného oceánu. Tyto paluby jsou ideálním místem pro strávení odpoledne, ovšem otevřené jsou skoro vždy (zavřené jsou pouze v případě nebezpečného počasí).

Recepce

Na recepci vždy najdete recepční, která vám v pracovních hodinách ráda odpoví na jakoukoliv otázku. Na recepci si můžete koupit karty určené pro přístup na internet, zajistit si buzení telefonem nebo zaplatit váš palubní účet na konci plavby.

Lékařská klinika

Loď World Explorer disponuje svou vlastní lékařskou klinikou, která se nachází na palubě číslo 4. V případě nouze je doktor k dispozici 24 hodin denně a může být kontaktován skrze recepci, či jakéhokoliv člena expedičního týmu.

Doktor

Na palubě najdete anglicky mluvícího doktora, který provozuje kliniku plnou běžných léků na předpis a základního vybavení pro první pomoc. Pokud podstupujete nějakou pravidelnou léčbu, tak si pro sebe musíte přinést dostatečnou zásobu léků. Společnost provozující loď nepřijímá žádnou zodpovědnost za nemožnost pořídit specifické značky nebo typy léků na palubě. V případě onemocnění dostane lékař vaši lékařskou kartu, kterou jste vyplňovali před odjezdem. Je proto důležité, aby byly informace o vašem zdravotním stavu ve vyplněné kartě pravdivé a kompletní.

Termíny

 

Termíny Expedice Počet dní Začátek expedice
       
05.11. - 15.11.2024  Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent  11 Ushuaia
14.11. - 24.11.2024    Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent   11 Ushuaia
05.12. - 12.12.2024  Antarctic Express: Fly the Drake  8 Punta Arenas
15.12. - 22.12.2024  Antarctic Express: Fly the Drake  8 Punta Arenas
20.12. - 27.12.2024  Antarctic Express: Fly the Drake  8 Punta Arenas
28.12.2024 - 07.01.2025  Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent   11 Ushuaia
06.01. - 23.01.2025 South Georgia and Antarctic Peninsula: Penguin Safari 18 Ushuaia
09.02. - 19.02.2025 Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent   11  Ushuaia
18.02. - 28.02.2025 Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent   11  Ushuaia

Sport a wellness hotelu World Explorer *****

Lázně

Milovníci odpočinku a lázeňských procedur se mohou těšit na lázně, které najdete na palubě číslo 7. Masáže, péči o tvář a procedury zaměřené na ruce a nohy si domluvte s lázeňskou obsluhou. Rezervaci lze provést také na recepci.

Fitness centrum

Milovníci sportu se mohou těšit na fitness centrum nacházející se na palubě číslo 7. Uplatňuje se zde pravidlo, kdo dřív přijde, ten dřív cvičí. Do fitness centra je zakázáno nošení vlastní lahve s vodou. Při odchodu se ujistěte, že je vámi použité nářadí zpět na svém místě a tak čisté, jako bylo při příchodu.

Bazén

Příznivci koupání se mohou těšit na velký vyhřívaný bazén na palubě 7. Kolem bazénu najdete opalovací lehátka a také dvě vířivky. U bazénu se nenachází žádný plavčík.

Mapa - World Explorer *****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů na polární expedice do hotelu World Explorer *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem World Explorer *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recenze hotelu World Explorer *****

Factsheet

Letová spojení na polární expedice

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.