Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa *****

Srí Lanka

Navštivte svět luxusu a unikátních příběhů

Destinaci
jsme
navštívili

Hotel Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa *****

Hodnocení 9.2 Hodnotí 3 klientů
Detailní hodnocení
Lokalita Srí Lanka, Hambantota | Zobrazit mapu
Strava Snídaně, Polopenze, Plná penze | Více o gastronomii
Tipy specialistů Nedotčené pláže jižního pobřeží Golfové hřiště Dokonalý servis pro náročné

Popis hotelu Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa ***** Srí Lanka

V červnu roku 2016 se resort Shangri-La’s Hambantota otevřel hostům, kteří hledají nevídanou pohostinnost a přátelskou atmosféru ve spojení s okouzlujícím srílanským prostředím.

Luxusní resort se rozprostírá na 53 hektarech, což z něj dělá největší resort na Srí Lance. Chlubí se 300 prostornými pokoji a suitami obklopenými tropickou zahradou. Shangri-La’s Hambantota je také domovem 18ti jamkového golfového hřiště, prostorných lázní a umělecké vesnice, která oslavuje místní řemesla a umění.

Hotelové lázně Chi Ayurveda jsou místem osobního klidu, kouzla a pohody s nabídkou výjimečných čínských a ájurvédských procedur. K dispozici je také klub zdraví, potápěčské centrum, 30metrový bazén pro plavání společně s dalším bazénem pro relaxaci a mnoho dalších zařízení pro trávení rekreačních okamžiků.

Využít můžete mnoho úžasných příležitostí ke stolování v rámci resortu. Bojunhala servíruje lokální pokrmy, zatímco Sera je inspirována tradičními jihoasijskými stánky a podává rozmanité pokrmy a grilované speciality. 

Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa je umístěný u města Hambantota, které se nachází asi 200 km jižně po pobřeží od hlavního města Colombo. Hraničí také s posvátným městem Kataragama a národním parkem Udawalawe. Umožňuje snadný přístup do divoké přírody, ke korálovým útesům, skalním chrámům a mnohým dalším atraktivitám.

Přehled základních služeb a vybavení resortu

 • služby komorníka v suitách,
 • expresní check-in a check-out,
 • směnárna,
 • zdravotnické služby (na vyžádání),
 • IT služby,
 • prádelna a čistírna,
 • 24hodinová pokojová služba,
 • zajištění transferů, taxi služeb a limuzíny,
 • možnost pronájmu automobilů,
 • cestovní služby (výlety, exkurze,…),
 • obchody, suvenýry a obchodní galerie,
 • klub pro děti a mládež s možností hlídání dětí,
 • nekuřácké pokoje,
 • parkovací prostory,
 • konferenční zázemí,
 • restaurace a bary,
 • knihovna,
 • kadeřnictví a kosmetika,
 • poštovní služby,
 • sejfy,
 • přístup k internetu a
 • přistávací plocha pro vrtulníky.
Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Naše doporučení k Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa

Můžete se těšit na výhledy na nedotčené jižní pobřeží ostrova, přičemž resort je situován podél pradávné „stezky koření“ u města vyznačujícího se bohatou historií. Hambantota je oblast a město známé pro své přírodní krásy a divočinu umožňující návštěvníkům objevovat jedno z nejkrásnějších přírodních útočišť v Asii v čele s národními parky Yala a Bundala.

Hotel můžeme doporučit pro páry i pro rodiny s dětmi. Díky zdejšímu přírodnímu prostředí je resort Shangri-La’s Hambantota ideální volbou pro konání pohádkové svatby. Kromě hlavního sálu se navíc pyšní pěti konferenčními místnostmi pro prvotřídní meetingy a konference.

Vítány jsou také rodiny, kterým resort nabízí celou řadu služeb upravených přímo na míru pobytu s dětmi. Dětský klub Cool Zone Kids Club je otevřen každý den a děti v něm mohou zažít spoustu zábavy při různorodých aktivitách jako létání s drony, aktivity na hrazdě a jiné. Kvalitní péče o děti je samozřejmostí.

V Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa se budete cítit propojeni s okolím a plni energie. Objevte opravdového ducha Srí Lanky v tomto unikátním prostředí.

Video hotelu

Nabídka pokojů

Deluxe Room (48 m²)

Deluxe Room (48 m²)

Užijte si unikátní bydlení se vkusně navrženým vybavením, které odráží krásu okolní přírody a místní kultury...

Premier Ocean Room (48 m²)

Premier Ocean Room (48 m²)

Prémiové pokoje s okouzlujícími výhledy na Indický oceán jsou navrženy v relaxačních barvách a zahrnují vkusné vybavení s nádechem moderního a autentického srílanského stylu...

Premier Ocean Suite (96 m²)

Premier Ocean Suite (96 m²)

Prémiové suity s výhledem na Indický oceán nabízejí ideální prostředí pro romantickou dovolenou...

Specialty Suite (144 m²)

Specialty Suite (144 m²)

Přírodní osvětlení je doménou dvou suit Araliya a Manel, které jsou vhodnou volbou pro hosty hledající ubytování na nejvyšší světové úrovni s dostatkem prostoru, moderními technologi..

Gastronomie a hotelové restaurace

Shangri-La's Hambantota Resort & Spa nabízí hostům celou řadu možností pro stolování. Utěšte své chutě lokálními srílanskými pokrmy v restauracích jako Bojunhala nebo Sera, kde najdete speciality inspirované tradicemi jihovýchodní Asie. Giman Hala a Ulpatha pak nabízejí osvěžující nápoje a občerstvení během dne.

Bojunhala

Vyzkoušejte lahodnou a autentickou srílanskou kuchyni společně s celou řadou mezinárodních pokrmů v této celodenní restauraci. Můžete se těšit na místní specialitu v podobě autentických lívanců, kokosový pokrm pol sambol a mnohé další pokrmy, které potěší Vaše chuťové pohárky. K dispozici je také vyhrazená oblast pro děti. 

Sera

Objevte atmosféru tradičního jihoasijského stánku s občerstvením v podobě této restaurace nabízející pokrmy, které jsou obvykle v takových pouličních stáncích k dostání. Samozřejmě se ale můžete těšit na prvotřídní kvalitu a čerstvost společně s aromatickým kořením, bylinkami a dalšími typickými ingrediencemi.

Gimanhala

Hosté si zde mohou užít zdravé a čerstvě připravené nápoje po ranní lekci jógy. Odpoledne je to pak vhodné místo pro vychutnání si lahodného čaje nebo jednoho z mnoha osvěžujících koktejlů, který přijde vhod po celodenním objevování Srí Lanky. Při západu slunce či pod noční oblohou je pak ideální volbou sklenka šampaňského.

Ulpatha

Bar Ulpatha je inspirován srílanským koloniálním dědictvím. Je to perfektní lokalita pro odpočinek po hraní golfu a nabízí pestrý výběr whisky či dalších nápojů a občerstvení.

Dress code

Během dne mohou hosté restaurací nosit pohodlné oblečení jako džíny, kraťasy a trika. Ovšem po 18 hod není možné v restauracích stolovat v kraťasech, bermudách či sandálech.

Dětské menu 

Až pro 2 děti ve věku do 6 let je možné zajistit bezplatné bufetové pokrmy, pokud jsou doprovázeny dospělou osobou, která za stravování platí. Při větším počtu dětí, které jsou mladší 12 let, budou mít slevu 50% slevu na pokrmy. 

V cestovní kanceláři DELUXEA Vám připravíme dovolenou na míru

 

V cestovní kanceláři Deluxea stojíte na prvním místě Vy, naši klienti. Na Srí Lanku se specializujeme od roku 2009 a ostrov známe dokonale. Již 15 roků vlastníme platnou koncesi. Pojištěni proti úpadku jsme u ERV Evropská pojišťovna, a. s. Naši zaměstnanci Srí Lanku navštívili a detailně poznali místní prostředí, nabídku služeb a ubytování. Díky tomu Vám mohou velmi odborně na základě osobních zkušeností poradit a sestavit zájezd přesně podle Vašich přání.

Cenová nabídka, kterou od nás obdržíte, bude konečná a kompletní – tedy žádné přirážky nebo skryté poplatky. Pracujeme rychle a nabídku od nás obdržíte do 24 hodin, při větší složitosti nejpozději do 48 hodin. Po návratu ze zájezdu Vám zatelefonujeme s dotazem na zhodnocení Vámi vybraného místa pobytu a poskytnutých služeb. Vyžádejte si náš specializovaný katalog (posíláme poštou – zdarma).

Kategorie a vybavení pokojů Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa

Celkově 300 luxusních pokojů a suit poskytuje velkolepé výhledy na svěží zelené trávníky golfového hřiště, třpytivou lagunu, překrásné tropické zahrady nebo nekonečné vody Indického oceánu. Vybavení ubytování bylo pečlivě navrženo tak, aby zapadalo do zdejšího prostředí s přírodními krásami a kulturním dědictvím. Jsou využity lokální materiály ve spojení s moderními prvky, což společně vytváří unikátní atmosféru pro strávení komfortního pobytu v resortu.

Nabídka pokojů

Deluxe Room (48 m²)

Deluxe Room (48 m²) foto

Užijte si unikátní bydlení se vkusně navrženým vybavením, které odráží krásu okolní přírody a místní kultury. Všechny pokoje jsou situovány v přízemí a poskytují výhledy na zahrady. Do vybavení patří prosklená sprcha, vana, prvotřídní toaletní přípravky, velké osušky, župany a pantofle, jemné ložní prádlo, polštářové menu, bezplatné Wi-Fi, satelitní/kabelová TV, kancelářské potřeby, sejf, telefon s IDD, zařízení na přípravu kávy a čaje a minibar.

Premier Ocean Room (48 m²)

Premier Ocean Room (48 m²) foto

Prémiové pokoje s okouzlujícími výhledy na Indický oceán jsou navrženy v relaxačních barvách a zahrnují vkusné vybavení s nádechem moderního a autentického srílanského stylu. K dispozici budete mít také moderní technologie. Je to čistá kombinace sofistikovanosti a stylu pro podporu pocitu relaxace. Do vybavení patří prosklená sprcha, vana, prvotřídní toaletní přípravky, velké osušky, župany a pantofle, jemné ložní prádlo, polštářové menu, bezplatné Wi-Fi, satelitní/kabelová TV, kancelářské potřeby, sejf, telefon s IDD, zařízení na přípravu kávy a čaje a minibar.

Premier Ocean Suite (96 m²)

Premier Ocean Suite (96 m²) foto

Prémiové suity s výhledem na Indický oceán nabízejí ideální prostředí pro romantickou dovolenou. Díky interiérovým barvám a současné dekoraci inspirované v lokální kultuře představují naprosto luxusní ubytování v atmosféře srílanské sofistikovanosti. Disponují odděleným obývacím prostorem a jídelním koutem pro zajištění maximálního komfortu. Suity zahrnují také moderní technologie. Do vybavení dále patří prosklená sprcha, vana, prvotřídní toaletní přípravky, velké osušky, župany a pantofle, jemné ložní prádlo, polštářové menu, bezplatné Wi-Fi, satelitní/kabelová TV, pracovní stůl, kancelářské potřeby, sejf, telefon s IDD, zařízení na přípravu kávy a čaje a minibar.

Specialty Suite (144 m²)

Specialty Suite (144 m²) foto

Přírodní osvětlení je doménou dvou suit Araliya a Manel, které jsou vhodnou volbou pro hosty hledající ubytování na nejvyšší světové úrovni s dostatkem prostoru, moderními technologiemi a okouzlujícím prostředím s atmosférou autentické Srí Lanky. Čekají na Vás samozřejmě výhledy na Indický oceán. Dopřejte si příjemné chvíle v těchto exkluzivních suitách s rafinovaným nábytkem, současnou dekorací a mnohými dalšími prvky pro vychutnání si luxusního pobytu. Zažijete vysokou úroveň služeb a pozornosti k detailům, které předčí všechna Vaše očekávání. Hlavní koupelna je vybavena voděodolnou televizí. Do vybavení patří prosklená sprcha, pohodlná vana, prvotřídní toaletní přípravky, velké osušky, župany a pantofle, toaletní místnost, jemné ložní prádlo, polštářové menu, bezplatné Wi-Fi, satelitní/kabelová TV (40‘ v hlavní koupelně a 50‘ v obývacím prostoru), Blu-Ray přehrávač, pracovní stůl, kancelářské potřeby, sejf, telefon s IDD, spíž, zařízení na přípravu kávy a čaje a minibar.

Janapathi Suite (240 m²)

Janapathi Suite (240 m²) foto

Exkluzivní suita Janapathi skrývá styl a rafinovanost v plné své kráse a odráží touhy náročných hostů. Toto prostorné a výjimečné útočiště je ukázkou luxusu a nabízí nejvyšší úroveň pozorných služeb a exkluzivních privilegií v atmosféře srílanské sofistikovanosti. To vše s nádhernými výhledy na Indický oceán. Udělejte si radost pobytem v tomto unikátním ráji. Suite Janapathi disponuje rafinovanou výbavou, současným autentickým stylem a moderními technologiemi. Důraz je zde kladen i na nejmenší detaily. K dispozici budete mít i toaletní místnost, masážní místnost a venkovní jacuzzi. Do vybavení dále patří prosklená sprcha, pohodlná vana, prvotřídní toaletní přípravky, velké osušky, župany a pantofle, toaletní místnost, jemné ložní prádlo, polštářové menu, bezplatné Wi-Fi, satelitní/kabelová TV (50‘ v hlavní koupelně a 50‘ v obývacím prostoru), Blu-Ray přehrávač, pracovní stůl, kancelářské potřeby, sejf, telefon s IDD, spíž, zařízení na přípravu kávy a čaje a minibar.

Pláž a moře

Shangri-La's Hambantota Resort & Spa se nachází přímo u pláže na jižním pobřeží Srí Lanky a představuje ideální místo pro strávení relaxační dovolené u moře. Prostorná pláž nabízí nespočet možností nejenom pro klidnou relaxaci, ale i pro mnoho plážových i vodních aktivit od plážového volejbalu přes šnorchlování a potápění až po plavbu v kajaku nebo katamaránu.

Online cena a slevy Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa *****

Profi foto hotelu Shangri-La’s Hambantota *****

Video

Gastronomie a hotelové restaurace Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa

Shangri-La's Hambantota Resort & Spa nabízí hostům celou řadu možností pro stolování. Utěšte své chutě lokálními srílanskými pokrmy v restauracích jako Bojunhala nebo Sera, kde najdete speciality inspirované tradicemi jihovýchodní Asie. Giman Hala a Ulpatha pak nabízejí osvěžující nápoje a občerstvení během dne.

Bojunhala

Vyzkoušejte lahodnou a autentickou srílanskou kuchyni společně s celou řadou mezinárodních pokrmů v této celodenní restauraci. Můžete se těšit na místní specialitu v podobě autentických lívanců, kokosový pokrm pol sambol a mnohé další pokrmy, které potěší Vaše chuťové pohárky. K dispozici je také vyhrazená oblast pro děti. 

Sera

Objevte atmosféru tradičního jihoasijského stánku s občerstvením v podobě této restaurace nabízející pokrmy, které jsou obvykle v takových pouličních stáncích k dostání. Samozřejmě se ale můžete těšit na prvotřídní kvalitu a čerstvost společně s aromatickým kořením, bylinkami a dalšími typickými ingrediencemi.

Gimanhala

Hosté si zde mohou užít zdravé a čerstvě připravené nápoje po ranní lekci jógy. Odpoledne je to pak vhodné místo pro vychutnání si lahodného čaje nebo jednoho z mnoha osvěžujících koktejlů, který přijde vhod po celodenním objevování Srí Lanky. Při západu slunce či pod noční oblohou je pak ideální volbou sklenka šampaňského.

Ulpatha

Bar Ulpatha je inspirován srílanským koloniálním dědictvím. Je to perfektní lokalita pro odpočinek po hraní golfu a nabízí pestrý výběr whisky či dalších nápojů a občerstvení.

Dress code

Během dne mohou hosté restaurací nosit pohodlné oblečení jako džíny, kraťasy a trika. Ovšem po 18 hod není možné v restauracích stolovat v kraťasech, bermudách či sandálech.

Dětské menu 

Až pro 2 děti ve věku do 6 let je možné zajistit bezplatné bufetové pokrmy, pokud jsou doprovázeny dospělou osobou, která za stravování platí. Při větším počtu dětí, které jsou mladší 12 let, budou mít slevu 50% slevu na pokrmy. 

Golf v hotelu Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa

Prémiové golfové hřiště na Srí Lance je součástí resortu a je obklopeno plantáží kokosových palem. Nabízí tak spektakulární výhledy a unikátní výzvy pro příležitostné i profesionální hráče.

Hřiště s 18 jamkami a parem 70 Vás zve na nezapomenutelný golfový zážitek ve třech pečlivě upravovaných zónách, z nichž každá má vlastní charakter:

 • kokosová plantáž – svěží greeny a autentické bunkry,
 • oblast s dunami – mírné výškové rozdíly a dech beroucí výhledy na Indický oceán,
 • safírový důl – velkolepé greeny s dostatkem vodních prvků.

Kvůli oddanosti k zachování biodiverzity a ochraně přírodního prostředí funguje Shangri-La Golf and Country Club na ekologické bázi a revitalizuje opuštěný safírový důl i místní vegetaci, podporuje ptačí život a používá adekvátní druh travnatých povrchů.

Obchod Pro Shop má v nabídce vše potřebné pro golf a vybavení je možné si také vypůjčit. Pro větší pohodlí golfistů jsou k dispozici také elektrické golfové vozíky. Shangri-La Golf and Country Club je otevřen také pro mezinárodní, regionální a lokální turnaje.

Sport a wellness hotelu Shangri-La’s Hambantota *****

Chi Ayurveda Spa

Hotelové lázně Chi Ayurveda čerpají inspiraci v původních legendách Shangri-La, což představuje místo osobního klidu a pohody. Hosté si mohou užít prvotřídní wellness zážitky i díky individuálním konzultacím s terapeuty a ájurvédskými experty, kteří následně navrhnou způsoby a typy procedur pro Vás nejvhodnějších.

Lázně jsou situovány na klidném a odloučeném místě v resortu a zahrnují 12 místností pro procedury, které se nesou v duchu dekorací Shangri-La a jsou doplněné o lokální designové prvky.

Lázeňské menu nabízí čínské a ájurvédské procedury a místní terapeuti používají 100% přírodní lázeňské přípravky.

V tradiční čínské filosofii je „chi“ univerzální životní silou, která ovlivňuje celkovou pohodu a vitalitu člověka. Pro udržení si dobrého zdraví musí „chi“ volně proudit tělem. Pokud je tomu bráněno, vyskytují se nejrůznější nemoci a choroby.

Pohyb je tedy základním elementem zdejších terapií. Masáže těla, cvičení, protahování, hydroterapie a myšlenkové pohyby skrze relaxaci a meditaci pomáhají k přirozené obnově těla i mysli a jsou založeny na lázeňské filosofii „chi“.

The Village

The Village neboli „vesnice“ je místem, které je oddané podpoře a zachovávání unikátních srílanských uměleckých komunit. Hosté zde přijdou do kontaktu s lokálními řemeslníky a umělci a mohou se něco přiučit ohledně umění a řemesel, která jsou na denním pořádku původních obyvatel. V The Village můžete najít:

 • domek s hrnčířstvím a keramikou,
 • vyřezávání do dřeva,
 • tkaní/pletení a
 • řemeslný tkalcovský stav.

Při večerech se pak „vesnice“ přemění na speciální místo pro stolování, kde hosté mohou obdivovat tradiční srílanskou hudbu a pozorovat představení angampora – srílanského bojového umění (jedno z nejstarších svého druhu).

Sport a jiné aktivity

Zůstaňte aktivní i během dovolené díky celé řadě sportovního a relaxačního vybavení resortu. Místní experti Vám budou k dispozici, aby pomohli s přípravou unikátních zážitků a zajistili ideální průběh Vašeho pobytu.

Milovníci vody jistě ocení nabídku nespočtu vodních sportů v čele s potápěním, šnorchlováním, kajaky, šlapadly, katamarány a stand-up paddle boardy.

Ti, kteří preferují zůstat nohama na zemi, mohou jednoduše relaxovat na okouzlující pláži Hambantota, vyrazit na túru nebo si zahrát plážový volejbal.

Resort nabízí také klub zdraví, který disponuje moderní posilovnou s prvotřídními přístroji, činkami a studiem pro aerobik.

Přehled volnočasových aktivit a sportů:

 • 18jamkové golfové hřiště,
 • stezky pro jogging,
 • bowling s bosýma nohama (část golfového hřiště),
 • lukostřelba,
 • biliár,
 • šipky,
 • pétanque,
 • stolní tenis,
 • plážový volejbal,
 • půjčovna kol,
 • vybavení pro barbecue,
 • létající hrazda,
 • příprava a pouštění draků a
 • Zdraví a fitness:
 • klub zdraví,
 • jóga,
 • aquagym,
 • fitness kurzy,
 • jacuzzi a
 • 2 venkovní bazény.

Děti v hotelu Shangri-La’s Hambantota *****

Cool Zone je speciální částí v resortu Shangri-La's Hambantota, která je určena pro zábavu a dobrodružství dětí.

Tento dětský klub je navržen pro děti ve věku od 4 do 12 let a nabízí širokou škálu aktivit sahajících navrhování písečných zahrad až po přípravu zmrzlinových pohárů. K dispozici je také centrum pro řemesla a umění, sportovní hřiště a dětský vodní park.

Rodiče si tak mohou v klidu užívat relaxační okamžiky s vědomím, že o jejich děti je dobře postaráno. Děti dané věkové kategorie budou při příjezdu představeni reprezentantovi dětského klubu, který potom pro ně bude k dispozici během celého pobytu.

Dětský klub Cool Zone hostí také mnoho workshopů a událostí, které vyžadují rezervaci předem. Tyto události se liší v závislosti na ročním období.

Mapa - Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa *****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů na Srí Lanku do hotelu Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recenze hotelu Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa *****

Factsheet

Podobný hotel

Letová spojení na Srí Lanku

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.