Fidži

Pláž a moře na Fidži

 

Fidži je bezpochyby domovem jedněch z nejkrásnějších a nejvíce idylických pláží na světě. S tolika rozmanitými resorty a úchvatnou geografickou diverzitou v rámci 333 fidžijských ostrůvků jistojistě najdete přesně takové plážové místo, které odpovídá vašim nejnáročnějším představám.

Dobrou zprávou na Fidži je, že transfer do hotelu vůbec netrvá dlouho, ať už využijete o něco pomalejší variantu lodí či komfortní privátní transfer helikoptérou. Po vystoupení z letadla, tak můžete být již za pár okamžiků na nedotčené bílé pláži. A vskutku, mnohé ze zdejších pláží jsou předlohou pro pohlednice i tapety na plochy počítačů. Například takové destinace jako souostroví Mamanuca nebo Yasawa se nacházejí nedaleko hlavního ostrova Viti Levu a pyšní se plážemi s jemným pískem, křišťálově čistou vodou a úchvatnými korálovými útesy, které čekají na objevení.

Pokud si raději přejete zůstat na hlavním ostrově Viti Levu, můžete si taktéž užívat relaxaci na dlouhých plážích krásného pobřeží (zejména na jihozápadě ostrova) se zlatavým pískem. Nicméně tím hlavním lákadlem byly, jsou a budou unikátní ostrůvky rozeseté v jižním Pacifiku.

 

Zde si můžete prohlédnout několik tipů na nejkrásnější pláže na Fidži:

 

Yasawa

Plážové vilky „bure“ a suity resortu Yasawa Island Resort and Spa na nejsevernějším ostrůvku v souostroví Yasawa se nacházejí na jedné z nejkrásnějších pláží na Fidži. Celkově z resortu můžete navštívit a užívat si relaxační okamžiky na 11 plážích, kde budete mít zaručené soukromí. Jedna z těchto pláží byla hodnocena jako čtvrtá nejlepší na světě v roce 2010.

 fidzi-novy-web-023.jpg
 

 

Vomo

Resort Vomo Island spadá pod dva ostrůvky – Vomo a Vomo Lailai („malé Vomo“), který je takovým soukromým opuštěným ostrůvkem. Pláže na obou ostrovech jsou vhodné ke koupání a relaxaci jak při přílivu, tak také při odlivu a představují jedno z nejlepších míst pro šnorchlování v jižním Pacifiku. Jmenovitě západní pláž ostrova Vomo je opravdu kouzelná. Tyto ostrůvky jsou často považovány jako součást souostroví Yasawa, ale ve skutečnosti leží mezi souostrovím a hlavním ostrovem Viti Levu.

fidzi-novy-web-021.jpg 
 

 

Castaway Island

Ostrůvek Castaway Island (oficiálně nazývaný Qalito) nese své jméno podle stejnojmenného resortu. Své klientele rozdává úsměvy na tvářích po více než 40 let a pyšní se opravdu krásným písečným pobřežím a skvělými podmínkami pro potápění. Ostrov je doslova obklopen bílými písčitými plážemi a korálovým útesem. Přímo z pláže můžete vyrazit za šnorchlováním do bohatých podmořských vod. A když vyjdete na „horu“ Mt. Vomo, naskytnou se Vám krásné 360°panoramatické výhledy. Resort je často možné navštívit také pouze během denního výletu katamaránem či helikoptérou z pevniny.

 fidzi-novy-web-018.jpg
 

 

Malolo

Ostrov Malolo se pyšní neskutečně jemným pískem na překrásných plážích několika resortů v čele s Likuliku Lagoon Resort či Malolo Island Fiji. Dopřejte si dovolenou na místě, kde je radost šnorchlovat, potápět se či jen tak relaxovat v houpací síti mezi palmami.

Liku Beach znamená pláž se západem slunce ve fidžijštině a tohle místo vám nabídne opravdu jedny z nejkrásnějších pohledů na západy slunce, jaké máte kdy možnost spatřit. Ze středu pláže se můžete po schůdcích vydat do resortu Tokoriki Island, jehož domovem je právě tento ostrov. Laguna a korálové útesy před resortem jsou pak ideální pro využití kajaků, paddleboardů a samozřejmě pro šnorchlování. Najdete zde také jedno z nejlepších potápěčských center na Fidži.

 fidzi-novy-web-019.jpg
 

 

Natadola

Na hlavním ostrově Viti Levu se nachází pláž Natadola, která je první volbou, pokud si chcete užít plážovou dovolenu na hlavním ostrově. Je to taková výjimka, jelikož se říká, že pláže na velkých ostrovech nejsou tak hezké jako na malých ostrůvcích. Záliv na Korálovém pobřeží se zlatavým pískem a nespočtem korálových útesů je ideální kombinací plážové dovolené s možností poznání přírody, hor i tradiční vesnické kultury ve vnitrozemí. Určitě neprohloupíte, pokud si vyberete jeden z nejlepších hotelů na hlavním ostrově – Intercontinental Fiji – nabízí dvě části pláží, kde se vykoupete při přílivu i odlivu.

 fidzi-novy-web-020.jpg
 

 

Wakaya

Soukromý ostrov Wakaya nepředstavuje jenom místo, kde se nachází jeden z nejluxusnějších ostrovů na Fidži. K hlavním lákadlům totiž patří zdejších 30 pláží, které jsou obklopeny nedotčeným přírodním prostředím. Každá z pláží je tak ohraničena palmami a zdejší laguny a korálové útesy poskytují skvělé útočiště pro vodní sporty i šnorchlování.

 fidzi-novy-web-022.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.