Na konci září jsme se s kolegyní rozhodly podniknout kratší cestu do Černé Hory. Od loňského roku nově operuje linku Praha – Tivat letecká společnost Air Montenegro. Let trvá krátce přes hodinu a výhodou je to, že přiletíte přímo do Tivatu, centra Kotorského zálivu, kde je soustředěna většina luxusních hotelů.

Program jsme měly relativně nabitý, během prodlouženého víkendu jsme navštívily 4 hotely a procestovaly hlavní pamětihodnosti.

Díky spolupráci s místní cestovní kanceláří jsme měly možnost poznat Černou Horu i trochu z jiného pohledu, užily jsme si privátní plavbu po Skadarském jezeře, povečeřely v místní taverně a procházely se historickými uličkami městečka Bar.

První naší zastávkou byl hotel Grand Heritage Perast. Hotel se nachází ve stejnojmenném historickém městečku na břehu kotorského zálivu. Jedná se o komplex 4 budov, jejichž historie sahá do 18. století, kdy sloužily jako obchodní centrum a překladiště. Všechny jsou dnes krásně zrekonstruované, udržují si svůj historický nádech a pobyt zde doporučujeme pro ty, kteří hledají klid či zastávku na cestě za dalším poznáním krás této malebné země.

Další naše cesta vede do komplexu Luštica Bay. Tento projekt vznikl tzv. na zelené louce a výsledkem bude městečko s vlastní infrastrukturou, 7 hotely a 3 golfovými hřišti. The Chedi Luštica Bay je nejluxusnějším z hotelů v této oblasti, má vlastní pláž, krásné spa s vnitřním bazénem a je součástí velké mariny. Pokud byste si chtěli zpestřit pobyt, v docházkové vzdálenosti je k dispozici několik kaváren, restaurací i obchůdků. Hosté mohou využít i bezplatného transferu na vzdálenější pláže.

Nedaleko od Chedi, na druhé straně poloostrova, se nachází moderní resort Nikki Beach resort. Na návštěvu sem jsme se velmi těšily. Hotel má vlastní oblázkovou pláž a je možné si za poplatek pronajmout lehátka v clubové části hotelu. Resort je moderní, veselý a má decentní design. Určitě bychom ho doporučili především mladším klientům nebo těm, kteří dávají přednost živé atmosféře.

Poslední zastávkou v průběhu našeho krátkého pobytu je resort Huma Kotor Bay – nachází se jen pár kilometrů od historického města Kotor, je tedy vhodný nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou aktivněji, ať už je to prohlídka Kotoru nebo výlet na vrcholky hor v okolí. Resort tvoří 4 budovy a několik vil. 

Na celodenním výletě jsme poznaly ty hlavní skvosty jadranského pobřeží, od úžasného posezení v kavárně s výhledem na poloostrov Sv. Stefan, přes plavbu na jezeře Skadar až po impozantní přejezd horského masivu do městečka Bar, kde jsme zažily pravou černohorskou pohostinnost a ochutnaly místní kuchyni. Černá Hora je magický kout na pobřeží Jaderského moře, můžeme jen doporučit!

 

 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.