Letošní cesty osudu nás zavedly na opěvovaný ostrov Maurícius. Tentokrát jsme se rozhodli otestovat pro Vás nejen kvalitu hotelů, ale také různé sportovní aktivity. Nejen proto, že nás to baví, ale také proto, abychom uměli dobře poradit těm, kteří si rádi na dovolené protáhnou kosti. Takže pokud se chystáte na Maurícius a zajímá Vás canyoning, via ferrata, zip line, nebo pozorování velryb, čtěte dál.

Cesta začíná jak jinak než pohodlným letem se společností Emirates s rychlým přestupem v Dubaji, a opět – jako zatím vždy s Emirates - vše klape jako hodinky. Přistáváme v Port Louis na Maurícius a vítá nás Patrick, zástupce našeho místního obchodního partnera – společnosti Emotions. Nutno dodat, že celý program jsme vymýšleli společně s Emotions, kteří nejenže ochotně organizovali všechny naše výmysly, ale sami přicházeli s dalšími orignálními nápady. Také personál Emotions přímo na letišti je bezkonkurenční - takový soukromý a mobilní VIP service, který Vám ochotně a v klidu pomůže se všemi formalitami. Pro začátek dostáváme menší občerstvení, milé dárky na uvítanou a už se můžeme vydat za Michaelem, naším řidičem, který nás celý týden bude doprovázet během nabitého programu. Jakmile vyrazíme, Michael si s námi program projde, aby se ujistil, že vše je podle plánu. 

Poté už nabíráme směr do oblíbeného 5* resortů s krásným šnorchlováním a 3 různými plážemi – Shandrani. Velký bazén, který splývá s tyrkysovou lagunou, je vidět ze vzdušné lobby. Projdeme si většinu kategorií pokojů, které se rozprostírají od hlavního bazénu na obě strany. Jedna strana je blíže krásné divoké pláže s vlnami, druhá zase blíže podklidné zátoce. Pokoje jsou zařízeny v elegantním mauricijském stylu s přímým východem směrem k pláži. Po prohlídce posedíme v restauraci, na dvě minuty se nad námi objeví letadlo, ale za 15 vteřin po něm není ani vidu, ani slechu a v resortu opět zavládne klid. Za zmínku určitě stojí působivé spa, umístěné v krásné zahradě a nedaleká podmořská rezervace s údajně nejlepším šnorchlováním na Mauríciu.

Tentýž den pokračujeme až na samotný sever ostrova do 5* Trou Aux Biches. Tento resort lemuje nejen dlouhatánská písečná pláž, ale hlavně bujná vegetace a pečlivě udržovaná rozmanitá zahrada. Vilky jsou rozděleny do několika samostatných částí, v každé je samostatný bazén, takže resort nepůsobí rozhodně masovým dojmem, naopak. I zde se kuchaři opět vyznamenali a my jsme musli porušit nejednu zásadu, nešlo odolat.  Počasí nám přeje, a tak první den a půl odpočinkem na pláži nebo zcela sami u bazénu v zahradách.

Třetí den se - už plní sil - přesouváme na východ, nejdříve nás ale čeká plavání s delfíny a následně pozorování  velryb. Delfíni se v zátoce u Flic en Flac objevují pravidelně, nebylo tedy velké překvapení, když se před námi vynořily z vody postupně desítky ploutviček. Bohužel většina delfínů se držela v jedné skupině, takže i lodě s turisty se postupně koncentrovaly  v jedné oblasti. Delfíni kvůli tomu neustále pluli sem a tam. Ale i tak se nám dvakrát podařilo ve vodě - se šnorchlem a brýlemi - přiblížit se jim přibližně na dva metry a chvíli s nimi držet tempo. Personál lodi byl ohromně ochotný a měl na tom nemalou zásluhu.

Již ve výrazně menší skupince se vydáváme na pozorování velryb. Jedna větší loď již delší dobu velryby hledá, aby nám při výjezdu mohla podat zprávu. Kapitán tvrdí, že máme asi 50% šanci vidět jednu velrybu. Co říci - viděli jsme jich asi 15 – klidně plovoucí na hladině, nadechující se a mávnutím ploutve mizící pod hladinou, ale i ty dovádivější, které skákaly nad hladinu. Jedinou komplikací bylo ten úžasný zážitek zachytit na fotoaparát.

Po svačině a s rozhoupanými žaludky, trošku slaní a rozcuchaní se vydáváme do 5* hotelu Sugar Beach na vizitu. Sugar Beach je resort v anglickém stylu, jak se patří – anglický trávník, hosté, kteří na něm hrají cricket, bungalovy přopomínají britské řadové domky. Hlavní budova s impozantním schodištěm působí jako dokonalé místo pro krásné svatební fotky. Čeká zde na nás opět skvostná pláž, oddělený bazén pro dospělé, originální dětský klub na motivy pohádky Perníková chaloupka. Škoda, že se nemůžeme zdržet déle.

Sugar Beach Resort & Spa *****

Cena od 5 580 os./noc

Lokalita: Maurícius, Flic and Flac | Mapa

Strava: Polopenze, Plná penze, All Inclusive

Inspekce: 2023, Iveta Nožičková, 724 730 008

Hotel v romantickém koloniálním stylu na atraktivní adrese

9.1 / 10

ZOBRAZIT

Přesouváme se tedy na východ do 4* resortu Ambre, kde po rozmanité večeři a několika zářících koktejlech zcela vysíleni upadáme do spánku. Resort Ambre ubytovává pouze dospělé a všichni hosté zde mají all inclusive, což se projevuje na příjemně živé atmosféře. Personál hotelu je extrémně (v pozitivním slovasmyslu) pozorný – zdá se, že jim velmi záleží na spokojenosti svých hostů. A věřte, že se jim daří. Pokoje jsou prostorné, zařízení a barvy stejně živé a pozitivní jako atmosféra v resortu, která se udržela po celý náš pobyt, přestože oba dny nám propršely.

Déšť nám následující – tj. třetí - den našeho pobytu nezabrání v další aktivitě, canyoningu. Michael se cestou trochu zatoulá, říká, že jsme za celých 12 let jeho řidičké kariéry první klienti, kteří jdou na canynoing – a já si myslím, že to je velká škoda. Jakmile dorazíme k základně u Seven Waterfalls, oblékneme se do neoprénů a vyrážíme k vodě. Ve skupince je 8 lidí a 3 instruktoři. V první tůni si nabereme do neoprenů vodu, abychom při prvním skoku nebyli teplotou vody nepříjemně překvapeni. Jeden po druhém slaníme první vodopád, asi 10 metrů vysoký, a proplaveme tůní. Poté jdeme pěšky korytem řeky k druhému vodopádu, asi 30 metrů vysokému. Pohled dolů rozhodně budí respekt a pohled do dálky zase úžas. Instruktoři jsou maximálně opatrní a profesionální. Hlavní instruktor je profesionální záchranář, které často vídáte v akčních filmech, a svým vyprávěním všechny baví a ohromuje. Přitom stihne spolehlivě připravit všechna lana, karabiny a uzly na slanění. Jeden po druhém pomalu slaňujeme vodopád a kocháme se u toho neskutečnými výhledy. Jako třešničku na dortu nám ještě instruktoři postaví „zip line“, která začíná na skále, asi 10 metrů nad vodou. Z té se potom s křikem rozebíháme a po kabelu jedeme na kladce dolů do tůně. Nemůžu říct, že by program byl extrémně náročný, myslím, že jej zvládne kdokoli, kdo netrpí závratěmi, kdokoliv, koho fascinují krásné výhledy a vodopády obklopené tropickým lesem. Kde jinde se Vám naskytne šance se v takových lagunách koupat? Pro náročnější je možný také celodenní program, který pokračuje dále slaněním 50metrového vodopádu.

Cestou „domů“ se zastavíme v 5* resortu Long Beach, který pro mě je překvapením pobytu. Z videí a fotek to rozhodně nebyl můj favorit, ale musím uznat, že resort působí sice moderně, ale velmi elegantně,  vkusně a útulně. Bohužel většinu vizity prší, a tak nemůžeme vychutnat doplna všechny ty romantické terásky s kavárnami, venkovní bary a restaurace,  ani bazén s tzv. nekonečným okrajem.

Long Beach Mauritius *****

Cena od 3 791 os./noc

Lokalita: Maurícius, Belle Mare | Mapa

Strava: Polopenze, Plná penze, All Inclusive

Inspekce: 2024, Kateřina Mackovičová, 724 730 018

Komfortní plážový hotel s jedinečnou atmosférou

9.3 / 10

ZOBRAZIT

Další den déšť zesílí a my musíme zrušit výlet na horských kolech, moc nás to mrzí, protože jsme byli zvědaví, jaké dostaneme vybavení a jaký bude v místních lesech terén. Snad příště. Nebo se s námi o zkušenost podělí některý z našich klientů. V Ambre se o nás ale výborně starají – dostaneme masáž pro dva a tak si vychutnáme jednou také dlouhé a ničím nerušené pohodové ráno.

Po poledni navštívíme 5* Constance Belle Mare, poklidný resort zařízený v přírodním stylu. Manažer nám dá pár tipů na nejlépe umístěné vilky podle různých preferencí hostů, ukáže nám všechny kategorie a provede nás po pláží, zahradami i restauracemi. Počasí se na chvíli umoudří a v dálce na obzoru se vynoří desítky draků – (rozumějte kite-surferů), kteří postupně přeletí na jih a tam zmizí stejně rychle, jako se objevili.

Nyní se přesouváme opět na západ – tentokrát pod ikonickou horu Le Morne do 5* hotelu Dinarobin, kde strávíme poslední dvě noci. Dinarobin je rozhodně originální hotel s působivou a těžko popsatelnou atmosférou. Krásná pláž, výhled na horu Le Morne, poklidné zahrady s bazénem a prostorné pokoje s terasou mě rozhodně okouzlily, o naprosto fantastické kuchyni a profesionálním přístupu personálu nemluvě.

Poslední celý den před přeletem na Reunion nás čeká výlet do parku Casella. Rozhodli jsme se vyzkoušet, zda i na Mauríciu umí dělat via ferraty, které jsou v Evropě tak oblíbené. Vydáváme se na půldenní výlet, výstup je asi na 2 hodiny a není příliš náročný. Cestou jsou jen dvě exponovanější a vzdušnější místa a po zbytek cesty bych se asi nebála jít bez jištění, ale to je otázkou otrlosti. Pohled na Maurícius z vrcholku nám zase odkrývá nové krásy západního pobřeží. Cestou zpět je možné projet se na několikasetmetrových zip line, nebo projít nad řekou dva lanové mosty s jištěním. My jsme se trochu rozmlsali a rozhodli se ještě pro další atrakci – swing, tj. houpačka na laně dlouhém několikdesítek metrů v hlubokém kaňonu. Podívejte se na moje video, (jen doporučuji stlumit zvuk). 

 
Adrenalin na Maurícius

Swing v parku Casella

Posted by Deluxea on Wednesday, September 2, 2015

Jako poslední výlet nás čeká procházka se lvy – asi něco, co člověk MUSÍ vyzkoušet, když už tu je.  Poslední noc v krásném Dinarobinu, večerní procházka po nejlepší pláži na Mauríciu a druhý den ráno odletíme na Reunion. To už je ale jiný příběh. 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.