Jordánsko

Zažijte pravou tvář Jordánska

 

Ikdyž je Jordánsko z velké části pokryto pouští, rozhodně má co nabídnout. Tato země se může pochlubit majestátními horami, překrásnými plážemi, nejníže položeným a nejslanějším jezerem na světě či historickými památkami. Rozhodně stojí za to se do Jordánska vydat a vše spatřit na vlastní oči!

 

Horská turistika

Ač se to na první pohled nemusí zdát, Jordánsko je skvělé na kratší i delší výlety do hor. Čtyřdenní cesta z Dany do Petry byla dokonce časopisem National Geographic označena jako jedna z nejkrásnějších na světě. Ideálními oblastmi na treky jsou rezervace Wadi Rum, Dana či okolí Petry.

V oblasti Wadi Rum navíc můžete zakusit, jaké to je vylézt na některý z pískovců - v Jordánsku je totiž velmi populární horolezectví. Ve Wadi Rum najdete horolezecké stěny všech možných úrovní - můžete tedy horolozeckou stěnu zkusit, i když jste začátečník.

Při výletu do přírody se určitě vydejte i do oblasti Shawmari, kde můžete, když budete mít štěstí, spatřit ohrožené přímorožce.

jordansko-038.jpg 
 

 

Kaňoning

V rezervaci Wadi Mujib budete mít možnost slézat vodopády, plavat v řece či skákat do tůněk. Kaňon Wadi Mujib ale není jediným, který stojí za návštěvu. V kaňonech Wadi Ghuweir v oblasti Dana a Wadi Numeira v oblasti Mrtvého moře najdete nejkrásnější pískovcové útvary a zároveň se budete moci smočit v křišťálově čisté vodě na dně kaňonu.

jordansko-048.jpg 
 

 

Potápění

Ideálním místem pro potápění a šnorchlování v Jordánsku je Rudé moře, přesněji Marine Park v Akabě. V tomto parku se budete moci potopit k příbřežnímu korálovému útesu, který je domovem rozmanitých druhů korálů. Při potápění u útesu Vám budou dělat společnost různé druhy ryb a dalších mořských živočichů.

Potápění a šnorchlování v Jordánsku je skvělou aktivitou jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé potápěče.

jordansko-041.jpg 
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.