Maroko

Aktivity v Maroku

Užijte si s rodinný den plný zábavy v aquaparku

Kromě pláže je zde několik aquaparků, kde se můžete spolu s dětmi, rodinou, přáteli či drahou polovičkou během letních dnů zchladit a užít si velkou porci zábavy. Čeká vás spoustu atrakcí, z nichž si každý vybere to své. Můžete se těšit na největší bazén s vlnobitím v Africe, skluzavky, bazény, tubing, dětská hřiště, divokou řeku a relaxační skluzavku. Toto místo ožívá v samém srdci parku o rozloze deseti hektarů s pestrými květinovými záhony, olivovníky, svěžími zelenými trávníky, písčitými cestičkami a dřevěnými pontony. Aquapark nabízí něco pro každého – relaxaci na slunci pro milovníky čerstvého vzduchu, skluzavky a nezapomenutelné vzrušující zážitky pro dobrodružné povahy i bezpečné hrátky ve vodě pro děti.

Projeďte se na čtyřkolce přes pouštní duny Sahary

Projížďka na čtyřkolkách je ideální pro rodiny, které vyhledávají dobrodružství, nebo pro ty, kteří si chtějí na vlastní kůži vyzkoušet místní drsný terén. Maroko nabízí hustou síť pouštních stezek, divoké pláže a duny, po nichž se můžete prohánět. Naplánujte si projížďku na čtyřkolkách v saharských dunách Erg Chebbi u vesnice Merzouga, M'hamid El Ghizlane nebo Erg Chegaga.

Projeďte se na velbloudech po marocké Sahaře

Jízda na velbloudech je jedinečný způsob cestování po jižním Maroku. Rodiny během projížďky uvidí nomádské vesnice a kasby uprostřed palmových hájů, okolní údolí, hornatou krajinu, soutěsky a velkolepé saharské pouštní duny. Zažijte se svou rodinou nezapomenutelné dobrodružství a vyzkoušejte si, jak Maročané dříve po desetiletí a staletí cestovali pouští. Můžete se projet na velbloudovi do oázy nebo zvolit trek při západu slunce s přenocováním v pouštním táboře v samém srdci dun.

Vydejte se k jezeru Bin El Ouidane

Vydejte se mimo vyšlapané cesty a objevte jedno z nejkrásnějších jezer v Maroku, které mnoho návštěvníků opomene. Malá vesnička Bin El Ouidane se svým rozlehlým jezerem nabízí idylickou scenérii a nejrůznější aktivity pro celou rodinu. Odpočiňte si v městečku, vychutnejte si nádherné výhledy, uspořádejte piknik na břehu jezera nebo vyzkoušejte některý z vodních sportů, jako je jízda na kajaku, plavba na loďce, plavání nebo rybolov – lov kaprů je jednou z nejoblíbenějších aktivit na jezeře!

Projeďte se na koni po pláži ve městě As-Sawíra

Vychutnejte si malebnou scenérii města As-Sawíra při projížďce na koni, který vás krokem, klusem nebo cvalem provede podél pobřeží. Poté, co se seznámíte se zvířetem a naučíte se několik základních technik jízdy na koni, se můžete vydat podél Atlantiku na klidnější části pobřeží. Během horkých dnů si koně rádi zchladí nohy v příboji. Pokud se rozhodnete pro odpolední výlet, můžete spojit jízdu na koni s nádherným západem slunce.

Letní prázdniny, slunce a písek

Maroko se může pochlubit několika fantastickými plážemi s pískem, který je jako stvořený pro stavění hradů, a mělčinou ideální pro dovádění ve vlnách. Do letovisek v Agádíru míří mnoho turistů s dětmi. My však dáváme přednost pohodové atmosféře města As-Sawíra nebo vesničky Taghazout. 

Užijte si zimu se svou rodinou

Další možnost představuje Ifrane připomínající malé evropské městečko. Často se mu tak přezdívá „marocké Švýcarsko“. Místní architektura vás přenese z Maroka do alpské vesničky. Zvolte lyžařské středisko podle vašeho vkusu a lyžařských dovedností – Oukaimeden se může zdát trochu náročnější, ale Ifrane je skvělou volbou i pro méně zkušené lyžaře.

Zažijte den plný kultury v pohoří Atlas

Rozšiřte své kulturní obzory a vyjeďte s rodinou do pohoří Vysoký Atlas na projížďku na mulách! Děti budou ze setkání se zvířaty, a obzvláště z projížďky po stezkách, nadšené! Čekají vás výjimečné výhledy na krajinu tohoto regionu z několika vyhlídkových bodů a zároveň se dozvíte o každodenním životě místních venkovských obyvatel. Začíná se v městečku Imlil, odkud se vydáte do tradiční berberské vesnice, kde si vychutnáte oběd s místní rodinou.

Celodenní výlet z Marrákeše k vodopádům Uzúd

Vydejte se na nenáročnou túru ke krásným vodopádům Uzúd, kde vás čeká příjemné osvěžení u vody. Túra začíná v tradiční horské berberské vesnici Uzúd. Olivovými háji dojdete až ke hřmící kaskádě, která padá z výšky 110 metrů do soutěsky řeky El Abid. Můžete se projít podél vodopádů, pořídit si fotografie nebo se projet na lodi blíže ke kaskádě. Po návratu do vesnice Uzúd se setkáte s místní berberskou rodinou a ochutnáte zdejší autentické pokrmy.

Věnujte část dne vytváření umění v místní dílně

Naučte se společně během dovolené něco nového a odpočiňte si prostřednictvím hrnčířských a keramických workshopů. Tato aktivita je vhodná pro dospělé, děti i rodiny, které chtějí zažít něco nevšedního. V místní dílně si můžete vyzkoušet šití, malování, hrnčířství a nejrůznější techniky modelování, točení na hrnčířském kruhu, sochařství, výroby měšců, polštářků a dalších věcí. Popusťte uzdu fantazii a zhmotněte své kreativní představy.

Objevte kouzlo náměstí Jemaa el Fna

V srdci Marrákeše se nachází fascinující náměstí Jemaa el Fna. Je to místo, kde se potulují snílci a kde baviči oživují fantazii místních obyvatel i turistů. Čeká vás skutečně autentický zážitek. Pouliční umělci se zde scházejí, aby ohromili davy. Každý den je jako karneval. Vaše děti budou unešené z mistrů zaklínačů hadů, akrobatů, tanečníků a hudebníků. Všude je nespočet prodejců jídla a pití, takže si každý může pochutnat na místních specialitách a užít si zábavnou podívanou. Někteří z pouličních obchodníků prodávají suvenýry, takže si děti mohou místo hada odnést něco na památku!

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.