Maroko

Pláž a moře v Maroku

Maroko se v poslední době snaží zlepšit své postavení mezi africkými turistickými destinacemi jako Egypt či Tunisko. S turisty je zde dobře zacházeno po celou dobu dovolené. V letoviscích na Vás čekají krásné a široké pláže, z nichž mnohé nesou označení „Blue Flag“ (=Modrá vlajka – garance čisté, bezpečné a ekologické pláže).

S táhnoucím se pobřežím od Středozemního moře až po místa, kde se Atlantik setkává se Saharou, nabízí Maroko pláže, ze kterých si každý dovede vybrat podle svých preferencí. Některé z nich jsou ideální pro rodinnou zábavu a báječnou letní dovolenou, jiné čekají na svůj rozvoj a další jsou nedotčené s domovem stěhovavého ptactva a bez příjezdové cesty, přičemž vhodné pro surfaře.

S divokými skalami je pláž Marabout jednou z nejvíce dramatických v oblasti Mirleftu na atlantickém pobřeží. Agadir je sice zastavěnou městskou oblastí, ale jeho čisté dlouhé zakřivené pláže s nočním osvětlením jsou skvělou příležitostí pro příjemnou dovolenou. V okolí hlavního města Rabat taktéž naleznete několik příjemných pláží a pokud vyrazíte za město Casablanca, narazíte na příjemné pobřeží s celoročními vlnami pro mořské dovádění. Úchvatné zážitky nabízí také Národní park Al-Hoceima, který je v pěší vzdálenosti z dřívější rybářské vesnice a chlubí se atraktivním písečným pobřežím. Poblíž Tangieru se nachází příjemná pláž Plage Robinson na severozápadním výběžku Afriky do Atlantiku a u Gibraltarského průlivu pak například pláž Ksar es-Seghir.

Mezi nejoblíbenější turistické destinace patří Essaouira a Agadir s plážemi s jemným pískem a snadným přístupem do moře. Dalšími známými plážemi jsou Cap Sim a Moulay.

Marocké pláže jsou vhodné jak pro dovádění dětí, tak i dospělých. Nabízejí prostory pro lenošení a relaxaci, ale také místa pro vodní sporty jako windsurfing či surfování.

Teplota moře v Maroku je rozdílná na pobřeží Atlantského oceánu a Středozemního moře. Průměrné teploty moře ve °C můžete vidět v následující tabulce:

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Agadir (Atlantský oceán) 18 18 18 18 19 20 20 21 21 20 19 18
Saidia (Středozemní moře) 17 17 17 18 20 23 24 25 24 22 19 17

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.