Mosambik

Příroda a safari

 

Aby bylo návštěvníkům umožněno vychutnat si krásu této velkolepé divočiny, která byla před desítkami let poškozena válkou, byla obnovena a rekultivována příroda několika přírodních parků a rezervací jako například NP Gorongosa. Ten je jedním z nejkrásnějších v Africe a představuje zvířecí poklad Mosambiku. Na rozloze přes 3700km2 na jižním konci Velké příkopové propadliny v provincii Sofala můžete spatřit rozsáhlou přírodní krajinu, která je destinací nabízející dobrodružství a relaxaci. Zajímavým místem pro safari je také přírodní rezervace Niassa, která je dokonce větší než jihoafrický Krugerův NP.

Je ovšem nutné zmínit, že safari v Mosambiku je poměrně náročnější než v klasických safari destinacích. V některých lokalitách totiž nelze zaručit stoprocentní zážitek z pozorování divokých zvířat ve svém přirozeném prostředí.

Mezi další rezervace patří Maputo známé pro své slony, Marromeu u ústí řeky Zambezi s nespočtem buvolů, Limpopo sousedící s jihoafrickým Krugerovým NP a dále také částečné rezervace jako Gilé severovýchodně od Quelimane.

 mosambik-novy-web-014.jpg
 

 

Flora a fauna

Mosambik je velmi bohatou zemí, co se týče rozmanitosti živočichů a rostlin na souši i ve vodě. Zdejší přírodní a klimatické podmínky vytvořily rozdílné vegetační oblasti – hustá lesní krajina ve vyšších polohách severní a centrální části, lesy a savany na jihu a mangrovové porosty na pobřeží.

Pokud chcete spatřit typické africké volně žijící živočichy, pak určitě nebudete zklamaní. Mezi hlavní, kteří patří do zdejšího ekosystému převážně v přírodních rezervacích, jsou sloni, lvi, gepardi, leopardi, hroši, antilopy, želvy, opice a mnoho druhů ptactva. Mimo tento divoký svět safari je možné spatřit dechberoucí scenérie podél pobřeží i v horském prostředí. Ve vodách Mosambického průlivu pak na Vás čekaji úchvatné korály a nespočet druhů mořských živočichu v čele s delfíny, velrybami, žraloky obrovskými, želvami atd.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.