Polární expedice

Exkurze na polárních expedicích

 

polarni-expedice-017.jpg 

Expedice na Antarktidu

Antarktida nabízí tolik mimořádných zážitků, že by bylo veliká škoda je nezakusit. Tento ledový kontinent budete moci objevit díky průzkumné plavbě pod vedením zkušených dobrodruhů z Quark Expeditions®. Dobrodruzi z Quark Expeditions® vás vezmou na místa, kam nikdo jiný nemůže a zprostředkuje vám opravdu nezapomenutelný zážitek. Tato společnost se na polární expedice specializuje již od roku 1991 a pyšní se titulem "Nejzkušenejší polární expediční tým".

Všechny taje a krásy Antarktidy poznáte během klasické průzkumné plavby za 11 až 12 dní. Tato klasická průzkumná plavba ale není jediná možnost. Quark Expeditions® totiž nabízí hned 7 různých možností, jak zažít Antarktidu. Všechny možnosti mají ale jedno společné, a to, že během nich proplujete nebo proletíte nad Drakeovým průlivem.

 

 polarni-expedice-034.jpg

Expedice na Arktidu

Severně od polárního kruhu na vás čeká jedinečný svět, ve kterém se spojuje nikdy netájící led s lesy plných života. Tento svět dnes známe jako Arktidu. Na Arktidu se budete moci vydat pod vedením profesionálního týmu z Quark Expeditions®. Byla to právě společnost Quark Expeditions®, která v roce 1991 vedla první turistickou expedici na severní pól. Zaměstnanci této společnosti jsou nejzkušenějšími expedičními vůdci a mají skvělé vztahy s domorodými obyvateli Arktidy.

Kouzlo Arktidy budete mít možnost zažít během 70 dní trvající průzkumné plavby. Quark Expeditions® ovšem nespoléhá pouze na jeden způsob, jak všem dobrodruhům ukázat arktický život. Vybrat si tak budete moci hned z 8 různých druhů objevných arktických expedic.

 

 

Polární expedice na Antarktidu

Antartic Explorer: Discovering the 7th Continent je perfektní volbou pro cestovatele, kteří se na polární expedici na Antarktidu vydávají úplně poprvé. Během této expedice zavítáte na Antarktický polostrov (nejsevernější část pevninské Antarktidy) a Jižní Shetlandy (souostroví mezi Antarktidou a Jižní Amerikou), kde na vlastní oči spatříte tučňáky, velryby a mořské ptáky. Toto dobrodružství napříč Drakeovým průliv zažijete během 11 až 12 denní plavby na jedné ze tří polárních lodí. Během této expedice si také budete moci užít výlet na kánoi, paddleboarding, výlet na kajaku či kempování.

Antartic Express: Fly the Drake je ideálním řešením pro ty, kteří chtějí vidět Drakeův průliv z ptačí perspektivy či mají na poznání Antarktidy poměrně málo času. Na této expedici se můžete těšit na lety nad chilským městem Punta Arenas, částí Chile, Ostrovem krále Jiřího a Drakeovým průlivem. Samozřejmostí je zastávka v každém z vyjmenovaných míst a vzlétat budete z letiště na Antarktidě. Seznamte se s volně žijícími živočichy nejen v Chile ale také na Antarktidě a zažijte jedinečné dobrodružství během 8 dní. V rámci expedice si budete moci vyzkoušet paddleboarding či výlet na kánoi nebo kajaku.

Díky Crossing the Circle: Southern Expedition budete mít možnost vydat se po stejné cestě, po jaké se vydávali cestovatelé, kteří chtěli objevit bájný jižní pól. Na expedici proplujete (na jedné ze dvou lodí společnosti Quark Expeditions®) a projdete Antarktický poloostrov a budete pokračovat dále na jih až k jižnímu polárnímu kruhu. Při této jedinečné expedici na vlastní kůži zažijete, jaké to je, dostat se do oblasti, kterou obývají pouze tučňáci, tuleni a velryby a která je tvořena ledovci a zátokami. Toto dobrodružství zažijete během 14 denní plavby, behěm níž budete moci zakusit i kempování, výlet na kánoi či výlet na kajaku.

Antartic Express: Crossing the Circle je rychlejší alternativou expedice Crossing the Circle: Southern Expedition. Na této expedici se rovněž podíváte až k jižnímu polárnímu kruhu, ovšem navíc se proletíte nad Drakeovým průlivem, čímž ušetříte pár dní cesty. Nemusíte se bát, ani během této 11 denní cesty nepřijdete o jedinečné setkání s tučňáky, velrybami a tuleni a nádhernými ledovci a zátokami. V průběhu výpravy můžete zažít speciální výlet na kánoi či kajaku a zakusit paddleboarding na vodě plné ledových ker.

Během expedice South Georgia and Antartic Peninsula: Southern Expedition na vlastní kůži pocítíte kouzlo nejen Jižní Georgie, ale také Antarktického poloostrova. Můžete se těšit na osobní setkání s tučňáky čísařskými, rypouši sloními a nad hlavou se vám proletí buřňák černobílý či albatros. Samozřejmostí je proplutí (na lodi World Explorer) podél pláží Jižní Georgie a procházka po krásné polární krajině. Součástí této 16 denní trasy je návštěva hrobu irského polárního badatele Ernesta Shackletona a okolních antarktických ostrovů. Během této expedice si také budete moci užít výlet na kánoi, paddleboarding či výlet na kajaku.

Falklands (Malvinas) South Georgia and Antartica: Explorers and Kings je jedinečná 20 denní polární expedice, díky níž procestujete (jednou ze dvou polárních lodí) největší část Antarktidy. Putovat budete po Falklandských ostrovech, plážích Jižní Georgie a jižním cípu Antarktidy. Jelikož procestujete opravdu velkou část ledového kontinentu, spatříte okolo 30 druhů ptáků, 4 druhů tučňáků a mnoho další divoké zvěře. Zkusit si rovněž budete moci jízdu na kajaku či kánoi.

Chcete-li vidět a zažít opravdu vše, co Antarktida nabízí, vydejte se na Epic Antartica: Crossing the Circle via Falkland Islands and South Georgia. Vaše 23 denní ledové dobrodružství zahájíte na Falklandských ostrovech, které jsou domovem hned několika druhů tučňáků, tuleňů a velryb. Jakmile se s nimi pozdravíte, vydáte se do Jižní Georgie, kde žije 1 milion tučňáků císařských, 5 milionů tuleňů a neuvěřitelných 50 milionů mořských ptáků. Z Jižní Georgie poplujete (lodí Ocean Diamond) za poznáním Antarktického poloostrova a jeho ohromujících zátok a ostrovů, až docestujete k jižnímu polárnímu kruhu. V rámci expedice budete moci zakusit také výlet na kánoi či na kajaku, nebo kempování. 

polarni-expedice-074.jpgpolarni-expedice-075.jpgpolarni-expedice-076.jpg
 

 

Polární expedice na Arktidu

Expedici Artic Saga: Exploring Spitsbergen via the Faroes and Jan Mayen zahájíte odletem ze skotského města Aberdeen a navštívíte během ní hned čtyři vzdálené arktické ostrovy s jedinečnou ledovou atmosférou a zvířecími obyvateli. V průběhu této 14 denní plavby (na lodi Ocean Adventurer) se budete plavit severním Atlantikem a zastavíte se na ostrově Fair Isle, který je domovem světoznámé ptačí observatoře. Po návštěvě Fair Isle vás čekají dva dny zkoumání jednotlivých ostrůvků, které tvoří Faerské ostrovy a které obývali bájní Vikingové. Během plavby zavítáte rovněž na nejseverněji umístěný sopečný ostov Jan Mayen. Celá plavba je zakončena prohlídkou ostrova Západní Špicberk, jenž je domovem ledních medvědů.

Polární výprava Three Artic Islands: Spitsbergen, Greenland and Iceland je pojmenována podle jedné z 50 cest, kterou v této oblasti absolvoval jeden z cestovatelů National Geographic a nabízí to nejlepší z východní Arktidy. Tuto 15 denní plavbu (lodí World Explorer) započnete na ostrově Západní Špicberg a budete pokračovat na jih do Grónska, kde prozkoumáte největší fjordový systém na světě. Celé dobrodružství zakončíte na Islandu. Během expedice na vlastní oči spatříte lední medvědy, mrože, pižmoně severní a další arktickou divou zvěř. To ale není vše - projdete se také po arktické tundře a ledovcích. Účastnit se také budete moci výletu na kánoi či kajaku.

Three Artic Islands: Iceland, Greenland and Spicbergen je velmi podobná polární výpravě zmíněné výše. Tato expedice se od té předchozí liší pouze směrem, ve kterém cestujete. Nejprve procestujete Island, následně Grónsko a jako poslední navštívíte Špicberky. Expedice trvá rovněž 15 dní a spatříte mrože, lední medvědy, pižmoně severní a dokonce i soby. Užít si také budete moci výlet na kajaku nebo kánoi.

Díky Four Artic Islands: Spitsbergen, Jan Mayen, Greenland and Iceland se vydáte hned na čtyři arktické ostrovy, a to Špicberky, Jan Mayen, Grónsko a Island. Tato expedice kombinuje to nejlepší ze dvou předešlých výprav a nabízí navíc ještě návštěvu nejseverněji položeného sopečného ostrova na světě - Jan Mayen. Během 18 denní plavby (na lodi Ocean Adventurer) tak budete mít možnost spatřit nejen lední medvědy, mrože, soby, ale také velké množství ptáků žijících právě na ostrově Jan Mayen. Vydáte se tak do čtyř odlišných arktických oblastí a ještě se navíc budete moci těšit na výlet na kánoi nebo kajaku.

Rádi byste poznali to nejlepší ze Špicberků, ale máte pouze 7 dní času? V tom případě je pro vás ideální polární expedice Spitsbergen Highlights: Expedition in Brief. Během této výpravy proplujete (jednou ze dvou polárních lodí) podél Západního Špicberku a spatříte tak překrásné ledovce, skalnaté hory, útesy a jedinečné fjordy. Budete-li mít štěstí, zpozorujete také nejednoho ledního medvěda. V rámci expedice se také budete moci vydat na výlet na kajaku nebo kánoi.

Introduction to Spitsbergen: Fjords, Glaciers and Wildlife of Svalbard je 10 denní plavba (lodí World Explorer), během níž poznáte všechny krásy Západního Špicberku, ohromujících fjordů, ledovců a život divé arktické zvěře. Těšit se tak můžete na téměř osobní setkání s mrožy, soby či ledními medvědy. Budete-li mít zájem, můžete se vydat na výlet kánoí či kajakem.

Prozkoumejte drsné pobřeží Špicberků díky 12 denní polární expedici Spitsbergen Explorer: Wildlife Capital of the Arctic. Nejen z paluby lodi (loď Ocean Adventurer), ale také na vlastní pěst budete moci hledat mezi ohromnými ledovci, skalnatými útesy a barevnými tundrami divoké lední medvědy, soby či mrože. V rámci expedice se také můžete těšit na výlet na kajaku či kánoi.

Spitsbergen in Depth: Big Islands, Big Adventure je nejdelší polární výprava za poznáním Špicberků. Tato 14 denní výprava vás zavede téměř na všechny špicberské ostrovy, které prozkoumáte nejen pohledem z lodi (loď World Explorer nebo Ocean Adventurer), ale také chůzí po vlastních nohou. Během této výpravy budete mít šanci spatřit lední medvědy, mrože, velryby, soby, mořské ptáky a polární lišky. Navštívíte ale také rybářské osady či hnízdiště mořských ptáků. Užít si také budete moci výlet na kajaku nebo kánoi.

Nejlépe poznáte všechny přednosti Grónska díky expedici Under the Northern Lights: Exploring Iceland and East Greenland. Vaše 14 denní plavba (lodí World Explorer) za prozkoumáním Grónska začíná pohledem na islandské Vestfjords. Po nich následuje samotná cesta do Grónska, kde se můžete těšit na největší národní park na světě, velká stáda pižmoně severního (žije zde 40% všech pižmoňů) a budete-li mít štěstí, spatříte také nádhernou polární záři. Tím ale zážitky nekončí, neboť navštívíte také místní obyvatele - Inuity. Účastnit se také budete moci výletu na kánoi či kajaku.

Chcete-li ale zažít pravé nefalšované Grónsko, vydejte se na polární expedici Essential Greenland: Southern Coasts and Disko Bay. Díky této 15 denní plavbě (lodí Ocean Adventurer) projedete a projdete celý jižní cíp Grónska a jeho jihozápadní pobřeží. Dech se vám bude tajit z člověkem nedotčené divočiny plné impozantních ledovců a jedinečných fjordů. Navštívíte také hned dvě památky UNSECO - Ledovcový fjord v Ilulissatu a oblast Kujataa. Těšit se můžete na výlet na kajaku či kánoi.

Expedice Best of Western Arctic: Canada and Greenland vás vezme přes Davissův průliv, východní pobřeží Baffinova ostrova a průliv Lancaster Sound na západní pobřeží Grónska. V rámci této 20 denní plavby (lodí Ocean Adventurer) spatříte ty nejkrásnější ledovce, fjordy, skalnaté hory, barevné tundry a divoká zvířata (např. lední medvěd, mrož či sob). Můžete se také zúčastnit výletu na kánoi nebo kajaku.

Vydejte se po stopách prvního evropského dobrodruha Willema Barentse, který se vydal prozkoumat Arktidu již v roce 1596, díky expedici Jewels of the Russian Artic: Franz Josef Land and Novaya Zemlya. Tato 16 denní plavba vám nabízí úchvatný pohled na nedotčenou přírodu, obrovské ledovce a drsné arktické pobřeží. Budete mít možnost na vlastní oči spatřit velryby, mrože, lední medvědy a nepřeberné množství mořských ptáků.

V duchu pravého arktického dobrodružství se na 22 denní expedici High Arctic Odyssey: Remote Russian Archipelagos vydáte do ruské Arktidy, abyste zde navštívili souostroví Severní země. Severní země ale není jedinou zastávkou této jedinečné plavby (lodí Ocean Adventurer). Během této plavby prozkoumáte i soustroví Země Františka Josefa, které je nejseverněji položeným souostrovím na světě. Na této expedici se setkáte také s ledními medvědy, mroži a různorodými mořskými ptáky.

North Pole: The Ultimate Arctic Adventure je tou pravou expedicí pro ty, kteří si stanovili jako svůj cíl dobytí severního pólu. Plavit se budete na nejmocnějším ledoborci 50 Years of Victory, který dokáže prorazit jakoukoliv ledovou překážku a dopraví vás tak až k nejsevernějšímu světovému bodu. Při zpáteční cestě navštívíte souostroví Země Františka Josefa a všechny jeho přírodní krásy. Během této 14 denní plavby budete moci zažít jedinečné grilování v zemi věčného ledu, let helikoptérou či let horkovzdušným balónem.

Rádi byste poznali opravdu celou oblast Arktidy? V tom případě se vydejte na 70 denní polární expedici Once-in-a-Lifetime: 70-Day Journey. Během této expedice se vám na 70 dní stane domovem nejen loď Ocean Adventurer, ale také arktické a subarktické oblasti Ruska, Norska, Islandu, Grónska a Kanady. V tomto nezapomenutelném dobrodružství jsou spojené 4 samostatné expedice - High Arctic Odyssey: Remote Russian Archipelagos, Four Artic Islands: Spitsbergen, Jan Mayen, Greenland and Icelan,  Essential Greenland: Southern Coasts and Disko Bay a Best of Western Arctic: Canada and Greenland.

 polarni-expedice-077.jpgpolarni-expedice-078.jpgpolarni-expedice-079.jpgpolarni-expedice-080.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.