Polární expedice

Luxusní dovolená na polárních expedicích

 

 polarni-expedice-023.jpg

Vydejte se s námi unikátní expedici, kterou zažijete pouze jednou za život a jsme si jistí, že na ni budete do smrti vzpomínat. Žádná jiná polární expedice se těmto v ničem nevyrovná!

 

 

Oslavte sté výročí smrti sira Ernesta Shackletona a vydejte se po jeho stopách na polární expedici Celebrating Shackleton. Tato polární expedice oslavuje nejen dobrodružného ducha sira Shackletona, ale hlavně odvahu vydat se do nehostinných polárních oblastí. Můžete se těšit na 20 denní cestu z Antarktidy do Jižní Georgie, přesněji na trasu trans-antarktické expedice Shackletona v letech 1914 až 1917. Během expedice proplujete Drakeovým průlivem na břeh Antarktidy, poté se vydáte přes Weddellské moře na Elephantův ostrov a vše zakončíte na jižním břehu Jižní Georgie.

Zatímco Shackletona na expedici provázely opravdu drsné podmínky, vy se jich bát nemusíte – budete se totiž plavit na zbrusu nové lodi Ultramarine. Chvíle na lodi vám navíc ještě zkrátí paleontolog, antropolog a polární historik Ross MacPhee, který se účastnil více než 50 vědeckých expedic a který vás rád seznámí se všemi svými poznatky získanými v průběhu těchto expedic, či vědec v oblasti životního prostředí, autor a dobrodruh Tim Jarvis, jenž se s autentickým vybavením vydal stejnou cestou jako Ernest Shackleton.

Během této expedice si také budete moci užít výlet na kánoi či kajaku, pěší turistiku v polárních podmínkách, skok do polárních vod, prezentace od odborníků či let helikoptérou. 

 polarni-expedice-017.jpg
 

 

Chcete jako opravdu jedni z mála vidět úplné zatmění slunce v polární oblasti? Ano? Pak se vydejte na 17 denní polární expedici Solar Eclipse. Tato expedice se uskutečnila pouze jednou - v roce 2003 - a vy tak budete mít jedinečnou možnost se na ní znovu vydat v roce 2021. Během plavby samozřejmě nebudete ochuzeni o to nejkrásnější z Antarktidy - veliké ledovce, hory pokryté ledem, hejna tučňáků, zpívající velryby a mnoho dalšího. Jakmile prozkoumáte velkou část tohoto ledového kontinentu, vydáte se směrem na sever, kde dne 4. prosince budete svědky úplného zatmění slunce. Aby byl tento zážitek opravdu dokonalý, budou vám zapůjčeny speciální brýle a při samotném zatmění si všichni společně připijete na tuto nezapomenutelnou chvíli. Celou expedici pak zakončíte prozkoumáním překrásné Jižní Georgie, známé jako "Galapágy jižního moře".

Plavbu na lodi World Explorer vám zpříjemní přednášky od předních odborníků na zatmění - fotografa oceněného National Geographic za nejkrásnější fotografii zatmění slunce Babaka Tafreshiho, který se zúčastnil plavby v roce 2003, a autora světoznámé knihy American Eclipse Davida Barona. To ale není vše, na co se v průběhu expedice můžete těšit - zúčastnit se můžete také výletu na kánoi či kajaku, paddleboardingu, pěší turistiky v polárních oblastech či skoku do polárních vod.

 polarni-expedice-016.jpg
 

 

Essential Patagonia je speciální 15 denní polární expedice, během níž objevíte všechny taje a krásy chilských fjordů a kanálů a národního parku Torres del Paine. Můžete se tak těšit na nejodlehlejší a nejmalebnější krajinu, kterou obývají tučňáci magellanští, lachtani hřivnatí, rypouši sloní a nepřeberné množství druhů ptáků. Nejvíce vás ale bezpochyby okouzlí ledovec, jehož barvy postupně přecházejí ze sněhobílé do azurově modré. Poznejte tak okouzlující říši divů jižní Patagonie.

Vše spatříte nejen z paluby lodi Ultramarine, ale také z helikoptéry. Plavbu vám také zpříjemní a ozvláštní výlet na kánoi či kajaku, paddleboarding, pěší turistika v polárních podmínkách, skok do polárních vod, prezentace od odborníků či let helikoptérou.

 polarni-expedice-031.jpg
 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.