Portugalsko

Portugalsko

 

Portugalsko se rozprostírá na Pyrenejském poloostrově, o který se zároveň dělí se svým jediným sousedem – Španělskem. Tato  země se pyšní titulem nejzápadněji položená země v Evropě a celé jeho pobřeží omílá Atlantský oceán. Portugalsko má pod svou  správou také jeden ostrov – Madeiru a jedno souostroví – Azory.

Portugalsko bylo a je domovem mořeplavců, vždyť právě z přístavu tohoto státu vypluli takoví velikáni jako Vasca da Gama či  Bartolomeo Diaz. Ovšem tato země je ještě mnohem známější díky jiným osobnostem, a to portugalským fotbalistům. Vždyť  právě jeden z nejlepších fotbalistů světa Cristiano Ronaldo pochází z této malebné země.

Porto město, jež dalo světu portské víno; Lisabon město ve vršcích s vůní Atlantiku; Algarve místo s nejkrásnějšími plážemi na  konci Evropy; Monasterio de los Jerónimos jeronýmský klášter s místem věčného odpočinku portugalských králů; mys Cabo de  Roca nejzápadnější kousek Evropy; franceshina nejznámější portugalská pochoutka ze dvou plátků chleba a různých druhů  masa;  pasteis malé košíčky se žloutkovým krémem; portské víno jeden ze symbolů země. To a mnohem více na vás v  Portugalsku čeká! Tak proč se tam nevypravit už teď?

portugalsko-033.jpg 
 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.