Reunion

Aktivity na Reunionu

Reunion - ostrov mnoha tváří

Reunion je jeden z nejrozmanitějších ostrovů, který rozhodně stojí za to objevovat. Můžete si zde vychutnat písčité pláže včetně gurmánských restaurací a barů na západní části ostrova, dramatické horské scenérie s dech beroucími vodopády ve vnitrozemí, divoké skalní útesy a lávová pole na jihu, vyprahlou sopečnou krajinu a aktivní sopku Piton de la Fournaise na jihovýchodě, nebo procházky deštným pralesem na východním pobřeží. Nároční milovníci přírody by zde mohli trávit týdny a nikdy by se nepřestali bavit, ale i méně aktivní či více kulturně založení hosté si přijdou na své.

Nejlepší variantou, jak ostrov poznat, je půjčit si auto a projet ta nejzajímavější místa samostatně. Od naší CK dostanete mapu s vyznačením těch nejzajímavějších míst a samozřejmě osobní rady a doporučení.

 reunion-novy-web-014.jpg
 

Scénický let helikoptérou - nejúžasnější zážitek

Pokud někde stojí za to podívat se na krajinu z ptačí perspektivy, pak je to právě Reunion. Právě proto, že mnoho míst je velmi těžce přístupných, je často vrtulník jedinou možností jak některá místa navštívit. Na Reunionu jsou dvě společnosti, které nabízí víceméně stejné okruhy – od malého okruhu pouze nad jedním ze tří cirqueů, až po hodinový okruh nad celým ostrovem, kdy se proletíte nad všemi cirques, prolétnete se kaňonem ohromného vodopádu Trou de Fer i Takamaka, přelétnete nejkrásnější vyhlídky a sedla jako je Maido či Col de Taibit a obletíte celý kráter sopky Piton de la Fournaise. Opravdu nepopsatelný zážitek. Níže uvedené video je možná lepší než slova.

 reunion-novy-web-003.jpg
Adrenalinové aktivity

Oblíbeným sportem na Reunionu jsou rozhodně vyjížďky na horských kolech, canyoning - tj. prolézání a slaňování kaňonů vodních toků, skalní lezení nebo jízda na divoké vodě. Pokud Vás ale lákají spíše výšky, západní pobřeží je oblíbenou základnou pro paragliding.

 reunion-novy-web-016.jpg
Jednodenní výlety a sportovní aktivity pro hosty plážových hotelů

Pokud preferujete trávit pobyt na jednom místě, určitě si vyberete z aktivit, které v každém hotelu nabízí různé společnosti. Kromě možností, které nabízí samotné hotely, jako je fitness centrum, spa, paddleboarding a půjčení kajaků, si snadno na recepci domluvíte nejrůznější jednodenní výlety. Ať už Vás láká na rybolov, windsurfing, kitesurfing, horská kola, potápění, pozorování velryb, jízda na koni nebo expedice do místních jeskyň.

 

 

Pěší túry

Rozhodně byste si na Reunionu neměli nechat ujít některou z pěších túr. Horská část Reunionu se dělí do tři hlavních oblastí, tzv. cirques – Mafate, Salazie a Cilaos. Všechny jsou typické strmými srázy, krásnými výhledy, překrásnými vodopády a opuštěnými horskými vesničkami.

Cirque de Mafate je nejméně přístupný a zřejmě také nejzajímavější, ale pro jednodenní túry nemusí být nejlepší volbou. Pokud však toužíte do něj nahlédnout, rozhodně musíte navštívit vyhlídku Maido, kde máte celý Cirque jako na dlani. Doporučujeme vyjít časně ráno, protože odpoledne by se Vám horské hřebeny mohli skrýt za bílá oblaka. Ti zdatnější se mohou vydat na túru podél kraje Cirqueu až na Grand Bénare a zpět, nebo sestoupat jednou z přístupových cest do samého nitra údolí, pro takové případy je ale lepší volit vícedenní trek. Rádi Vám zařídíme dopravu i převoz zavazadel.

Do srdce Cirque de Cilaos se snadno dostanete i autem a vystoupat pak za několik hodin do Col de Taibit s výhledem na nejvýše položenou vesnici Marla v údolí Mafate, nebo se vydat opačným směrem k nejvyšší hoře Reunionu – Piton de Neige.

Cirque de Salazie nabízí také mnoho jednodenních výletů, včetně krásné jednodenní procházky autentickým a zachovalým deštným pralesem až k vodopádu Trou de Fer a zpět.

Pokud toužíte zažít měsíční krajinu, jednoznačnou volbou je výstup k aktivní sopce Piton de la Fournaise, kdy můžete několik hodin stoupat vyprahlým kráterem projít až k samotnému dýmícímu kráteru Piton de la Fournaise.

Místní kultura a zajímavosti

Za zhlédnutí určitě stojí město Saint Denis se svou malebnou architekturou, nebo přímořské městečko St. Paul. Oblíbeným místem je také kostelík Notre Dame des Laves, který byl v roce 1977 doslova obklopen horkou tekoucí lávou, ale zůstal nedotčen.

Pro rodiny s dětmi

Rodiny s dětmi ocení atrakce typu Krokodýlí park v Étang- Salés-les-Bains, Aquarium v St-Gilles-les-Bains a podobná místa. O výrobě rumu se dozvíte v Saga du Rhum a o výrobě cukru pak v Sucrerie de Bois-Rouge.

 reunion-novy-web-010.jpg
 
 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.