Singapore

Exkurze v Singapore

 

Plavba po řece

Řeka Singapur byla pro první osadníky na ostrově nejdůležitějším zdrojem potravy. Právě kolem ní vyrostla první rybářská osada, ze které se vyvinulo dnešní moderní velkoměsto. Plavba po řece je tedy návratem ke kořenům a zároveň tou nejlepší příležitostí, jak poznat Singapur, a to od starobylé rybářské zástavby až po nejmodernější čtvrti.

The Singapore Flyer

Chcete-li mít město jako na dlani, zkuste největší vyhlídkové kolo na světě – The Singapore Flyer. Zatímco se bude kolo otáčet, rozprostře se před vámi dechberoucí panoráma se všemi nejdůležitějšími stavbami ve městě. Zážitek vám ještě umocní tradiční singapurské pokrmy, které můžete ochutnat přímo za jízdy. Na své si tedy nepřijdou jen vaše oči, ale i chuťové buňky. Rozmazlovat se můžete i unikátní pedikúrou ve druhém patře, kde na Vás čekají stovky malých rybiček, aby očistily Vaše chodidla.

Čínská čtvrť

V živé čínské čtvrti se můžete jen tak procházet a pozorovat život místních. Nepřehlédněte chrám Thian Hock Keng, který zde postavili čínští imigranti jako poděkování bohyni moře za to, že v Singapuru našli nový domov. Paradoxní je, že v čínské čtvrti je i nejstarší singapurský hinduistický chrám Sri Mariammam, který Vás uchvátí svým neobyčejně pestrým zdobením. Krom čínské čtvrti najdete v Singapuru i arabskou část s úchvatnou mešitou pro 5000 osob nebo indickou čtvrť, kde můžete ochutnat autentickou indickou kuchyni.

Historický Singapur

Nechte se unést do doby kolonizace ostrova a navštivte historické jádro města, které ostře kontrastuje s nynější moderní zástavbou. Prohlédněte si budovu starého parlamentu a projděte se po High street – ulici, kterou jako první prosekali v džungli kolonizátoři pod vedením Stamforda Rafflese. Rozsáhlé kriketové hřiště s klubem a divadlo s bělostnou věží připomínají éru královny Viktorie. Nenechte si ujít také procházku k osmimetrovému Merilonu. Tento tvor napůl ryba – napůl lev, je impozantním symbolem města. Odtud již uvidíte moderní dominantu Singapuru – stříbrný krunýř budovy Esplanade.

Moderní Singapur

Postmoderní zástavba v Singapuru představuje vrchol současné architektury. Cestovní kancelář Deluxea vám s radostí zprostředkuje ten nejfuturističtější zážitek ze Singapuru, a to nocleh ve vyhlášeném supermoderním hotelu Marina Bay Sands s obrovskou plošinou s bazénem ve výšce 200 metrů. Krom tohoto obrovského zářícího komplexu si nenechte ujít ani Helix Bridge, most pro pěší, kolem kterého v noci září světelný tubus proložený stovkami zrcadel nebo muzeum vědy a umění ArtScience Muzeum, které svým tvarem připomíná rozevřenou dlaň, která symbolizuje otevřenou náruč města.

Kouzelný park Haw Park Villa

Tento park Vás přenese do kouzelného světa asijské mytologie. Všechny čínské pověsti zde ožívají v podobě tisíců soch a sto padesáti obrovských dioramat. Nenechte si ujít především Ten Courts of Hell, působivé ztvárnění tradiční čínské ideje pekla.

 singapore-novy-web-012.jpgsingapore-novy-web-015.jpgsingapore-novy-web-016.jpg
 

 

Night Safari

Poznejte tropickou faunu v nejlepším safari zoo na světě! Zoo se nachází ve vlhkém tropickém pralese, kde zvířata ožívají až za tmy, a vy se tak můžete stát svědky autentického života džungle. Tento unikátní park každoročně obdivuje přes jeden milion turistů. Každou noc se zde konají show, na kterých uvidíte na vlastní oči starobylé kmenové tance nebo polykání ohně.

Velká cena Formule 1

Zažijte jedinečný závod Velké ceny Formule 1 při své dovolené v Singapuru. Podobně jako nový okruh ve Valencii a Monte Carlu, je i Singapurský okruh závodní trať vedoucí městskými ulicemi. Mezi největší lákadla této nové závodní trati však nepatří ani tak slibovaná průměrná rychlost, která je na okruh svého druhu opravdu vysoká, ale spíše fakt, že se jedná o zatím jedinou Grand Prix konající se v noci, za umělého osvětlení. Pro Vaše největší pohodlí Vám vstupenky obstaráme sami. V září roku 2012 jsme Velkou cenu navštívili a musíme uznat, že jde o nezapomenutelný zážitek nejen pro fanoušky Formule 1.

Ostrov Sentosa

Ostrov Sentosa je místem k odpočinku. Přivítá Vás dvoukilometrová pláž obklopená zelení, spousta restaurací a luxusních hotelů, dvě golfová hřiště a úžasný komplex World Sentosa. V něm najdete třeba ocenárium, dvě kasina, Universial Studios nebo historickou střelnici Fort Siloso. Pokud zůstáváte v Singapuru déle, udělejte si alespoň jednodenní výlet a odpočiňte si zde od ruchu velkoměsta! Na ostrov Sentosa se můžete dopravit tzv. Cable Car, což bude dalším velkolepým zážitkem s ptačím pohledem na město Singapore.

 singapore-novy-web-001.jpgsingapore-novy-web-002.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.