Singapore

Singapore

 

Přijeďte se na vlastní oči podívat na bezchybně fungující velkoměsto, které se každoročně umisťuje mezi prvními v průzkumech hodnotící kvalitu života! Singapur kdysi býval pro turisty jen krátkou zastávkou po cestě Asií – nyní je však supermoderním centrem obchodu, dopravy, kultury a turismu. Jistě Vás nadchnou jeho obrovská nákupní centra, odvážná moderní architektura, bezpočet prestižních restaurací a luxusních obchodů. To všechno najdete na jediném nevelkém ostrově protkaném řekou. Singapur je úžasně kosmopolitní město, ve kterém se mísí britská tradice s indickou, malajskou a čínskou kulturou. Tato skládanka barev, chutí a vůní nabízí po celý rok pestrou směsici všemožných národních či náboženských svátků, festivalů a kulturních událostí. Ve městě se bez problémů domluvíte anglicky. Cizinci tvoří v Singapuru asi 40% „menšinu“, takže se tu – stejně jako oni – můžete cítit jako doma.

 singapore-novy-web-009.jpg
 

 

Singapur neustále roste do výšky. Pravým klenotem mezi nesčetnými mrakodrapy je luxusní hotel Marina Bay Sands, který tvoří tři věže, spojené na vrcholu majestátní plošinou s bazénem. Právě odtud si nejlépe vychutnáte úchvatný pohled na panorama zářícího velkoměsta, jehož dominantou je 280 metrů vysoký mrakodrap One Raffles Place. Při procházkách Singapurem budete překvapeni, jak čisté a bezpečné může být čtyřmilionové město. A budete-li si chtít odpočinout od davů a všudypřítomných světel, není nic jednoduššího než navštívit poklidné přírodní rezervace severně od města nebo se jít pobavit do báječné zoologické zahrady. Východní pobřeží je zase zasvěceno odpočinku na pláži, přímořským promenádám a také restauracím, kde si můžete pochutnat na těch nejčerstvějších plodech moře. Kdo hledá koupání a odpočinek na čerstvém vzduchu, může se uchýlit na ostrov Sentosa nebo na jeden z dalších padesáti tropických ostrůvků, které leží v singapurských vodách.

singapore-novy-web-002.jpg 
 

 

Nákupy v Singapuru

Nakupování je v Singapuru národním koníčkem. Stovky butiků na Vás čekají na věhlasné Orchad Road, která se nepřetržitě rozrůstá již od 70. let. Nenechte si ujít především dvě největší nákupní centra – majestátní Ngee Ann City s obrovskou fontánou nebo futuristické ION Orchad, které Vás nadchne nejen velikostí, ale i architekturou. Pro klidnější nakupování je vhodné nově otevřené centrum Parco Marina Bay, které se nachází v těsné blízkosti impozantního hotelu Marina Bay Sands. A nezapomeňte navštívit také krytou nákupní ulici Bugis Junction, která nedávno vyrostla namísto nechvalně proslulé čtvrti červených luceren. Dnes zde stojí desítky bělostných domů v britském stylu s těmi nejkrásnějšími butiky a obchůdky.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.