Cinnamon Wild Yala *****

Srí Lanka

Stylové ubytování na okraji džungle

Osobně
jsme
bydleli

Hotel Cinnamon Wild Yala *****

Hodnocení 6.3 Hodnotí 1 klientů
Detailní hodnocení
Lokalita Srí Lanka, Yala | Zobrazit mapu
Strava Snídaně, Polopenze | Více o gastronomii
Tipy specialistů Komfortní ubytování v chatkách Přímo u Národního parku Yala V souladu s přírodou
Specialisté, kteří
v hotelu bydleli
Specialisté, kteří
hotel navštívili

Popis hotelu Cinnamon Wild Yala ***** Srí Lanka

Resort je pojmenován k poctě okolnímu prostředí Národního parku Yala, který se vyznačuje nejvyšší hustotou výskytu leopardů v Asii. Cinnamon Wild Yala je umístěn v blízkosti hranice parku a mohl by být po právu považován jako jeho přirozená enkláva. Hotel byl uveden do provozu v roce 2002 jako ekologicky přátelský resort pro milovníky divoké přírody, kteří hodlají navštívit Národní park Yala. Po rozsáhlé rekonstrukci s nespočtem vylepšení se z něj stala prvotřídní lodge zahrnující jak autentické přírodní prvky v rustikálních exteriérech, tak také v luxusních interiérech.

Hlavní restaurace nabízí celou řadu východních a západních specialit, zatímco bar podává oblíbené lokální i mezinárodní nápoje, čerstvé občerstvení a osvěžující ovocné šťávy v přátelské atmosféře. V nejvyšším patře hotelu se nachází vyhlídková terasa s barem s nabídkou nápojů a 360° výhledem na lesy a Indický oceán.

Resort představuje kategorii čtyřhvězdičkového ubytování a nabízí prostorné chatky s téměř 360° výhledem na divokou džungli mimo civilizaci. Budete zde mít dostatek soukromí a zároveň se můžete těšit na možnost navázání nových přátelství a různých setkání. Rustikální luxus pokojů jistě předčí Vaše očekávání. Mnoho hostům se také podařilo spatřit leopardy vyhřívající se na skalách poblíž hotelu.

Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Nabídka pokojů

Jungle Chalets (44m2)

Jungle Chalets (44m2)

Celkově 60 Jungle Chalets disponují luxusním čtyřhvězdičkovým vybavením. Design má nádech lodge v přírodní rezervaci, kde můžete najít nábytek v kempovém stylu, postel se sítí pro..

Beach Chalets (34 m2)

Beach Chalets (34 m2)

V resortu najdete také 8 Beach Chalets v plážovém stylu, které se vyznačují architektonickou krásou a jsou postaveny na kůlech...

Gastronomie a hotelové restaurace

Tuskers – I když je hlavní restaurace zastrčená v přírodě, neznamená to, že hosté budou mít omezené kulinářské možnosti. Vychutnejte si lahodné pokrmy připravené zdejšími profesionálními kuchaři.

Pugmarks Bar – Vyberte si z nabídky osvěžujících nápojů a uhaste žízeň během horkých a vlhkých dnů v divočině.

Peacock Bar – Druhý bar v resortu se nachází na střešním patře a kromě nabídky nápojů nabízí také velkolepé výhledy.

V cestovní kanceláři DELUXEA Vám připravíme dovolenou na míru

 

V cestovní kanceláři Deluxea stojíte na prvním místě Vy, naši klienti. Na Srí Lanku se specializujeme od roku 2009 a ostrov známe dokonale. Již 15 roků vlastníme platnou koncesi. Pojištěni proti úpadku jsme u ERV Evropská pojišťovna, a. s. Naši zaměstnanci Srí Lanku navštívili a detailně poznali místní prostředí, nabídku služeb a ubytování. Díky tomu Vám mohou velmi odborně na základě osobních zkušeností poradit a sestavit zájezd přesně podle Vašich přání.

Cenová nabídka, kterou od nás obdržíte, bude konečná a kompletní – tedy žádné přirážky nebo skryté poplatky. Pracujeme rychle a nabídku od nás obdržíte do 24 hodin, při větší složitosti nejpozději do 48 hodin. Po návratu ze zájezdu Vám zatelefonujeme s dotazem na zhodnocení Vámi vybraného místa pobytu a poskytnutých služeb. Vyžádejte si náš specializovaný katalog (posíláme poštou – zdarma).

Kategorie a vybavení pokojů Cinnamon Wild Yala

Do vybavení pokojů v resortu Cinnamon Wild Yala patří:

  • pokojový sejf pro úschovu cenností,
  • balkon/terasa s výhledem na džungli nebo na Indický oceán,
  • klimatizace s individuálním ovládáním,
  • IDD telefon,
  • kabelová TV s plochou obrazovkou,
  • minibar,
  • zařízení na přípravu kávy a čaje,
  • balená pitná voda,
  • luxusní vybavení koupelny a
  • vysoušeč vlasů.

Nabídka pokojů

Jungle Chalets (44m2)

Jungle Chalets (44m2)

Celkově 60 Jungle Chalets disponují luxusním čtyřhvězdičkovým vybavením. Design má nádech lodge v přírodní rezervaci, kde můžete najít nábytek v kempovém stylu, postel se sítí proti komárům, speciálně tkané doplňky či botanické a zvířecí vzory na stěnách, zatímco podlahy jsou vyrobeny z recyklovaného materiálu. Dekorace a interiéry jsou navrženy tak, aby splňovaly standardy, které hotel slibuje.

Beach Chalets (34 m2)

Beach Chalets (34 m2)

V resortu najdete také 8 Beach Chalets v plážovém stylu, které se vyznačují architektonickou krásou a jsou postaveny na kůlech. To umožňuje nerušený výhled na moře a okolní zeleň, i když se hosté nenacházejí přímo u pobřeží. Celá konstrukce chatky se nese v dřevěném stylu pro zachování konceptu rustikálního luxusu.

Online cena a slevy Cinnamon Wild Yala *****

Profi foto hotelu Cinnamon Wild *****

Naše foto hotelu Cinnamon Wild *****

Video

Gastronomie a hotelové restaurace Cinnamon Wild Yala

Tuskers – I když je hlavní restaurace zastrčená v přírodě, neznamená to, že hosté budou mít omezené kulinářské možnosti. Vychutnejte si lahodné pokrmy připravené zdejšími profesionálními kuchaři.

Pugmarks Bar – Vyberte si z nabídky osvěžujících nápojů a uhaste žízeň během horkých a vlhkých dnů v divočině.

Peacock Bar – Druhý bar v resortu se nachází na střešním patře a kromě nabídky nápojů nabízí také velkolepé výhledy.

Sport a wellness hotelu Cinnamon Wild *****

Volný čas a místa, které byste měli navštívit

Tři jezera – Udělejte si ranní procházku kolem hráze Yoda Wewa, jenž byla v minulosti vyschlým prostranstvím a nyní představuje jezero s hojností vláhy. Právě to podporuje také zdejší okolí, které je bohaté na ptactvo v podobě kormoránů, husiček malých, kachen, volavek či ledňáčků. Dále můžete navštívit TissaWewa s množstvím prodejců ovoce, rybářů a výrobců keramiky. Vyskytují se zde kaloni a různé ptačí druhy. Poslední zastávkou bude DebaraWewa, kde můžete pozorovat další druhy ptáků, motýlů a vážek. Poté tato cesta přírodou, vesnicemi a historií končí. Při tomto výletu budete mít k dispozici také připravenou snídani z hotelu.

Pozorování ptáků – Vydejte se kolem solných i normálních jezer se stínem palmových stromů, abyste mohli spatřit celou řadů exotických ptáků ve volné přírodě. Budete moci zahlédnout jak brodivé rybáky, sluky, jespáky malé či čápy černokrké, tak také lesní kolpíky či vodouše. K pozorování je vhodné používat také dalekohledy, abyste mohli vidět i ty nejmenší detaily divokého života. Pozorování může být organizováno v Národním parku Bundala, který je biosférickou rezervací UNESCO se 197 ptačími druhy nebo v Palatupana, jež představuje měkkou solnou lagunu s množstvím stěhovavých ptáků.

Procházky přírodou – Seznamte se s hotelovými přírodovědci, kteří Vám pomohou projít naučnou stezku kolem pozemku hotelu a umožní Vám objevit plno zdejších stvoření a úchvatné výhledy. Můžete se vydat po štěrkových stezkách kolem jezera či lesním porostem, narazit na různé živočichy a ptactvo či dokonce směřovat k velkým dunám směrem k pláži. Šťastnější hosté mohou také spatřit leopardy na skále jen 400 metrů od hotelu.

Objevování nocí v Yala – Zdejší tým Přírodních stezek Cinnamon vytvořil skvělý výlet v podobě nočního safari v JEEPu. Zkušenosti pro tyto noční vyjížďky do přírody byly získány díky spolupráci s National Geographic v posledních letech. Safari zahrnuje noční zážitky na lesních cestách mimo Národní park. K dispozici budete mít brýle s nočním viděním, abyste měli příležitost spatřit co nejvíce a přitom nerušili světlem divokou zvěř.

Situlpawwa (archeologické místo) – Skalní chrám Situlpawwa se nachází v Národním parku Yala na jihu Srí Lanky a je významným buddhistickým místem z 2. stol. př.n.l. V překladu tento název znamená „kopec klidné mysli“. Skalní chrámový komplex obsahuje také jeskynní chodby, kde přebývali mniši. Dále zde najdete hlavní stúpu a několik menších, kapitulní síně či jezírka. Malby v hlavní jeskyni náleží do období Anuradhapura a jsou poměrně vzácné, jelikož z této periody se mnoho maleb nedochovalo.

Objevování přírody při safari – Je známo, že Yala je speciální lokalitou pro výskyt leopardů a nespočtu ptačích druhů. Narazit můžete mimo jiné až na 215 druhů ptáků či 44 druhů savců jako medvědi pyskatí, sloni, axisy indičtí, šakalové a mnozí další. Safari JEEPem je nezapomenutelným zážitkem v Národním parku Yala a vzrušující podívanou v čele s největší atraktivitou v podobě leopardů.

Mapa - Cinnamon Wild Yala *****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů na Srí Lanku do hotelu Cinnamon Wild Yala *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Cinnamon Wild Yala *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

 
Ing. Jindřiška Kubíčková
Poslední inspekce hotelu
Ing. Jindřiška Kubíčková 724 065 778

Recenze hotelu Cinnamon Wild Yala *****

Podobný hotel

Letová spojení na Srí Lanku

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.