The Retreat *****

Tanzánie

Čistá příroda a skvělé služby v největší africké přírodní rezervaci

Destinaci
jsme
navštívili

Hotel The Retreat *****

Lokalita Tanzánie | Zobrazit mapu
Tipy specialistů Přírodní rezervace s naprosto zachovalou pouští Exkluzivní prostorné suite Venkovní přírodní lázně na romantickém břehu řeky Ruaha

Popis hotelu The Retreat ***** Tanzánie

Probouzí se ve vás vášeň pro Afriku? Táhne vás to ke kořenům života? Pak jako svou poznávací základnu zvolte The Retreat. Nachází se v osamělých končinách Tanzanie, v obklopení divoké africké přírody.

The Retreat v Northern Selous představuje perfektní útočiště s dvanácti suitami, které nabízejí opravdovou africkou atmosféru v srdci divoké buše. Přírodní rezervace Selous Game Reserve je největší chráněnou přírodní rezervací v Africe s naprosto zachovalou pouští a s jedním z „tajemství Afriky“. Slony, lvy, nosorožce dvourohé, leopardy, divoké psi, žirafy, hrochy, krokodýly a více než 400 druhů ptáků, to vše můžete spatřit na území této úchvatné rezervace. Hosté The Retreat jsou zváni ke sdílení vzácného ekosystému Afriky, který je dokonale nedotčený a může být prozkoumáván různými způsoby.

Zdejší filosofií je víra, že pouze aktivity a tematické motivy sestavené na míru (dobrodružství, poznání nových míst, romantická Afrika a rodinné či duchovní pobyty) zajistí, že každý host prozkoumá Afriku z toho pohledu, který je pro něj nejvíce atraktivní. Místní hoteloví nadšení a zkušení průvodci jsou ideálním doprovodem pro vaše výlety z lodge, ať už pěšky, lodí nebo vozidlem s možností přenocování v dočasném kempu nebo v hnízdečku lásky.

The Retreat osloví i ty hosty, kteří touží po opravdovém dobrodružství a autenticitě. Můžete vyrazit na několikadenní túru, spát pod africkým nebem v dočasném táboře s kuchařem, komorníkem a průvodcem nebo se můžete vydat na sjíždění řeky Ruaha River v kánoi a budete moci spatřit nesčetné množství živočichů a rostlin v jejich přirozeném životním prostředí.

Soukromý prostor, poklidné tempo a rozmanité možnosti objevování divoké přírody doprovází individuální služby nejvyšší kvality v souladu s přírodou. To jsou charakteristické rysy The Retreat.

Filosofie

Vášeň pro zachování křehké komunity v podobě ohrožené divočiny a volně žijících druhů je zdejším úkolem číslo jedna. Ovšem významným cílem je také přiblížit autentickou Afriku cestovatelům z celého světa. To vždy byla a bude myšlenka zakladatele The Retreat, kterým je švýcarský doktor, jenž žije a pracuje v Tanzanii více než 20 let.

Poloha

Po nekonečném počtu expedicí do buše bylo konečně nalezeno místo, kde se váš sen stane skutečností: malý kopec u řeky Ruaha uprostřed přírodní rezervace Selous.

Tato přírodní rezervace je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a s 55 000 km² je téměř dvakrát větší než Švýcarsko. Nachází se pouhých 200 km vzdušnou čarou na jih od Dar es Salaamu. Jedná se o největší přírodní rezervaci v Africe a také o jednu z nejzachovalejších pouští.

Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Nabídka pokojů

Eagle Hill Suites

Eagle Hill Suites (celkem 6) se vyznačují dech beroucími výhledy díky své poloze na vrcholku kopce. Nacházejí se v blízkosti hlavní budovy, bazénu, restaurace a baru...

River Suites

River Suites (celkem 3) na vyvýšené platformě v blízkosti řeky slibují vlastní bazének a úžasnou terasu o 60 m². Samozřejmostí je velká volně stojící vana s výhledem...

Lion’s Suite

Lion’s Suite (celkem 1) se nachází na dřevěné platformě a disponuje zastřešenou obývací částí o 60 m². Tato suita se dá využít pro rodiny a je také skvělým místem pro líbánky...

Hippo Point

Hippo Point (celkem 2) je exkluzivní soukromá safari lodge, která se nachází 2 kilometry od The Fort (hlavní budova) a nabízí naprosté soukromí a samotu...

Gastronomie a hotelové restaurace

Hlavní budova The Fort se nachází v budově staré vojenské vyhlídky z první světové války a svém designem se inspiruje východoafrickým designem. Právě zde se nachází hlavní restaurace a Star Bar. Hosté si kromě delikátních jídel užijí i panoramatické výhledy do okolí. Místní i mezinárodní kuchyně s využitím čerstvých surovin z pobřežních oblastí je dílem kvalifikovaných kuchařů, kteří jsou vyškoleni světovým kuchařem Wolfgangem Kuchlerem, jenž je ohodnocen 18 body na škále Gault Millau.

Kromě hlavní restaurace nabízí The Retreat několik dalších atraktivních míst, kde si můžete pochutnat na lahodných pokrmech. K těmto místům patří Sunset Pool, Hippo Point nebo vlastní suita.
V závislosti na povětrnostních podmínkách a přání hostů je možné připravit stolování v buši, kde vám čerstvé pokrmy přichystají na otevřeném ohni.

Kategorie a vybavení pokojů The Retreat

The Retreat nabízí čtyři kategorie ubytování. Dvanáct prostorných a šest metrů vysokých stanových suit s výměrou 100–220 m² pod střechou z palmových došek nabízí dostatečnou vzdálenost mezi suitami. Jsou postaveny ve třech samostatných jednotkách v souladu s okolním prostředím a s garancí soukromí a romantiky.

Stany jsou chráněny dvěma vrstvami – vnitřní stěnou proti komárům a vnějším silným plátnem. Pokud chtějí být hosté blíž k přírodě, mohou si všechny stěny otevřít a cítit lehký vánek, slyšet zvuky divočiny a mít výhled na noční přírodní rezervaci. Každá suita má svou vlastní venkovní terasu se starodávnou měděnou, bronzovou nebo stříbrnou vanou. Etnické prvky, nábytek na míru, africké starožitnosti, přírodní materiály a drahé kameny vytvořily unikátní kombinaci komfortu a přírodního luxusu s principy Feng Shui a pěti elementů.

Nabídka pokojů

Eagle Hill Suites

Eagle Hill Suites (celkem 6) se vyznačují dech beroucími výhledy díky své poloze na vrcholku kopce. Nacházejí se v blízkosti hlavní budovy, bazénu, restaurace a baru. Hosté těchto suit mohou využívat plného safari balíčku.

River Suites

River Suites (celkem 3) na vyvýšené platformě v blízkosti řeky slibují vlastní bazének a úžasnou terasu o 60 m². Samozřejmostí je velká volně stojící vana s výhledem. Ložnici vévodí bělostná manželská postel s nebesy.

Lion’s Suite

Lion’s Suite (celkem 1) se nachází na dřevěné platformě a disponuje zastřešenou obývací částí o 60 m². Tato suita se dá využít pro rodiny a je také skvělým místem pro líbánky. Má také soukromou jídelnu a vlastní bazén.

Hippo Point

Hippo Point (celkem 2) je exkluzivní soukromá safari lodge, která se nachází 2 kilometry od The Fort (hlavní budova) a nabízí naprosté soukromí a samotu. Každá ze dvou suit Hippo Point poskytuje prostor o velikosti 160 m² a umístění po stranách osvěžujícího bazénu. Suity se nacházejí na vyvýšených plošinách a nabízejí vlastní terasu a bazén. Hosté Hippo Pointu mohou mít pocit, že se nachází ve vlastním safari ráji se soukromým barem, salonkem a jídelními prostory s oddaným kuchařem a komorníkem. Různé aktivity je možné zařídit v soukromém provedení s vlastním průvodcem v klasickém safari vozidle či na palubě lodi na řece. Hosté mají k dispozici 4×4 vozidlo a profesionálního průvodce pro všechny činnosti ve vozidle, v lodi, pěšky nebo při rybaření. Využít je možné taky soukromé lázeňské procedury.

Online cena a slevy The Retreat *****

Profi foto hotelu The Retreat *****

Gastronomie a hotelové restaurace The Retreat

Hlavní budova The Fort se nachází v budově staré vojenské vyhlídky z první světové války a svém designem se inspiruje východoafrickým designem. Právě zde se nachází hlavní restaurace a Star Bar. Hosté si kromě delikátních jídel užijí i panoramatické výhledy do okolí. Místní i mezinárodní kuchyně s využitím čerstvých surovin z pobřežních oblastí je dílem kvalifikovaných kuchařů, kteří jsou vyškoleni světovým kuchařem Wolfgangem Kuchlerem, jenž je ohodnocen 18 body na škále Gault Millau.

Kromě hlavní restaurace nabízí The Retreat několik dalších atraktivních míst, kde si můžete pochutnat na lahodných pokrmech. K těmto místům patří Sunset Pool, Hippo Point nebo vlastní suita.
V závislosti na povětrnostních podmínkách a přání hostů je možné připravit stolování v buši, kde vám čerstvé pokrmy přichystají na otevřeném ohni.

Sport a wellness hotelu The Retreat *****

The Retreat je unikátní v tom, že nabízí svým hostům pobyt připravený zcela na míru, a to zahrnuje
i možnost výběru dvou exkluzivních aktivit během dne z těchto možností:

  • výlety do rezervace – ráno, odpoledne nebo večer s profesionálním průvodcem
  • safari procházky a túry s doprovodem – ranní či odpolední túry s odborným průvodcem či rangerem
  • výlety lodí na řece Ruaha s doprovodem – ranní nebo odpolední plavby
  • rybaření v oblasti výskytu tygřích ryb či sumců
  • speciální exkurze pozorování ptactva s odborným průvodcem
  • lázeňské procedury
  • nomádské túry

Za poplatek mohou hosté strávit noc v hnízdečku lásky Love Nest nebo v elegantním kempu Fly camp.

Speciální okruhy:

  • Nomádské kempování – Kempujte každý den na jiném místě a užijte si pěší safari turistiku po několik dní napříč Selous s odborným průvodcem a ozbrojeným průzkumníkem. Užijte si přitom služby osobního komorníka a kuchaře.
  • Okruh Selous – Užijte si pár dní v The Retreat a vydejte se na speciální kempování pod širým nebem s velkou dávkou luxusu v jiné oblasti Selous. Spěte pod hvězdami africké oblohy a poslouchejte moudra zdejších zkušených průvodců při posezení u ohně. Zažijete také opravdovou romantiku, kterou podtrhují služby osobního komorníka a kuchaře.
  • Další nabídka v The Retreat – Speciální týdny jsou organizovány odborníky na jógu a meditaci, na umění a na další zážitky pro poznání síly africké země.

Lázně:

Senses to Africa Spa jsou obohacující venkovní přírodní lázně na romantickém břehu řeky Ruaha. Filosofií lázní je zdokonalit zážitky z africké přírody prostřednictvím terapií a regenerace těla, duše i mysli. Lázně jsou pod dohledem lékaře. Ať už si vyberete osvěžující peeling nebo relaxační masáž hlavy, oblíbíte si kouzlo procedur i zdejší atmosféry působivého prostředí. Hosté mohou využít lázeňské služby jako jednu ze dvou denních aktivit, které jsou k dispozici.

Děti v hotelu The Retreat *****

Srdečné uvítání čeká také rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Děti si pobyt v The Retreat užijí stejným způsobem jako rodiče. Zkušení průvodci mohou vzít děti na poznávací dobrodružství do přírodní rezervace, aby si rozšířily své znalosti o čisté africké přírodě.

Ubytování v podobě prostorné Lion's River Suite s překrásným vzhledem či Hippo Pointu s naprostým soukromím je skvělým způsobem pro trávení pravé africké dovolené.

 

Mapa - The Retreat *****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů do Tanzánie do hotelu The Retreat *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem The Retreat *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recenze hotelu The Retreat *****

Letová spojení do Tanzánie

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.