Tanzánie

Tanzánie

 

Zajímavá zvířata, sugestivní scenerie zalesněných vulkánů i prašných savan obývaných slony, antilopami, lvy a leopardy - taková je Tanzanie, jedna ze čtyř přírodně nejrozmanitějších zemí na světě.

Území Tanzanie je téměř dvanáctkrát větší než Česká Republika, její populace se odhaduje na 36 milionů, hlavním městem je Dar es Salaam a úředními jazyky jsou svahilština a angličtina.

Doklady a víza

  • Pro cestu do Tanzanie je třeba být  vybaven cestovním pasem, jehož platnost je alespoň o 6 měsíců delší, než plánovaná délka pobytu.
  • Doporučen je i mezinárodní očkovací průkaz.
  • Další nezbytností pro cestu do Tanzanie jsou víza, která lze vyřídit online s předstihem nebo na letišti po příletu za 50 USD na osobu.

Zdraví

Před odjezdem doporučujeme očkování proti tetanu, dětské obrně, žloutence typu A a žluté zimnici. Můžete užívat i pilulky proti Malárii, ty mají jednu velkou nevýhodu - vedlejší účinky! Z toho důvodu je dobré si pořídit kvalitní repelent a B-komplex.

Pojištění

Rozhodně uděláte dobře, pokud se před cestou do Tanzanie pojistíte proti krádeži, ztrátě, nemoci a zranění.

Peníze

Peněžní měnou v Tanzanii je šilink (TZS). Kurzy se sice stále mění, ale pravděpodobné, že 10000 šilinků koupíte zhruba za 110 korun. S sebou si však vezměte i americké dolary a platební kartu.

Kompatibilita elektroniky

Užívají se zde zásuvky anglického typu s třemi kolíky o napětí 230-240 V. Ve většině ubytování jsou v pokoji adaptéry, přesto doporučujeme přibalit redukci zásuvek


Airstrip in Tanzania Ker & Downey® AfricaTakims Holidays 
 

Časový posun

Tanzanie je proti greenwichskému času o 3 hodiny napřed, což znamená, že k času v České Republice musíte přičíst 2 hodiny.

Oblečení

Vezměte si s sebou volné oblečení, pohodlné tenisky, pevné boty do hor a alespoň jeden teplý svetr nebo bundu. Není třeba si brát velké množství oblečení, hotelová služba je obvykle velmi flexibilní a ochotně vám oblečení vypere.

Zvyky a víra

Tanzánci jsou známi svojí taktností a pohostinností, tedy vlastnostmi, které jsou ceněny napříč společenským spektrem všech kmenů v zemi. Touha udržet si hezké vztahy s okolím i cizinci je typickým rysem mírumilovné tanzanské povahy, a budete-li se jen trochu snažit, dostanete možnost uvidět Tanzanii takovou, jak ji zná jen málo turistů.

Převažujícím náboženstvím v Tanzanii je křesťanství, ale na pobřeží a na Zanzibaru najdeme i mnoho mešit s vyznavači Islámu. Domorodá náboženství přežívají především v odlehlejších končinách.

Informace online

Takims HolidaysTakims Holidays


 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.