Navštívit Maledivy byl vždy můj velký sen a stále jsem nedokázala tomu uvěřit, že se mi tento sen podaří uskutečnit a já tento ráj na zemi na vlastní kůži spatřím :) 

Plna očekávání jsem večer dorazila na vídeňské letiště, kde jsem se setkala s mou kolegyní Maricou a společně jsme se šly odbavit na náš let do Dubaje a následný let do Male. Cesta do Dubaje novým typem letadla společnosti Emirates utekla celkem rychle.  V průběhu cesty jsme využily toho, že letadlo nebylo úplně plný, tak jsme se v klidu natáhly a cestu prospaly. Díky široké nabídce palubní zábavy a občerstvení během letu nám utekl i druhý let do Male. V Male v příletové hale nás už očekával český delegát Hynek z naší partnerské kanceláře a doprovodil nás k lodi, kterou jsme se dostaly do našeho prvního navštíveného resortu.

 

Paradise Island Resort*** se nachází zhruba 15 minut jízdy lodí od letiště, cesta nám utekla tedy velmi rychle. Ubytovaly nás do prostorných plážových bungalowů s velkou terasou s výhledem na moře přes zeleň. Resort nabízí velké množství zábavy, sportovního vybavení i vodních atrakcí, takže se zde rozhodně nudit nebudete. Vpodvečer jsme si prohlédli novější část resortu, nazvanou jako Heaven. V této části jsou klienti ubytovaní v krásných nadvodních vilkách s přímým vstupem do moře. K dispozici mají dvě nadvodní restaurace s výběrem z asijské nebo mořské kuchyně.

Každý večer v 18:30 hodin můžete sledovat u jedné restaurace krmení žraloků, nebo u recepce si můžete vyzkoušet nakrmit rejnoky. Sama jsem si to vyzkoušela a byl to neuvěřitelný zážitek :)

 

Následující den jsme se přesouvali na Vilamendhoo****+. Cesta na resort byla pro nás velký zážitek – letěly jsme prvně hydroplánem. Jako každý jsme byly nadšené z letu takovým malým letadýlkem, který vám sedne kdekoliv na vodě. Výhled během letu je neuvěřitelný. Můžete sledovat a fotit ostrůvky, nad kterými se letí, změny barvy moře díky prolínání se jednotlivých hloubek. Po přibližně 30 minutách letu jsme dosedly na vodu jako do peřin.

Ostrov je necelý kilometr velký a je přizpůsoben tomu, že po celou dobu pobytu nemusíte používat obuv. Cestičky i podlaha v restauracích je vysypána pískem. Ostrov na Vás dýchne velmi příjemnou atmosférou a klidem. Jednotlivé vilky se nachází v příjemné vegetaci, výhodou je i část vyhrazená přímo pro dospělé, kteří si vychutnají pohodu, ale i klid od dětí.

A jeho podvodní část je rájem pro vyznavače šnorchlování. Korálový útes je blízko břehu a šnorchlovat se dá téměř okolo celého ostrůvku.

 

Kanuhura***** ve mně zanechala úžasný zážitek a patřil mezi top navštívené resorty, kde se mi nejvíce líbilo. Tento, po kompletní rekonstrukci v prosinci otevřený resort Vás nadchne hned prvním pohledem na úžasně bílou pláž táhnoucí se okolo celého ostrova. Pokoje jsou krásně prosvětlené, prostorné s částečně otevřenou velkou koupelnou. Bydlely jsme v beach villa s vlastním bazeném, odkud byl úžasný výhled na pláž.

Tento elegantní resort s velmi příjemnou atmosférou a přátelským personálem Vás tak okouzlí, že se Vám nebude chtít jet zpátky domů. Celkový úžasný pocit pohody a klidu ve Vás umocní i obrovský výběr jídla a i třeba šampaňského, smoothie či mimózy na snídani.

K resortu patří ještě další dva ostrůvky, kde se můžete vydat na piknik nebo si odpočinout od lidí a být zde úplně sami.

 

Na stejném atolu, na kterém se nachází Kanuhura, je i v prosinci 2016 nově otevřený resort Hurawalhi*****.  Tento resort je zaměřený zejména pro dospělé osoby. Nabízí velký výběr stravování formou all inclusive, za poplatek si můžete i vyzkoušet, jaké to je jíst pod hladinou moře. Nachází se zde největší podmořská restaurace na světě, nazvaná 5.8 Undersea. I když je ostrov menší, působí velmi příjemně. Všude je krásně vzrostlá vegetace, písečná pláž s krásným bílým pískem, tyrkysové moře a příjemně poklidná atmosféra.

Zde jsme si vyzkoušely, jaké to je bydlet nad vodou. Nadvodní vily jsou prostorné s velkou koupelnou a terasou s výhledem na menší opuštěný ostrůvek, na který se můžete vydat na piknik. Vybavení pokoje je pěkně barevně sladěné s decentními dřevěnými dekoracemi.

 

Další den jsme se vydaly na hotel Sun Siyam Iru Fushi*****. Resort patří mezi středně velký ostrovy s velmi bohatou zelení. Při procházkách středem ostrova si budete připadat jako v džungli :)

Pokud se však dostanete na břeh ostrova, okouzlí vás pohled na krásnou lagunu s příjemným bílým pískem. Ostrov nabízí velký výběr možností ubytování a vyžití pro rodiny s dětmi. Páry si zde najdou taky romantická zákoutí a klid. Na ostrově se nachází jedno z největších spa na Maledivách, které již několik let za sebou získává za své služby ocenění.

 

Přibližně 40 minut jízdy rychlolodí od Male se nachází Olhuveli Beach & Spa resort****. Tento středně velký ostrov Vás nadchne bohatým podmořským světem, které se rozprostírá okolo celého ostrova. Nejlepší místo na šnorchlování a potápění naleznete u dive centra. Najdete zde i Manta Bay, kde připlouvají manty obrovské, aby se nakrmili planktonem.

V resortu na vás dýchne velmi příjemná atmosféra, vychutnáte si výborné jídlo i večerní zábavu.  Hotel je již starší, nicméně postupně všechny pokoje prochází rekonstrukcí. Nově od 1.11. budou v ceně i produkty v minibaru.

 

Na resort Kudafushi*****, který byl otevřen na jaře, jsem byla zvědavá a předčil veškerou má představu. Již vřelé přivítání manažerů na molu předvídalo, že se zde každý cítí jako doma. Celý ostrov, který si můžete obejít kolem dokola za 20 minut, na vás dýchne klidem a pohodou, že se opravdu cítíte jako v ráji.  Po příjemném občerstvení ve společnosti manažerů jsme se přemístily do naší plážové vily, která měla krásnou terasu s přístupem hned na pláž. Podmořský svět je okolo celého ostrova a je velmi bohatý. Na jedné straně ostrova můžete dokonce šnorchlovat i s karetami obrovskými.

Každý večer pořádá hotel pro klienty nějaký program, my měli to štěstí, že v den naší návštěvy, se konal koktejlový večer s manažery hotelu. U bazénu hrála živá hudba, dostali jste skleničku šampaňského či jiného koktejlu, grilované jednohubky nebo jste si mohli nechat namasírovat ramena. To vše bylo obohaceno krásným západem slunce.

 

Naší poslední zastávkou byl nově otevřený resort Kandima*****. Jedná se o větší resort, který má k dispozici 3 km dlouhou pláž a největší bazén na Maledivách (100m dlouhý). Hotel vše pojal velmi moderně a ve velkém, úžasný bar s bazénem se zabudovaným posezením ve tvaru kosmické lodi, výběr z několika restaurací, z nichž vřele doporučujeme návštěvu Sea Dragoon s vynikajícími asijskými a mořskými pokrmy. Pokoje i vily jsou velmi moderně vybaveny a poskytují komfort během vašeho pobytu.

 

Druhý den v brzkých ranních hodinách jsme se již vracely na letiště v Male, stihly si dát ještě příjemnou kávu ve společnosti delegáta Ondry a vydaly se zpět na cestu domů.

Ačkoliv jsme měly za sebou náročných 8 dní plný cestování různými typy dopravy po maledivských ostrůvcích, byl to úžasný zážitek a odpočinek zároveň. Pevně věřím, že se sem určitě ještě někdy podívám, protože za mě jsou Maledivy opravdový ráj :) 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.