Polární expedice

Aktivity na polárních expedicích

 

Polární expedice na Antarktidu či Arktidu nejsou pouze ve znamení poznávání oblastí, které byly pro člověka dlouhou dobou místem opředeným nejedním tajemstvím. Během tohoto jedinečného dobrodružství budete mít možnost setkat se tučňáky, ledními medvědy či velrybami nejen z lodní paluby, ale také takřka tváří v tvář. Nastane totiž čas, kdy opustíte pohodlí lodi a zažijete nevídané polární aktivity, jako je např. paddleboarding, let horkovzdušným balónem či polární skok.

 

Jedinečné zážitky na Antarktidě

Díky plavbě na raftu se bezpečeně přeplavíte z lodi k mělkému břehu Antarktidy, kam se velká polární loď nedostane. Plavba na raftu vám tak dopomůže k tomu, abyste na vlastní kůži zažili téměř nehostinné podmínky Antarktidy a spatřili krásné ledové zátoky či domorodou divou zvěř.

Pěší turistika je ideálním způsobem, jak co nejlépe prozkoumat jedinečnost Antarktidy. Během poznávání země věčného ledu vás bude doprovázet profesionální polárník, který vám rovněž zapůjčí turistické hole.

Chcete-li na vlastní kůži pocítit, jak moc jsou studené vody v okolí Antarktidy, není lepší způsob, než do nich skočit. Polární skok do ledových vod je mimořádným zážitkem, který bude navždy zaznamenán na fotografii (vytvořené během vašeho skoku). Odvážíte se ponořit?

Výlet na kánoi je jednorázová hodinová možnost, jak si vychutnat klidnou polární oblast z bezprostřední blízkosti. Pádlovat vám pomůže profesionální průvodce, který vás seznámí se vším, co během plavby můžete kolem sebe spatřit.

Zaručeně jedinečným způsobem, jak poznat všechny krásy Antarktidy, je jejich objevení z paddleboardu. Při Paddleboardingu se nejen seznámíte s tímto ledovým kontinentem a nadýcháte se čerstvého antarktického vzduchu, ale také posílíte všechny svaly ve svém těle.

Díky výletu na kajaku proplujete nejen kolem drsného antarktického pobřeží, ale také klidnými ledovými zátokami. Budete mít tak možnost seznámit se s Antarktidou a jejími zvířecími obyvateli opravdu jedinečným způsobem.

Může to zní naprosto neuvěřitelně, ale kempování na tomto ledovém kontinentě je opravdu úžasné. Zachumlejte se do hřejivého spacího pytle a vychutnejte si pohled na krásnou polární oblohu.

Zažijte pořádnou dávku adrenalinu a vydejte se na polární horskou túru. Vypravte se do prudkých kopců, abyste nakonec stanuli na antarktickém vrcholku a vychutnali si krásný výhled na ledovou krajinu Antarktického poloostrova.

Prozkoumejte Antarktidu tak, jak jí objevovali všichni polárníci v naší historii - na lyžích. Proběhněte se zasněženými běžkařskými stopami, které vás provedou mírnými horskými svahy a zaledněnými oblastmi Antarktidy.

 polarni-expedice-066.jpgpolarni-expedice-067.jpgpolarni-expedice-002.jpg
 

 

Unikátní zážitky v Arktidě

Z pohodlné lodi se k divokým břehům Arktidy přeplavíte pomocí raftu, kterému, narozdíl od polární lodi, nic nebrání připlout tak blízko. Plavba na raftu vám tak dopomůže k tomu, abyste na vlastní kůži zažili jedinečnost Arktidy a spatřili krásné ledové zátoky či domorodou divou zvěř.

Arktida oplývá nejen přírodními krásami, ale i jedinečnou zvířenou a nejlepší způsob, jak tyto krásy prozkoumat, je pomocí pěší turistiky. Doprovázet vás bude profesionální průvodce a budete součástí skupiny vybrané dle vašich schopností.

Zdá se vám šílená myšlenka, že byste skočili do studených vod Severního ledového oceánu? Ano, zdá se to šílené, ale nikoliv nemožné. Během arktické polární expedice můžete vyzkoušet polární skok a ponořit se do arktických vod. Tento jedinečný zážitek vám navždy budou přípomínat fotografie, které budou během skoku pořízeny.

Poznejte severní pól tak, jak málokdo před vámi - z koše horkovzdušného balónu! Jestliže to počasí dovolí, budete se moci proletět nejen nad severním pólem, ale i nad jeho ledovým, zasněženým okolím. Kochat se tak budete opravdu jedinečným výhledem.

Výlet na kánoi je možnost, jak si můžete vychutnat klidnou polární oblast z bezprostřední blízkosti, a to během hodiny. Pádlovat vám pomůže profesionální průvodce, který vás seznámí se vším, co během plavby můžete kolem sebe spatřit.

Díky výletu na kajaku proplujete nejen podél nedotčeného arktického pobřeží, ale také klidnými ledovými zátokami. Budete mít tak možnost seznámit se s Arktidou a jejími zvířecími obyvateli opravdu jedinečným způsobem, a to pod dohledem zkušeného průvodce.

polarni-expedice-072.jpgpolarni-expedice-005.jpg

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.