Do Vietnamu nenabízíme přímé lety charterovým letadlem, které mohou být krátce před cestou zrušeny pro malou obsazenost. DELUXEA nabízí výhradně lety na pravidelných linkách s EmiratesQatar Airways a Turkish Airlines. Ty poskytují perfektní servis, návaznost při přestupu a hlavně jsou flexibilní s možností odletu několikrát v týdnu (z Prahy i Vídně).

Vietnam

Exkurze ve Vietnamu

Poznávací zájezdy po Vietnamu

Připravili jsme pro Vás vzorové zájezdy s různou délkou pobytu:
5 denní zaměřený na Hanoj a okolí včetně návštěvy záloky Ha Long na seznamu UNESCO – podrobný itinerář najdete zde
Dále klasický zájezd od severu k jihu v délce 12 dní – podrobnosti zde
Ale i prodloužený pobyt s větším počtem zastávek na pláži, trasa vede podél pobřeží – detaily zde

Program lze uzpůsobit Vašemu zájmu. Rádi Vám předáme osobní rady z našich návštěv této překrásné země. 

 

5 denní zájezd Vietnam: Hanoj a okolí

Hanoj – Halong – Hoi An – Cu Lao Cham

• projížďka Starou čtvrtí Hanoje
• plavba okouzlující zátokou Halong a večeře s živou hudbou v jeskyni
• starobylé obchodní město Hoi An
• rybaření a potápění v křišťálově čistých vodách okolo ostrůvků Cu Lao Cham
• projížďka na vodních buvolech, pádlování v kulatých lodích a rybaření na řece na vietnamském venkově

1. den: Přivítání v Hanoji (večeře)

Po vřelém přivítání od anglicky mluvícího průvodce na letišti v Hanoji vás řidič odveze soukromým vozem do hotelu. Odpoledne vás čeká projížďka rikšou po starém městě. Během ní na vlastní kůži poznáte životní styl Hanoje, jehož neodmyslitelnou součástí je i zdánlivě naprosto chaotická, ale přesto bezpečná doprava. Navštívíte představení divadla vodních loutek a nezapomenutelným zážitkem bude i uvítací večeře v místní restauraci s typických vietnamským menu. Po večeři následuje transfer do hotelu.

2. den: Hanoj – Halong (snídaně, oběd, večeře)

Čeká vás snad největší div vietnamské přírody, zátoka Halong. Okolo poledne se nalodíte na komfortní třicetimetrový výletní člun zvaný sampan, z jehož paluby budete obdivovat okolní vysoké útesy, tisíce ostrůvků a krasových jeskyní či plovoucí města. Toto místo je právem zapsáno na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Plavbu zpestřuje řada zábavních aktivit, jako jsou pravidelné zastávky na koupání, rychlokurzy vaření, kajaking či kanoing a další. Na palubě lodi strávíte i noc.

3. den: Halong – Hanoj – Da Nang – Hoi An (snídaně, večeře)

Během dopoledne pokračuje plavba zátokou Halong. Krátce před polednem odjedete zpět do Hanoje, odkud přeletíte do města Da Nang, které leží na pobřeží Jihočínského moře. Následně budete převezeni k ubytování v překrásném městě Hoi An, kde si vychutnáte večeři v jedné z nejlepších restaurací Vietnamu – Full Moon Town Restaurant.

4. den: Hoi An – Čamský ostrov – Hoi An (snídaně, oběd, večeře)

Hned ráno vyrazíte na rychlém člunu ke skupině malých okouzlujících ostrůvků ležících v mořském parku Cu Lao Cham. V ráji s křišťálově průzračným mořem si můžete vychutnat klid na zlatavě písčitých plážích. Pokud vás nebaví jen tak relaxovat na plážích, můžete samozřejmě využít možnosti rybaření, šnorchlování či potápění, při kterém spatříte stovky druhů mořských korálů. Odpoledne se vrátíte zpět do hotelu, kde můžete nabrat síly před večerním objevováním Hoi Anu, perfektně zachovalého obchodního města, které si i přes veškeré čínské, japonské a francouzské vlivy zachovalo svůj jedinečný charakter. Kromě historické architektury můžete při procházce městem obdivovat také místní hedvábné zboží nebo navštívit krejčovské dílny, kde vám za slušné peníze do druhého dne ušijí oblečení či boty evropského střihu na míru. Město je také zapsáno na seznamu památek UNESCO. Po večeři v Brother Café následuje nocleh v Hoi Anu.

5. den: kurz vaření v Hoi Anu – Da Nang – Hanoj – odlet (snídaně, oběd)

Během posledního dne se seznámíte s místní kuchyní a během Red Bridge školy vaření si dokonce sami přichystáte oběd. Po krátké zastávce v hotelu následuje přejezd do Da Nangu a odlet do Hanoje, odkud poletíte domů.

vietnam-novy-web-019.jpg vietnam-novy-web-018.jpgvietnam-novy-web-020.jpgvietnam-novy-web-032.jpg
 

 

12 denní zájezd Vietnamem od severu k jihu

Hanoj – Sapa – Halong – Hue – Da Nang – Hoi An – Saigon – Mekong – Phan Thiet

• prohlídka Hanoje pěšky i rikšou, včetně Ho Či Minova mauzolea
• tradiční vodní loutkové divadlo
• nejpestřejší tržiště severozápadního Vietnamu
• návštěva etnických menšin žijících v horách
• „vietnamské Švýcarsko“ v Sa Pa
• plavba okouzlující zátokou Halong a večeře s živou hudbou v jeskyni
• pagody a mauzolea v císařském městě Hue
• starobylé obchodní město Hoi An
• vojenské tunely z období války ve Vietnamu
• polední obřad Caodaiské sekty
• plovoucí svět v deltě Mekongu
• koupání na nejkrásnější vietnamské pláži v Mui Ne

1. den: příjezd do Hanoje (večeře)

Po vřelém přivítání od anglicky mluvícího průvodce na letišti v Hanoji vás řidič odveze soukromým vozem do hotelu. Odpoledne využijete k odpočinku po dlouhém letu a večer si vychutnáte večeři v jedné z místních restaurací.

2. den: Prohlídka Hanoje – Noční vlak do Lao Cai (snídaně)

Čeká vás celodenní prohlídka hlavního města Vietnamu, během níž navštívíte Ho Či Minovo mauzoleum (zavřeno v pondělí a v pátek), tradiční jednosloupovou Pagodu, první vietnamskou univerzitu nebo tisíc let starý Chrám literatury. Odpoledne si prohlédnete etnografické muzeum (zavřeno v pondělí) i rozmanitou hanojskou architekturu ve slavných 36 ulicích Staré čtvrti. Po městě se budete pohybovat střídavě pěšky a na kolech. Večer si užijete tradiční vodní loutkové divadlo. Po divadle vás čeká noční přejezd lůžkovým vlakem do Lao Cai.

3. den: Lao Cai – nedělní trhy v Bac Ha – Sa Pa (snídaně, oběd)

Do železniční stanice v Lao Cai vlak dorazí okolo šesté hodiny ráno. Po snídani v místní restauraci vás soukromý vůz vyveze překrásnou horskou silnicí do Bac Ha, kde vás čeká návštěva toho nejpestřejšího tržiště v severozápadním Vietnamu, na kterém můžete potkat více než deset různých etnických menšin. Tržiště slouží nejen k nakupování, pro místní se jedná také o místo setkávání, kde si můžou popovídat u sklenky rýžového vína. Pokud na trzích rádi smlouváte, ve Vietnamu budete ve svém živlu. Odpoledne pak pojedete deštnými pralesy a přes vesnice místní menšiny Tayů až do Thai Giang Pho, kterou obývá květinový lid Hmongů. Seznámíte se s jejich každodenním životem, pozdravíte se s místními dětmi a užijete si překrásné výhledy do okolí. Následuje noční přejezd do města Sapa.

4. den: Sapa – průchod údolím Muong Hoa – návrat nočním vlakem do Hanoje (snídaně, oběd)

Ráno si prohlédnete horské město Sapa, zvané též Švýcarsko Vietnamu. Dále vás čeká výstup na horu Dragon Jaw (Dračí čelist), z jejíhož vrcholu si vychutnáte dechberoucí výhled na město i na nejvyšší horu v Indočíně, Fan Si Pan. Po obědě odjedete autem do vesnice Lao Chai obývané menšinou černých Hmongů, navštívíte některé místní rodiny a seznámíte se s krásami zdejšího života. Z Lao Cai se vypravíte do Ta Van, vesnice etnika Denního lidu. K večeru se vrátíte do Sapy, odkud se po občerstvení přepravíte zpět do Lao Cai a odtud nočním vlakem do Hanoje.

5. den: Hanoj – zátoka Halong (snídaně, oběd, večeře)

Po brzkém ranním příjezdu do Hanoje se nasnídáte v hotelové restauraci, odkud vyrazíte na cestu k největšímu přírodnímu klenotu Vietnamu, zátoce Halong. Okolo poledne se nalodíte na komfortní třicetimetrový výletní člun zvaný sampan, z jehož paluby budete moci obdivovat okolní vysoké útesy, tisíce ostrůvků a krasových jeskyní či plovoucí města. Toto místo je právem zapsáno na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Plavbu zpestřuje řada zábavních aktivit, jako jsou pravidelné zastávky na koupání, rychlokurzy vaření, kajaking či kanoing a další. Na palubě lodi strávíte i noc.

6. den: zátoka Halong – Hanoj – Hue (snídaně, oběd)

Během dopoledne pokračuje plavba zátokou Halong. Kolem jedenácté hodiny si ještě na palubě vychutnáte další lákavý pokrm. Po vylodění následuje odjezd na hanojské letiště, odkud odletíte do Hue. Hned po příletu následuje transfer do hotelu.

7. den: prohlídka Hue (snídaně, oběd)

Ráno se vydáte na cyklistický výlet podél Voňavé řeky k pagodě Thien Mu. Cestou uvidíte i typický zahradní dům postavený podle precizních pravidel geomantie, která mají zaručit, že stavba ve vás navodí klid a celkově příjemné pocity. Po prohlídce pagody se nalodíte na člun, který vás po řece dopraví k hrobce Minh Manga. Během odpoledne navštívíte také hrobku Tu Duca a pagodu Tu Hieu. Po náročném programu se navečer odměníte královskou večeří.

8. den: Hue – Da Nang – Hoi An (snídaně)

Ráno si vychutnáte specifickou atmosféru císařského města Hue. Navštívíte císařskou pevnost a následně projedete okouzlující soutěskou Hai Van, kde je možné spatřit jedno z nejkrásnějších panoramat ve Vietnamu. Cestou se také projdete po tiché bílé písčité pláži Lang Co. V Da Nangu navštívíte muzeum starodávné čamské kultury, odkud zamíříte do starobylého obchodního města Hoi An, kde vás čeká procházka po dlážděných ulicích s více než dvě stě let starými čínskými domy. Mimo jiné uvidíte zastřešený Japonský most, Čínský chrám nebo obchodní dům v čínském stylu Phung Hung. Kromě historické architektury můžete při procházce městem obdivovat také místní hedvábné zboží nebo navštívit krámky řemeslníků, kteří vám za slušné peníze do druhého dne ušijí oblečení či boty evropského střihu na míru. Město je také zapsáno na seznamu památek UNESCO.

9. den: Hoi An – Da-Nang – Saigon (snídaně, oběd)

Ráno vás soukromý vůz odveze na letiště v Da Nangu, odkud poletíte do Saigonu. Po přistání v Saigonu se vydáte do vojenského komplexu Cu Chi, kde vás čeká úžasný systém tunelů postavený komunistickými guerillami během války ve Vietnamu. Pozoruhodné jsou už samotné rozměry tunelů šité na míru drobným postavám Vietnamců. Poté navštívíte Tay Ninh, kde se v překrásné budově nazývané Holy See Temple zúčastníte poledních obřadů Caodaiské sekty, jednoho z nejkurióznějších náboženství na světě. Odpoledne následuje transfer do hotelu ve městě, kde si můžete po náročném programu odpočinout.

10. den: Saigon – delta řeky Mekong – Saigon (snídaně)

Ráno vyrazíte do Vinh Long v srdci delty Mekongu. Je to svět sám o sobě, který žije a pracuje na vodě. Zde podniknete vzrušující výlet lodí k plovoucímu tržišti Cai Be. Navštívíte ovocné sady, zdejší dílny, kde například uvidíte, jak se dělá rýžový popkorn nebo rýžový papír, a doplujete až na krásný ostrov Binh Hoa Phuoc, na kterém ochutnáte některou z místních delikates. Po obědě se vrátíte do Saigonu, kde také přenocujete.

11. den: prohlídka Saigonu – Phan Thiet (snídaně, oběd)

Během dopoledne si prohlédnete největší město Vietnamu. Z jeho architektonických skvostů uvidíte například katedrálu Notre Dame, historickou budovu pošty ve francouzském stylu, Prezidentský palác či etnickou čínskou čtvrť Cho Lon s tržištěm Binh Tay a pagodou Thien Hau. Odpoledne se přemístíte do 250 kilometrů vzdáleného městečka Mui Ne. Po pětihodinové cestě se dostanete na tu nejkrásnější pláž ve Vietnamu. V Mui Ne je pro vás připraven i nocleh.

12. den: pláž Mui Ne

Během dne si vychutnáte slunce, moře i nejrůznější pochutiny i si vyzkoušíte různé vodní sporty, které nabízí příhodná poloha Mui Ne. Případně se můžete vydat na výlet k nedalekým dunám z bílého i červeného písku. Odpoledne následuje odjezd zpět do Saigonu a odlet.

V případě zájmu je možné pobyt u moře prodloužit.

vietnam-novy-web-026.jpgvietnam-novy-web-030.jpgvietnam-novy-web-034.jpgvietnam-novy-web-021.jpgvietnam-novy-web-036.jpg vietnam-novy-web-006.jpgvietnam-novy-web-024.jpgvietnam-novy-web-031.jpgvietnam-novy-web-033.jpg
 

 

14 denní zájezd po vietnamském pobřeží

Hanoj – Halong – Hue – Hoi An – My Son– Nha Trang – Mui Ne – delta Mekongu – Saigon

• projížďka na rikšách v Hanoji
• tradiční vodní loutkové divadlo
• plavba okouzlující zátokou Halong
• nocleh na romantickém ostrově Cat Ba
• pagody a mauzolea v císařském městě Hue
• čamská kultura v My Son
• koupání na nejkrásnějších vietnamských plážích
• nejlidnatější město Vietnamu Saigon
• plovoucí svět v deltě Mekongu

1. den: Hanoj (večeře)

Po vřelém přivítání od anglicky mluvícího průvodce na letišti v Hanoji vás řidič odveze soukromým vozem do hotelu. Odpoledne vás čeká projížďka na rikšách v rušném provozu hanojské Staré čtvrti. Během ní na vlastní kůži poznáte životní styl Hanoje, jehož neodmyslitelnou součástí je i zdánlivě naprosto chaotická, ale přesto bezpečná doprava. Trasa projížďky vede mimo jiné okolo jezera Navráceného meče se želví svatyní. Večer navštívíte tradiční vodní loutkové divadlo.

2. den: Hanoj (snídaně)

Celodenní prohlídka hlavního města Vietnamu, během níž uvidíte Ho Chi Minovo mauzoleum (zavřeno v pondělí a v pátek), jeho bývalou rezidenci, Jednosloupovou pagodu, či konfuciánský Chrám literatury, který je součástí vietnamské univerzity založené roku 1075. Po typickém hanojském obědě si prohlédnete Etnologické muzeum (zavřeno v pondělí), chrám Ngoc Son a další hanojské památky.

3. den: Hanoj – zátoka Halong 

Po brzkém ranním příjezdu do Hanoje se nasnídáte v hotelové restauraci, odkud vyrazíte na cestu k největšímu přírodnímu klenotu Vietnamu, zátoce Halong. Okolo poledne se nalodíte na komfortní třicetimetrový výletní člun zvaný sampan, z jehož paluby vás ohromí okolní vysoké útesy, tisíce ostrůvků a krasových jeskyní či plovoucí města. Toto místo je právem zapsáno na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Plavbu zpestřuje řada zábavných aktivit, jako jsou pravidelné zastávky na koupání, rychlokurzy vaření, kajaking či kanoing a další. Na palubě strávíte i noc. 

4. den: Halong – Hanoj – Hue (snídaně)

Během dopoledne pokračuje plavba zátokou Halong. Kolem jedenácté hodiny si ještě na palubě vychutnáte další lákavý pokrm. Po vylodění následuje odjezd na hanojské letiště, odkud odletíte do Hue, císařského města dynastie Nguyen. Z letiště budete dopraveni do hotelu k noclehu.

5. den: Hue (snídaně, oběd)

Po snídani následuje celodenní prohlídka Hue, během níž se poplavíte po Voňavé řece k pagodě Thien Mu a prohlédnete si hrobku Minh Manga. Toto bývalé císařské město vás uchvátí svojí specifickou atmosférou. Po typickém obědě složeném z pokrmů proslulé hueské kuchyně navštívíte císařskou pevnost se Zapovězeným purpurovým městem a královskou hrobku dynastie Nguyen.

6. den: Hue – Da Nang – Hoi An (snídaně)

Po snídani vyrazíte do Da Nangu, kde si prohlédnete muzeum Čamů věnované starobylému království Čampa. Po obědě zamíříte do starobylého obchodního města Hoi An, které je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Cestou se zastavíte u Mramorové hory, poutního místa buddhistů. Večer příjezd do hotelu v Hoi Anu.

7. den: Hoi An – My Son – Hoi An (snídaně, oběd)

Dopoledne je pro vás připraven výlet do pohoří My Son (Krásné hory), které jsou zrcadlem starobylé čamské kultury, též zapsané na seznamu UNESCO. Prohlédnete si pozůstatky hinduistických chrámů a další dochované památky čamské kultury. Po obědě vyrazíte na prohlídku Hoi Anu, kde vás čeká procházka po dlážděných ulicích s více než dvě stě let starými čínskými domy. Mimo jiné uvidíte zastřešený Japonský most, Čínský chrám nebo obchodní dům v čínském stylu Phung Hung. Kromě historické architektury můžete při procházce městem obdivovat také místní hedvábné zboží nebo navštívit krámky řemeslníků, kteří vám za slušné peníze do druhého dne ušijí oblečení či boty evropského střihu na míru.

8. den: Hoi An – Da Nang – Nha Trang (snídaně)

V odpoledních hodinách vyrazíte vlakem malebnou krajinou středního Vietnamu do moderního přímořského letoviska Nha Trang, kde budete ubytováni v hotelu přímo u nejznámější vietnamské plážové promenády.

9. den: Nha Trang – Mui Ne (snídaně)

Dopoledne vyrazíte na výlet po Nha Trangu, během něhož navštívíte čamskou věž Po Nagar na hoře Cu Lao skýtající překrásný výhled do okolí či pagodu Long Son s bílou sochou. Po obědě následuje odjezd do přímořského letoviska Mui Ne. Tato oblast je známá především výrobou rybí omáčky, která je nepostradatelnou součástí vietnamské kuchyně. V Mui Ne je pro vás připraveno ubytování na pláži.

10. den: Mui Ne (snídaně)

Celý den můžete strávit koupáním, provozováním vodních sportů i dalších plážových aktivit v Mui Ne.

11. den: Mui Ne – Ho Či Minovo Město (Saigon) (snídaně)

Po snídani vyrazíte autobusem do nejlidnatějšího vietnamského města. Cestou se zastavíte u bílých a červených písečných dun, Suio Tien (čarovného pramene) s překrásnou přírodní zahradou kypící bujnou tropickou vegetací a hladkými kameny a také u chrámu Van Tuiy Tu, který je zasvěcený velrybám. Následuje nocleh v Saigonu.

12. den: Saigon – Delta řeky Mekong (snídaně, oběd)

Po snídani se vydáte do My Tho, vstupní brány delty Mekongu. Odtud vyrazíte na dvoudenní projížďku po deltě, během níž uvidíte pagodu Vinh Trang, „kokosové“ vesničky, plovoucí tržiště v Cai Be, kde můžete například vidět, jak se dělá rýžový popkorn nebo rýžový papír, překrásné přírodní scenérie i typický život místních obyvatel. V podvečer doplujete do Vinh Long, odkud následuje transfer do Can Tho, kde je připraveno ubytování.

13. den: Delta Mekongu – Saigon (snídaně)

Po snídani pokračuje prohlídka delty Mekongu. Po obědě přejedete zpět do Saigonu, kde vyrazíte na podvečerní prohlídku města s návštěvou katedrály Notre Dame, historické budovy pošty ve francouzském stylu, pagody Thien Hau, památníku Ho Či Mina či tržiště Ben Thanh.

14. den: Saigon (snídaně)

Po snídani máte možnost zúčastnit se fakultativního výletu do známých podzemních vojenských tunelů Cu Chi. Pozoruhodné jsou už samotné rozměry tunelů šité na míru drobným postavám Vietnamců. V podvečerních hodinách transfer na letiště a odlet.

vietnam-novy-web-001.jpgvietnam-novy-web-013.jpgvietnam-novy-web-014.jpgvietnam-novy-web-021.jpgvietnam-novy-web-024.jpgvietnam-novy-web-027.jpgvietnam-novy-web-035.jpg vietnam-novy-web-004.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.