• Vietnam

  Země s bohatou historií a nádhernou přírodou. 
  Poradíme Vám a zajistíme ten nejlepší servis. 

  Vietnam
 • Vietnam

  Nezapomenutelné výhledy na hory i rýžová pole. 
  Vietnam jsme osobně procestovali a rádi Vám poradíme. 

  Vietnam
 • Vietnam

  Neobyčejná dovolená v zemi mnoha tváří a přátelských úsměvů. 
  Díky osobním zkušenostem Vám připravíme dovolenou na klíč. 

  Vietnam

Naše doporučení - Vietnam jsme procestovali

vietnam-destinace-024.jpgChcete-li nasát tu pravou atmosféru Vietnamu, nesmíte zapomenout na zdejší velkoměsta, kde se snoubí budoucnost s minulostí. Vymoženosti moderní doby se střídají s pagodami a starobylou architekturou. Vedle kulturních památek tato země nabízí i nepřeberné množství přírodních krás a dobrodužství.

Hlavní město Hanoi snoubí krásy starých časů a moderní ruch nejen v uličkách Staré čtvrti, ale i v Ho Či Minově mauzoleu, v Chrámu literatury – nejstarší universitě ve Vietnamu.

Ve Vietnamu si nesmíte nechat ujít horské městečko Sapa, které skýtá nádherné výhledy na okolní hory a rýžová pole. V jeho okolí je velké množství horských kmenů, které si stále zachovali svoji tvář.

Halongská zátoka se svými tisíci ostrůvků, průzračně čistou vodou a bohatým podmořským světem určitě stojí za návštěvu a alespoň den či dva vašeho výletu.

Překročením 17. rovnoběžky se dostanete do demilitarizovaného pásma, oddělující severní Vietnam od jižního a vstoupíte do císařského města Hue s bohatou architekturou a pagodou Thien Mu, která je zmenšenou kopii čínského paláce.

Hoi An je starobylé obchodní městečko, které si zachovalo svoji tvář. V minulosti do něj přijížděli obchodníci z celého světa směnit své zboží a dodnes si zachovává svůj půvab, včetně nádherných pláží.

Ho Či Minovo město neboli Saigon snoubí bouřlivý asijský rozvoj s francouzskou koloniální historii, kde můžete obdivovat podzemní tunely Vietcongu. Delta řeky Mekong nadchne pestrobarevnými plovoucími trhy a působivými západy slunce každého, kdo uvidí tuto tepnu života.

Da Nang, Nha Trang a Phan Thiet či ostrov Phu Quoc jsou těmi nejlepšími plážovými oblastmi s průzračnou, smaragdovou vodou.

Co se Vám bude hodit?

Měna

Národní vietnamskou měnou je dong značící se jako d. Na každé bankovce je vyobrazen Ho Chi Min. Za druhou měnu je tu považován americký dolar. Pro výměnu peněz za dongy je asi nejvýhodnější právě dolar, proměnit lze bez obtíží i libry nebo eura, případně i další měny (to platí především o velkých bankách ve Vietnamu). Pokud se rozhodnete pro směnu mimo velká města, je třeba mít dolary – ty jsou nejlépe směnitelné.

Banky mají otevřeno ve všední dny od 8:00 do 11:30 a odpoledne od 13:00 do 16:00, v sobotu od 8:00 do 11:30.

Elektrické napětí

Napětí se většinou pohybuje v rozmezí 220–240 V. Zásuvky jsou téměř stejné jako v ČR, ale v pokoji se vyskytuje několik odlišných typů. V každém pokoji se ale najde zásuvka, již vyhoví naše jednoduchá dvouvidlice. Pokud si berete laptop, vezměte si raději i přepětovou ochranu. Velké hotely veškeré vybavení poskytují.

Řeč

Úředním jazykem je vietnamština. V hotelech a větších nákupních střediscích se domluvíte anglicky.

Zdravotní péče

Ve Vietnamu jsou dobré hygienické podmínky. I přesto, že se jedná o exotickou zemi žádné speciální očkování není potřeba. Nebezpečí tropických chorob, jako je malárie, je v turistických centrech prakticky mizivé, profylaxe antimalariky, pokud nepobýváte v malarických oblastech (džungle podél hranice s Malajsií) není tudíž všeobecně doporučována. Očkování sice do Vietnamu není povinné, ale před cestou je vždy lepší se informovat na aktuální situaci v zemi na hygienické stanici, nebo v Centru cestovní medicíny v Praze. Doporučuje se očkování proti žloutence A, B, tetanu, japonské encefalitidě, břišnímu tyfu. V horských oblastech se vyskytuje malárie a na jihu země horečka dengue.

Etika

Vietnamci jsou velice tolerantní lidé, nicméně v závislosti od kulturních odlišností se našinec může nevědomky dopustit nehezkého faux-pas nebo dokonce urážky. Nikdy se nesnažte dotknout se nikoho na hlavě, Vietnamci považují hlavu za sídlo duše a hlava je jim tudíž posvátná. Vietnamci si nikdy nepodávají ruce. Tradiční vietnamský způsob pozdravu vypadá tak, že zdravící vás vezme za ruce a mírně se ukloní. Ve Vietnamu ničeho nedosáhnete pokud budete výrazně a hlasitě dávat najevo svoji nespokojensot.

Nedostatek sebeovládání se považuje za nejhorší charakterovou vlastnost. Vietnamci jsou (jako většina Asiatů) velmi pověrčivý národ – existují období, která jsou pro danou činnost vhodná nebo naprosto nevhodná – je třeba to respektovat. Zapředete-li rozhovor s místními, kteří se Vás budou ptát na Vaši rodinu, alespoň ze slušnosti se zeptejte také. Ve všeobecnosti platí, že místní se rádi povídají, ale jenom aby se ujistili, že se cítíte příjemně a nic Vám nechybí. Budou-li Vám nabízet služby, o které nemáte zájem, stačí slušně a podle potřeby rázně odmítnout. Ve Vietnamu nechoďte přespříliš odhaleni. Obzvláště při návštěvě chrámů se doporučuje zahalit ramena a kolena, za samozřejmost se považuje, že si zujete boty.

Nahota je naprosto nevhodná – dokonce i na pláži. Pokud si v některých společensky nových situacích nebudete vědět rady, dělejte to samé, co místní obyvatelé, tím určitě nic nezkazíte. A ještě jedno upozornění na závěr – nezapomínejte, že Vietnam je komunistická země; zdejší režim se Vám nemusí líbit, můžete mít výhrady a připomínky, ale jste tu na návštěvě, a měli byste se podle toho chovat. Nedoporučujeme bavit se o politice, mohli byste místní obyvatele přivést do prekérní a dozajista nepříjemné situace. Pokud se Vám Vietnamci budou zdát příliš zdrženliví, nedivte se, tady je každý, kdo se přespříliš přátelí s lidmi ze Západu, podezřelý. Proto ve vztazích s místními nenaléhejte a nechte všemu volný průběh.

Kdy je nejvhodnější doba návštěvy Vietnamu?

Vietnam má vzhledem k širokému rozpětí krajinných i klimatických poměrů rozmanité podnebí. Zatímco jih je v pásmu tropickém, na severu v horách se teploty blíží bodu mrazu. Vietnamské počasí značně ovlivňuje monzunové proudění. Jihozápadní monzun, který trvá od dubna nebo května do října, přináší do celé země vlhké a teplé počasí (výjimku představují oblasti, které chrání hory, což je střední část pobřeží). Od října se situace mění – zimní monzun přichází ze severovýchodu a přináší na sever země studenou vlhkou zimu, ovšem na jih sucho a teplo.

Vietnam se dá navštívit během celého roku, vždy je v některé části vhodné počasí. Nejnavštěvovanější bývá země v období listopad – duben a pak červen – září.

Aktuální informace o počasí naleznete ZDE

Jak je to s vízovou povinností?

Doklady

Jediný nutný doklad pro cestu do Vietnamu je platný cestovní pas obsahující vízum do této země. Doba platnosti pasu přesahující délku cesty není předpisy specifikována. Vízum vydává Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v Praze. Při příjezdu do země úřady vyžadují vyplnění několika dotazníků týkajících se zejména zdraví a délky pobytu cestujícího, které jsou k dispozici na místě. Mezinárodní očkovací průkaz je lékařskými zařízeními uznáván, nicméně od českých občanů není vyžadováno žádné povinné očkování.

Víza a režim vstupu

Vízový styk platí pro držitele všech druhů pasů. Turistická víza mají standardně platnost 1 měsíc (3, 6 měsíců dle poplatku) a nejsou prodlužována. Poplatek za 1 měsiční vízum je 1500 Kč. Víza na letišti nejsou občanům ČR zásadně udělována. Obvykle je třeba počítat s dlouhou vyřizovací dobou (min. 7 pracovních dnů).

Adresa velvyslanectví v ČR:

Rašínovo nábřeží 72, Praha 2, 120 00 tel: +420 224 922 074, fax:+420 224 916 488

Po,St,Pá 9.30–12.00 – podání 16.00–17.00 – výdej

Adresa zastoupení ČR ve Vietnamu:

Embassy of the Czech Republic, 13 Chu Van An, Hanoi

tel:00844/8454131(2) , fax:00844/8233996, hanoi@embassy.mzv.cz

Je potřeba očkování a antimalarika?

Ve Vietnamu jsou dobré hygienické podmínky. I přesto, že se jedná o exotickou zemi žádné speciální óčkování není potřeba. Nebezpečí tropických chorob, jako je malárie, je v turistických centrech prakticky mizivé, profylaxe antimalariky, pokud nepobýváte v malarických oblastech (džungle podél hranice s Malajsií) není tudíž všeobecně doporučována. Očkování sice do Vietnamu není povinné, ale před cestou je vždy lepší se informovat na aktuální situaci v zemi na hygienické stanici, nebo v Centru cestovní medicíny v Praze. Doporučuje se očkování proti žloutence A, B, tetanu, japonské encefalitidě, břišnímu tyfu. V horských oblastech se vyskytuje malárie a na jihu země horečka denge.

Za kolik se dá pořídit letenka do Vietnamu?

Plánujete-li zajistit si pouze letenku do Vietnamu, využijte prosím náš server http://www.airticket.info/. Cenově nejvýhodnější jsou lety společnosti China Airlines z Vídně (VIE) za cca. 15.000,– až 30.000,– Kč/osoba vč. poplatků.

Objednáváte-li letenku a pobyt, rádi Vám zajistíme letenku dle Vaší volby (CATHAY PACIFIC AIRWAYS, CHINA AIRLINES, KOREAN AIR…) v economy nebo business class. Economy (turistická třída) za 15.000,– až 40.000,– Kč/osoba, business (obchodní třída) od 82.000,– Kč/osoba vč. poplatků.

Rychlá kalkulace hotelu

Vietnam
Odlet
Nocí v hotelu
Furama Resort
Hotel

Pro hotel Furama Resort není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Furama Resort.

Typ pokoje
Strava

EUR
Cena zájezdu
Podrobnosti
- /osoba- /osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují poplatek obci ve výši min. 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši min. 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena zájezdu na
svatební cestu

Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují poplatek obci ve výši min. 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši min. 10%.
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Vysoká obsazenost
Zahrnuje všechny poplatky
Nezávazně poptat Podrobnosti
Počítáme cenu Vašeho zájezdu - prosím vyčkejte.
Počítáme cenu
Vašeho DELUXEA zájezdu.
Vyčkejte prosím.

Rychlá kalkulace hotelu

Vietnam
Odlet
Nocí v hotelu
Furama Resort
Hotel

Pro hotel Furama Resort není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Furama Resort.

Typ pokoje
Strava

EUR
Cena zájezdu
Podrobnosti
- /osoba- /osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují poplatek obci ve výši min. 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši min. 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena zájezdu na
svatební cestu

Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují poplatek obci ve výši min. 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši min. 10%.
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Vysoká obsazenost
Zahrnuje všechny poplatky
Nezávazně poptat Podrobnosti
Počítáme cenu Vašeho zájezdu - prosím vyčkejte.
Počítáme cenu
Vašeho DELUXEA zájezdu.
Vyčkejte prosím.
Máte dotaz k dovolené?

Zavoláme a poradíme Vám. Zájezd připravíme na míru.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.