Zambie

Safari v Zambii

 

Základem pro přírodní rezervace a národní parky v Zambii je nespočet přírodních jevů, které vytváří úžasné scenérie. I v zde se najdou oblasti pro safari, ve kterých žije mnoho divokých zvířat. Zambie navíc sdílí i některé přírodní atraktivity a chráněná území se Zimbabwe. Mezi zdejší národní parky patří NP Lower Zambezi s obdivuhodnou krajinou a velkými počty zvířat či různorodý NP South Luangwa. Nejlepší měsíce pro návštěvu země jsou duben až květen a srpen až září.

 

Národní park Lower Zambezi

Tento autentický národní park v Zambii se rozprostírá v přírodně bohatém údolí řeky Zambezi, kde se může zdát složité rozhodování mezi safari a výlety za atraktivitami pozoruhodné krajiny. Diverzita zvířat zde není tak velká jako v jiných velkých parcích, ale možnosti pro putování rezervací v kanálech řeky Zambezi i mimo ně jsou spektakulární. Na druhém břehu řeky se rozkládá rezervace Mana Pools v Zimbabwe, takže celé okolí je chráněnou oblastí. Celková rozloha parku je více než 4 tisíce km2, avšak nejvíce podívané poskytuje údolí řeky s velkými stády slonů (až 100 kusů), buvolů, zeber, antilop či skupinkami hrochů. Narazit můžete také na lvy, leopardy či orly, zoborožce a jiné ptactvo. Skvělými zážitky pak jsou projížďky po řece, vycházky do buše, pozorování brodících se buvolů, koupajících se slonů či noční safari.

 zambie-novy-web-001.jpg
 

 

Národní Park South Luangwa

Experti často označují park South Luangwa jako jedno z nejlepších útočišť divočiny na světě, ne bezdůvodně. Koncentrace zvířat kolem řeky Luangwa a místních mrtvých říčních ramen patří mezi nejvíce intenzivní v Africe. Řeka Luangwa je téměř nedotčeným tokem a tepnou života v národním parku o rozloze 9 tisíc km2. Různorodá divoká zvířata, ptáky a vegetaci si můžete užít při pěším safari, které má svůj původ právě v tomto parku a je nejlepším způsobem pro poznávání africké divočiny zblízka. Nejvhodnější pro návštěvu jsou letní měsíce, kdy ve svěží krajině můžete spatřit 60 zvířecích druhů jako sloni, hroši, zebry, antilopy, kudu či lvi, levharti a hyeny. Park je také výjimečným místem pro pozorování ptáků s neuvěřitelnými možnostmi, vyskytuje se jich zde na 400 druhů v čele s nesytem africkým, pelikány, marabu africký, volavky a další. Využít lze také možnosti rybaření.

zambie-novy-web-004.jpg 
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.